Digitální očkovací pasheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:36
Počet zobrazení:3 310

Kvůli každému očkování proti covidu-19 je v Německu nutné vyplnit osm až deset formulářů, papírový očkovací pas jde až moc snadno zfalšovat a ten digitální je stále v nedohlednu. Ale počty očkovaných i nadále stoupají, a to je potřeba oslavit! Jak jinak než s dávkou satiry z dílny ZDF, kterou vám opět přináší oblíbený Oliver Welke.

Poznámky k překladu:
Pokud si chcete rozšířit slovní zásobu a zajímají vás neznámá slova ve třetí minutě, jsou to slova „Chabo“ a „Babo“ známá především mladé generaci Němců z tohoto rapu. Babo je boss a chabos jsou všichni ostatní týpci.
Nouzová brzda, novela zákona o potírání infekčních chorob odhlasovaná na konci dubna umožňuje německé spolkové vládě zavádět plošná opatření jako třeba zákaz nočního vycházení nezávisle na postoji jednotlivých spolkových zemí.

Přepis titulků

Jak už víte, tradičně spíš notoricky reptající pořad, ale! Myslím, že když se něco zlepší, měli bychom to na tomto místě ocenit. Rychlost očkování v Německu roste. A jak, dámy a pánové, a jak! Ve středu už víc než milion, to byl rekordní den. Pokud budeme tímto tempem pokračovat, bude to…

Může to někdo propočítat? Podívejte, je naočkovaný každý čtvrtý Němec, tento týden to bude každý pátý. Přesně. A každý šestý ministr zdravotnictví skončil moc brzo s matikou. Takže vyšší tempo očkování a pak byla v pondělí ještě konference předsedů zemských vlád bez handrkování! Vážně! Bylo to naprosto harmonické! A to v tom složení, kde se obvykle všichni překřikují, polovina je uražená a aspoň jedna brečí.

Co se týče očkování, jsou předsedové vlád včetně Merkelové nezvykle zajedno. Byla to dobrá, konstruktivní diskuze, za kterou moc děkuji. O ničem tam nerozhodli. Protože jsme nic nerozhodli, bylo to o něco snazší. Aha, tím se to vysvětluje. Ale k tématu práv očkovaných si tato skupina alespoň zvládla vytvořit stanovisko a prodiskutovali jeden dokument.

Co je na tom k diskuzi? Vážně. Samozřejmě mají očkovaní a uzdravení minimálně stejná práva jako negativně testovaní. Co jiného? Tohle hraní o čas je čistě politické rozhodnutí. Samozřejmě mají strach z dvoutřídní společnosti, ze závisti neočkovaných.

Ze společnosti, kde budou dvakrát očkovaní staříci na zahrádkách pařit, zatímco neočkovaní budou žíznivě koukat přes plot, protože za tři minuty začne zákaz vycházení. A zahrádky jsem zvolil záměrně, dávejte pozor, nám občanům už přestali slibovat Mallorcu, teď už jen zahrádky. Abychom měli šanci si v létě zase sednout na zahrádku. Toto léto půjdeme na zahrádky.

V létě je docela vysoká šance, že si dáme pivo na zahrádce. Abychom nejpozději v létě měli otevřené zahrádky. Koukejte, netušil jsem, že je takový pařmen. Předpokládám, že zanedlouho si budou hostinští u soudů stěžovat a argumentovat: „Jsem očkovaný, můj personál je očkovaný a chci zatraceně přijímat očkované hosty!ׅ“ A právem! I branže gastronomie už nutně potřebuje perspektivu. A naprosto vážně.

Koho nebo co tady máme někomu závidět? Luxus. Dřív to byla jachta, ferrari, žena s výstavním poprsím, dnes je luxus něco úplně jiného. Luxus je nemuset si u holiče nejdřív testovací tyčinkou šťárat do mozku jako lůzr, ale přijít hned na řadu, protože jste naočkovaný. Ukaž těm maníkům, že boss už má dvě dávky za sebou. To vše v Úžasném životě dvojnásobně očkovaných.

Opravdový luxus ale je, když už holiče nepotřebujete. Očkovací vozy do sociálně slabých čtvrtí, kde onemocní mnohem víc lidí, bydlí v horších podmínkách, mají méně homeofficů. To by byl krok k větší spravedlnosti, diskuze, kterou musíme vést. A v červnu se budou všichni neočkovaní zároveň domáhat termínu očkování, to bude taky zajímavé… A aktuální stav? Momentálně jsme otevřeli prioritní skupinu tři, to jsou osoby starší 60 let, to jsou především nemocní, onkologičtí pacienti, ale taky daňoví poradci a auditoři.

Daňoví poradci? A proč ne jezdci na jednokolkách? Testeři piemontských třešní nebo myslitelé? A vážná otázka: Proč už to zase trvá celé týdny vytvořit digitální očkovací pas? Údajně kvůli ochraně údajů.

Ten žlutý cár papíru to nemůže být, v tom se shodneme, především proto, že je snadné ho zfalšovat. Minimálně pro zkušené kriminálníky není jeho zfalšování problém. Ano, stačí dobré razítko z brambory a pas je na světě. Mami, jsem naočkovaná! Mně už taky jeden vyrobila… Takže digitální pas musí přijít rychle a prosím, to je důležité, skončete s tou strašnou očkovací byrokracií!

To není možné, osm až deset formulářů na první i druhé očkování. Takové plýtvání časem a lesy! Jako za císaře Viléma máme uprostřed digitální doby pořád celé hory pořadačů. Nikdo to nikdy nebude číst, všem to přijde na hlavu, ale zastavit to z nějakého důvodu nejde. A to nemluvím o našich očkovacích telefonních linkách. Oznámení na lince v Porýní-Falci Katrin Breitvogel opravdu rozčiluje. Zašlete svou otázku e-mailem na následující adresu: 56ifsg@lsjv.rlp.de.

Vstřícněji k seniorům už to nejde. Jak už víte, mnoho regionů Německa teď má za sebou týden zákazu vycházení. Zákaz vycházení, ke kterému stejně jako k nouzové brzdě nemuselo dojít, kdybychom už na začátku roku chvíli brzdili pořádně. Nakonec asi rozhodne Karlsruhe, jestli je zákaz vycházení v souladu se zákony. Rozhodně má nelogické nedostatky. Nevím, jak to máte vy, ale mně osobně je líto těch, co to mají kontrolovat.

ÚŘAD VEŘEJNÉHO POŘÁDKU DÜSSELDORF ŠKOLICÍ VIDEO ZÁKAZ VYCHÁZENÍ Milí lidé… My z úřadu veřejného pořádku jsme tady v pandemii poslední bašta. Pro strážce zákazu vycházení je ale pár triků, které musíte ovládat. Tak třeba péče o domácí mazlíčky je povolena naprosto kdykoliv, ty malé mašinky na párky taky musí někdy ven!

Ale patří vůbec tamhleto psisko této osobě? Tak, milostivá… Zavolejte si prosím svého psa. Oskare! Fifi! - Chantal?! - Pche. Já to věděl. Hej!

Stát! Úřad veřejného pořádku Düsseldorf! Za to bude pokuta. A to mimochodem i pro toho muže, který jí toho psa půjčil. Úplně nové povolání: kuplíř se psy. A kdo ví, kdo všechno v tom jede. Věděl jsi o tom, kamaráde? Procházky jsou povoleny až do půlnoci, ale o samotě. Pojďte sem, úřad veřejného pořádku. Jeden, druhý.

Jeden z vás musí domů, a to okamžitě. To je samozřejmě zlé, paní teď musí sama bez muže projít pochybnou čtvrtí. Zdravíčko, mladá paní. Co tak sama venku? Zákaz vycházení. Tady je důležitý dobře vyvinutý cit. Mít pocit pro detail, být někdy i lidský. Jako třeba tenhle: Ten je naprosto vzorný. Je venku úplně sám kvůli sportovnímu vyžití. Je to sport, že?

Úřad veřejného pořádku Düsseldorf, my si tu blbost nevymysleli. Překlad: lenkaz www.videacesky.cz Tak… Nahrávat. Zdravím! Toto je automatická závěrečná scéna Olivera Welkeho a… heute show! Video už bohužel skončilo, můžete ale odebírat náš kanál a podívat se na další videa, děkuji!

Tak to by mělo navždycky stačit.

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

erb Düsseldorfu by mohol byť symbol námorníctva ČR

00