Thumbnail play icon

Saúdská ArábieNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 38
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:250
Počet zobrazení:7 729

Saúdská Arábie patří k největším exportérům ropy na světě, což výrazně ovlivňuje její vztahy s ostatními zeměmi. Důležitost ropy na jedné straně a dodržování lidských práv na straně druhé představují pro zahraniční politiku každé země opravdový oříšek.

Informační bonus

Každý rok před Vánocemi pořádá nizozemská rádiová stanice NPO3 FM charitativní akci 3FM Serious Request. Během ní jsou tři z jejích DJů týden zavření v takzvaném skleněném domě. Podle pravidel nesmí přijímat pevnou stravu a musí celou dobu vysílat. Výtěžek akce jde na projekty Červeného kříže.

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

nevíte někdo jestli Lubach ještě po tom videu žije?

120

Odpovědět

To je zase snužka nesmyslů. Muslimové tu chtějí žít podle našich pravidel a zákonů, určitě sem nechtějí tahat ty svoje. Nikdo by přece netoleroval "hnutí" které jde proti našim základním hodnotám. ... teda počkej ... Leda že by měli tři pr** ropy.

511

Odpovědět

No volba je to vlastně jednoduchá: Buď Babiše a "biopaliva", nebo saúdského krále, Putina a "-stánské" diktátory a ropu.

23

Odpovědět

Moc se mi líbilo, že na konci přiznal, že to není jednoduchá situace a že je dobré zajít na benzinku, i když její majitel mlátí svou ženu. Ani jeden extrém totiž není řešením.

Vzpomněl jsem si přitom na naši českou kauzu Zeman a Čína, kde několik lidí tvrdilo, že nejlepším řešením by bylo poslat celou Čínu do "pr" a naprosto je ignorovat, s čímž jsem nikdy nesouhlasil. Aby bylo jasno, tak Zemana nemám rád, ale jeho spojenectví s Čínou vidím pozitivní jak pro nás (lepší obchodní spolupráce se silnou zemí) tak pro ně. Jen by se u toho nemuseli tak kamarádíčkovat.

124

Odpovědět

Já spíše nechápu to kamarádíčkování mezi Českou republikou a Tibetem. Vždyť to byl právě Tibet, který se prezentuje vlajkou navrženou japonským vyslancem. Později to byl Tibet, který napadl Čínu ze západu (Sino-tibetské války ve 30. letech 20. století). Zbraně mu dodávalo právě imperiální Japonsko, ale drtivě prohrál.

No a tak Japonsko napadlo Mandžusko, později i kontinentální Čínu a chovali se tam tak hrozně, že i Adolf vypadá vedle Japončíků jako milý strýček. Japončíci také projeli druhou světovou na plné čáře, ale Američané se k nim začali chovat jako k lidem.

59

Odpovědět

+DexterNechápu nejmenší spojitost s režimem v Číně, ale tak budiž, alespoň máš přehled o historii :)

112

Odpovědět

+BelerO Číně píše jjk, tebe se toto téma vůbec netýká.

03

Odpovědět

+DexterTak budem polemizovat - nieje budhismus jedno z najrozsirenejsich nabozenstiev v japonsku - Tibet domov dalajlamu?...podpora tibetu...

01

Odpovědět

+mnoplrwOpět NEJDE o náboženství (šintoismus v Japonsku, nikoli buddhismus; v Tibetu buddhismus), ale o revizionistickou politiku po císařské době (Mandžuové byli vlastně "zakladatelé tibetské státnosti", ale po vyhnání z Číny a vyhlášení Čínské republiky se část Amdo-obývaná jako Tibeťany, tak Chany-stala provincií republiky).
Tedy Mandžuové se obrátili pro pomoc na Japonsko (ti jim pomohli na trůn v Mandžukuu) a také vybavilo i tibetskou armádu.

00

Odpovědět

+orcinusorca2017Jenom na okraj - šintoismus a buddhismus jsou v japonsku zhruba stejně rozšířené, dost lidí dokonce kombinuje oboje ;-)

10

Odpovědět

Fun fact: Saudská Arábie financovala kampan Hillary

143

Odpovědět

Fun fact: Melanie Trump byla prohlášena za "nigger lover". Zřejmě proto, že do Saúdské Arábie nepřijela v typickém oblečení KKK (http://all-that-is-interesting.com/wordpress/wp-content/uploads/2017/07/ku-klux-klan-initiation.jpg).

A ano KKK má také svou ženskou obdobu.

112

Odpovědět

Zdroj?

43

Odpovědět

A teď jste udělali chybu. Za hodinu vás Útvar pro odhalování hybridních hrozeb proklepne, a k obědu už na cestě do gulagu.

512

Odpovědět

To zas ne. Bohouše si nekoupí, protože Bohouš dluhy prostě neplatí. Naopak západoevropští socialisté (typicky Juncker) jsou před muslimy v trvalém předklonu, protože ti by mohli své firmy usídlit v jiných (rozuměj levnějších zemích).

90

Odpovědět

Xenofob a rasista to je nic jiného !!!! Saudové sou hrozně milí lidi, a mi osvícení Evropané víme že kultura a tradice jsou velmi důležité pokud nejsou naše :) Vyzývám všechny chytré lidi (levičáky, antifu, sluníčka, feministky a představitele LGBT+ komunity) aby jeho pořad bojkotovali !
Házet gaye z mostu a upalovat je, je naprosto normální a dokonce i členové této komunity LGBT+ s tím jistě budou souhlasit když to páchá muslim pač není přece xenofob a rasista jako vy (viz LGBT komunita vítá imigranty) !!!
Brát si děti je naprosto přirozené a normální vy nekulturní netvoři !!! Neznáte arabské přísloví, Jen šest let přejde a už se vejde !! nebo Ještě se nenašlo aby se nevešlo !
Jak si někdo může dovolit kritizovat Mohameda !!! Hned se mi lépe spí když vim že ho ubijou holí k smrti !! A ta drzost říct že křesťan a muslim jsou si rovni !!! Všichni ví že Muslimové jsou nejnadřazenější daly světu Korán !!! a co daly Křesťané a odporní běloši jako já a ty jen blbou vědu, automobily, elektřinu, letedla, počítače, ledničky zkrátka vše nedůležité co odvádí pozornost od Mohameda a Aláha (buď pochválen) !!!!
I Feministky to ví proto se jich zastávají !! Je to super vědět že ženy touží po tom být zahaleny a bity ! Evropané nedávají ženám to co potřebují a proto je tak obhajují (muslimy a migranty) !!!
A trest smrti skoro za vše !!! Víte jak je to užitečné !! To odnaučí lidi nechodit do mešity a nebo nedej bože ukradnout žvýkačku !!
A to že mají ropu je nepodstatné ! Oni jsou totiž všichni Dr. a Ing. oni by se uživily i bez ropy jen jsou tak hodní že neukazují své vzdělání jinak by nás dávno přejely jak člen ISIS gaye Jeepem (IS je něco jiného oni totiž nemají ropu i když na tom také nezáleží ale jsou chudáčci a musí se tvrději prosadit protože mi bílý zlý rasisti je nepustíme s jejich tituly ing. dr. na pracovní trh :( ) !!!!
Jinak jsem moc rád že je Evropa tak multikulturní a to díky Saudské Arábii která tu financuje invazi ehmmm teda kulturní obohacení !! Naše kultura je totiž tak podřadná a nedůležitá !

2614

Odpovědět

Mas to pekne napsane jen te trosku opravim ve stredoveku byli Arabove na spicce co se tyka matematiky a astronomie. My jsme v te dobe upalovali carodejnice a vedatory ze stejenho duvodu jaky maji oni ted kvuli vire.

1614

Odpovědět

+Pipe McPiepNevím, kde jsi vzal ten kec, že se čarodějnice upalovaly. Čarodějnice se věšely, upalovali se heretici a odpadlíci od víry.

Nevím, kde jsi vzal ten kec, že se čarodějnice upalovaly ve středověku. Významné dílo "Kladivo na čarodějnice" je vydáno knihtiskem poprvé v roce 1486, tedy už v době renesanční. Naopak tzv. Gratiánův dekret (základ středověkého církevního práva) naopak ukazuje čarodějnictví jako klam.

97

Odpovědět

+orcinusorca2017Prosím tě, dovzdělej se než začneš veřejně plácat nesmysly.

55

Odpovědět

+MilošNa tomto obrázku (https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Carod%C4%9Bjnick%C3%A9_procesy_ve_Slezsku#/media/File:Hexenverbrennung_Bilder_Cautio.JPG) je jasně vidět, že se čarodějnice nejdříve rdousily.

Následně byly rituálně spáleny, naopak kněží (Hus-dokonce namaskován jako kacíř, Lautner), nebo Jana Lotrinská (také obviněna z kacířství, nikoli z čarodějnictví).

A jaká je datace? _ Čarodějnické blouznění si mezi lety 1484 a 1728 vyžádalo přes 300 tisíc lidských životů._ Tedy žádný středověk, ale naopak renesance a novověk.

32

Odpovědět

+orcinusorca2017Ne, kámo, maj se tam náramně. Proto odtama zdrhaj.
Jinak jako hlavní proud, o kerým se vždycky mluvilo, byl ze Sýrie, která na tohle nikdy moc nebyla a do roku 2011 řešila problémy tak nějak v komunisticko-diktátorským stylu. Tzn. nepohodlní zmizeli, opozici střílet. Věšení mrtvol před lidma je moc a neefektivní.

20

Odpovědět

"LGBT komunita vítá imigranty" je asi tak stejná situace, jako "IS reprezentuje všechny muslimy světa". Stejně jako chlapík v latexovejch slipech na gay pride nemluví za gaye v kalhotech a košili, co sedí za přepážkou v bance. Stejně jako feministka, co chce být ostříhána v pánském salonu, nemluví za feministku, která bojuje za právo na potrat.
P.S.: Tím nechci říct, že vítám imigranty z jižních krajů. Možná je mezi část normálních lidí, ale dokud si nevíme rady ani s integrací romů, je sebevražda věřit tomu, že zvládneme todle.

202

Odpovědět

+SleevaA není na čase se spíše ptát, že když Češi posílají do Itálie, Anglie, Kanady Romy, tak jsou Češi hrozní rasisti.

Ale když Italové, Řekové a Španělé posílají do východní Evropy Semity, tak jsou za rasisty opět Češi, Slováci, Poláci, protože je nepřijímají?

61

Odpovědět

+orcinusorca2017Ptát se můžem, ale to nás ze smluv nevyváže. Členstvím v EU se zavazujeme k nějakému plnění historických i nových rozhodnutí. Takže co se můžeme ptát, je leda sami sebe, zda je pro nás výhodnější czexit, nebo zda máme co nabídnout za tolerování naší "neposlušnosti", nebo zda můžeme natolik zpřísnit přijímací proces, že se sem nedostanou kriminálníci. Další věcí jsou opatření proti vytvoření teroristického podhoubí (ne výuce islámu na školách, hlídání kázání v mešitách, znemožnění koncentrace více lidi do "no go" zón).

31

Odpovědět

+SleevaNo právě proto, že jsme se zavázaly k lidským právům, kde na rovinu říkáme, že stát nemůže na svobodě omezit toho, u kterého není podezření ze spáchání trestného činu (a to dále pouze se souhlasem soudu), tak jsou kvóty neúčinné a i proti těmto pravidlům.

Tuším, že podobný případ se řešil ve Francii, kdy evropský soud jasně řekl: "Migrant, který chce do Británie, NESMÍ být omezován na svobodě jen proto, že chce do Británie." A toto rozhodnutí je závazné nejen pro ministry evropských vlád, ale i pro jejich jednotlivé administrativy.

A tedy předpokládat, že uprchlické kvóty JSOU nadřazeny tomuto rozhodnutí je prostě směšné. (A právě v tomto se liší evropská unie od RVHP, kde když Moskva rozhodla, tak Praha musela s poukázáním na Ústavu 1960, článek 33 plnit. )

A dále trestat pouze "východní země EU" s poukázáním, že sice také Francie nedodržela svůj závazek (a v absolutním počtu o více než ČR), ale alespoň se "snažila" je prostě a jednoduše směšné. Naopak by musela být potrestána i Francie a všechny další země EU27. (Krom Dánska, Irska a UK.)

31

Odpovědět

+SleevaIS nereprezentuje všetkých moslimov sveta.. IS reprezentuje skutočných moslimov...
Moslim, ktorý nieje terorista, nieje moslim... Rovnako, ako kresťan ktorý nedodržuje desatoro, nieje kresťan...

24

Odpovědět

+ehmPravdu díš. A také musí dodržovat 1. list Korintským, kapitola 11.

(3. Chci však, abyste věděli, že hlavou každého muže je Kristus, hlavou ženy muž a hlavou Krista Bůh.
4. Každý muž modlící se nebo prorokující s pokrytou hlavou hanobí svou hlavu.
5. Také každá žena modlící se nebo prorokující s nezahalenou hlavou hanobí svou hlavu; vždyť je to jedno a totéž, jako kdyby se oholila.
6. Jestliže se totiž žena nezahaluje, ať se také ostříhá. Je-li však pro ženu hanba, aby se ostříhala nebo oholila, ať se zahaluje.
7. Muž si ovšem nemá zahalovat hlavu, neboť je obrazem a slávou Boží, žena však je slávou muže.)

A pro ty šašky z KKK to platí taky.

14

Odpovědět

+Adam-první mužehm... nemusia :) Musia dodržiavať len čo kázal ich prorok ...Kristus
Mimochodom v tých tvojích bodoch žiadne prikázanie nevidím :) Vidím tam len, že ak si žena nedá na hlavu plachtu, tak je jej hanba... meh...
Kdežto moslimský prorok, pedofil a vrah mohamed KÁŽE vraždiť :)
Skutočný to prorok mieru :D

24

Odpovědět

+ehmNo takže by vlastně měli být křesťané mírumilovní lidé, kteří neobsazují cizí kontinenty, kteří nepronásledují tamější obyvatelstvo a pomáhají potřebným.

Sakra, tak kde se stala chyba.

03

Odpovědět

+Adam-první mužkto vraždí/nabáda k násiliu nieje kresťan, kto nezabíja/nenabáda k zabíjaniu nieje moslim...
Kto poslúcha príkazy proroka (ježiša/mohameda) ten je kresťan/moslim.
Je to tak prosté :)
Chyba sa nestala, len máš evidentne nejaký lavicovo korektný blok, ktorý ti nedovolí pochopiť, že islám je jediné svetové náboženstvo, ktorého hlavný kodex (príkazy proroka) je násilný :)
Nezávisí na výkladoch a teologických učeniach... Záleží len na tom čo robili proroci...

23

Odpovědět

+ehmKlidně, ať reprezentuje "skutečný" islám. Pak jen tvrdím, že velká část muslimů je "neskutečných", stejně jako valná část křesťanů. A část válečných uprchlíků je těch "neskutečných", tedy naprosto normálních (našimi měřítky) lidí, který jen prostě místo do kostela chodí do mešity. Na druhou stranu je část imigrantů, kteří se sice nazývají muslimy, ale jediné "skutečné" je na nich to pohrdání bílejma. Jinak si klidně chlastaj nebo choděj do gay barů.
Takže za mě "člověk, co se považuje za muslima" neznamená automaticky "nenávidí bezvěrce a chce je zničit".
Tolik k logice. I tak si trvám na tom, že pomoc druhým nesmí ohrozit zachránce. Stejně jako není povinnost dýchání z úst do úst během první pomoci, pokud máš obavu, že bys něco mohl chytnout.

61

Odpovědět

+Sleeva1) Reč je o isláme, nie o migračnej kríze
2) Keď už si to ale vytiahla :)

Takže za mě "člověk, co se považuje za muslima" neznamená automaticky "nenávidí bezvěrce a chce je zničit"....

To síce nemusí, ale odpor voči židokresťanskej civilizácii je u moslimov prirodzený :)
Nemožno úplne integrovať :)

Pomoc je fajn a časť prostriedkov smeruje do táborov za hranicami EU, presne tak, ako by to malo byť...Aj keď popravde nechápem, prečo by sme mali my platiť ľudí, kultúrne spätých s arabskou civilizáciou, ktorá má prakticky neobmedzené zdroje...
Z alturizmu? ... v europe je hromada bezďákov, sociek, postihnutých, atp.o ktorých sa nevieme postarať a sú našimi občanmi...
Namiesto toho sa dávajú prachy ľuďom z kultúrne nekompatibilného prostredia, za ktorých je zodpovedný niekto omnoho bohatší a z ich vlastného kultúrneho prostredia...

Nedáva to absolútne žiadny zmysel.

Každý kto prejde hranice nelegálne, má byť uveznený a následne vyhostený.Presne tak, ako keď pojdem za hranice nelegálne ja...

Islám nieje komplatibilný so židokresťanskou kultúrou...

23

Odpovědět

+ehmJak to, že islám NENÍ kompatibilní s židovskokřesťanskou kulturou? Asi nevíš nic o 17. a 18. století. Muslim pochytá černochy, prodá je křesťanovi na práci, křesťan je převeze přes a oceán a prodá je protestantovi na bavlníkové plantáže. Ideální spolupráce, nemyslíš?

Všechna tři náboženství měla a mají podobná přikázání od vyvraždění měst jinověrců, kamenování nevěrné manželky po cudné oblékání.

Islán NENÍ kompatibilní s konceptem OBČANSTVÍ, kdy každý občan má stejná práva. Stejně jako židovskokřesťanská kultura NENÍ kompatibilní s konceptem OBČANSTVÍ (ať už jedeš do "křesťanské Afriky", či do Střední, nebo Jižní Ameriky).

I zde jsme měli křesťanskou diktaturu jménem "nacionální socializmus", kdy představa "Slované jsou neakceptovatelní mezi Alpami a Uralem prostě proto, že to jsou Slované " vládla. Jasně nejdřív šli nacisti po Židech, ale hned druzí v pořadí byli právě Slované (i v absolutních číslech převažují oběti z řad slovanského civilního obyvatelstva nad Židy, kteří byli zabiti v koncentračních táborech).

14

Odpovědět

+Adam-první muž- obchodná spolupráca nemá nič spoločné s kompatibilitou kultúr... US nenávideli nacistov do morku kostí, ale obchodovali s nimi, pretože to bolo výhodné pre obe strany..pletieš hrušky s jablkami, ako sa ti hodí :)

- Všetky hlavné monoteistické náboženstvá majú rovnaký základ a to abraháma.
Prečo sa židia od nepamäti režú s moslimami? pretože abrahám? Nie, pretože prorok.
Islámsky prorok je jediný, ktorý nabádal k vraždeniu. Už som to mimochodom písal, ak niesi schopný čítať, ako chceš diskutovať? :)

- Islám nieje kompatibilný s židokresťanskou kultúrou a nikdy ani nebol. Odveké vojny medzi kresťanmi židmi a moslimami sú jasným dôkazom. Kto ale nechce vidieť, nevidí :)

- Žiadna kresťanská diktatúra...Proste a jednoducho národný socializmus (nacizmus)...
Hitler sa neodvolával na proroka ježiša :) Hitler sa odvolával na socializmus.

32

Odpovědět

+ehmŽe US nenáviděli nacisty? Vždyť to byl slavný letec Lindbergh, který podporoval nacisty na americké půdě. A dokonce se s Göringem setkal v Německu. Ještě 11. září 1941 označil Rooseveltovu administrativu, Židy, Brity za válečné štváče.
A jak se US chovaly k nacistům po válce? "Nechali je pracovat" pro svůj válečný průmysl.

Proč se Židé ŘEŽOU s muslimy? Protože během studené války jednu stranu podporovali US, druhou stranu podporoval Východní blok.
A řežou se vlastně od nepaměti? Ne, za britského protektorátu (mezi světovými válkami) celkem v poklidu žili vedle sebe.

A jaké odvěké vojny mezi křesťany, Židy,muslimy? Vždyť tři roky před prvním obléháním Vídně (1529), "křesťanský císař" pro změnu obléhal Řím. A jak dopadlo vymetání muslimů z Balkánu? Po první polovinu 18. století podporovali Francouzy Turky svými zbraněmi, aby se na Balkánu udrželi. Až pak došlo k "obrácení spojenců" a náhle byli Turci vymeteni až za Bospor (a řeckým králem se stává Wittelsbach, později Odenburk).
Tedy pokud nevidíš, že mocnosti používají muslimy, aby se vzájemně špičkovali o moc, tak je to opravdu smutné.

A že žádné křesťanská diktatura neexistuje? No zajeď si na Filipíny a uvidíš, že vlastně existuje i v těchto dnech. Jen se do českých zpráv nedostane. Stejně jako diktatury ve Střední Americe.

23

Odpovědět

+Adam-první muž- Prečo potom antinacistická propaganda a bombardovanie drážďan? zo srandy?

- Celkem? Are you kidding me?

- Nikdy som nenapísal, že kresťanská diktatúra neexistuje. Písal si o nacistoch.

Debata s tebou vážne nemá zmysel. Pletieš jedno cez druhé a vymýšlaš koniny :) Navyše si pletieš politické vojny aka križiakov s náboženskými vojnami... To je potom vážne ťažko :)

Uži dňa v ignorancii :)

11

Odpovědět

+ehmTakže když bojuje křesťan s křesťanem, tak je to vlastně jen politická válka. A tedy v pořádku, jenže když bojuje Turek vybaven francouzskými zbraněmi proti katolické SŘŘ, tak je to střet náboženství.

Zajímavý pohled.

Možná by tě zajímalo, že muslimové také častěji bojují mezi sebou (například Fátimovci z Tuniska, Alžíru proti Ajjúbovcům z (dnešního) Iráku a proti Seldžukům (turkický národ));

12

Odpovědět

+Adam-první mužOd kdy Lindbergh mluví za celé spojené státy ? To si spíš dal argument že Lindberght byl pomatenej a zároveň sis nahrál na smrt když označil Rooseveltevu administrativu za válečné štváče evidentně protože neměli rádi Nacisty které on podporoval :D

To že využiješ bývalé nepřátele po válce ke spolupráci je normální stovky let ! :) Když je někdo talentovaný proč ho zabíjet ! :) Každej má svou cenu (určitě narážíš na Von Brauna a Otta Skortzenyho nebo jak se to píše i když toho "využíval" (Dal mu po válce práci kvůli jeho talentu) Mossad ) Navíc byl nový společný nepřítel SSSR tak se na nějaký ty skvrnky v papírech hned zapomnělo :)
Že se židi a arabové nikdy neřezaly ufff to sem nevěděl že je to otázka posledních pár let proč se tomu teda říka že to trvá už 2 tisíce let to fakt nvm uklidnil si mě ! :) Aha tak google říká že se tam válčí opravdu už 2000 s krátkými pauzami :(

Tedy to sem nevěděl že první konflikt s Muslimy byl v roce 1529 nás učili že křížové výpravy byly kolem roku 1100 a to z důvodu že Muslimové začali napadat Bizancii která poprosila papeže o pomoc (takže ten konflikt je ještě starší) Ale to sou ty války co nikdy mezi židy křesťany a muslimy nebyly jak tvrdíš :D A ano v Byzantské říši bylo hodně židů dalo by se říct že požádali papeže o pomoc hlavně kvůli židovským teritoriím které muslimové soustavně napadali (přijal jí ne že by byl tak hodnej ale protože zlato a feudum ale to je jedno ;) )

Filipíny sou křesťanská diktatura :O Od kdy ! Já mam pocit že na Filipínach maj velikej problém s Islámem mmnt google hmmm Diktatura nic , zřízení republika aaaaa 150 000 civilních obětí kvůli 5% Muslimů kteří udělali vojenské jednotky a páchají teroristické útoky ! :D No tak to ti taky nevyšlo :) A Středí Amerikou mi neojebeš tam mam pár příbuzných :) Tam žádná náboženská diktatura neni (nejdi do kostela a usekáme ti nohy a znásilníme ženu) to tam prostě neni ano si divný a trošku vyvrhel když nejdeš párkrát v roce do kostela ale to i v USA a možná i v Polsku Ale nikdo tam nikoho pod hrozbou smrti jako v Islámu ! :D

12

Odpovědět

+Master JoudaTak nějak se odmítám bavit s tím, kdo napíše slova Bizancie s měkkým i po b. Promiň.

A dále argument, že křížové války byly vyhlášeny právě na pomoc Židům, kteří žádali papeže, je také lichý (už jen z průběhu první křížové výpravy jde vidět, že Židé byli vlastně těmi, kteří na první křížové výpravě prodělali nejvíce)

12

Odpovědět

+orcinusorca2017Jo fakt prodělání vyměnit trošku půdy a zlata za vlastní životy a stabilizaci říše, Já se odmítám bavit s tím kdo má přehled o historii jak učitel na základce :D Něco tam je ale je to hodně pomatené. Že si učitel ! že tak lpíš na gramatice ? :D A máš v hlavě propagandu jak občac SSSR za Stalina. Ty si řikal nahoře že válka na blízkém východě je trend posledních let já ti argumentoval že je to tam už 2000 let jen s krátkými pauzami a ty si popsal krátkou pauzu, dám ti historický příklad a ty ho uznáš ale vzápětí ho začneš vyvracet, ale sračkou ! To je jasný že židi je o pomoc nežádali ale Arabové napadali teritoria kde bylo nejvíc židů a to sem tam i napsal !!!! viz. Palestinu dnešní !!!! :D Stejně jako řikat že US nacisty milovaly protože Linghberth :D :D :D :D To je jako říct že Česko miluje Isis protože ten blb co se k nim chtěl přidat je miuje a on je víc než oficiálně zvolená vláda ! :D To samý jako ten gramot co na napsal a co Henry Ford ! :D Ano o tom vím a dokonce i Walt Disney ! Ale od kdy sou ty dva nebo tři KONSTRUKTÉRY ZAHRANIČNÍ POLITIKY USA V 30-50 LETECH MINULÉHO STOLETÍ !!!!!! Zahraniční politiku určuje vláda !!!! tudíž Roosveltova administrativa která byla na 100% proti fašistickému Německu ale pokud podle vás politiku určuje továrník, animátor a pilot ! :D Tak se vraťte do 3. třídy na hodiny vlastivědy !! :D

22

Odpovědět

+Master JoudaA jak tam může být válka posledních 2000 let, když prorok začínal až v 7. století, a tedy žádní muslimové před rokem 600 vlastně ani nemohli existovat? Tedy tvá teze o nekončící válce trvající dva tisíce let je prostě mylná.

A nebyl to jen Lindenbergh, ale právě on byl představitelem "America first comitee", která usilovala o nepodporování Británie právě jen proto, že _Židé si přejí válku Německa s USA_. (No naštěstí pak nastal Pearl Harbor a "hodný strýček Dolfi" vyhlásil válku i USA).

11

Odpovědět

+orcinusorca2017PS: Neřekl sem že se tam 2000 let válčí s Muslimy ale že se tam 2000 let válčí !!!!!!! Čti ! America First Commite 800 000 členů (NAPROSTO ZANEDBATELNÝ POČET ANI 1% POPULACE)

11

Odpovědět

+Master JoudaA co Henry Martin Ford.

12

Odpovědět

+Alberto123Master Jouda nechápe, že v USA bylo mezi dvěma válkami obyvatelstvo většinově s německými předky, které nenávidí Brity. Se všemi závěry, které z toho vyplývají.

12

Odpovědět

+orcinusorca2017Páni to nevim :O :O Ty jo že těch německých jmen v US je hmmm docela málo ne kamaráde hmm co nám o tom řekne Literatura já mam zato že USA je převážně tvořená Brity :) Už jen podle jmen ty inteligente (Patton, Bush, Clinton, Rosewell, Castr, Stonewall Jackson, Ford, Disney, Regan, Kennedy) páni zvláštní náhoda že 95% slavných američanů ma Britský jména to je asi spiknutí ne ? :O :D Jééé Německých Američanů je 15% Lol na tebe a Britských hmmm Ty jo silně přes 50% ! :) Najdi zdroj a nebo zmlať toho trotla co ti to nakecal ! :D :D Pač to zní jako m***a jen to řekneš už jen kolik je slavných Američanů s Německým příjmením :) :P Můj zdroj wikipedie USA Etnické složení (K Britským sem počítal samozřejmě i Irské)

11

Odpovědět

+Master JoudaMaster Jouda literatura nám říká toto: Od roku 1880 do roku 1914, v době vrcholícího přistěhovalectví, přišlo do Spojených států více než 22 milionů lidí. Většina z nich byli nekvalifikovaní dělníci, kteří rychle nalezli práci v dolech, hutích a továrnách. Mnozí přistěhovalci byli řemeslníci (obzvláště z Británie a Německa), kteří přinášeli dovednosti, jiní byli zemědělci (zejména z Německa a Skandinávie), kteří si koupili levnou půdu na prériích od železničních společností, vysílajících své agenty do Evropy.
Poměr Německých přistěhovalců ku anglickým je 2 : 1. Doporučuji ti nastudovat příslušné zdroje pane inteligente.

11

Odpovědět

+Alberto123Tak mi je uveď !!!!!!!!!!! Řekl si 80% furt ti to nevychází !! :) Spíš to vychází googlu ;) z 22 milionu 2:1 to je 15 milionů cca + skandinávci :) takže nějakých cca 10 milionů Němců no googlu to vychází krásně a hele od kdy je 10-15 milionů z 124 milionů (údaje o počtu obyvatel USA v roce 41) 80% ? :)
A to sem myslel že si učitel na základce teď si myslim že opakuješ maturitu když neumíš % :D Ani uvést zdroj ! :) Ani si ověřit svoje informace logickou úvahou třeba jen tím že kdyby v Německu mělo 80% lidí Německé předky je tam logicky 80% Německých jmen a to jich tam opravdu tolik není ani náhodou to spíš těch 10% :) Neobhajuj si p******u buď mě přesvědč uveď zdroje jak já ! (relevantní zdroje prosím odkaz na knížku nebo odborný článek né na blog nějakého nácka "vím že wiki taky neni relevantní ale aspoň tam dole jsou uvedeny zdroje na odbornou literaturu takže je to tak půl na půl")
A nebo buď chlap a přiznej že si to slyšel v hospodě nebo kamarád povídal aspoň mu příště můžeš říct ať nekecá ukázat mu wiki a procvičit si matiku ;) a nebo řekni že ses mýlil :D Jako s America first commite 800 000 členů je naprosto zanedbatelná skupina (i Okamuru volí v přepočtu na obyvatele 6x víc lidí než je) :D to je Lol co ;) možná i KKK v té době mělo víc členů :D :D :D Tak Inteligent nejsem mam jen jednu Vysokou a druhou stěží dávam. Jinak sem si vybavil dokument tajné dějiny spojených států nebo jak to je od Olivera Stone ! Jestli to máš s toho tak pozor !!!!! Je to docela mystifikátor veme malou skoro nepodstatnou událost nebo skupinu jako AFC a nafoukne to do gigantických rozměrů! :) Když sem to viděl poprvé, úplně sem mu to žral pak sem si to ověřoval u opravdových zdrojů a problém je že 9/10 věcí sedí a 10 si domyslí jako utajený fakt a nebo vydedukuje a tím úplně změní smysl těch 9 událostí před tím, tudíž to pak vypadá jako pravdivá informace ale je neověřená tudíž pravděpodobně nepravdivá a proto je Stone nebezpečný mystifikátor ! A tam myslim že řikal i o těch Němcích no myslim si že to máš s toho ale Oliver Stone není relevantní zdroj ;) ale umí se tak dobře tvářit ! :)

12

Odpovědět

+Master JoudaZdroj wiki Obyvatelstvo Spojených států amerických neboli USA. Bílí Američané - 74,7 % z toho Němečtí Američané (16,5 %) Angličtí Američané (9,0 %).
https://cs.wikipedia.org/wiki/Obyvatelstvo_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch
https://cs.wikipedia.org/wiki/B%C3%ADl%C3%AD_Ameri%C4%8Dan%C3%A9
Prosím tě kolik ti je když si neumíš přečíst ani vlastní zdroj?

01

Odpovědět

+Master JoudaA slyšel si to "tajemství", že když se žena vdá, tak si automaticky mění příjmení na příjmení manžela? (příklad pro Disneyho-matka byla původem Němka, Forda-matka byla původem Belgičanka)

A slyšel si to "tajemství", že Irové vlastně Brity NENÁVIDÍ kvůli tzv. Velkému bramborovému hladomoru. A v Německé říši (stejně jako Ukrajinci) viděli nadějí na pomstu vůči Britům?

A slyšel si to "tajemství", že Brity "ovládá" hannoverský, po nástupu Charlese/Wiliamse na trůn odenburský (tedy německé rod-oba dva)?

21

Odpovědět

+ehmP.S. Mírná oprava. Sacco di Roma proběhlo v roce 1527, tedy dva roky před prvním obléháním Vídně

13

Odpovědět

Nejvyšší čas začít jezdit na elektriku nebo umělý benzín ať si tu ropu naperou do p****e, pračlověci.

301

Odpovědět

Ale čím, když i automobilky (například skupina Volskswagen je vlastněna z 19% Qatar Holding LLC) ?

01

Odpovědět

+orcinusorca2017No vidíš ještě si to zainvestovali a nakonec se taky svezou, doslova. :D

00

Odpovědět

+orcinusorca2017No přece Teslou od Pána Spasitele a pokud nejsi hardcore fanatik tak Priusem.

10

Odpovědět

+TaanA proč ne vlaky a tramvaje? Tedy investovat do regionálních drah, kterých se třeba Ostravsko zbavilo v 60. a 70. letech...

03

Odpovědět

+orcinusorca2017Třeba e-Golfem, plně elektrický auto, tzv. auto na baterky. :D

00

Odpovědět

1. Venezuela – Rezervy za 29,31 bilionu dolarů
2. Saudská Arábie – Rezervy za 26,39 bilionu dolarů
3. Kanada – Rezervy za 17,26 bilionu dolarů
4. Írán – Rezervy za 15,49 bilionu dolarů
5. Irák – Rezervy za 13,82 bilionu dolarů
6. Kuvajt – Rezervy za 10,24 bilionu dolarů
7. Spojené arabské emiráty – Rezervy za 9,63 bilionu dolarů
8. Rusko – Rezervy za 7,88 bilionu dolarů
9. Libye – Rezervy za 4,72 bilionu dolarů
10. Nigérie – Rezervy za 3,66 bilionu dolarů

56

Odpovědět

Rezervy =/= exportované množství

80

Odpovědět

načo to sem jebeš? googliť vie každý..
bto čo to má k***a spoločné s videom?

314

Odpovědět

+ehmtak pro zajímavost, nechápu co tě tak naštvalo

90

Odpovědět

+ejkejejBez kontextu to není žádná zajímavost.

04

Odpovědět

Kedy to bolo vysielané? Žije ešte Lubach?
Inak som veľmi prekvapený... Odkedy je možné verejne kritizovať nacistické púštne opice?
Lubach...Good Job

533

Odpovědět

Taky se divym ze jsme jeste necetli o tom jak ho nekdo odpravil. Kdyz tenkrat v Dansku vysla ta karikatura tak se mohly posrtat. A to nemluvim o Francii.

91
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK