Faraon Arjen Henrik I.Neděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:107
Počet zobrazení:6 618

V minulém díle se Arjen Lubach prohlásil faraonem nizozemským a vyzval diváky, aby jej podpořili podepsáním lidové iniciativy, která by z jeho jmenování faraonem mohla udělat bod na programu jednání poslanecké sněmovny. Jaký ohlas jeho iniciativa vyvolala, se dozvíte v dnešních dvou videích. A pokud chcete vědět, jak to celé dopadlo, můžete si na facebookové stránce pořadu Neděle s Lubachem přečíst víc.

Přepis titulků

Minulý týden oslavilo království 200 let a já se prohlásil faraonem nizozemským. Spustili jsme iniciativu, protože se 40 000 podpisy se musí sněmovna faraonem zabývat. Abych získal podporu, šel jsem mezitím lobovat do Haagu. - Faraon. - Ano, faraon. - Faraone. - Děkuji. Dobrý den. - Jak se máte?

- Dobře. Jak se daří zemi? Je lid šťastný? - Dobře, ano. - Ano. Jak jde ta akce? Už mám… Už to mám. - Všechno? 40 000? - Ano, 40 000. Takže za chvíli budu na mincích. Ano. Zdravím.

Dobrý den. Jsem teď u sněmovny a jdu svou lidovou iniciativu jmenovat se faraonem nizozemským... Nejdu ji předložit, ale zjistit, jak se jí tu daří. Tex už je tam, prima. Zdravím, lidi. Dobrý den. Dobrý. Já přece nemusím stát ve frontě! Co se děje? Ahoj, mluvil jsem s mluvčím sněmovny a takto nesmíš dovnitř.

- Proč ne? - Podle nich je to rekvizita. To není rekvizita, to je oblečení. Takže musím mít nudný oblek? Ano, nudné oblečení jinak žádné rozhovory. - Tak mi dej svetr. - Když si to demokracie žádá, svléknu se. To bude první, co změním. - Můžeš nosit, co chceš. - Směšné! - Prosím, faraone. Dobrá práce.

- Jako ze škatulky. - Šikula. - Spustil jsem iniciativu… - To… to se mi doneslo. - …a budu prvním faraonem. - Ano. - Dobrý den. - Dobrý den. Co byste si o tom myslel? Jsem zapřisáhlý monarchista. A najednou bych musel obrátit na faraona. Mohli bychom přidat popisek: stoupenec faraona?

- Ne. - Roemer, stoupe… Ne? Lehnete si do zlaté bedny omotaný plachtou? Ne, budu řídit zemi. Přísně, ale spravedlivě. - To je hodně špatný nápad. - Špatný? Proč? - Podívejte se na sebe. - Musel jsem se kvůli ochrance převléct. - Fara. - On. - Fara. - On. - Co je to?

- Fotky. Všech poslanců. Takže můžeš rychle: "Pane… Verheijen!" Špatný příklad. Verheijen tu ještě je. Aha, ten musí pryč. Verheijen musí pryč. Některé určitě znáš. Co bude faraon dělat? 22. října, na mé narozeniny, bude Den faraona. - Budou Faraoke slavnosti…

- Ano. - …s pyramidovými hrami a tak. - Ano. Zajímavý nápad. Já bych vás nominoval na prince karnevalu, ale ne na faraona. Nemusíte hned používat takový tón. Až budete premiérem, což jednou budete... - Určitě. - Co tak jednou za dva týdny rozhovor s faraonem? Když to dotáhnete na faraona, tak můžeme jednou za dva týdny debatovat. Co z vás dělá monarchistu?

Přece pokud jste demokrat, tak vidíte, že je to hodně divný systém. Ano, takový systém už byste nevymyslel. Takže pokud byste teď vymýšlel zemi, tak jinou. Ano, pokud byste teď vymýšlel zemi, tak byste nejspíš vzal faraona. - Ano. - Nebo republiku. Vadí, když zfalšuju váš podpis? - To je na vás. - Tak to udělám. Nashle. Tady se nesmí jezdit!

V Haagu si na to ještě musí zvyknout, ale vy ne, protože vy jste iniciativu houfně podepisovali. A výsledky přichází vyhlásit… Kleopatra! Zatleskejte Kleopatře! Skvělé! Ahoj, kolik jich je? Kolik jich máme? 83 336, faraone.

83 336! Jo! Děkuji. Všem moc děkujeme. Skvělé že tolik lidí chce faraona. Podpisy zkontrolujeme a pak se k tomu vrátím a předložím iniciativu v Haagu. Děkuji, Kleo.

Ještě čtvrthodinky a uvidíme se. Kleopatra Lubachová, dámy a pánové! Překlad: Misschien www.videacesky.cz

Komentáře (5)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Také je vám už na blití při vyslovení či jen spatření slovíčka "Airwaves"?

250

Odpovědět

Ty reakce v druhým videu dost zajímavý. V česku by se to hned smetlo ze stolu, pokud by se vůbec někdo dostavil k jednání.

132

Odpovědět

Je to pecka, ale pořád mi rve uši to jejich chrošchrme chršme chrochrel.

144