A Very Potter Senior Year – 2×01 – Zkamenění

Thumbnail play icon
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:163
Počet zobrazení:6 564
Začíná nám druhé dějství a v Bradavích se situace pomalu vyhrocuje. Došlo totiž k dalšímu zkamenění a Harry Potter je pryč. Kdo tedy školu zachrání?

Přepis titulků

Jéminkote, co se to... Už zase je to tady. Božínku, to je Hannah Abbottová. Chudinka, někdo ji nechal zkamenět. Stejně jako ostatní. Kolik už jich vlastně je, ředitelko? Tři sta čtyřicet jedna. Budu o tom muset informovat ministerstvo.

Osud naší školy nyní leží v jejich rukou. Odneste slečnu Abbottovou na ošetřovnu. Šupky dupky! Slyšte, bradavičtí studenti. V Bradavicích již není bezpečno. Došlo k dalšímu zkamenění, tudíž jsme přesáhli maximální limit 340 obětí za rok. Proto musíme okamžitě zavést nová protiopatření. Studenti budou ze svých ložnic chodit přímo na hodiny.

Až do odvolání se zakazuje jakékoliv poflakování a lelkování. Buďte opatrní. Pokud nebude Tajemná komnata nalezena a nestvůra uvnitř zabita, mohlo by ministerstvo naši školu nadobro zavřít. Kouzelnický bože, stůj při nás. Zavřít Bradavice? Nadobro? Je-je-jémine.

Kdyby někdo nezlikvidoval veškerou zásobu mandragor, bylo by to zkamenění v cajku. Jenže někdo ten skleník rozmlátil. Jo, škoda, že to byly poslední mandragory na celém světě. Věděli jste, že zkamenění může zrušit jenom šťáva z mandragor? Nebo zabití nestvůry z Tajemné komnaty. To by také zrušilo kouzlo, které všechny zkamenělo. - Jo, ale kdo ho asi zabije, Střelenko? - Víte, kdo za to všechno může? Harry Potter.

To on prej zničil ten skleník. A vedení to hodilo na nějakou hispánskou čůzu, protože jsou to rasisti! Ale udělal to Harry, nejspíš naschvál, aby nemohl školu nikdo jiný zachránit. Kruci šmejd, kdyby nebyl za hrdinu, nepřenes by to přes srdce. A kdepak jsi teď, Harry Pottere? Kdepak vězíš? Styď se! Řekl jsem, aby ses styděl, Seamusi! Všichni byste se měli stydět!

Jen se na sebe podívejte. Posedáváte tu, stěžujete si, šíříte drby. Harry ten skleník nezničil. Byl na cáry, už když tam dorazil. Chcete vědět, proč zachrání školu vždycky zrovna Harry? Protože nečeká, až to někdo udělá za něj. Vzpomínáte, jak ve čtvrťáku Igor Karkarov uhranul výměnný studenty, aby soutěžili v turnaji tří kouzelnických škol? A nepleťte si to se školním pohárem. Kdo přišel na to, že je Karkarov Smrtijed a poslal ho do Azkabanu?

Harry. A... a... a... a... a Cho? Cos dělala ten rok ty? Zahazovala jsem se s Viktorem Krumem. - Já taky. - Jo, já taky. Cvrnkali jsme kuličky, hráli jsme na babu, objednávali jsme pizzy do Filchovy pracovny. - Dělali jsme spoustu skopičin. - Jo, a vzpomínáš na páťák, jak se Umbridgeová stala ministryní kouzel a udělala z dvojčat Carrowových učitele obrany proti černé magii?

Lenko, co jsi udělala, když ti sestry Carrowovy nařídily seslat na Nevilla kletbu Crucio? Zeptala se, jestli bych nemohla zkusit něco smrtícího? A kdo jako jediný odmítal namířit hůlku na svého spolužáka? Harry. A když Carrowovy Cho mučily, aby zjistily, kde se schází Brumbálova armáda, kdo je nalákal do ďáblova osidla, které je roztrhlo vejpůl? Harry.

A kdo poštval obry na Umbridgeovou a její ministerstvo? No kdopak? Harry! Přesně tak, Harry! A jak jsme se mu odvděčili? Řekli jsme mu, že smrdí. Odehnali jsme ho pryč. No... Škola je teď ve větší louži, než kdy byla. Doufám, že jste na sebe pyšný.

Protože mezi váma a tím, co se ukrejvá v Tajemný komnatě, teď stojí jen váš primus. Malfoy. Brzdit, brzdit, brzdit. Ale, ale, ale... jestlipak to není sebranka ignorantů, která mě obdarovala nejvyšší mocí? Tady seshora vypadají jako mravenci, nemám pravdu, Goyle? Ano, můj pane!

Dobrá, primus Draco Malfoy si nyní rád vyslechne vaše dotazy, obavy, chválu a modlitby... Klid! Takhle si uctívání nepředstavuji. Jak zní tvůj plán na záchranu školy, Malfoyi? Co uděláš s tou Tajemnou komnatou? Plán? Jaký jako plán? Svůj čtyřbodový plán jsem už dávno nasadil.

Bod jedna: sleduj, jak mudlovští šmejdi zkamení. Bod dva: směj se a celé opakuj. A slibuji, že já i mí zastánci uděláme vše proto, abychom Zmijozelovu dědici pomohli. Draco Malfoy přinese změnu, které budete moci věřit! Ticho! Ticho, vy bídní červi! Mít tak jeden krk, hned bych vám ho podřízl. Možná nejsem tak skvělý politik jako ten medvěd Fozzie.

Ale určitě se všichni shodneme, že se na tento post hodím mnohem víc než Harry Potter. To je blbost, Malfoyi! Tvá vláda je jen ubohej podvod. Radši se ztiš, Weasley! Co kdybys přestal marnit můj čas a šel se radši vyplakat jedné ze svých dvou přítelkyň? Jejda!

Rone? Přítelkyň? Ale copak? On se nesvěřil? Ty nic nevíš? Možná je to lhář a zároveň hnusný proradný nevěrný prevít. Je to tak, Hermiono. Levandule a já... jsme za tvými zády přitančili s úletem.

Moc mě to mrzí. Snažil jsem se ti to několikrát říct. Vlastně jenom jednou a pak jsem lhal, abys mi nedala kopačky. Prosím! Že mi nedáš kopačky? Rone, já celý rok dřu na esejích pro Zlatoslava Lockharta, abych měla lepší budoucnost. - Abychom oba měli lepší budoucnost! - Jako spolu? Když tě jenom nudím a nestojím ti ani za pusu? Když si radši píšeš ty příšerný romány? Zlatoslav Lockhart mi leze krkem!

Rone, to si nepamatuješ, kam mě zařadila Šála sexuálních předností? "Čekající do svatby"! Myslela jsem, že to chápeš. Promiň, že jsem chtěla náš další polibek nechat na svatební den. Asi bych s tebou už být neměla. - Ale já... - Tak zmiz! Jaj, jaj, jaj. Jaká to škoda.

Slečno Grangerová, já vím, jaké to je být zrazen někým, koho milujete. Když jsem našel čapku svého medvídka v postýlce, kde jsem lehával s Dorou, ranilo mě to. Ale kdybyste se náhodou někdy potřebovala vypovídat nebo uklidnit sexem... u mě máte dveře dokořán. - Leda ve snu, Malfoyi. - Mudlovská šmejdko! Mohla jsi tu sedět po mém boku, Grangerová.

Kdybys na to měla kuráž. Dámo se sladkostmi, na hodinu lektvarů. Předveď mi, co je to kvap. Čau, Hermíno. Ahoj, Cho. Možná by se ti teď hodila rada od primusky. Dobře. Víš, co bych na tvém místě udělala já? Našla bych někoho, koho Ron nemůže vystát a podvedla bych ho s ním, abych vyhrála!

Dobře, holka, jdi na to! Podvést Rona? Ale koho kromě Malfoye Ron ze srdce nenávidí? Slečno Hermiono Grangerová! Tady jste. Profesor Zlatoslav Lockhart chce, abyste se okamžitě dostavila do jeho pracovny. Překlad: BugHer0 www.videacesky.cz

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

341?! O jednoho přesáhli limit?! What the... devil!


Draco se válí, Cho komolí Hermíně, ehm Hemioně jméno... Tohle mi tak chybělo (teda hlavně to první :D). Konec je geniální, jsem zvědavá, co se z toho vyklube ;-)

191

Odpovědět

Minimálně na Hermionu s Lockhartem se těš. Podle mě jedna z nejlepších scén celého AVPSY. ;-)

191

Odpovědět

Mě to též chybělo. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :)

180

Odpovědět

V minulém díle jsem slíbil, že prozradím, co chystám pro fanoušky StarKid, takže JE TO TADY: 5. nebo 6. července (bude upřesněno) na Festivalu Fantazie v Chotěboři, v rámci linie VideaČesky (kterým děkuji za tuto příležitost) budu mít dvouhodinovou prezentaci s (pracovním) názvem: „Team StarKid: Pohled na jeviště i do zákulisí“. Na prezentaci se seznámíte nejenom se základními informacemi o StarKid (vhodné i pro StarKid začátečníky), ale HLAVNĚ se spoustou zajímavostí a zákulisních historek ze VŠECH jejich muzikálů, které rozhdně překvapí nejednoho ostříleného StarKid veterána :-) . Na prezentaci si už teď připravuji všechny možné podklady a můžu říct, je opravdu na co se těšit. Dozvíte se například: Kdo a jak způsobil první den zkoušení AVPM pohromu nožem na máslo, jak se původně jmenoval hlavní hrdina Me and My Dick, která líbací scéna vypadla ze Starship, nebo kdo obalil svým kamarádům z týmu celou jejich dvoupatrovou postel potravinářskou folií. :-D Probereme jednotlivé hry a členy týmu, nebudou chybět ani video–zajímavosti (už pracuji na titulkách), ty nejlepší fotky (Mám Joeyho (Rona) a Joeho (Voldemorta) jak jsou spolu ve vaně jen v plavkách. ;-) ) a taky část na kterou se nejvíc těším – jak se osobně setkáme a pokecáme spolu o StarKid! Nemůžu se na vás všechny dočkat a všem vám moc děkuji za podporu v průběhu celého AVPSY!

Dnes si dáme předposlední fanouškovskou výzvu z turné Apocalyptour: Team Starkid vs. Piňata. Není od věci vědět, že Reesovic kousky (Reese's) je druh čokoládového pamlsku, který mají členové týmu rádi. http://www.youtube.com/watch?v=mgpJYhtVH6Q Příští, poslední díl bude Nice Yo Mama Battle (souboj ve hře „Tva hodna mama“ – pravidla samozřejmě pak stručně popíšu :-) )

190

Odpovědět

Super, tak to zajdem (jestli zrovna nebude workshop omalovánek disney postaviček :D) ;).

182

Odpovědět

Ach jo! Proč se všechno skvělý musí dít na FF? Nebo spíš, proč se musíš FF dít zrovna v tohle datum?! Je mi líto, že mi tohle ujde.

180

Odpovědět

budeš tu prezentaci natáčet? asi (určitě) se tam nedostanu :(

180

Odpovědět

+RidiaTo je dobrá otázka. Pokud by o to byl zájem a VideaČesky by do toho chtěli jít, tak mně by to rozhodně nevadilo. (BugHer0 budete nahrávat některé přednášky? Třeba předloňská dvouhodinovka s týmem byla dost dobrá.) Já osobně na to ovšem nemám technické vybavení (aka kameru v inteligentní kvalitě).

190

Odpovědět

+RidiaMoc prosím, já ani Ridia určitě nejsme sami, kdo nebude moci přijít...proooosííím :-)

180

Odpovědět

+RidiaPo roce sledování jsem si vyrobil účet, jen abych mohl taky napsat: Prosím natočte to.

180

Odpovědět

+RidiaTaky se hlásím, že bych měl zájem o záznam :)

181

Odpovědět

+RidiaNa FF s sebou budeme mít kameramana, který by nám měl natočit pár záběrů, abychom sem zpětně mohli přidat reportáž (hlavně z návštěvy Sandeepa Parikha). Ale nahrávání jednotlivých přednášek neplánujeme. Nějaké úryvky možná nahrány budou, ale celá přednáška na 90 % ne. Nebudeme tam mít ani tak velkou místnost, aby se tam s tím nějak dobře manipulovalo, takže se radši snažte dorazit. ;-)

1819

Odpovědět

+RidiaOoo, taky moc prosím o záznam! Ne všichni máme možnost na FF jet :(

Ale kdyžtak v případě nouze, nemohl bys třeba po FF postnout nějakou zkrácenou textovou verzi své přednášky (toho co tam budeš vykládat)? :) Popřípadě jestli sis tedy dělal nějaký podklady, tak klidně i jen to :) Mně by to fakt hrozně zajímalo, ale jak říkám, bohužel na FF určitě nedojedu, pro mě je to datově naprosto nevyhovující.

180

Odpovědět

+RidiaJanna: Podklady a poznámky si určitě syslit nebudu, pokud by to šlo tak bych je mohl pak zkusit k vám nějak dostat. FF má ovšem samozřejmě přednost a exkluzivitu (určitě i časovou), takže jak psal BugHer0, prosím, snažte se dorazit. Ale chápu že to spoustě lidí nevyhovuje a nedá se s tím nic dělat.

Nic vám ale nechci slibovat, ani nemám představu jak bych to mezi vás rozšířil?

181

Odpovědět

+RidiaHmm tak to abych nějak vykutil jak se tam dostat :) (není nad to bydlet u hranic a mít to všude daleko :D )

180

Odpovědět

+RidiaElaric: Doufám že se tam uvidíme a budu si toho cenit ještě o to víc, že někdo bude vážit takovou cestu! (Od hranic až doprostřed republiky) Udělám vše proto, aby to stálo za to!

180

Odpovědět

+RidiaUž se pracuje na odvozu :)

180

Odpovědět

To by bylo super kdyby to někdo natočil!

180