Akvárko

Thumbnail play icon
78 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:201
Počet zobrazení:6 132

Celý svět je jako oceán. V malém akváriu ho pak vidíte zblízka. Velké ryby, které požírají ty malé. Je ovšem otázkou, jestli to tak musí dělat i lidé. Krátkometrážní film z dílny Carlose Bouviera ukazuje, jak se lidé "cvičí" k tomu, aby co nejefektivněji a nejlevněji vyhodili druhé, často své známé, z práce. Co vy? Zažili jste někdy podobnou situaci jako je ve videu? Název filmu Pecera je též používaný pro "trénink zaměstnanců" za dohledu nadřízeného.

Přepis titulků

V JAKÉMKOLIV ZAMĚSTNÁNÍ NA DOBU URČITOU/SEZÓNNÍ PRÁCI Ano? Dobře, počkám na tebe. AKVÁRIUM Krátkometrážní film z oceánu Víš, kolik mám na stole nefér výpovědí? Víš? 47. Ne... S tou dnešní 48.

- Přičemž 22... - 21. 21 jen z této pobočky. Javiere, za kolik z nich můžu já? Čísla nejsou dobrá, Lolo. A to je náš problém. A co na to ti nahoře? Ti nahoře radši nic. Stručně... Jestli budeme dál vyplácet odstupné, budeme muset šetřit, nebo zavřít.

- Co budeme dělat? - Co bychom dělali? No tak Lolo... Předsvědči je, ať podepíší. Já jdu. Prosím tě, řekni Ángelovi, že na tu večeři jsem nezapomněl. - Co takhle příští týden? - Vyřídím mu to. - Dobře, jedeš dolů?

- Ne, ještě tu zůstanu. Ještě se tě chci na něco zeptat, Lolo. Kterého z tvých zaměstnanců můžeš postrádat? VĚNOVÁNO VŠEM ZAMĚSTNANCŮM, KTEŘÍ OKRÁDAJÍ JINÉ ZAMĚSTNANCE. Dobrý den Marío, jak se vede? Co vaše záda? - Už lepší. - To mě těší. Ani jsem vám nic nenabídla, dáte si sklenici vody? Ano. Když budete tak milá. Ano, jistě.

Děkuji. Marío, zavolala jsem vás, protože firma, pro kterou pracujete, ukončila vaší smlouvu o provedení práce. - Ukončila? - Ano, kvůli ukončení činnosti. Ukončení činnosti? Kolegyně tam stále pracují. Protože vaše kolegyně byly nově vybrány a mají smlouvy na novou práci či poskytování služeb.

Novou práci či služby? Kolegyně dělají tam, co dělaly, a také dělají to samé. To samé ne. Pracují pro tu samou firmu a možná na stejném místě, ale teď dělají něco jiného. Vytírat podlahu a mýt záchody je pořád to samé, ne? To ano. Ale to, co se změnilo, je jejich smlouva. Chcete mě teda vyhodit teď, když marodím?

Nikdo vás nevyhazuje. Opakuji, že se jedná pouze o ukončení smlouvy. Smlouva mezi firmou Clinning a školou skončila. A co tam teda dělají dnes moje kolegyně? Už jsem vám říkala, že byly nově vybrány. Nově vybrány, aby dělaly to samé! Podívejte, já v té škole pracuji už šest let. Moje smlouva se každého 1.

září automaticky obnovuje. Najednou se objevíte s tímhle. Kdo rozhodl, že mi skončila smlouva? - Firma Clinning, samozřejmě. - Proč mi to neřekli z Clinningu? Protože vám říkám já, jak to je. A je to tak, že vám skončila smlouva z důvodu nových potřeb firmy. Z důvodu nových potřeb firmy. Takže, smlouva je stejná pro všechny. Nekončí, když si namane šéf. Necháte mě to dokončit? Děkuji. Možná vaše kolegyně dělají to samé, ale jestli je té práce teď méně...

Méně jaké práce? Děti chodí méně na záchod? Toto je zohledněno ve smlouvě jako změna pracovních podmínek. - Chcete to ukázat? - Počkejte... Kdybych já přišla a řekla, že už tu nebudu pracovat, povíte mi na to, abych si přečetla smlouvu, kterou jsem podepsala. Jestli chcete odejít dříve, ponesete si následky.

V tomto případě firma žádné následky neponese? Marío, zdá se mi, že jste přišla špatně naladěná. - Mluvíte se mnou jako s hlupákem. - Nemluvím s vámi jako s hlupákem. - Nechte mě domluvit. - Budete opakovat to samé. Řeknete mi, že firma změnila činnost, že kolegyně byly nově vybrány. Podívejte se, byla jsem bezvadná zaměstnankyně. Svou práci jsem dělala bez chyby.

Takže mi budete muset dobře vysvětlit, proč jsem teď bez práce. Od začátku se vám snažím vysvětlit... Ne, znovu ne! Jdu z práce, mluvila jsem s nimi. Ahá, tak to je ten problém. - Jaký? - S kým jste mluvila? Můžete mi to prosím říct? Já vás dobře znám, byla to Amparo? V žádném případě ze mě nedostanete žádná jména. Co ví vaše kolegyně o zákoníku práce?

Nic? Tak jim ode mě vyřiďte, aby se příště lépe informovaly a neradily. Od toho jsem tu já. Podívejte, ve vašem případě mě to obzvláště mrzí, Marío. Kvůli vám jsem se bavila s Antoniem z osobního oddělení z Clinningu, jestli by vás nemohli najmout v příštích měsících, aniž byste musela projít výběrovým řízením. - Jak se jmenujete?

- Lucía. Lucía, dobře. Jestli je to pravda, tak děkuji. Pochopte ale i vy mě. Působí to na mě tak, že mě chcete vyhodit, protože marodím. - Protože jste nemocná? - Ano. To vám asi také namluvily vaše kolegyně, ty ví všechno. - Tak to se opět pletete. - Možná máte pravdu. Zeptám se na to v práci. Jestli se pletu, přijdu se omluvit a podepíšu to.

- Tohle je ale špatný přístup. - Špatný proč? - Vy se ještě ptáte proč? - Ano, ptám se proč? Snažím se vám vysvětlit, o co tu jde. Ale přišla jste... Máte děti? - Ne, nemám a nevím, jak to s tím souvisí. - Já mám dvě. A musím jim dát najíst každý den, jasné? Takže opakuji, udělám si na to čas, poradím se a zítra přijdu znovu. Dobrý den, Marío.

Jak se vám vede, co záda? - Už dobrá. - Jsem Lola Zelarayán, ředitelka pobočky. Máte nějaký problém? Ne, žádný. - Vysvětluje mi věci, kterým nerozumím. - Ano, poslouchala jsem. Ve skutečnosti je to jednoduché. Chcete pro nás ještě někdy pracovat? Vysvětlím vám to. Měla jste od nás tři pracovní příležitosti.

Poslední byla ve škole, přibližně 6 let. A předchozí byla v telemarketingu dva a půl roku. - Nebo se pletu? - Ne. Zopakuji to ještě jinak. Chcete, aby bylo i nějaké potom? Tak podepište. A když nepodepíšete? Moc ráda jsem vás poznala.

Dveře jsou támhle. Vracet se nemusíte. V této společnosti pracují lidé, kterým můžeme důvěřovat. Doufám, že to vysvětluji jasně. Myslím, že ano. Tady máte spočítanou nevyčerpanou dovolenou. Zde jsou náhrady za cestovné a podepište všechny strany, kde se uvádí "zaměstnanec".

Dobře, co si o tom myslíte? - Průměr. - A ty, Marío? - Všechno v pořádku. - Odešla by bez podpisu. - Hm. - To je nepřípustné. Postrádala jste konstruktivnost. A naopak jste byla vznětlivá. Také jste zbytečně moc vysvětlovala, Lucío.

María používala lépe opakování otázek a automatické vyvrácení odpovědi. Dobrý modelový příklad. A prosím vás, musíte to opakovat, dokud to bude potřeba. To s důvěrou. Ale nic nepřidávat. Opakovat to, protože je to pravda. Věci prostě takto fungují. Vše ostatní je navíc. Souhlasíte?

Dobře, můžeme dál pracovat. Tak jdeme. Žena, 35 let, není Španělka. Něco mezi 5-10 let ve firmě. Smlouva o provedení díla, zaměstnaná v průmyslovém odvětví. Samostatně výdělečně činná v dopravě. Zdravotní omezení, které ale nesouvisí s prací. Dobře. Promiňte, hned se vrátím.

Ne, nemusíte se obávat. Ano, je to kolega z práce. Ano, lepší bude tomu předejít. Falešný poplach. Děkuji. Nashledanou. Promiň, co jsi to říkal? Kterou z tvých dvou podřízených můžeš oželet.

Je mi to jedno. Dobře. A která myslíš, že by to podepsala? přeložil: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Pri sledovaní som si spomenula na film: http://www.imdb.com/title/tt0427582/?ref_=ttpl_pl_tt
Oplatí
sa pozriet :)

00

Odpovědět

Nevím někdo proč mi nejdou titulky ? psal jsem email bez odezvy zkoušel jsem vše co píšou v návodu a furt nic už je to přes tyden :/ Díky za rady

11

Odpovědět

Na co nepomůže návod od joudů pomůže reinstall.

10

Odpovědět

+krteqkJo jenže nejde to ani v jednom prohlížeči , zkoušel jsem vše a win se mi kvuli tomu přeinstalovavat nechce

11

Odpovědět

+krteqkDivný. Máš určitě poslední aktualizace flash playeru a browseru? Pokud URČITĚ ano, pak zkus naopak z archivu nainstalovat nějaký starší plugin flash playeru. Mne třeba nejnovější flash player 14 laguje video (video lagne, zvuk běží dál) a musím běžet na starším.

10

Odpovědět

Nevím co to nízké hodnocení. Nejspíše automati co takto hodnotí každé 10minut+ video...

V podstatě se s tím setká úplně ale úplně každý, kdo pracuje v nějaké "company". Vyšší manažerské kreativní křesla tvoří většinou známý těch známých, všechno je to jedna velká svoloč.

Co se týče zaměstnanců, nikdo nikdy nemá problém nikoho napráskat nebo podrazit. Je to fakt k zblití.

Reflektuje to celkem slušně.

352

Odpovědět

nevim proc, ale zde se moc lidi na spanelsky mluvici videa moc nediva, je to skoda, ikdyz nevim proc, je to tak

200

Odpovědět

+Korfaxjj, ač poslední dobou jsem taky skeptický k těmto krátkým snímkům, tento byl celkem dobrý. I když mohl být možná o třetinu kratší, tak zahraný byl perfektně.

130