Thumbnail play icon

ČínaNeděle s Lubachem

Přidat do sledovaných sérií 44
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:215
Počet zobrazení:7 246

Na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se nahlíží jako na světového vůdce. Jeho moc byla nedávno posílena a Čína se pod jeho vedením stále více angažuje i v zahraničí. Jeho rozhodnutí však nejvíce ovlivňují životy samotných Číňanů. Jakým způsobem je stát kontroluje a jaké to pro ně může mít následky, se dozvíte v tomto videu.

Informační bonus
Lutjegast je vesnice v provincii Groningen, kde bydlel Arjen Lubach.
OV-chipkaart (OV-karta) je karta, která umožňuje cestování veřejnou dopravou v celém Nizozemsku. Stačí při nástupu a výstupu kartu načíst a odečte se patřičná suma nebo se uplatní speciální tarif.
 

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ten s jfk byl dobrej.

70

Odpovědět


Odpovědět

+MaroDíky za odkaz, ale pro mne neangličtináře je bez možnosti strojového překladu titulků naprosto k ničemu.
Velká škoda (moje).
Souhlasí to "tvé" video s těmi zde uváděnými? Není to celý velkej HOAX?

00

Odpovědět

+mykanecHoax to nebude, čínska vláda to má v programe už asi od roku 2014 a niečo podobné už funguje cez alipay, kde tvoj rating určuje okrem iného, to čo nakupuješ, ako sa spomína v tom videu. Väčšina nemá problém sa vzdať súkromia pre konfort.

00

Odpovědět

+MaroDíky za info.
Obávám se že to dorazí i k nám a co z toho česká politická garnitura odpudivého vyrobí.

10

Odpovědět

+mykanecČo dorazí k nám? Profilovanie našich osobností, monitorovanie našich zvyklostí a potrieb? To sa už dávno deje. Veľa ľudom je jedno že ich google celý deň odpočúva a sleduje cez mobil, aby si mohol jednym slovom získať len najbližšie kaviarne v okolí ( vrátane mňa ) . Lenže systémy spracovania databáz sú stále lepšie. Pozri si machine learning alebo deep learning... Ja len dúfam v open-source týchto systémov. Je dobré vedieť čo, akým spôsobom, a prečo bolo spracované. To ako algoritmi Fb, Google, Amazonu pracujú s dátami nie je úplne jasné. A naša vláda by na základe týchto dát mohla aj u nás vytvoriť celkom presný bodovací systém. Únia však prišla s prísnejšími pravidlami pre zaobchádzanie s osobnými údajmi, napr. GDPR. Takže u nás by som sa toho nebál.

00

Odpovědět

To že investovali do Afriky přece nutně neznamená, že jí vysává. Čína investuje do sousedních chudých zemí ze stejného důvodu jako EU investuje do východní Evropy. A v Džibutsku má vojenskou základnu každý stát co zvládne založit vojenskou základnu.

314

Odpovědět

"… ze stejného důvodu jako EU investuje do východní Evropy…"
To je právě ono — snaha vytvořit závislost a následnou silnější ekonomickou i politickou porobu.

51

Odpovědět

Vládnuť jednej tretine sveta sa bez komunizmu nedá. Okrem toho, narozdiel od nás, maju Čínsky občania možnosť cestovať mimo svojej krajiny, ale z nejakého dôvodu odtiaľ neutekajú vracajú sa domov. Asi im to vyhovuje, lebo keby nie, tak by už asi bola vzbura či? Vedia predsa ako to chodí inde vo svete, ale asi sa v Číne cítia dobre. Rozprával som sa s mnohými Číňanmi či obyvateľmi Honk Kongu, nepáči sa im cenzúra ale inak všetko ostatné berú pozitívne. Taktiež, naša demokracia sa tiež občas javí ako komunizmus. U nás je tiež cenzúra či dokonca zmanipulované média, príklad migranti a sýria. Takže kážu vodu a pijú víno.

847

Odpovědět

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

:D

165

Odpovědět

+Bokmalo smajlov, na tak silny argument, jaj, ziadny nie je

011

Odpovědět

příští díl se bude jmenovat Begrafenis met Lubach

00

Odpovědět

Žijeme ve velmi děsivé době, která ve mě vyvolává velmi rozpačité pocity. Snad to všechno špatně neskončí...

261

Odpovědět

Děsivé!

200

Odpovědět

Odpovědět

jj, v kombinaci s tebou zveřejněným odkazem to nevypadá na Světlé Zítřky
s dnešní technikou to není žádnej problém zavést kdekoliv

20

Odpovědět

Ak si chcete urobiť obraz o Číne, nič nie je lepšie ako tam ísť aspoň na 3 týždne. Toto bývajú dosť skreslené informácie. Čína sa nedá zrhnúť do 3 týždňov, nie to 14 min.

224

Odpovědět

Jaj, tak vy nesuhlasíte. Asi si myslíte, že z 14 min videa si urobíte názor. Potom gratulujem. Minuskujte dalej

118

Odpovědět

+tuzoops, a máte ode mne druhý palec dolů
zdůvodňovat vám to nemíním, neboť z vašich dvou sofistikovaných příspěvků jsem usoudil, že každý z nás asi pochází z jiné planety
na té mojí jsme zvyklí přemýšlet

72

Odpovědět

aj tak sa nájdu ľudia, čo si povedia, že je to dobrý systém. Bodovanie ľudí. Odhadzuješ odpad -1, špatne parkuješ -5, nehlasuješ ako chceme....

251

Odpovědět

Prečo asi zakázali 1984, hmm. Naozaj veľmi desivé. Kam sa hrabe Trumpova tuposť..

402

Odpovědět

a tvoja, nebetycna

016

Odpovědět

No, já si myslím, že když si někdo hraje na odpůrce v takovýhle zemi, tak mu musí být jasný co se stane. A jejich systém je sice přísnější než je mutmé, na druhou stranu ten náš je zase bezzubý.

141

Odpovědět

Potřebuješ aby ti někdo říkal co máš dělat? Tak si zaplať dominu. Vyjde to nastejno, ale nebude to omezovat ostatní a náklady na ten radící systém si poneseš sám. Potřebuješ aby někdo radil ostatním? Tak to jsi clovek co si mysli, že ví jak by se ostatní měli chovat a proto aby měl jít dělat dominanta/ dominu a podle toho jak by sis vydělal tak bys viděl jak moc o tvé rozkazy ostatní stojí. Výhoda je stejná. Náklady nese jen ten kdo o to stojí. Systém, ktery jsi tady tak hezky pochválil je totiž neskutečně dráhy a udrží se jen díky tomu, že okrádá své občany.

422

Odpovědět

+Lejno KarnevalMám pocit, že nevíš co máš psát, ale zároveň máš hroznou touhu něco napsat. Radši si zůstaň u těch uvozovek.

135

Odpovědět

+šlomoBohužel. Já nejsem clovek, ktery by stál o tvé rady.

201

Odpovědět

+Lejno KarnevalNápodobně

017

Odpovědět

+šlomoMožná by ti mohlo něco napovědět + a - které dostáváte.

120

Odpovědět

+šlomoNaopak. Ty jsi řekl, že chceš systém který ti bude ,,radit" co máš dělat.

130

Odpovědět

+Lejno KarnevalHezky mi vkládáš slova do úst, ale já jsem nic takového neřekl a ani mě nenapadá jakým způsobem sis to odvodil. Jsem člověk, který zákony neporušuje a naopak mi vadí, když to někdo dělá a prochází mu to. Tudíž by mi nevadilo kdyby byly ulice plné kamer, které by mě monitorovali neboť nic neporušuju, ba naopak a jiní lidé by se chovali správně.... Třeba by se aspoň všude na zemi neváleli vajgly.

mykanec: Popravdě moc ty mínusy nechápu. Vždyť je uplně jasný, že když bude člověk v totalitě protestovat proti totalitě, tak že si ho ta totalita podá. Já neříkám že je to správný, ale jen že je to jasný a dotyčný tím nemá být zaskočen. ...... A dál píšu, že jejich tresty a nařízení jsou zbytečně přísné, ale náš systém také není dokonalý (mám namysli ten dozor). Bohatý člověk si zaplatí právníky, kteří ho vylžou skoro ze všeho. 20x trestaný recidivista tě stihne večer zmlátit, okrást a zmizet dřív, než se zvedneš z chodníku. A kolo ti zmizí z řetězu rychlejc, než stihneš říct bezďák. ...... A snad jen ještě k tomu toaleťáku. Měl jsem spolubydlícího jenž měl spotřebu jednu ruličku trojvrstevnýho toaleťáku na dva dny. Vynásob si to miliardou číňanů a světová toaleťáková krize je za dveřmi. To co dal ten automat tomu klukovi je pokud nemáš sračku víc než dostačující.

25

Odpovědět

+šlomoOooooch (dělám rozněžnělý výraz), tohle je přesně to čemu já říkám ,,zpověď slušného člověka" to seš ty, slušný člověk, který by chtěl aby ho někdo ochránil... i před neexistujícím nebezpečím, člověk, který by chtěl, aby mu stát ukradnul peníze a pak za ně koupil kamery za miliardy, těma ho šmíroval a on pak pocítí ten benefit... na ulici se neválí vajgly, prostě slušný, indoktrinovaný člověk...

jen tak pro mou informaci... jak si představuješ, že pomocí kamerového systému zamezíš házení vajglů na zem... a pokud bys k tomu dal i přibližné vyčíslení nákladů každého kroku, tak by to bylo super

72

Odpovědět

+šlomoA v čem byl problém s tím toaleťákem?

Spotřebovával snad "tvé zdroje", tedy tvůj toaleťák? Pak sis mohl koupit skříň na klíček.
Spotřebovával snad "obecní zdroje", tedy toaleťák koleje/bytu? Pak ti jen ukázal tragédii obecní pastviny a řešením je vlastní toaleťák ve skříni na klíček.

A podobně je to s těmi vajgly? Je to snad tvoje ulice? Není, tak musíš snést nepohodlí (vajgly), abys získal právo cesty mezi A a B. A pokud nechceš snášet vajgly na ulici, tak si tu ulici kup, nebo si kup helikoptéru, která se ulicím vyhne.

01

Odpovědět

+HeliumAhoj, v jedné věci s tebou nesouhlasím... pokud by toaleťák byl jen jeho, tak není jeho povinost si ho zamykat - nikdy jsem se nedokázal smířit s logikou, že člověk, kterému vykradli auto si za to může sám protože si ho nezamknul. Ale o tom pochybuji, obyčejně je to tak, že mezi spolubydlícími je jeden hajzlák a lidi se střídají v jejich nákupu nehledě na to jak často si kdo vytírá prdel... v tom s tebou souhlasím, že se jedná o tragédii obecní pastviny.

Stran vajglů na ulici... mě to také vadí, ale čisté ulice prostě nejsou užitečné... tedy užitek z čistých ulic je menší než užitek ze zdrojů na to spotřebovaných. Proto se ulici čistí jen na (řekněme) na 70% protože vyčistit je o zbývajících 30% ze 70% na 100% by stálo mnohem víc zdrojů než vyčištění z 0 na 70%. A tyto zdroje se tak mohou použít na něco z čeho je užitek větší než užitek plynoucí ze samotných zdrojů. To je můj svět a doufám, že mi to ještě chvíli vydrží :)

10

Odpovědět

+Lejno KarnevalMyslel jsem to tak, že byt v koleji je obecní, tedy dát jednoznačně na srozuměnou (skříňkou se zámkem), kde je to rozhraní mezi obecním a soukromým.

U toho auta je jednoznačně rozlišeno, co je obecní a co soukromé právě zámkem na dveřích. (Na kolejích bývá většinou více postelí na jeden pokoj, proto je zvolena skříň jako to rozhraní.)

00

Odpovědět

A v čem je "náš systém" bezzubý?

Že recidivisti neumírají ve škarpě, protože nesehnali přes zimu ubytování, protože by měl být zákon "ochraňující" ctihodné majitele bytů, aby mohli zjistit trestní minulost svých nájemníků?

Pak vznikne vrstva nespokojených, kteří prostě už nemají, co ztratit. Ukradnou náklaďák a rozjedou se po nějakém dlouhém chodníku, či bulváru.

Prostě Leviathan v praxi.

31

Odpovědět

Kdysi jsem se ptal mého otce jak se píší uvozovky. Tehdy mi dal jednu z nejlepších rad jakou jsem kdy od něho dostal ,,je to jako ruce při hajlování'' řekl.

214

Odpovědět

A stejně ses nenaučil nic, protože používáš dvojici čárek a pak symbol pro palce, což je jednotka délky v zemi, kterou si najednou člověk moc podezřele přeje mít ve vedení. Ne kvůli její skvělosti, ale kvůli alternativě.
Třeba by tě v Číně za tohle zavřeli.

81

Odpovědět

+OsmiumChycen při činu! Na mou omluvu bych rád uvedl, že píši na mobilu kde je jednodušší zmáčknout dvakrát palec.

40
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK