Návrat z prázdninNeděle s Lubachem

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 46
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:106
Počet zobrazení:5 827

Neděle s Lubachem má dvoutýdenní pauzu, takže tady jedno oddechové video ze začátku sezóny. Arjen se v něm na poslední chvíli vrací z dovolené a Tex ho musí informovat o nejdůležitějších událostech uplynulého léta.

SIRE (Stichting Ideële Reclame, Nadace pro ideovou reklamu) se snaží pomocí reklamy vzbudit diskuzi o důležitých společenských otázkách.

Přepis titulků

- Kde to vlastně byl? - Pět měsíců na Bali. Tady je. - Připraven? - Ano. Co? Dobrá, co musím vědět? Donald Trump, americký prezident. - To už byl. - Ano, ale pořád je. Cože?

Sport? Feyenoord mistři, ženy mistryně Evropy a muži vyřazeni z mistrovství světa. - A formace? - 4-3-3, ale nepomohlo to. - Víc politiky. - Vilém Nassavský. - Vilém? - Ano, musíš ho umět. Jsem Vilém Nassavský, zrozen z německé... Kobyly? - Krve.

- Krve. Odbory chtějí 1,4 miliardy na platy a pracovní zátěž. Učitelé základních škol budou 5. října celý den stávkovat. Útoky? Ano. Stockholm, Manchester, Londýn, Barcelona. Stockholm, Manchester, Londýn, Barcelona? Jak si to zapamatuju? S-M-L-B… Střední miska lahodné bramboračky?

- To je dobré. - Ne, jestli si dáš? Tady, je dobrá. Média? Van Erven Dorens dělal RTL Late Night. Špatný nápad. Byl lepší než Humberto. - Cože? - Beelen šel do rádia Veronica. Zemědělec Hoopjes tvrdí, že pes vyvázl jen s šokem. Kolem desáté se do Wolfheze vrátil klid.

Tiráž – hlavní redaktor: Robbert van der Korenbeemd. - SIRE. - Klidně to řekni, Texi. Ale ne, SIRE byla ve zprávách. Chce, aby kluci byli opět kluky. Dobře, a holky? Budou tu za deset minut. Arjene, teď ta nejdůležitější zpráva tohoto léta. - Mňam, vajíčko. - Zbláznil ses? Je v něm fipronil!

Je to nebezpečné? Nebezpečné? Ani ne. Sedm horizontálně – česká délková míra. Osm horizontálně – řeka v Drenthe. Dvě písmena. Myslím si, že první je A. Copak se k tobě během dovolené vůbec nic nedostalo? - Ale ano.

- A co? Čím déle jsem byl na dovolené… - Mnohem lepší. - Že ano. Jsi krásný, jsi vtipný, patříš sem. Jsi krásný, jsi vtipný, patříš sem. Bavte se, kluci. Arjen Lubach! Vítejte. Začínáme. Líbilo se ti to?

Gratuluji, máš dobrý vkus. Tak se ještě dívej. Mrkni na další videa. A nezapomeň nás odebírat. Chcete vidět víc? Jděte na npo3.nl/zondagmetlubach Překlad: Misschien www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Musím říct, že videa v jazyce, který studuju, jsem tu nečekal :D potřebuju trénovat, takže máš jistého dalšího sledujícího :D

10

Odpovědět

To mě těší. Arjen sice mluví trochu rychleji, ale zase má krásný severní přízvuk. Pořad má i svou facebookovou stránku https://www.facebook.com/nedeleslubachem/. Veel plezier met het Nederlands.

20

Odpovědět

Tak jak je ta česká délková míra na sedm?

21

Odpovědět

možná Pokokot? :D

130

Odpovědět

Jí bin tchron, jí bin tchrapchrach, jí machržén. Já každé ráno před zrcadlem.

40

Odpovědět

Bramboračka si zaslouží extra bonusové body a pochvalu. Díky za skvělý překlad.

40

Odpovědět

Jsem ráda, že se líbilo. Závěr předchozích dvou dílů mi hodně pošramotil překladatelské sebevědomí, takže nezpívaná slovní hříčka přišla vhod.
A asi by se ještě hodilo zmínit, že nejlepší způsob vyjádření spokojenosti s překladatelským řešením, je hlasování v Křišťálové lupě. I když připouštím, že ani s její pomocí bych vhodné rýmy do Despacita nenašla.
https://kristalova.lupa.cz/hlasovani/?setSubjects=1051

40

Odpovědět

Útoky :D Na to si máme taky zvykat? Smutné.

61

Odpovědět

Já chci víc! Víc!

80