Thumbnail play icon

Lelystad Airport a SchipholNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 24
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:96
Počet zobrazení:2 797

Obliba létání roste a s ní i nároky na kapacitu letišť. Největší nizozemské letiště Schiphol už však téměř dosáhlo maxima své kapacity, a tak je potřeba část provozu výhledově přesměrovat na jiná letiště. Doposud nepříliš významný Lelystad Airport se proto snaží získat povolení pro navýšení kapacity, ačkoliv se proti tomu staví všechny okolní provincie. Jejich námitkám, postavení letecké dopravy v Nizozemsku a taktikám obou letišť se věnuje tento díl Neděle s Lubachem.

Informační bonus:
Lelystad je hlavní město provincie Flevoland, která vznikla přehrazením a následným vysušením části mořského zálivu Zuiderzee.
Joris Linssen je moderátorem televizního pořadu Hello Goodbye, který ukazuje příběhy lidí čekajících na Schipholu na své blízké.

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To je tak, když penízky putují do správných kapes..

20

Odpovědět

Hérnajs - úplně jsem si vybavil, jak před pá lety měřili hlučnost letového provozu na letišti Vodochody pro potřeby studie k rozšíření tohoto letiště a -jaká to náhoda!- pro měření si vybrali jediný den v roce, kdy mělo letiště zavírací den. Nevěřili byste: hlučnost letiště byla podle zprávy prakticky nulová.

250

Odpovědět

Tak ta část s tiším přistáváním letadel mě málem zabila :D

180

Odpovědět

mňa to, že si zvuk počítajú namiesto toho aby ho merali :D

200

Odpovědět

mě dostalo to s tím zpevněným parkovištěm, že maj parkovat na kraji ať mají letadla kde přistát :D

43
Souhlasím Tato webová stránka používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. (Další informace)