Korupce na akademické půdě

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:182
Počet zobrazení:6 958

V tomto videu se skupina akademiků zaměřila na určité směry výzkumu a výuky problému pohlaví, rasy, sexuality a podobně. Svými záměrně chybnými výzkumy se dokázali stát uznávanými odborníky a tím poukázat na problémy, které toto odvětví sužuje.

Přepis titulků

19. února 2018 Je dobré světlo? Právě jsem dostal e-mail, že se nám to podařilo. Přijali naši studii o psích parcích. Neví to a já jim to teď povím. Musím vám něco přečíst. Drahá doktorko Helen Wilsonová, právě jsem zvážil revizi vašeho příspěvku Psí park. Psí park!

Doporučujeme ho k publikaci v Gender, Place and Culture. Odvedla jste skvělou práci při vysvětlení nejasností, na které jsme poukázali, a vyjasnila jste své argumenty. Děkujeme za váš příspěvek do Gender, Place and Culture. Doufám, že brzy uvidíme vaši studii v tisku. Váš (cenzurováno) PhD, editor Gender, Place and Culture. Dostali jsme náš článek do předního feministického odborného časopisu. Už od června 2017 spolu s dvěma dalšími akademiky, Peterem Boghossianem a Helen Pluckrose, píšeme záměrně mylné akademické články.

Posíláme je do respektovaných odborných časopisů v oblastech pohlaví, rasy, sexuality a podobně. Chceme tím poukázat na politickou korupci ovládající univerzity. V tuto chvíli bylo několik článků přijato respektovanými časopisy a jeden, tvrdící, že ojíždějící se psi jsou známkou kultury znásilňování, byl oficiálně označen za skvělou práci.

Nebudu vám lhát, opravdu jsme se bavili. Recenzenti se obávali, že jsme nerespektovali soukromí psů, když jsme kontrolovali jejich genitálie... Ale nenechte se zmást, poukazujeme tím na vážný problém. Pokud máte chvilku, vysvětlím vám to. Aby bylo jasné, považujeme studium pohlaví, rasy a sexuality za hodnotné. Ale je nutné to brát za správný konec. Problémem je, jak jsou tato témata vyučována.

Kultura se vyvinula tak, že jsou dovoleny jen určité závěry. Jen ty, které mužství a bílou barvu kůže staví do pozice problému. Oblasti, na které jsme se zaměřili, povýšily sociální kritiku nad objektivní skutečnost, proto jsme se je pro zjednodušení rozhodli nazvat jako ukřivděná studia. Abychom otestovali hloubku problému, s kolegy jsme se ponořili do dvouletého tajného projektu. Zaměřili jsme se na hlavní časopisy ukřivděných studií ve snaze publikovat naše objevy bez ohledu na skutečné výsledky. Oficiálně jsme začali 16.

srpna 2017 a už kolem Díkůvzdání jsme byli v problémech. Začali jsme ambiciózně a hloupě. První naše články měli otestovat hypotézu, že se do těchto časopisů dokážeme dostat s mizerně napsanými poplašnými články. To nebyla pravda a byli jsme naivní, když jsme si mysleli opak. Na konci listopadu se zdálo, že jsme docílili pouze zničené reputace. Děsí mě myšlenka, že bychom tím nic nedokázali. Museli jsme změnit přístup.

Odvrátili jsme se od poplašných zpráv a začali se zaměřovat na existující výzkumy v této oblasti. Tím jsme se dozvěděli spoustu věcí o vnitřním fungování ukřivděných studií. Asi nejlepší popis, který dokážu vymyslet, potvrzuje existenci jakéhosi náboženského zapálení, že privilegium je hřích, privilegium je zlé. A tento problém chtějí napravit během procesu vzdělávání. Takže můžete přijít například se strašnými argumenty, jako že spoutání bílých dětí řetězy ve škole je vzdělávací příležitost.

Pokud to převedete do problému překonávání privilegií a do problému jejich odporu... Nechtějí, aby se jim to dělo, budou si stěžovat. Berou to tak, že si stěžují jen kvůli svému privilegiu. Nezvládají to, protože jejich privilegium z nich dělá slabochy. Je to přímo tu. A články začaly být přijímány. No to si musíte dělat prdel, že se to fakt stalo.

V květnu byly dva články přijaty a jeden publikován. My se začali stávat uznávanými odborníky v ukřivděných studiích. V červnu to byly tři. Jeden z nich byl označen jako skvělá práce. V červenci jich bylo pět a v srpnu sedm. To by nemělo být možné. To, co jsme zjistili, bylo udivující. Ale naše data potřebují hlubší analýzu.

Je nezpochybnitelné, že stačí udělat absurdní a otřesné názory dostatečně politicky přijatelné a nechat je schválit předními odborníky ukřivděných studií. Přepsali jsme část Mein Kampfu jako intersekcionální feminismus a časopis ho přijal. Sociální práce. Je to vysoce znepokojivé, protože práce těchto odborníků se dostane do škol a bude ovlivňovat kurikulum.

Převezmou je aktivisté, ovlivní média a budou novinářům a politikům poskytovat zkreslený obraz reality. Nikdo netoleruje korupci, když společnosti ovlivňují výsledky výzkumů. Stejná měřítka by se měla aplikovat i na politickou agendu. Máme dostatek důkazů, že tato korupce je přítomna v mnoha disciplínách. Ať už jde o genderová studia, feministická studia, rasová studia, studium sexuality, studium obezity, queer studia, kulturní studia a sociologii.

Možná si myslíte, že práce v těchto oborech je záslužná, protože je následovníkem vznešeného hnutí za lidská práva. Ale když jsme se tomu intenzivně věnovali po celý rok a stali se uznávanými experty, musíme nesouhlasit. Ukřivděná studia nepokračují v práci hnutí lidských práv. Narušují ji. Využívají její dobré jméno k tomu, aby stále nemocnější společnosti prodávali placebo. Pokrok by byl bez ukřivděných studií snazší.

Moji kolegové a já jsme levicoví akademici, kteří mohou s jistotou říct, že tito lidé nemluví za nás. Je to výzva pro všechny pokrokové a menšinové skupiny, za které mají mluvit, aby se kriticky zamyslely nad myšlenkami pramenícími z těchto odvětví a rozhodly se, zda mluví i za ně. Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Prosím, míň USA do českých videí

024

Odpovědět

A bylo by uplne nejlepe, kdybys tu uz vubec nebyl

21

Odpovědět

Podobne sa tvorí vedecký konsenzus
http://1.bp.blogspot.com/-wPkIlwUesx0/UyoE-MddYMI/AAAAAAAAciM/VDFZnM0zOY0/s1600/think+tank.png
Na tejto momentke si môžme všimnúť politickú objednávku, peer review proces a vedeckých aktivistov v dokonalej súhre.

62

Odpovědět

A jak je možný, že se z tohohle nestalo haló jako kráva? Opsat main kampf jako feministickou studii a ono to projde a nikoho to po prasknutí netrápí? Svázat děti je může ochránit před privilegovaností? A tohle jako někdo vážně otiskne a ještě k tomu uznávaný časopis? Žijem v době, kdy se menšině odkývá všechno, jen aby to špatně nevypadalo. Za chvíli mě vyhodí z práce jen kvůli tomu, že jsem někomu řekl paní a né transgender a feministka mě seřve, jak jsem podupal její úctu, když jsem jí jako ženě otevřel dveře do obchodu. BTW oboje jsou pravdivé události.

359

Odpovědět

Stalo se z toho halo jako krava.

00