Thumbnail play icon

Zvláštní vzděláváníNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 26
63 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:511
Počet zobrazení:4 274

Problematika školství už byla naťuknuta ve videu o salafismu. V tomto díle se na zvláštnosti nizozemského systému základních škol podíváme důkladněji.

Informační bonus:
Biblebelt (Biblický pás) je označení části Nizozemska, kde stále žije mnoho konzervativních protestantů, kteří se svým přesvědčením liší od jinak tolerantní nizozemské společnosti. 
Nijmeegse Vierdaagse (Nijmegenský pochod, International Four Days Marches Nijmegen) je považován za největší několikadenní turistickou akci na světě. Na základě pohlaví a věku jsou účastníci povinni ujít každý den 30, 40 nebo 50 kilometrů.

Komentáře (44)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

super video ;)

10

Odpovědět

Neprijde mi spatne, kdyz rodice ditete, ktery chce jit do skoly specializovane na nejake nabozenstvi, musi souhlasit s jejich zamerenou vyukou na dane nabozenstvi. Treba v Cesku mame spoustu krestanskych skol, ktere maji rozsirenou vyuku o nabozenstvi, kterou maji treba 1x hodinu tydne. V ostatnich predmetech se jede podle osnov a ucebnic, ktere pouzivaji i ostatni "normalni" skoly.
To co Lubach zminuje jsou extremy, ve kterych se nabozenstvi promita i do ostatnich hodin vyuky. A s takovym stylem ja souhlasim s Lubachem, ale nemam nic proti tomu, aby byla krestanska skola s rozsirujici vyukou nabozenstvi, ktera jede podle osnov, ktere pouzivaji i "obycejne" skoly.

87

Odpovědět

Jenže u nás nejsou kesťanské školy státní, ale církevní takže je stát nefinancuje....

120

Odpovědět

+EldaMyslim si, ze castecne jde cast penez ze statu.

10

Odpovědět

+RohlajzCírkev by vůbec neměla dostat ani halíř od státu !!!!!!! Už dost že je osvobozena od daní včetně restitucí !!!!!!!!!!!!! Obyčejný člověk platí daně i když vyhraje v kasínu :D :D ! Ale černoprdelník co v životě nemakal, šuká malý děti a honí si ego že radí bábám v celé vesnici pičoviny bere prachy za nic, státu nedá ani korunu !!!! Dostanou od státu majetky za x miliard který ani NEZDANÍ !!!!A JEŠTE TY KRYPLOVÉ MAJÍ DRZOST MÍT V KOSTELÝCH KASIČKY KDYŽ BYCH SI TRUMFNUL ŘÍCT ŽE KATOLICKÁ CÍRKEV JE MOŽNÁ JEDNA Z NEJBOHATŠÍCH FIREM NA SVĚTĚ !!!!!!!! Nesnášim komunisty ale to jak se vypořádali s tou zasranou bandou líných pedofilů bylo nádherné !!! Sem za to aby ČR předložila katolické církvy požadavky na náhradu škod v historii nám způsobených !! Inkvize, křížová výprava na husity, prodej odpustek, povinné náboženské dani která je proti všemu dobrému atd. :D Kdyby se to zpětně spočítalo nejen že by restituce pozbyla smyslu ale dlužili by nám půl Vatikánu !!!

43

Odpovědět

+Master JoudaJen ve zkratce ti odpovim. Tve predstavy jsou hodne zkreslene televizi a bulvarem. Nicmene, ze cirkev dostala od statu kostely nebo pozemky, ktere byly postaveny v dobach minulych vericimi z jejich penez neni prece nic spatneho. Stejne tak "černoprdelník" jak jej oznacujes dela spoustu veci o kterych nemas ani tuseni. Napriklad, to ze pravidelne jezdi do nemocnic a venuje se nemocnym a starym lidem kteri uz v podstate jen lezi, je zasluzna cinnost, kterou by si ty urcite zdarma nedelal.
V kostele jsou kasicky, ale napadlo te nekdy kam ty penize jdou? Ja ti odpovim. Jdou na opravy daneho kostela nebo obcas se vybira na nejaky ustav (detsky domov, hospic, atd..). A takove opravy kostela a jeho okoli jsou hodne nakladne, to si snad dokazes predstavit. Krom toho do techto kasicek se haze dobrovolny prispevek, je to na danem cloveku a jeho moznostech.

23

Odpovědět

+RohlajzKatolická církev má takovejch peněz že si to ani neumíme představit at´ to opravujou za svoje :) Ještě aby nejezdil za nemocnýma a neutěšoval je když je za to placenej ale to neni práce to je dobrej skutek a divil by ses kolik dobrovolníků to dělá zadarmo ! :) Ano když církev uspořádá sbírku na postižené je to v pořádku ale to můžou přispět nadaci ze svých obrovských majetků a kázat o tom s tím že by šli příkladem a nevím třeba prodali velké pozemky a veškerý zisk daly na opuštěné děti když už to nedaní (Ale o tom sem v životě neslyšel) to radši za ty prachy postaví velekostel a papež dostane do svýho zlatýho paláce další zlatou sochu ! :) To nevidíš tu ironii katolické církve největší pokrytectví na světě málokdo dokáže kázat o chudobě,pokoře a sebeobětování ze zlatého paláce v rouchu s hedvábí a zlatou holí v ruce po tom co snědl husu nadívanou kaviárem a zapil to satolatur 1892 !!! :D

11

Odpovědět

+Master JoudaSoučasný papež František si tohle uvědomuje a spoustu věcí dělá jinak než jeho předchůdci. Například odmítl být vyražen na vatikánských mincích, odmita obrnena auta nebo dary, ktere dostava od lidi venuje potrebnym, atd... Snazi se byt skromnym papezem.

Podle mne, knezi nemaji mnoho penez o kterych se ty zminujes. Nevidel jsem jeste kneze jezdit ve Ferrari nebo bydlet ve vile. Zijou si proste normalne, co se tyce zivotni urovne. Ale i tak jim jejich napln prace nezavidim a ver, ze by sis to s nimi vymenit nechtel ;-)

13

Odpovědět

Taky mi to hodnocení přijde podezřelé.

Nevím, proč by se mělo ve školách tlačit dětem do hlavy, jestli bůh existuje nebo ne. Souhlasím s Lubachem. Zavedl bych jedno státem podporované školství, které nebude hlásat ani ateismus ani žádné náboženství. A budou do něj moct chodit všichni. Těch pár hodin to snad každé dítě přežije, a to které ne, tomu můžou rodiče z vlastního zaplatit státem nepodporovanou speciální školu.

Tahle separace věřících a nevěřících dětí jen prohlubuje propast mezi lidmi a rozhodně to nepřispěje k ničemu dobrému.

432

Odpovědět

"Jsem bezvýhradný atheista, až se někdy bojím že mě pán Bůh potrestá."

Jinak moc necápu to nízké hodnocení videa, prolétl jsem si komentáře a pořád nechápu, od tohoto autora mi to příjde (zpracováním) spíš jako mírný nadprůměr. Navíc mě vždycky potěší, když někdo veřejně hlásá něco co mohu na 100% podepsat, takže za mě plný počet a děkuji za překlad.

291

Odpovědět

Však hodnocení na videacesky nemůžeš brát objektivně... protože může hlasovat každý... to znamená že si může každý napsat prográmek který swapuje proxy a hlasuje javascriptem -> nahlasuješ si každé video jak chceš

12

Odpovědět

+kokosTo zni cool, jak na to? :D

00

Odpovědět

Koukám že nějaký náboženský debil musel poupravit hodnocení aby si trochu pohonil ego.
Patetické...

253

Odpovědět

Někdy mi přijde když na to tak koukam že západ je v některých věcech hodně daleko za náma :D (USA v pojištění, vězeňským a soudním systémem, policií a výběrem jejich členů atd., Německo a Francie s migrační politikou a prověrkou nebezpečných osob +Německo ruší jaderné elektrárny což je totální bullshit, Holandsko a Polsko ze sekularismem :D Itálie s odvozem a zpracováním odpadu, Řecko je úplně v píči :D )

204

Odpovědět

Dokoukal jsem video a to hodnocení... wut?
Institucionalizované náboženství je přežitek a hloupost. Náboženství jako taková je hloupost z doby, kdy jsme nerozuměli světu. Samozřejmě každý může věřit, čemu chce, pokud to potřebuje, protože se cítí osaměle, nebo že jej život a smrt hrozně děsí, nicméně se nejedná o něco, co by se mělo motat do školy.
Indoktrinace, jak to správně Lubach nazval, akorát vede k fanatismu. Lidi by se měli naučit brát nábožnství jako něco sekundárního v životě, a ne na něm stavět celou svou existenci, protože to je pak velice často nutí dělat nehezké věci a chovat se nehezky.

302

Odpovědět

Hm, ty čísla hodnocení / shlédnutí / komentáře jsou fakt trochu neobvyklé, ale třeba mně se tohle video taky moc nelíbí, a to obvykle hodnotím Neděle s Lubachem jen pozitivně... Hodnocení je horší, než bych čekala, ale nezdá se mi nespravedlivé, že si nevede nejlíp...

66

Odpovědět

Ty vole, co to tady je?250 hodnocení na 1300 zobrazení, to zavání manipulací s hodnocením... Komu to téma takhle leží v žaludku?

143

Odpovědět

Oliver má 100 hodnotení a 3000 zobrazení... a čo? :)

211

Odpovědět

Aspoň to už není tak, že je řádově víc hodnocení než shlédnutí. Chybami se člověk učí :D

80

Odpovědět

Boží vůle. :D

60

Odpovědět

Nejspíš má nějaký slovenský černoprdelník hromadu volného času...

34

Odpovědět

+misantropusvám to už z tej paranoie drbe.... dobre, dobre, bola to celkom slušná hra, ale vyšla pred 20timi rokmi... jebte na to... ZEITGEIST!

10

Odpovědět

Nevím, proč má video o tolik horší hodnocení než normálně. Vtipné sice moc není, ale pán nenavrhuje nic jiného než máme my v ČR. Neboli nechce aby se do školy tahalo náboženství (nebo víra, chcete-li), s čímž plně souhlasím.

551

Odpovědět

Chtěl jsem napsat to samé. Ono se stačí mrknout na podezřele hodnocený komentář uživatele "ste". Lidé u kontroverzních témat bývají poměrně aktivní v diskuzích. Ale získat ani ne za hodinu 63 palců v diskuzi, byť video si zobrazilo 1300 lidí, je stále celkem dost, protože ohodnotit video zvládlo pouze 240 lidí a myslím, že o něco menší bude počet, co se odvážil sjet dolů na komentáře. Navíc se zdá, že je to první komentář uživatele "ste" a i první hodnocené video (viz jeho profil s +/- body). Tak si říkám, jestli v tom nemají prsty nějací internetoví boti, co naklikali 63 palců nahoru a 63 hodnocení s půlhvězdičkou.
Haha :D si tu teď trochu připadám jako konspirační teoretik, které většinou odsuzuji.
Hodnoty se vztahují k času 23:35 (5.11.2017)

220

Odpovědět

+kocour OggyJeště bych doplnil, že nedávný (4.11.2017) díl Olivera shlédlo skoro 3000 lidí a hodnotilo pouze 90. Jen tak pro porovnání...
Hodnoty se vztahují k času 23:55 (5.11).

Záplavy

90

Odpovědět

Hloupé video a hloupé komentáře...

6573

Odpovědět

To je tak když do kostela natáhnou internet. :D

430

Odpovědět

Zkurvený ateisti.

1844

Odpovědět


Odpovědět

Pouštní Jehova je bůh židů a z nevyvoleného národa se pomocí víry dělají ovce. Náboženství je parazit který se tváří jako spasitel. Zbourat všechny kostely, synagogy a mešity. Snad lidstvo brzy dospěje a osvobodí se z jejich pařátů.

235

Odpovědět

ejmen

15

Odpovědět

never gonna happen

03

Odpovědět

Lubach mi mluví z duše. Po skončení videa jsem mu zatleskal.

214

Další
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)