Thumbnail play icon

Noha ve dveřích

92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:294
Počet zobrazení:5 121

Taktika osobního prodeje spočívá ve stupňování požadavků. Obchodník (v našem případě "šmejd") nejprve předvede produkt a snaží se zaujmout potenciálního zákazníka. Třeba možností vyzkoušet si zboží. V další fázi se snaží zákazníka si zavázat např. výhodným dárkem (za bezkonkurenční cenu) nebo pozváním na oběd. Posledním krokem je uzavření obchodu a podepsání smlouvy, mnohdy proti vůli kupujícího. Poznámky: Mateo Gil je španělský scenárista a režisér. Proslavil se scénářem k filmu Mar Adentro (oskarový Hlas moře) či úžasným snímkem El método (Metoda), který popisuje výběrové řízení dle Gronholmovy metody užívanou též Hitlerem. Na VideaČesky.cz jste pak měli příležitost vidět jeho snímek Říkej mi...

Komentáře (47)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

na začátku to "nejen v naši zemi" nemělo by to být přeloženo jako "pouze/jen v naši zemi?"

jinak dík za překlad. :)

20

Odpovědět

Nejsem právník a ani se nechci pouštět do argumentačních sporů, ale rád se nechám poučit. Takže k tomu co nabízejí, nemyslím si, že by to někdo kvalifikoval jako smlouvu o úvěru. V jednání předvedeném v dokumentu, jde o kupní smlouvu s tím, že kupní cena bude uhrazena ve splátkách. Ani si nejsem vědom nějaké speciální úpravy knih, jestli je, budu rád, když na ni odkážeš. Dle mě jde o smlouvu uzavřenou mimo obchodní prostor obvyklý pro podnikatelovo podnikání a zde je zákonná lhůta pro odstoupení od smlouvy. Lukan spotřebitelská úprava už zde ten nějaký rok je, a pokud o ni víte až z dokumentu Šmejdi, tak je dobře, že se to k vám nějak dostalo. A Kvasha teď to řeknu trochu drsněji, ale právo není od toho, aby vás vodilo za ručičku, nejsou-li ti lidi aspoň trochu aktivní, tak jim není pomoci. Zde je nejdůležitější prevence a se "šmejdem" se nebavit.

20

Odpovědět

Pochopil jsem, že si kupuje několik knih, které budou dodávány po částech-periodikum (dle českého paragrafu 1837 písmena I-nereklamovatelné).

00

Odpovědět

Mně se líbí, jak se tady všichni pozastavují nad snímkem, který je skoro 20 let starý a navíc ani není z ČR. České spotřebitelské právo je na takové úrovni ochrany, že i hloupý spotřebitel, je-li zavčasu aktivní, nic neplatí. Zjistěte si účinné zákony.

104

Odpovědět

Asi si neprokouknul trik, že prodávají knihy...tedy prakticky nereklamovatelné zboží. Na jeho zaplacení nabízejí půjčku, takže i při vrácení zboží musí spotřebitel zaplatit za úvěr.

40

Odpovědět

Snímek vznikl před 16 lety, což je opravdu krásná shoda okolností uvážíme-li, že i "revoluce" byla ve Španělsku o 15 let dříve (smrt Franca) než u nás... V ČR se "šmejdi" začali veřejně (filmem) řešit loňský rok, tj. přesně o 15 let později, než práve ve Španělsku. Nevím jak vám, ale mně to sedí přesně :D Navíc se tu spíše jedná spíše o pásmo španělských top režisérů publiku VideaČesky :)

170

Odpovědět

ano, a teraz si skus predstavit na ake cielove skupiny sa takyto "smejdi" zameriavaju a kolko toho ti ludia vedia o pravnej ochrane ;)

30

Odpovědět

stupidity level ???

02

Odpovědět

Jsem si vzpomel na tu hezkou rikanku -
"Deti hnusem krivi tlamu, kdyz jim rano mazu Ramu, ze pry k zradlu vubec neni, je vsak zdrava to se ceni" :-D

60

Odpovědět

Tohle moje ženská podepsat, tak ji zlámu hnáty, zmaluju ksicht, zbavím před soudem svépravnosti a pak se rozvedu.

1132

Odpovědět

To by si mohli skusit :D ti by letěli :D.

142

Odpovědět

z tvého projevu je jasné, že by tě žádná encyklopedie nezaujala :D

551

Odpovědět

"Nabízíme vám tuto vícedílnou pušku AR-15 s pozlacenou spouší, se kterou můžete všechny podvodníky vypakovat do třiceti vteřin."

185

Odpovědět

"Nabízíme vám tuto vícedílnou pušku AR-15 s pozlacenou spouští, se kterou můžete všechny podvodníky vypakovat do třiceti vteřin."

39

Odpovědět

Teď má dobré podvody 02, zajde za někým na ulici, nabídne mu 14 denní free tarif, člověk to odsouhlasí a pak zjistí že ve smlouvě je zaškrtnuté 700 kč, musí zaplatit jinak platí ještě vyšší pokutu. Mazec.

250

Odpovědět

K tomu muzu napsat jen to, ze jednou kdyz jsem sel ze skoly a potkal pred ni spoluzacky vypisovat smlouvu prave s nejakou takovou spolecnosti ( myslim ze 02, ale to je jedno, smlouvy na ulici nabizi stejne vsichni nasi operatori ), tak jsem pockal na ne, protoze jsme meli stejnou cestu domu a pak se jich ptam proc si to vzaly ? a dostalo se mi odpovedi, protoze uz nechtely aby je ti prodejci vice zdrzovali a ptali se porad na neco...:) tak jim podepsaly vsechno co chteli, dokonce i tu obcanku si daly vyfotit :) No pry to otec druhy den zrusi :) Co na to pak rict...

240

Odpovědět

+ScandiumKámoš se na tohle nechal ukecat. A smlouvu mohl zrušit ale až za 2 týdny. Jenže ona už byla v oběhu, takže mu na konci měsíce ( i když simku nepoužil) přišla faktura na zaplacení 250,-. Tohle je fakt svinstvo. Denně to vídávám když jdu ze školy. Na náměstí , banda jich stojí před nádražím jak vlakovém tak autobusovém, a řvou na všechny jakou mají úžasnou akci a nutí tě podepsat nevyplněné papíry či vyfotit si občanku... Svině

100

Odpovědět

+ScandiumTo se mi taky stalo..bylo mi čerstvě 18, lehce zmanipulatelná, ženská mno..neuvědomila jsem si, že už jeden tarif doma mám..no doma mě teda nepochválili a hned jsme to zrušili..naštěstí mě to nestálo ani kačku, zase jsem tak bez mozku nebyla, abych podepisovala něco s penálem atd..nicméně mě to vyléčilo z toho, abych se nechala jen tak ukecat..

50

Odpovědět

+ScandiumJá je spolehlivě odpálkuju tím, že na dotaz kolik platím za telefon, odpovím, že si cca jednou za půl roku dobíjím 200,- (což není daleko od pravdy) a to jim sklapne, protože mi nemají co levnějšího nabídnout. :D

81

Odpovědět

Přesně tohle se mi nedávno stalo. Nechal jsem se překecat, simka s neomezeným paušálem na měsíc zdarma, stačí podepsat, po měsíci můžu zrušit, vše bezplatně. Po měsíci mi samozřejmě přišla faktura na 750,-. Smlouva na dva roky, za zrušení pokuta několik tisíc.
Moje rada pro vás: hned volejte na linku operátora a řešte to. ALE BUĎTE SLUŠNÍ! Nekřičte, nenadávejte, nezuřte, operátoři (myšleno lidé na infolinkách) doopravdy za nic nemůžou. Mohou (ale nemusí) vám pomoct, záleží, jací k nim budete. Já nezaplatil naštěstí ani korunu, ale mám známé, co platí jak mourovatí.

Rada typu nikdy nic nepodepisuj je úplně na ho*no. Slyšel jsem to milionkrát, každýmu jsem to tisíckrát říkal a stejně jsem podepsal. Každý někdy podepíše, všichni mi tvrdili, že jsem blbej, že jsem podepsal (nepopírám :) ). Jenže tohle je zkrátka jedna ze zkušeností, kterou musíte sami projít, abyste se jí příště vyvarovali.
Howgh

72

Odpovědět

neskutečné svinstvo, nechápu jak ti lidé můžou v klidu spát a hlavně nechápu jak tomu můžou zákonodárci jenom přihlížet a jak to může být podle zákona v pořádku, i když teď už se to možná trochu mění, snad

322

Odpovědět

Asi ma ukameňujete, ale je to práca ako každá iná. Mnohí to berú ako podvod, čo technicky nie je. A čo nie je zakázané, je dovolené. Iste je to sporný biznis ale väčšina obchodu sa robí podobným štýlom. Rozdiel je len v tom, že títo ľudia obchodujú s menej skúsenými obchodníkmi, tak je to pre nich jednoduchšie. No aj oni musia živiť rodiny a chcú si tiež len zarobiť. Je to pre nich práca a ak sú v tom skutočne dobrí, tak si aj dobre zarobia. Pokiaľ postupujú v súlade so zákonom, tak technicky je to úplne v poriadku. Mnohí z vás snívajú sen o dobrej spoločnosti, kde ľudia sú dobrí alebo zlí. Kde bohatí pomáhajú chudobným, atď... Ale takto svet nefunguje, svet je, bol a vždy bude džungľa, kde sa najlepšie budú mať tí najsilnejší. Spravodlivý, morálny svet je proti ľudskej povahe. A mnoho moralistov v skutočnosti len závidí takýmto ľuďom, že dokážu zarobiť taký balík. Ak by to sami dokázali tak mnoho z nich by zabudlo na morálku a robili to isté. Presne tak to vyzerá v česko-slovenskej politike, kde každý keď sa dostane ku korytu zabudne na všetkých okrem seba. Ja nevravím, že je to dobré alebo zlé, ale svet nie je čiernobiely. Inak mimochodom nič podobné som nikdy nerobil, ani nikto z mojich známych, a ani by som to robiť nechcel, nie je to práca pre mňa.

2657

Odpovědět

Mno je to podvod a podle zákona je smlouva neplatná, protože dohoda vznikla pod psychickým nátlakem a tedy není právoplatná.

Příště si rozmysli na co vyjadřuješ svůj názor. Jedna věc je obchod, ta druhá, že jí to donutili podepsat pod v podstatě vyhrožováním, lhaním a až bych řekl deptáním. Stejně jako obchodníci firmy BECK či podobní "šmejdi".

Druhá věc je například ezo.tv, ano, tam je to jen morální problém a zákon neporušují.

434

Odpovědět

+krteqkA co reklama v televizi, která ti ROZKAZUJE - "Kupte si náš výrobek ještě dnes"; nebo která v tobě vyvolává pocit, že tu danou věc potřebuješ ? To snad není psychický nátlak ? A už vůbec nevím, kde si slyšel nějaké vyhrožování...

722

Odpovědět

+krteqkKdo chce psa býti, hůl si najde?

Reklamy jsou velké manipulační odvětví, nejen na balenou vodu (ukazují špatnou vodu v kohoutku), zubní pastu (dávají na kartáček tunu pasty, přitom stačí MAX kulička hrášku), nebo třeba jogurt se svým "Bifidus actiregularis" (což je neexistující marketingový blábol a v mnoha soudných zemích byla zakázána pro klamání zákazníka).

Bohužel celá tvoje teorie padá na tom, že televizi sleduješ dobrovolně a pokud je to komerční žumpa, tak s tím dokonce počítáš. Můžeš tu televizi kdykoliv vypnout a navíc víš, že je to jen debilní reklama.

Tady jí vnikli do bytu pod vymyšlenou záminkou výhry a pak jí donutily podepsat smlouvu, kterou si ani nepřečetla.

Wake up people.

241

Odpovědět

+krteqkTakovej muj strasne zajimavej pribeh :D i kdyz asi OT. Nevim presne kdy mi doslo, ale lidi se deli na 2 velky skupiny: inteligentni a idioti. A tim o sobe netvrdim, ze jsme genius, ale ze jsem inteligentni, stejne tak napriklad 99% svych spoluzaku na vejsce povazuju za itneligentni.

Mohlo mi byt tak 14 let, byl jsem u svyho souseda na byte a v televizi davali serial Krok za krokem. Mne se ten serial nikdy nejak extra nelibil, nebyl to pro me vrchol zabavy, ale koukat se na to dalo. To ceho jsem byl svedkem behem tech 20 minut me poznamenalo na celej zivot a utvorilo obrazek o spolecnosti. Za 1. Kdyz behem serialu pustlili reklamy, tak ten kluk je vsechny znal nazpamet, zpival si pisnicky z tech reklam atd. a pamatuju si jak jeho matka rekla: "jo tohle musime koupit" A ted jeste k tomu serialu. Divali jsme se na nej 20 minut a ani jednou jsem se nezasmal. On a jeho matka se u toho smali nahlas, takovym tem trapnym prvoplanovanejm vtipum (totalnim srackam), ja si pak predstavil svoji matku, ktera by proste ve svym veku tehdy ji bylo 35 let, v zivote nepustila takovej druh poradu. Pro me to byl sok. Mozna to bylo vychovou, ale bral jsme to tak, ze tyhle serialy jsou pro deti, to ze se na to diva dospelej clovek a bavi ho to, mi neprislo normalni.
Pak prisla dalsi 5 minutovka reklam, a opet si je spolu uzivali snad jeste vic, nez ten serial samotnej. Kdzy to skoncilo, tak jsme sel rychle domu a pochopil, ze ve 14 letech jsem na tom s hlavou mnohem lip nez nekteri dospeli lidi. Postopum casu mi dochazelo, ze to nejsou jen nekteri lidi, ale vetsina. BTW. Syn vystudoval plynarinu (doufam, ze nekde neco nevybluchlo :D ) jeho matka je ucitelka na ucnaku.

Nekdo namitne, ze pisu hovadiny, ze tohle nema nic spolecnyho s inteligenci, ale opravud ma. Takovy typ lid je proste v prdeli celej zivot, oni si to akorat neuvedomuji, protoze jim ke stesti staci malo. Kreativni mysleni? Napady? Cokoli? Vetsina tehle lidi ani nema zadny zajimy, konicky.

No spich bych si mel zalozit blog, nejlepe na idnes a psat tam tyhle hovna. Nevim proste me serou debilni lidi, ktery furt potkavam.
Nebudu to po sobe ani cist, je to moc dlouhy, asi tam budou chyby. Seru na to!

3325

Odpovědět

+krteqkkrteqk: Bififdus actiegularis je obchodní značka společnosti Dannone - uvádí to i na obalu. Ve zkutečnosti se jedná o jakousi bakterii bifidus cosi (fakt neznám přesný název) a na kladné účinky této bakterie existují mnohé studie a to nejen z českého ústavu preventivní medicíny.
V tom zbytku máš ale naprostou pravdu.

20

Odpovědět

+krteqkprasopes: ano je to bohužel tak. Já ještě jen doplním, že tato scéna pasuje na velké procento hráčů, "famous" youtuberů a podobných individuí. V reálném životě naprosto nulových a nepoužitelných lidí, se kterými si nemáš co říci...

Mám naprosto stejný pohled a skoro dvě desítky takových lidí osobně znám a normální jsou z nich asi dva... A to spíš jen tím, že z toho mají prdel a rejžují na tom prachy :).

Mike: ano je to obchodní registrovaná značka, ale jinak je to blábol nad bláboly. Tuším, že ve Švédsku tu reklamu museli stáhnout, jelikož je to prostě nepodložený nesmysl...

55

Odpovědět

+krteqkPrasopes: To co jsi ve svém sáhodlouhém slohu popsal není projev rozdílné inteligence ale rozdílného humoru a zábavy. To že ty se nesměješ sitcomu Krok za krokem není známka lepší inteligence. Inteligence je rozumová schopnost vyřešit vzniklé a nebo obtížné situace, učit se ze zkušeností nebo se přizpůsobit zcela novým okolnostem. To co jsi zde popsal je dokonalý příklad toho že zcela neznáš pojmy tebou používané na základě kterých degraduješ ostatní jen kvůli rozdílnosti která je zcela individuální a téměř bezvýznamná, či-li jsi ze sebe nyní udělal výstavního arogantního blbečka. Mimochodem, blog bych tebou na Idnes nedělal - lidi by tě tam ukamenovali za to že neumíš psát. Jo a ještě jedna poznámka, nesuď lidi podle toho kde studují/pracují ;)

234

Odpovědět

+krteqkErwin:
chlapce o sitcomu jsem psal jen protoze behem neho byla ta reklama. Ty toho kluka neznas, ale ja jo a je to bohuzel naprostej debil, kterej by presne udelal co ta zenska ve videu.

39

Odpovědět

+krteqkErwin:
a vubec ty me neznas, ale hned jsem arogantni blbecek. Podle tvy logiky ty nejspis budes nejaka nula, kdyz te muj prispevek tak hrozne namichnul. Podle tebe soudim lidi, podle toho kde studuji, nebo pracuji. Kamarade, makal jsem rok v tovarne mezi delnikama a videl jsem, jak na tom jsou s inteligenci, ti kluci byli uplne v pohode, ale byly proste hloupi, chapes to? Kamos ma brigadu na poste a rika to samy, ze ty lidi jsou mimo. Ja kdyz jdu po ulici a vidim delnika, tak si nerikam: "jezisi to je debil"a naprosto ho nijak nesoudim.

A podle toho kde studuji? Jo soudim, kdyz nekdo studuje naprosto zbytecnou sracku, kdy je jasny, ze po 5 letech jednoducheho studia, ktery cloveku nic neda, nakonec skonci jako tihle podomni prodejci ve videu.

A diky za tvoji radu s blogem na Idnesu, ale prave v tom je videt, jak je lehky nekoho odsoudit. Myslis si, jak jsi mi to strasne nandal, tim ze jsi me urazil, ze neumim psat. Chapes, ze v tom byl muj zamer? Udelal jsem si srandu sam ze sebe, protoze vim, ze mi slohy nejdou (a vbuec me to netrapi) a z Idnesu, kam pise kazdej blbec svoje sracky, ktery nikoho nezajimaji.

Ty vubec nechapes o cem pisu. Pisu o lidech co by ti nedokazli rict, kdy zacala druha svetova valka, o lidech co nejsou schopni rict jaky je hlavni mesto Spanelska, o lidech co nikdy v zviote neslyseli jemeno Gogol, o lidech co si davaj na fb fotky drahejch aut, i kdyz nikdy takovy mit nebudou, o kretenech co se chovaj, jak hovada a vypadaji jak kus hovna, ale mysli si ze jsou alfa samci a pritom by je zadna nechtela, o lidech co jsu tupi, ale mysli si, jak prisli na to, jak ojebat system a za rok budou milionari, o lidech co jsou naivni debilove, o lidech co si mysli, ze jsou vyjmecni, pritom jsou stejny nuly jako ja nebo ty.

Ty nechapes to hlavni. Ja si o sobe nemyslim, ze jsme neco vic, nez ostatni. Jen nemam rad debilni lidi. Kazdej mame svoje mouchy, treba bychom dokonce v realnym zivote byli kamosi, i kdyz se tady hadame.

43

Odpovědět

+krteqk@prasopes
Myslím, že jsi to vystihl skoro dokonale tady: "Takovy typ lid je proste v prdeli celej zivot, oni si to akorat neuvedomuji, protoze jim ke stesti staci malo."
Člověk se koukne na bulvární plátky (Super, Blesk...), na telenovely, na reality show...a řekne si, tvl jak se tohle může vůbec dostat na papír/do TV?
Ale může a ti lidi to žerou - mají úplně jinačí standardy.
Část lidí si z toho dělá srandu, viz např. "duckface" (holky pochopte, že vypadáte ne jako kachny, ale jako krávy), jenže pak se podíváš a ona tam má 50 lajků a 10 komentářů jak je k sežrání, přitom je jí 14 a je zmalovaná jako 30letá k***a. Případně fake fotka stažená z googlu, ale lidi na to skočí 100x znova.
Ale pak se kouknu, co za lidi jí tam píše, že je "krásná". Dělník. Prodavačka. Skladník...je to náhoda? Možná - jenže z lidí, co na takové pozici jsou třeba 20 let je málo těch, co by tu profesi dělali páč ji milují a hodně těch, co prostě na víc nemají.
Tolik ke generalizování podle zaměstnání :D

Ale vážně - založ si klidně web nebo blog na tohle téma.
Ti co s tím budou souhlasit, to budou číst, ti co s tím nebudou souhlasit a o kterých to bude, to budou hejtovat = taky to budou číst a dělat tomu reklamu.

30

Odpovědět

Není to práce jako každá jiná. Je to podvod jak vyšitej. Nevím, jak jinak si představuješ podvod (tady se píše kupní smlouva, ale to proto, že nemáme nový formuláře, nic platit nebudete, všechno jsou to dárky zdarma...). Většina byznysu se nedělá takovým způsobem. Že většina lidí jim akorát závidí, že si vydělají peníze, je taky blábol. Na tohle nepotřebuješ žádný extra schopnosti, na to musíš být akorát neskutečný hovado. Ne každýmu jde o to vydělat co nejvíc peněz. Někteří lidi taky chtějí být schopní podívat se do zrcadla, aniž by se pozvraceli.

110

Odpovědět

+TKarelPokiaľ ide o podvod čo sa týka zákona, tak ak porušia zákon, nie je o čom - je to trestný čin. Pokiaľ neporušia zákon danej krajiny, tak to podvod nie je. Ak si myslíš že veľké nie len obchodné spoločnosti vyrástli vďaka tvrdej usilovnej práci a dobrým skutkom, tak to by si bol zrejme prekvapení. Väčšina vyrástla vďaka hazardu a všeliakým pololegálnym taktikám. A čo sa týka schopností takto zarábať. Nie každý to dokáže alebo chce robiť. Ale keď vidím väčšinu českého a slovenského národa, tak si nemyslím že by s tým mali morálny problém. Väčšina čechoslovákov niesú žiadne nebeské charaktery. Väčšina kradne v práci ako sa len dá. Ak robia vo fabrike, kradnú farby, oleje, čo sa dá, ak sú politici, kradnú štátne peniaze...

11

Odpovědět

+TKarelRozdiel je len v tom že pri tejto práci vidíš človeka ktorého oberáš. No na drhej strane toto sa dá robiť aj legálne, keďže ten človek ti dobrovoľne tie peniaze dá. Narozdiel od bežných krádeží v československu

10

Odpovědět

+TKarelO podvod se jedná, ať už to je nebo není v dané zemi legální. Podvod nemusí být jen protizákonný jednání. Pokud někoho uvedeš v omyl a pod psychickým nátlakem ho donutíš podepsat něco, co nechce, je to podvod. To je jako kdybys tvrdil, že sexuální ponižování, spánková deprivace, waterboarding apod. není mučení, pokud se to odehrává na Guantánamu, protože tam je to legální způsob "vyšetřování".
O nadnárodních korporacích si určitě nemyslím to, co píšeš :) Ale konkrétně touto taktikou by to daleko nedotáhli.
Co se týče tvýho názoru na Čechoslováky, tak ten taky nesdílím, ale to by bylo na dlouho :). Já neznám osobně nikoho, kdo by tohoto byl (z morálního hlediska) schopnej.
Jestli vážně vidíš jedinej rozdíl mezi krádeží sešívačky ve firmě a těmato praktikama v tom, že tady vidíš člověka, kterýho okrádáš, tak to je smutný. Vážně nevidíš žádnej rozdíl v napáchané škodě? Protože ten rozdíl je obrovskej.

40

Odpovědět

+TKarel1) Ak niečo nie je zakázané tak je to dovolené. To znamená že ak niečo nie je v zákone vyslovene ilegálne, tak je to legálne. Nevravím o morálke, ale o kriminále. Tak to funguje v každej vyspelejšej krajine. Podvod vždy musí byť protizákonné jednanie, pretože ak jasne neporušíš zákon, tak sa nejedná o kriminál.
2) Krádež je krádež. Či je to zošívačka, alebo auto, alebo sprenevera miliárd. Vždy je to krádež. Prihliada sa síce na spôsobenú škodu, ale človek ktorý kradne je zlodej. A je jedno či ukradol zápalky alebo miliardu. Vždy je to zlodej.

12

Odpovědět

+TKarel1) Tady bych se opakoval. Je to tak, jak jsem psal s tím Guantánamem. Z právního hlediska to někde podvod být nemusí. Takže jak říkáš - nejde o kriminál. To ale neznamená, že to podvod není. Podvod obecně není něco, co musí být jasně definovaný v zákoně a za co můžeš jít do kriminálu.
2) Máš pravdu, ve všech těchto případech je to zloděj. Taky jsem nikde nenapsal, že není. Jenom říkám, že je zloděj a zloděj. Jeden může ukrást chleba, protože nemá co do huby. Druhej může okrást důchodkyni o životní úspory. Oba jsou to zloději, ale ten první je něco úplně jinýho, než ten druhej.

40

Odpovědět

+TKarelTvojaBabka: podvod není nutně protizákonný, byť většinou se státy snaží vytvořit zákony a ochranu lidí tak, aby většina podvodů byla postihnutelná i zákonem. "Podvod je čin, kterého se dopustí ten, kdo zneužije cizí nevědomosti k vlastnímu obohacení." Tady zneužili nevědomosti, slabosti, nátlaku... V některých zemích může být to jednání protizákonné, v jiných na něj třeba zákony (zatím) nejsou. V dalších zemích pak třeba zrovna vůbec není dost silná vláda na to, aby postihovala třeba i krádeže a vraždy a nic to nemění na tom, že krádež je krádež, vražda je vražda, byť za ni nehrozí kriminál. Jinak s tím, že co není zakázáno je dovoleno nemáš tak úplně pravdu. Většina zákoníků počítá s věcmi jako jsou "dobré mravy", "poctivý obchodní styk", "spravedlivý proces" a další spíš morální kategorie. Je samozřejmě fakt, že je těžší pohnout před soud a odsoudit člověka, který neporuší žádný psaný zákon. Přesto to neznamená, že tebou prezentovaná zásada platí bezezbytku.

40

Odpovědět

Nejhorší je, že ikdyž je člověk slušnej obchodník/poradce, tak ho všichni hází do jednoho pytle kvůli takovým lidem jako tihle obchodníci ... Bohužel se v Česku dnes kouká na obchodníka/poradce = šmejd co chce z lidí vysát peníze

143

Odpovědět

To je bohužiaľ pravda, ale v Česku a na Slovensku sa tak pozerá aj na podnikateľov, aj obchodníkov celkovo

101

Odpovědět

Na druhou stranu - těch opravdu slušných obchodníků/poradců je méně, než těch druhých... Bohužel. Ale samozřejmě je zabedněnost soudit předem, informace uškodit nemůžou, až následné rozhodnutí - stejně jako udělala Rosa ve videu. :-D

40

Odpovědět

Ty si slušnej poradce z OVB? :D

51

Odpovědět

fuj špiny skurveté. Ako niekto taký dokáže sám so sebou žiť?

190

Odpovědět

Je vidět, že tento problém nemáme jen zde, v Česku. Styděl bych se za sebe, takhle se živit. Zmetci v ezo.tv nemají soudnost, ale platí pravidlo - musejí být na to vždycky dva. Šmejd, který něco takovýho dělá a hlupák, který mu na to skočí. A bohužel obou je dost a lidi jsou nepoučitelní.

540

Odpovědět

vždycky se mi u podobných videí vybaví modlitba pro kateřinu horovitzovou. stejný šmejdi i když tady jde "jenom" o peníze.

80

Odpovědět

Vymlátit z nich sedm barev duhy, ze šmejdů! ;)

871

Další
Používáme cookies, abychom mohli provozovat tuto internetovou stránku a zlepšit Vaši uživatelskou spokojenost. Budete-li pokračovat beze změny nastavení, předpokládáme, že souhlasíte s ukládáním souborů cookies z internetových stránek. Více informací o použití cookies.
OK