Život RileyovéAidan 5 (S01E07)

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 0
74 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:89
Počet zobrazení:2 715

V dnešní epizodě sci-fi webseriálu Aidan 5 se dozvíme, jak a proč byla Rileyová naklonovaná a jak se setkala s Aidanem.

Přepis titulků

Jmenovala se Morgan Rileyová. Narodila se 12. května 2036. Zavraždili ji minulý týden ve věku 28 let. Morgan Rileyová byla také v každém směru mou matkou. Já se rovněž jmenuju Morgan Rileyová. Měla jsem zemřít před třemi týdny při nehodě vlaku, ale lékaři mi zachránili život. Zahladili jizvy a modřiny, alespoň ty vnější. Také jsem klon.

To znamená, že jsem se svou lidskou matkou prakticky identická. Přemýšlím, dýchám a cítím stejně jako člověk. Jenže jsem jiná. Legální klony se rodí ve sterilní laboratoři v Nekonečnu. V ilegálním světě se rodíme ve stoce. Narodila jsem se 28. března 2061 v domácí laboratoři hluboko pod zemí. Mé čtyři sestry se narodily ve stejný okamžik. Startovací sérum se jmenuje Incept 2.0.

Nekonečno vlastní jediný patent, ale na černém trhu seženete všechno. Do tvárné hlíny, jež byla mým mozkem, byl vtištěn jazyk, chování a funkce. A tak jsem se zrodila. Určitě nás chtěli stvořit víc, ale přírodní zákony omezují počet klonů na pět. To neznamená, že se nesnažili. Klony vznikají z mnoha důvodů. Nekvalifikovaný dělník, voják, manuální práce, účetní. Existují všemožné potřeby.

Joey vedl nevěstinec. Člověku, jako je Joey, se neodporuje. Byl to zlý vlk. Když vám Joey něco přikáže, uděláte to. Tak jsem žila rok. Den za dnem, noc za nocí. Kvůli tomu mě stvořili. Myslela jsem, že takoví lidé prostě jsou.

JÁ JSEM Pak se jednoho dne vše změnilo. Padejte dovnitř! Joeyho jste nechtěli rozzlobit. Protože když vás začal mlátit a ucítil krev, bylo pro něj těžké přestat. Řek jsem dovnitř! V tu chvíli promluvil. Řekl Joeymu, ať mě pustí.

Přísahám, že to bylo jako hlas Boží. Následujících pět minut jsem sledovala, jak někdo zlého vlka vyřídil. Nebylo to hezké. Ale bylo to úžasné. Po té noci se vše změnilo. Zakročil osud, když mě jeden detektiv požádal, abych v utajení pomohla dostat Joeyho šéfa. Okamžitě jsem souhlasila. Bylo to, jako by někdo otevřel dveře mé klece.

Všechny jsme dostaly druhou šanci. A já ji nehodlala promarnit. Za spolupráci jsem dostala příležitost pomáhat v útvaru pro zvláštní oběti. Tam jsem prý prokázala výjimečný cit pro detailní pozorování a orientaci. I když jsem musela pracovat dvakrát tolik, donutila jsem je, aby si mě všimli. Ale pro mnoho lidí jsem pořád byla pouze klon. Co hůř, byla jsem klon, který překročil nepsanou hranici. Byla jsem vyděděnec.

Gratuluju. Děkuju. Jsem detektiv James Aidan. Morgan. Morgan Rileyová. Na stole mi leží hromada případů a vy jste prý machr přes profilování. Máte zájem? Jo. Bezva.

Promiňte, nesetkali jsme se už? Připadáte mi povědomá. Ne. Věřím, že život je řada kapitol. Ano, dobrota a milosrdenství... Některé jsou krátké a jiné dlouhé. Některé napínavé a jiné fádní. Občas je dobré se vrátit a znovu si přečíst, co se stalo v minulosti. Jindy se nemůžete dočkat, až otočíte stránku a zjistíte, co se stane dál.

CHYBÍ TI TVÁ ŽENA A SYN? Překlad: petrSF www.videacesky.cz

Komentáře (4)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

PetrSF ty si vybíráš sám co budeš překládat? Nebo ti to dá někdo? Já jen, že téměř pokaždé je to pí..čovina

1818

Odpovědět

Odpověděl jsem ti už u čtvrtého dílu ;)

181

Odpovědět

Tak proč se na to neustále díváš?

181

Odpovědět

Tak toto je přesně seriál, na mojí míru. :-) 10/10 :-)

183