Slon

Thumbnail play icon
59 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:406
Počet zobrazení:9 138

Španělský tvůrce Pablo Larcuen v roce 2012 natočil snímek, který získal ocenění za praktické efekty. Manuel má stereotypní práci, jediného přítele, kterého zároveň nemůže vystát, a rodinu, která si ho neváží. Všechno se změní, když je mu diagnostikována vzácná nemoc...

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Říká se, že člověku ke štěstí stačí tři věci: Dobrá práce, přátelé a milující rodina. Znám někoho, kdo nemá ani jedno. A ten někdo jsem já. Celých 25 let jsem seděl v kanceláři, den za dnem, pořád dokola. Každé pondělí hraju squash se Sergiem. Nesnáším squash. Nesnáším Sergia. Doma to není o moc lepší. Dcera se mnou nemluví, úplně se mi odcizila.

Estéban je ještě malý, ale myslím, že ve mně nevidí otcovský vzor, a o ženu jsem přišel už dávno. Rád bych je získal zpátky, ale nevím jak. Stále doufám, že jednoho dne přijde změna. - Bolí mě hlava. - Vem si prášek. Ne jen dnes, trvá to už delší dobu. Tak si zajdi k doktorovi, zlato. Takže...

je to vážné? Je to rakovina? - Něco jiného. - Jak to myslíte? - Měníte se ve slona. - Promiňte? Je to velmi vzácná diagnóza, kromě vás jsou známé jen dva další případy. Myslíte slon jako ve filmu Sloní muž? Ne, ne, myslím... takového slona. Slon?

Co taky jiného... Nesnáším slony. Ačkoliv, až se změním ve slona, nebude mezi námi v posteli mezera. Stejný budík, stejný čas... Jako bych žil jeden a týž den pořád dokola. Ten zatracený doktor měl pravdu! Ale šlo to rychleji, než jsem čekal. Ráno se mi to podařilo v práci utajit, ale odpoledne už to bylo horší. Doufal jsem, že to mojí rodině nebude tolik vadit. Bohužel marně. Estéban ve mně dosud neviděl otce, a teď už ho neuvidí nikdy... Přišel jsem o svou rodinu.

Pak o svého jediného přítele, a v práci řekli, že neodpovídám profilu zaměstnance. Prosím, tady máte. Ochlasto! Omlouvám se. Nechtěla jsem... Myslel sis, jak nejsi skvělý, co? Podíval ses na sebe? Jsi odporný. Pozor všem jednotkám, rvačka v parku. Pusťte ho!

- Pusť ho, a všechno bude jako dřív. - Jako dřív? Ale to já nechtěl. Snil jsem o povýšení; o tom, že budu hrát squash s profesionály, že navždy zapomenu na Sergia, a především - budu šťastný se svou rodinou. Ale vím, že to se nikdy nestane. Jsem slon a můj syn mě miluje. Co víc si můžu přát? SLON Překlad: hAnko www.videacesky.cz

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

strasna picoina

158

Odpovědět

Spíš slonina.

203

Odpovědět

Zajímavý zvířecí film. Hlavní hrdina slon, ochranka v restauraci opice. Mohli trochu lépe pořešit zvuk, musel sem ho dát úplně na max, abych něco slyšel.

1015

Odpovědět

Vůbec mě to neoslonilo.

766

Odpovědět

Čekal jsem od toho něco víc...

113

Odpovědět

No... viděl jsem to celé no... Tak jako jo no...

63

Odpovědět

Ehm....Co?

73

Odpovědět

Hudba z Fantastic Mr. Fox?

80

Odpovědět

prapodivný příběh

91

Odpovědět

"Neváží si mě rodina, můj jedinej kámoš je pitomec, moje práce je na hovno..." To bude tím, že je to taková ufňukaná k***a, co si jen stěžuje.

5427

Odpovědět

A jakej druh k***y si ty?

275

Odpovědět

+WittyTa k***a, co ostatním říká jaký jsou k***y. Kundo.

407

Odpovědět

+Witty↑ tahle k***a má pravdu

257

Odpovědět

+WittyZakundíme? :D

01

Odpovědět

Souhlas má život na hovno, pak se mu stane nejúžasnější věc v životě a on si zas jen stěžuje. Místo fňukání se moh trochu zamyslet a použít chobot na to, aby si vzal tu lahev z regálu :D.

462

Odpovědět

Máš aspoň erekci, když píšeš sprostě? Tak si to užij.

18

Odpovědět

útočí to na nějaký světový problém?

221

Odpovědět

Chce to upozornit na poměrně neznámou nemoc.

650

Odpovědět

To jsi zeslonil.... To je jako zkonil, ale asi milionkrát víc.

701

Odpovědět

pěkný film, mohli byste překládat víc takových

2534

Odpovědět

Zdechni na křivé chcaní.

1623

Odpovědět

Bohužel musím říct že jsem to někde kolem druhé minuty vzdal a zbytek proklikal... Takovou nudu jsem už dlouho neviděl. Kdyby se alespoň proměnil ve vlkodlaka a všechny tam sežral, alespoň by se tam něco dělo ale takhle. Jedna hvězda a šlus.

3716

Odpovědět

Ty kokos.. nemozem uverit, ze som tuto.. slonovinu.. pozrel az do konca.

6210