Hlídání dětíAdult Wednesday Addams (S02E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 24
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:169
Počet zobrazení:9 784

Wednesday si přivydělává hlídáním dětí. Ale co dělat, když se objeví příšera?

Přepis titulků

Nejsi moje normální paní na hlídání. Nejsem normální. Budeme si hrát na barbíny? Moc ráda. Chceš být Barbie, nebo Ken? Máš působivě pronikavý vřískot. Ve skříni je příšera! Zabij to!

To je můj Pony. Jen nepříčetný poník by si na kopyta přidělal drahé kamínky. Viděla jsem příšeru. Schovává se tam. - Žádná příšera tu není, slibuju. - Nevěřím ti. Ve skříních číhají jen tři typy příšer. Pavoukoidní trpaslík, tsuchigumo. Ale ti žijí jen v Japonsku. Pak je tu ruská gameon s ptačím tělem a ženskou tváří.

Ta asi bude hezká. To ona je. Její krása je to poslední, co vidíš, než ti vydrápe oči. Přesně tak by to znělo. Ale gameon migruje do tropických oblastí, takže tady být nemůže. A konečně... nemrtvý slovanský upír, napůl kůň, napůl vlk, Vukodlak. Ten zní děsivě.

Vukodlak je z nich všech nejděsivější. Je rychlejší než gepard, jeho zuby jsou ostřejší než nože a má neukojitelnou žízeň po krvi. Nechci, aby mě snědl Vodlak. - Nesní tě, slibuju. - Jak to víš? Vukodlak loví jen ty nejhorší lidské bytosti. Pachatele domácího násilí, sériové vrahy, kongresmany.

Čím je jejich krev špinavější, tím víc po ní touží. A ty? Ty jsi zcela a úplně bezvýznamná. Co že jsem? Bezvýznamná. To znamená, že jsi... obyčejná, bezcenná nicka. - Máma říká, že jsem jedinečná. - Tvá máma přehání. Na rozdíl od toho, jak je zobrazují knihy a filmy, příšery neloví nudné děti.

Opravdové příšery loví další opravdové příšery. Takže pokud se z tebe nikdy nestane příšera, nemusíš se příšer bát. Ale pamatuj, vůbec, ale vůbec na tobě nezáleží. ...to já jen tak. Díky za hlídání Rosie. Já jdu do hajan.

Miláčku, zaplatíš jí? Ještě jednou díky. Můžu tě doprovodit k autu? Co to kurva bylo? Slyšel jste o Vukodlakovi? Ne. Spěte sladce. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (10)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tak po Zernebockovi (Černobogovi) a Entech (Hejkalech) dorazili na "západ" už i Vukodlaci (vlkodlaci)... hezké. Slavic culture pravítkuje :D
No, jdu si zakousnout nějakého toho kongresmana s příjemně zahnusenou krví. Mňam.

62

Odpovědět

Nejsem si moc jistý co má společného ent a hejkal, resp. nevím o tom, že by byl hejkal dřevěný (nemluvě o tom, že nějaké stromové/dřevěné potvory má kdejaká kultura...). Člověk měnící se ve vlka taky neni výhradně slovanská záležitost (ale "vukodlak" už jo, tj fakt).
Každopádně dobrou chuť.

20

Odpovědět

+jj.Vzpomínal to J.R.R.Tolkien v nějakém rozhovoru - spousta postav je převzata z různých ság a pověstí, např. Gandalf a trpové (vč. jmen) z Písně o Nibelunzích apod. No a na otázku po původu Entů odpověděl, že čerpal ze Slovanských pověstí o lesních strašidlech, chránících les a vyhánějících či přímo likvidujících lidi.

20

Odpovědět

to je taková konina, že si musíte pustit i další díly... D

70

Odpovědět

Tak už i Wednesday si může dát #MeToo .o)

110

Odpovědět

Stejně jako zobrazený kongresman.

Středověká démonologie znala též Incuba a Succuba.

01

Odpovědět

Tak to bylo dost dobrý !

70

Odpovědět

krása... nemohl jsem se te krasavice dočkat!!

53

Odpovědět

Nejdřív jsem se lekla, že to bude jako Zuzana od Terryho Pratchetta, ale bylo to skorem lepší!

70

Odpovědět

Ano, Zuzano by to chtělo a pohrabáč :-))

40