StřechaAidan 5 (S01E01)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 0
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:179
Počet zobrazení:4 054

Je tu pilotní epizoda sci-fi webseriálu Aidan 5, který se odehrává v roce 2064 a vypráví příběh detektiva, jenž vyšetřuje vraždy vlastních klonů. Tento šestnáctidílný seriál má velmi zajímavou vizuální stránku, kdy kombinuje hrané scény a kreslené pozadí, a za loňský rok byl nominovaný na 9 prestižních webseriálových cen IAWTV Awards, včetně kategorie nejlepší dramatický webseriál roku.

Seriál budeme vysílat každé pondělí v 17:00.

Přepis titulků

Aidan 5 - 1x01 - Střecha MĚSTO - 2064 O dalšího méně. Tohle je dnes potřetí, co vidím svou mrtvou tvář. JSI NA ŘADĚ! Den začal normálně. Teoreticky zvládne naklonovaný detektiv více práce. Prý jsi včera vymetl Lower East Side.

Zase sis hrál na rytíře. Jenom žárlíte. Nikdy nebudete jako já. Au! Aidane! Myslí tebe. Nechceš mi říct, proč mám na stole občanskoprávní žalobu? Kdybys viděl ty spáleniny od cigaret, jako já...

Detektive, s hlavou jejího manžela jsi prorazil 15 centimetrovou zeď! Oběti to určitě nevadilo. To ona podala žalobu! Vždycky ty hajzly chrání. Poručíku, detektiv Randal je připravený na informativní schůzku se starostou. Dokonce i tví náhradníci vědí, jak se mají chovat. Možná by sis z nich měl vzít příklad. Co ty tady děláš?

Zaskakuju za tebe. Prý jsi měl rušnou noc. Jo... Cigareťák. Už zase, co? Ten chlap dal její dítě do drtiče odpadků a vyhrožoval, že ho zapne, když jsem se objevil. Když jsem...

Když jsem ho uklidnil... Zvedl jsem to dítě z hnijících odpadků a... nedýchala. Tak jsem jí uvolnil pusu a... ona se rozplakala. Byl to nejkrásnější zvuk, jaký jsem v životě slyšel. Kancelář detektiva Aidana, tady detektiv Rileyová. Děkuju. Hned tam budeme.

Nezákonné klonování vyrovnalo šance. O JEDNOHO MÉNĚ! - Je to jen další mrtvola. To si alespoň říkám. Našli ho na 18. ulici, ani ne 6 bloků odsud. Tu oblast zabírá 27 bezpečnostních kamer. Nehledě na to, že mohl jít ze stanice na místo několika různými cestami. A poslední, kdo ho viděl živého, byl Hicks v kyberdivizi. Ten pořád stahuje data z bezpečnostních kamer, abychom měli lepší představu, s kým se mohl včera po odchodu sejít.

Naklonování byla podmínka téhle práce. Nemohl jsem si pomoct, měl jsem pocit, že přicházím o část sebe. Federálové omezili počet klonů od jednoho zdroje na pět. A jediný schválený patent... vlastní a provozuje společnost Nekonečno. Nekonečno se chlubí tím, že nedělá chyby. Ale nikdy od nich neuslyšíte, že během injektování prasklo mému třetímu klonu velké mozkové aneurysma...

a okamžitě zemřel. Často jsem přemýšlel, co mu během toho jediného okamžiku vědomí, proběhlo hlavou. KOLIK ZBÝVÁ? Sice nejsme nejlepší přátelé, ale mám pocit, že bych měl něco cítit. Alespoň něco víc než teď cítím. Jak se teď cítíš?

Osaměle. Nikdo mi nehlídá záda. No, tím se asi lišíme. Já necítím vůbec nic. Tohle je počtvrté, co dnes vidím své mrtvé tělo. Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Paráda! Hlasovala jsem za to tady někdy před půl rokem a konečně je to tu. Díky moc!

182

Odpovědět

Pridal som Vám to aj na ČSFD.cz: http://www.csfd.cz/film/324400-aidan-5/

184

Odpovědět

who cares

186

Odpovědět

Dost mi to připomíná styl Sin City, styl Noir já můžu, tak uvidíme, co se z toho vyklube. (Zatím nápad zajímavý a líbí se mi to propojení kresby a filmu, ale zatím to bylo dost krátké na nějaký větší dojem :)

182

Odpovědět

Styl mě moc nezaujal, zato nápad se mi líbí moc.

183

Odpovědět

Legenda! A nejen to .. dokonce i sama nádhera! =) =)

184