DronyNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:125
Počet zobrazení:6 969

Technika se řítí mílovými kroky vpřed a zákony mnohdy zaostávají. Drony získávají na popularitě, ale ne každého napadne, že jejich používání může být omezeno zákonem. Aby zjistili, co se smí a co už je za čárou, pořídili si v redakci Neděle s Lubachem vlastní dron a vydali se natočit nizozemský parlament. Vyšetřování na sebe nenechalo dlouho čekat a přineslo zajímavé výsledky.

Přepis titulků

Internetový hit tohoto týdne. Tady ho vidíte – video Dómu natočené pomocí dronu. Pořídil ho 32letý Jelte Keur z Utrechtu. Všem se líbí, ale Jeltemu teď visí nad hlavou pokuta 8000 eur. Okamžitě se začalo diskutovat o otázce: "Může se to?" My z Neděle s Lubachem rádi přispějeme k vyjasnění pravidel pro používání dronů.

Jak daleko lze zajít? Abychom to zjistili, natočili jsme jinou blbou věž. Binnenhof, Haag VĚŽ PREMIÉRA Ano, je to tak. Moc hezký filmeček. Justice nás může kontaktovat na: milýarjenedíkyzapomoc přivyjasňovánípravidel@hotmail.com Děkuji.

Líbilo se vám to? Tak odebírejte náš kanál. Klikněte na tlačítko odběru na mém nose. Klik. Klikněte. Dobře, nebudu se hýbat. Klikněte. Prima. Překlad: Misschien www.videacesky.cz

Komentáře (25)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

odvádíte skvělou práci a tohle video je právě nefunkční. zkuste ho prosím doplnit ať mám zkouklé všechna, děkuji :)

00

Odpovědět

V používání dronu bych byl tolerantní. To že někomu nad zahradou proletí v 50m výšce dron aniž by se nad ni zastavil tak nemůže nikomu vadit. Jsem ovšem pro registraci dronu za účelem toho aby šlo dopátrat případného viníka při jeho havárii.

42

Odpovědět

Tyvole mi nerikejte ze neexistuje podobny video namluveny nekym mene debilnim? Ten clovek vypada debilne a jeste debilne chrochta.
Proste si sezente dalsiho Oliviera.. cloveka mluviciho anglicky,..,. dekuji

541

Odpovědět

táhni někam...

212

Odpovědět

Ty jsi neuvěřitelný ubožák, jak ze sebou zvládáš žít ? nebylo by lepší se radši odpravit pro dobro všech ? BugZer0Hňupe ... Jak si myslíš že působí ta tvoje směšná čeština, kašpare?

00

Odpovědět

"Drony získávají na popularitě, ale jasná pravidla pro jejich používání chybí." Opravdu? Opravdu chybí? Neřeší náhodou tohle všechno vlastnické právo, právo na soukromí, atp.? Nebo jsem zase zaspal nějaký pokrokový progres?

73

Odpovědět

Ano, máš pravdu. Je to hodně absolutní vyjádření. Celou dobu mluví o vyjasnění pravidel a pravděpodobně se snaží o "popularizaci" těch stávajících. Očividně cílí na to, že ne každého napadne hrabat se v zákonech kvůli nové technologické hračce.
"Technika se řítí mílovými kroky vpřed a zákony mnohdy zaostávají. Drony získávají na popularitě, ale ne každého napadne, že jejich používání může být omezeno zákonem."
Lepší?

101

Odpovědět

+MisschienUrčitě lepší. :) To původní zní jako že "by se s tím mělo něco dělat", přestože stačí používat zdravý rozum.

10

Odpovědět

že není připravena legistlativa/pravidla v podstatě znamená jen to, že to momentální úprava příliš omezuje zatíco lidem se to omezování nelíbí ... Stejně není legislativa připravena třeba na taxiky UBER, je to v podstatě nelegální dělat taxi službu bez licence ale uber je o tolik kvalitnější a efektivnější, že ho lidé prostě chtějí, tedy, legislativa není na jejich přání připravena :-) Musí se upravit, doplnit o nové nutné podmínky. V tom je postata věci.

10

Odpovědět

Takhle se trolí politici :D

171

Odpovědět

a muzes mi rict, v cem vytrolili politiky, kdyz jasne rekli, ze to nejsou zabery z dronu, ale ze to je fejk? spis mi prislo, ze naopak, moc jim to nevyslo, kdyz se na to prislo..

23

Odpovědět

+nbadsfNedělej to! Nepřemýšlej a neztrácej čas rozebíráním videií v diskuzi pod ním.

00

Odpovědět

Ta pointa, kdy ukážou záběry z natáčení, je skvělá. :) * ŠKODOLIBÉ UCHECHTNUTÍ *
A připojuji se k chvále na překlad! Ať už to bylo momentální osvícení, nebo za tím "tatarákem" stojí dlouhé přemýšlení, klobouk dolů. Nizozemsky neumím ani zachrochtat, a tak velké díky i za vysvětlení původního znění.

170

Odpovědět

Děkuji. Tatarák mě osvítil během deseti minut, ale potom jsem stejně ještě věnovala půlnoční hodinku vymýšlení něčeho lepšího (protože rak nemá dlouhé á).

110

Odpovědět

+Misschienjo tááák. Já si říkal, co má co společného rak s tatarákem ?? Očekával bych milion věcí začínající na "tata" ale ani jednu končící na "rak" ...asi tak :-) Jinak k dětskému olejíčku bych místo "mazat na dron" spíš zvolil něco jako "promazat drona" nebo "cim si mastim drona" .-) mazat na dron mi zni jak mazat na chleba...

50

Odpovědět

+yakubJeště jsem uvažovala o zapojení citů. Spojení mezi tataráčkem a ráčkem by potom víc vyniklo, ale jako vegetarián jsem se k tomu nedokázala přinutit.
U mazacího slovesa jsou možné dva výklady (lidská kůže i technika) Takže jde o to, co zdůraznit. Vztah, kdy se dětský olejíček maže na kůži (povrch)? Technické promazání dronu (přiznávám, že jsem nezkoumala, jestli je třeba dron mazat a případně jak)? Nebo udržet propojení s předchozím vtípkem o jídle?

11

Odpovědět

+MisschienChápu. Mě pointa toho vtipu došla dříve, takže jsem si automaticky v hlavě udělal z Tvého překladu svůj další, protože ono lechtivé spojení "čím si teda mastím drona?" mi vytvořilo v hlavě další joke (spojení s dětským olejíčkem, mazání motoru drona, a mastění ..... )

00

Odpovědět

+MisschienTak to už máš vegetariánství na vyšší úrovni když ti neumožňuje některé věci i jen napsat.

20

Odpovědět

+vegaVíš, jak poznáš vegetariána? Řekne Ti o tom. :)

60

Odpovědět

Lubach je pěkně setřel :D

61

Odpovědět

Za "tatarák z tatarky ani raků, tatarák z Tatarů" bod překladateli. A jen ze zvědavosti - co by to bylo doslovně? :-D

660

Odpovědět

Děkuji. Původně mluví o slavink (masové závitky - mleté vepřové/hovězí obalené slaninou), které nejsou ani ze sla (salát) ani z vink (pěnkava), ale mohly by být ze slaven (otroků).

730

Odpovědět

+MisschienJá se musím připojit k pochvale. Bravurně přeloženo a jsem hrozně rád, že ses přidala do našeho týmu. Nikdy by mě nenapadlo, že tu někdo bude překládat z nizozemštiny – a ještě na takovéhle úrovni.

540

Odpovědět

+BugHer0Děkuji. Těší mě, že tady můžu být. Taky by mě nikdy nenapadlo, že já, filmový analfabet, budu dělat do titulků.

270

Odpovědět

it's a live!

22