Samé dobré zprávyheute show

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 10
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:25
Počet zobrazení:3 682

Incidence v Německu rapidně klesá, očkuje se ostošet, a tak Německo plánuje dovolené a raduje se spolu s gastronomií a cestovním ruchem. Ale mají k tomu vážně důvod? A co na to lékaři?

Poznámky:
Nenechte se zmást, Sebastian Puffpaff není lékař, ale herec a komik.
Zato Karl Lauterbach je opravdu politik (sociální demokrat – SPD) a ekonom ve zdravotnictví, Jens Spahn je ministr zdravotnictví, Franziska Giffey byla ministryně pro rodinu, starší občany, ženy a mládež a Hans Georg Maaßen je německý politik (křesťanský demokrat – CDU) a právník kandidující i přes výraznou kritiku do spolkového sněmu.
Film Der Untergang byl natočen už před pár lety, v češtině se jmenuje Pád třetí říše.
Můžete si domyslet, na co Erwin původně sahal Heidi zezadu. Komu to nic neříká, odpovědí je hit Polonäse Blankenese od Gottlieba Wendehalse, ačkoliv je v něm zřejmý rým nahrazován nevinným ramenem.

Přepis titulků

Milí diváci, máte taky ten pocit, že se něco změnilo? Dneska se na ulici několik lidí usmívalo, jeden mě dokonce i pozdravil! Ve vzduchu je naděje. Německo očkuje ostošest, incidence se propadá. To už přece není normální, kde jsou zprávy o nejnovějších mutantech? Já už jsem si zvykl na každodenní varování Karla Lauterbacha, vy taky? Ale dokonce i Doctor Doom už najednou zní jinak než dřív, mám takovou teorii, že ho unesli mimozemšťani a nahradili ho dobře naladěným dvojníkem.

Teď jsme v bodě zlomu, počet případů teď půjde pomalu a pak rychle dolů. Léto bude dobré, jsem o tom přesvědčen. Bude to svobodné léto, zvládli jsme to. Bude to dobré léto. V ideálním případě bude léto skvělé. Jak už jsem říkal, už v lednu jsem počítal se skvělým létem. Ano, ve vzduchu už je léto, lidi, to nejlepší léto všech dob! Karl Lauterbach, dřív známý jako DJ Depri, dnes cestuje pod jménem DJ Incidance.

Jako dance, chápete? To je jedno… Prohlašuje, že dlouhá éra pandemie už skončila. Tak jo… Ve světě už vůbec, u nás nemají dvě třetiny ani první dávku, ale co. My teď opravdu potřebujeme dobré zprávy! A dovolenou! A párty! Tak už pěkně sedíme u stolů, nevstávat prosím, zůstaňte sedět, safety first, ale budeme se bavit. Zábava se safety first.

A Erwin sahá Heidi zezadu na očkovací pas. Tak nějak… Německo se raduje z comebacku venkovní gastronomie. Právem! Když se venku s menším odstupem nemůžeme nakazit. A cestovní ruch má konečně taky naději, současné motto totiž zní: Revenge Travel. Pomstychtivé cestování. Nahromaděná chuť cestovat a nahromaděné peníze mají zelenou. Rezervujeme jako o závod, to je pochopitelné, ale revenge?

Pomsta komu? Jde nejspíš o tohle: Jakmile politika otevře klec, o pár sekund později zuřím na letišti, protože po dlouhém lockdownu už ztrácím nervy, a když mi letuška Lufthansy popřeje pěknou cestu, zařvu, ať drží hubu. V letadle na posledním volném místě piju rajčatový džus, i když se mi z něho chce zvracet. Pomsta! Pak letím na Mallorcu, ale přes Havaj, abych to natřel té blbé planetě, a pak ve třech minutách doženu, co jsem v diktatuře nesměl: restauraci, fitko, disko a samozřejmě pití sangrie.

Pak zjistím, že jsem zapomněl nabíječku v Německu a poletím hned domů. To bude pro virus ponaučení. Pomstychtivé cestování. Super název cestovky, že? Incidence je v Německu pod stovkou kromě Duryňska. Nejspíš Boží pomsta za Hanse Georga Maaßena. Moje teorie… Celkově se ale u nás v Německu nálada drží stejná, to je vidět i na demonstracích myslitelů a spol.

- Jmenuju se Hans Georg Müller… - Demonstrace jsou čím dál menší. Odpoledne vystupuje Müller v Mnichově před relativně malým publikem. Kde jsou ti lidi? Možná z toho slyšíte to hluboké zklamání… Tak asi jsme si to nezasloužili, tak holt zanikáme… Ach, oni zanikají… Brzo se o nich objeví film Pád říše. Takže Německo plánuje dovolenou, raduje se z gastronomie, všechno fajn, ale mám takový pocit, že už zase na někoho zapomínáme…

Správně, mladší lidi, ty máme ještě taky! A zatímco otevírají první nehtová studia, většina žáků je ještě na hybridní nebo distanční výuce. Naštěstí se mladiství stejně nedívají na televizi, jinak by si mohli vzpomenout: Když otevíráme, tak nejdříve školy, když zavíráme, tak školy jako poslední. Nabídka péče o děti, ať už ve školkách, školách nebo v družinách, musí být opět zpřístupněna mezi prvními. Ano.

Franziska Giffey alias Doctor No. Poté, co tento týden odstoupila, si její ministerstvo pro rodinu přibrala ke svým povinnostem ministryně spravedlnosti, jako se přes víkend staráme o sousedovy kočky, to vypovídá mnohé o prioritě rodin a dětí v této zemi. I u očkování stojí mladiství až na konci fronty. Spahn alespoň od 7. června zrušil prioritizaci. Pak se o termín očkování budou moct snažit všichni nad 16 let. Za vyšší tempo a méně byrokracie, ale taky vstříc vysokým očekáváním, očekávanému postoji, poptávka je samozřejmě vyšší než nabídka.

Obvodní lékařky tak mají nečekané možnosti: Každý den je casting, lidi pro svou dávku udělají vážně všechno. Někteří své doktorce upečou dort, pokud mají čas, jiní to zkouší s drahými dárky, ty nejzoufalejší nabízí své muže, aby jí uklízeli nazí. Tak když to pomůže…

A nakonec každý naočkovaný šťastlivec dostane malou nálepku do svého nechutného žlutého očkovacího pasu. Digitální verze tohoto pasu nakonec asi vážně přijde nejdřív na konci června. Co dodat… Od tvůrců „Bohužel jsme pozdě zajistili respirátory“ a „Bohužel jsme pozdě zajistili testy“ teď přichází „Bohužel jsme pozdě zajistili digitální pasy“. Pořád totéž. Už od listopadu přece víme, že tu máme vícero povolených vakcín, přesto koronavirový kabinet v Berlíně odsouhlasí až 22.

února pořízení digitálního potvrzení o očkování. 19. března pak zadali příslušnou zakázku německému IBM. Proč tak pozdě? Ano, dřív by to bylo lepší, souhlasím, ale podívejme se, co teď realizujeme, my jako Evropská unie teď určujeme celosvětové měřítko. Wow! No nejsme my skvělí, lidi! Omluva by stačila, místo toho máme světový standard.

Spahn předsouvá ochranu údajů, přitom jsou země, které se taky řídí evropskou ochranou údajů a jsou daleko před námi! Třeba takové Švédsko. Je jedno, ve kterém regionu se očkujete, všechny databáze jsou propojené s digitálním centrálním registrem. Až přijde certifikát EU, budeme mít všechny informace a všichni si ho můžou hned stáhnout. Vejtahové…

Fajn, s high-tech národem Švédů se nemůžeme srovnávat, vynalezli masové kuličky… Škoda, fakt škoda, že jsme nebyli tak chytří, abychom všechna data o očkování hned ukládali digitálně. To byla blbost. Teď budou muset miliony Němců znovu ke svému lékaři, aby jim ten žlutý cár digitalizoval, protože doktoři nemají co dělat. Vítám Sebastiana Puffpaffa ze spolku smluvních lékařů Severního Porýní. - Pane doktore, jak stresující to teď je pro vás, když… - Ano, moment… Hned budu u vás, pane Welke.

Nehýbejte se. Hotovo, byl to BioNTech. Byla to Astra. Hned jsem u vás. Pane Schlonske, copak? Ne. Ještě jednou. 7. června se prioritizace ruší, ale to neznamená, že ten den budu moct naočkovat všechny Němce. Ne, 8. taky ne. Prosím?

Ne, moje matka není děvka, ale možná víte víc než já. Vy mně taky, nashle. To jsou lidi… Pane Welke, kde jsme byli? Už vím. Celé týdny jsme my obvodní lékaři říkali: „Nechte nás očkovat, chceme očkovat víc.“ Proč jsme to dělali? Byli jsme opilí? Teď už nedělám nic jiného, jen očkuju! Neuvěříte, co si lidi vymyslí, aby dostali svou dávku. Ano, už jsme tu měli absurdní situace, když byli zpřístupněni obvodní lékaři. Přišla celá rodina v bílém, muž tvrdil, že je lékař a jeho žena že je lékařka, děti byly mimochodem taky celé v bílém a měli jsme je rovnou naočkovat taky.

Samozřejmě! Když řekne, že jeho dítě je lékař, má bílý plášť, tak to nemám jak zkontrolovat, vždyť jsou i dětští lékaři! Ten nebyl dobrý… Ne, vážně, mám toho potud. Co mám ještě dělat? Ke každému očkování tisknout 8 papírů, navíc ještě hodiny diskutovat s asociálními důchodci, kteří trvají na BioNTechu, protože jim jsou vnoučata ukradená.

To se pak odvážu já, že politici nemají koule na to, aby jim řekli: „Pro ty nad 60 Astra, bastra.“ Pro to máme ale vědecké vysvětlení, v září máme tzv. volby do spolkového sněmu a mladiství jsou menšina, - žije tu přes 23 milionů voličů nad 60 let. - To ano, ale už ne dlouho! A brzo se ty držky zase přikolébají a budou chtít digitální očkovací pas. Jsem snad úřad evidence obyvatel, nebo co?

Mám toho po krk. - Mezi řádky tam cítím zatrpklost… - Já už necítím vůbec nic. Už celé roky nic, tady uvnitř je led. A co mnozí neví, taky bych měl ošetřovat takzvané nemocné, na to jsem původně studoval, ale místo toho poslouchám tohle: Měli jsme vtipnou situaci, kdy přišel muž, že jeho žena chce otěhotnět, takže by se chtěl nechat naočkovat. - Chápete to?

Nechápete, že? - Ne. Ne moje žena je těhotná, naočkujte ji, ale ona chce otěhotnět, takže musíte naočkovat mě! Navrhl bych kompromis, že mu otěhotním ženu já, ale to skoro nikdo nechce. Proč vlastně? To je jedno. Pane Welke, já už své léto odepsal. Prostě budu očkovat až do září a pak mají všichni smůlu, mám rezervaci. Čtyři týdny podzimních prázdnin na Maledivách, to bude nejlepší podzim ever.

Já myslím… Podle nových studií to očkování vydrží zřejmě jen šest měsíců. Politik SPD Lauterbach dokonce počítá s tím, že by kvůli mutacím viru mohla být potřeba další dávka už na podzim. Lauterbach. Ten je vtipný! Taky myslím. Sebastian Puffpaff! Překlad: lenkaz www.videacesky.cz Ne! Já už tu nic nedělám.

Dokud nás nezačnete odebírat a nedáte nám lajk. Mám toho po krk! No tak! Už nás začněte odebírat!

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Franziska Giffey byla ministryně pro rodinu, seniory, ženy a mládež Německa. Cítím se trochu odstrčen -
nemám, zatím nejsem, asi nikdy nebudu, už nejsem :-)

00

Odpovědět

Cela rodina prisla v bilem a pomoci autority zpusobene timto odevem se dozadovala ockovani (vcetne deti:) :) :) ). Bodejt by ne, zrejme na zaklade Milgamovo pokusu pochopili silu lekarskeho plast, kterou v praxi vzbuzuje :) :)

00

Odpovědět

IBM jsou na tohle profíci. Věřím, že budou mít stejný úspěch jako ve 40. letech.

00

Odpovědět

Tak konečně taky dorazili do Německa spolehlivé testy.
Stejně to s tím chřipkovým virem byl od Číňanů geniální tah, skoro nikdo neumřel a celý svět gazilionový škody. Cajk.

35

Odpovědět

Jaký gazilionový škody? Já mám peněz pořád stejně a lidi v mojem okolí taky.

01

Odpovědět

+PepaČR - 3 000 000 000 000 státního dluhu, porovnejte před covidem.

20

Odpovědět

+Komentáře (0)Jo, jenže jak se dočteš ve zprávě NKÚ, většina výdajů s koronou moc nesouvisí, takže si jen Andrejko přikryl svoje problémy epidemií... :-(

00

Odpovědět

+VevacJasně, že, ale tím to ještě nekončí. Konečný účet je někde v nedohlednu, jestli vůbec.

00

Odpovědět

+Komentáře (0)To je bohužel pravda...

10