Jak Olaf Scholz odložil třetí světovou válkuheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:31
Počet zobrazení:3 646
Olaf Scholz šel do sebe a vystoupil proti Putinovi! Jak válka na Ukrajině dopadá na Německo a jak je možné, že někdo mohl předpovědět začátek třetí světové války? Možná právě díky tomu zatím nevypukla.

Přepis titulků

Tak tenhle týden jsme poznali naprosto nového Olafa Scholze. V Moskvě, představte si, několikrát na pódiu odporoval Vladimiru Putinovi a třetí světová plánovaná na středu je minimálně odložená. I když teď nikdo přesně neví, jestli se Rusové z Ukrajiny stáhnou nebo přijdou nové posily. Druhá možnost je bohužel pravděpodobnější. Náš nový kancléř se při návštěvě Moskvy každopádně ukázal jako velkej šéf. A ke vstupu Ukrajiny do NATO se s ledovým klidem vyjádřil takto: To je téma, kterým se už zabývat nebudeme, dokud vykonáváme tuto funkci.

Nevím, jak dlouho má prezident v plánu být ve funkci, já mám pocit, že by to mohlo trvat déle, ale ne věčně. Páni. To byl nejen odvážný, ale také historický moment. Olaf Scholz! Slyšeli jste správně! Olaf Scholz udělal vtip! Mic drop, líp už to nejde, lidi.

Ti dva jednali v Kremlu přes 4 hodiny za Putinovým teď už legendárním XXL stolem. Mimochodem už je mají i v Ikee. Mimochodem je to model Krimvik. Teď přichází otázka, jak přes to všechno ještě dojde k vážnému dialogu s Ruskem? Jasně, rozšiřování NATO na východ nakonec nebylo úplně fikané, ale Putinovi fanoušci moc rádi ignorují, že i menší státy přece jen mají něco jako právo na sebeurčení.

Třeba Ukrajina s jejími stále neskutečně odvážnými občany. My už se fakt ničeho nebojíme. Třeba já se prostě nedívám na zprávy. Všechno vypínám, snad má Putin dost rozumu a nedovolí si to, nás přece chrání naše vojsko, Evropská unie a spousta dalších států. Jistě. Jak bychom to té milé dámě jen řekli. Zkusím to.

Evropská unie se fakt angažuje třeba v dotacích na tuříny, ale ochrana ostatních zemí nás úplně nebere. Navíc ještě před Putinem, který sní o Sovětském svazu 2.0, byla většina Ukrajinců stejně proti vstupu do NATO. Až do anexe Krymu roku 2014. Chci tím říct, že Putin už udělal dost pro to, aby jeho sousední země chtěly do NATO. Ale pobavme se o záhadě týdne.

Proč americké tajné služby předpověděly válku zrovna na minulou středu? Chápete to? Proč tak zbytečně přesně? Ve středu v 16:10 může ojediněle dojít k válce. Nebo právě tím válce předešly? Ruský velvyslanec v EU tak potvrdil, že co se týká Ruska, nedojde už k žádnému zásahu.

Války v Evropě přeci málokdy začaly ve středu. Jasně, staré pořekadlo: Středeční invaze pro tě skončí neblaze. Putinovi lidé teď samozřejmě obviňují tajné služby Joea Bidena. Odkud ale přišla ta informace o středě? Prozradím vám to. CIA se totiž nabourala do Putinova Outlook kalendáře. Bylo to jasný. Pondělní invaze se vyloučila rovnou, to se na Valentýna projížděl na koni a daroval mu květiny.

Úterý taky nešlo, protože se na snídani vnutil synáček Angely Merkelové. Ve čtvrtek si Putin zpravidla dopřává litrovou dávku čerstvého botoxu. A v pátek má sedánek s Lukašenkem, Asadem a Gerdem Schröderem. Jediná volná byla středa. Vlastně docela logicky. Ale jedno je jisté, Čína bude dávat velký pozor, co se stane s Ukrajinou.

Pokud tam Putin přece jen vpadne a sankce zvládne v pohodě, tak si prezident Si řekne: vzhůru na Taiwan. Když ne teď, tak kdy? Putin ovšem doposud nemá s našimi sankcemi vůbec špatné zkušenosti. Jen pro připomenutí, ještě po anexi Krymu s ním Německo ujednalo Nord Stream 2. Přestože jsme závislí na ruském plynu, prodali jsme firmě Gazprom v Niedersachsen naše největší úložiště zemního plynu.

Samozřejmě že se vůbec nebojí reakce Západu. Projevilo se to i v ruské televizi. Nová show televize RTL Russland: 7 sankcí, 7 hlav. Nejlepší ruští komikové, které ještě nezabásli, se baví nad Západem a jeho úsměvnými sankcemi. Baerbocková hrozí tvrdými opatřeními, teď si to může napsat i do životopisu.

Němci už ve skutečnosti nechtějí kupovat náš plyn. Žádný problém, mají přece ještě atomovou energii. Aha, ne. Ale uhlí ano! Ne, taky ne. 7 sankcí, 7 hlav, plynovod rajského plynu přímo do vašeho obýváku. Slavný ruský humor. Nově Putin z Ruska vyhodil i rozhlas Deutsche Welle.

Mstí se za to, že Russia Today Deutsch už u nás nesmí vysílat. Za to ale vláda nemůže, ta stanice u nás totiž nikdy nezažádala o licenci. My v Heute show jsme pro to, aby se RT Deutsch mohlo vysílat. Jednak nám v průběhu let dodávají vtipný materiál do naší show a taky by se opravdu měly respektovat i jiné názory. A přesně proto bude RT Deutsch nově vysílat z našeho sousedního studia. Russia Today Deutsch s Gisou Flacke. Je skvělé, že se ke slovu konečně dostává i druhá strana.

To bych vám nevěřila, když jste tak okouzlený Amíkama. To vaše neustálé fňukání? Né, Putin obklíčil Ukrajinu. A proč asi? Je to čistá sebeobrana. To staré lačné NATO už obsadilo dvě procenta vnější hranice Ruska. - Chápete to? - Ano. NATO obklíčilo Rusko a teď hledá viníka. Jistě, Západ nepochybně taky udělal chyby. Západ udělal všechny chyby.

Jak můžete pustit pobaltské státy do NATO? Protože ty prďolové mají strach z Ruska, nebo co? Protože prej jsou to suverénní státy! Západ by měl konečně pochopit, že dokud se Putin necítí bezpečně, nemůže nikdo! Chce zase mít Sovětský svaz, Polsko taky a ve východním Německu bych se taky necítil v bezpečí.

Jestli jde jen o to, o Sasku se klidně můžeme pobavit. - Vtípek! - Jo jasně, vtípek. První v tomhle vysílání. Putin dělá to všechno, protože všichni ignorují jeho bezpečnostní zájmy. Je to jediný způsob, jak si říct o pozornost, o lásku. - I Krym? - Klasické volání o pomoc. Ostatní taky takhle volají o pomoc. Trvající válka ve východní Ukrajině, bomby na syrské civilisty, vojáci v Mali, kompletní potlačení svobodných médií, mrtví novináři i opozice, všechno v rukách kleptokratů, kteří se obohacují.

Jo, volání o pomoc, copak mluvím rusky. Dělá to ze zoufalství, Západ ho k tomu nutí. Ztratil respekt jako tehdy, když Nadaci Fridricha Eberta a Konrada Adenauera navštívila ruská policie. Německá veřejnost se domnívá, že tam došlo k zastrašování. Myslím, že vy zastrašujete německou veřejnost.

Tvoje máma zastrašuje německou veřejnost! Proč má něco takovýho licenci a my ne? V německé televizi přece nemůžete šířit fake news a absurdní kraviny. Teda, nemůžete dát licenci někomu, koho ovládají politici. Gisa Flacke. Hezký večer. Russia Today Deutsch s Gisou Flacke. Gisa Flacke.

Už nějakou dobu probíhá informační válka Východu proti Západu o to, kdo dokáže svojí pravdu úspěšněji prezentovat v médiích. Můj kolega Fridrich Küppersbusch, co jsem tak pochopil, není s žádnou stranou úplně spokojený. Někdo s médii s Fridrichem Küppersbuschem. To jediné, co Putin zná lépe než manévry, je samozřejmě odvádění pozornosti.

Takže musíme dávat pozor, a je nejvyšší čas připomenout zlaté pravidlo novinářů. Audiatur et altera pars. Je to latinsky, znamená to zhruba: Audi má staré díly. Audi znáte, to jsou ty s umělým oplodněním. Ovulace technikou. A je to tady. Odvedl jsem vaši pozornost! Dávejte pozor.

Audiatur et altera pars znamená: Poslouchej i druhou stranu. My jsme výslovně proti rozšiřování NATO novými členy z východu. Od nepaměti už Putin tvrdí, že se mu nehodí rozšíření na východ. Možná to mělo smysl, protože při vykopání neznámého ministra zahraničí se na náhrobku našel tento historický citát.

Shodli jsme se, že nikdo nemá v úmyslu rozšiřovat ochranné pásmo NATO na východ. Sranda, co tak člověk řekne, když stojí vedle ministra zahraničí USA a má zálusk na maličkou DDR. Zatím je to jasný, proto už trochu udiveně natahujeme uši, když najednou ve všech německých médií řeší… Co si myslí Vladimir Putin? Co se odehrává v hlavě tohoto muže?

- Čeho chce dosáhnout? - Co má v plánu? Nikdo mu do hlavy nevidí. Co se odehrává u dlouhého stolu a v hlavě Vladimira Putina? To je otázka za milion rublů. Láry, fáry, zatímco Putin se celá léta chytal úplně všeho, když to v tý jeho kebuli tak rachotilo. ptáme se teď, co v tý jeho kebuli najednou je a tak dále. Zeptáme se ruského nositele Nobelovy ceny a novináře Dmitrije Muratova.

Jaký byl Putin jako dítě? Na dvoře byl vůdce a kdo nechtěl, aby mu natloukl, musel vystupovat velmi přesvědčivě. I tisk dostane do nosu! V Rusku mizí novináři i novinářky, jsou uneseni, vězněni nebo zabiti. Není divu, že si tím Putin v západních médiích vysloužil obrovskou pozornost. Jak ty mně, tak já tobě. Místo abychom si během zahraničního konfliktu odfrkli, mám šílený nápad: Hledat řešení.

Ale vše je personalizované a napadané. Hodně mladých moderátorů ale sbírá odvahu a jde proti němu. - Hlavní je ale otázka dodávky zbraní. - Od jakého bodu dodáváte zbraně? - Pomůžeme mu i s dodávkou zbraní? - Zbraně. - Drony. - Dáme jim k dispozici i houfnice? - A zbraně?

- O tom budeme mluvit, teď ke zbraním. Vojáci hrají přesilovku, to je tedy opravdu něco. Prosím pěkně. S takovými záběry Rus oponuje, kdo je tak milý na štěňata, přece nemůže být zlý člověk. Mám to. Putin daroval toho psa Angele Merkelové spolu s ročním předplatným Welt rund Hund. A pak mír v naší době. Někdo s médii s Fridrichem Küppersbuschem.

Ahojda lidi, chtěl bych vás jen poprosit o odběříček, stačí jedno kliknutí. Mějte se. No tak! Tak jedem, ty blbej koni! překlad: losenka www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Není to Sovětská unie, ale svaz.

Jinak to za měsíc zajímavě zestárlo.

20