Formulář 036

Thumbnail play icon
90 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:768
Počet zobrazení:11 667

Španělský krátkometrážní film, který až westernovým stylem paroduje úřednickou byrokracii. Tu asi všichni dobře známe. Pokud ale chodíte na úřady připraveni, jako to uvidíte v našem krátkém filmu, můžete si dovolit i závěrečnou frajeřinku a odejít středem. Hrají Carolina Bang a Tomás de Estal.

Přepis titulků

Chvilku počkejte. Přišla jsem si zařídit živnostenský list. Formulář TA1 na informacích. Vyplňte ho tam a pak... Nesu to vyplněné. Nevyplnila jste to všechno. Vraťte se k okénku. Mám dvě kopie, vyplněné a podepsané.

Nemáte formulář z finančního úřadu. A fotokopii... No dobře, blondýnko, řekla jste si o to. Kopii občanského průkazu. Číslo účtu. Kopii kartičký sociální pojištění. Kopii z Finanční správy.

Dvě kopie formuláře 036, očíslované a sešité. Doprdele. přeložil: lukan_cruz www.videacesky.cz

Komentáře (37)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Super! Škoda, že tam nechala kabelku :D

670

Odpovědět

lol :D:D:D:D

30

Odpovědět

Maximálně souhlasím s posláním videa - Byrokracie je svině, ale když se připravíte předem, nedáte byrokratovi ani prostor k.. ničemu. Je to krásný pocit, překrásný, dokázat být s nimi v jejich vlastním světě.
A úžasné je to i potom, protože když jim nedáte prostor k jejich "ulevování" celou dobu, znejistí a začnou se chovat jako lidé, dokonce jde z vaší strany utrousit i nějaká ta osobní historka nebo jakýkoli žvást, který jim nakonec i zlepší den.
Věřte, že poznámka "to je hrozné, jak ti lidi ty formuláře nevyplňují a musíte to dělat vy, já je nechápu!" vyžene ze zatvrzelého mlčení a zlých pohledů i pořádnou macatou byrokratickou seniorku, a pak si můžete dovolit i "jé, ale i přesto jsem zapomněl na tento formulář, nemůžete ho vytisknout a vyplnit u vás, prosím?".

242

Odpovědět

Prídem láskavo a keď sa mi neoplatí, prejdem na režim nasratosti...
Väčšinou nieje problém.
A niektorým sa ani nečudujem, že sú protivný. Tiež by som bol protivný keby som nemal účel. Verím, že taká bezúčelná existencia s priemernou mzdou nieje žiadna sranda

57

Odpovědět

Bezúčelná existence nesouvisí s mzdou a zbytečný může být i fízl, kterej ti místo ústního vylívání komplexů dá rovnou pokutu.
Dá se to zvládnout, obojí, být fízl i byrokrat, záleží na lidech. I psycholog píše do iDnes o hráči FPSek, že je "duševně nemocný, porouchaný, zmatený a bezdůvodně agresivní, a svoji agresi si vylívá na okolí".

50

Odpovědět

+VoteForPinkyTo sme sa zle pochopili :) Nič také netvrdím...
Tvrdím, že nemať účel a navyše byť bez prachov je pravdepodobne dôvod k nasratosti :)
A byrokrati účel nemajú :) Teda... V dnešnej dobe určite nie :)

23

Odpovědět

+VoteForPinkyPochopil jsem tě. Tvrdím opak, že nemít účel (v byrokracii) a nemít prachy není důvod k nasranosti. Nemůže to za jejich posranej život. To je důvod k nasranosti. Můžou si za to sami a nasraní jsou na sebe, i když se tváří, že jsou nasraní na lidi.

21

Odpovědět

Super video, ale škoda, že ta holka neumí hrát...

185

Odpovědět

Na VideaČesky jste ji (Carolinu Bang) mohli vidět ve filmu Říkej mi... Jednou jsem vám doporučoval celovečerní film Las Brujas de Zugarramurdi (Čarodejnice ze Zugarramurdi), kde by se vám mohla líbit víc ;) Je z Tenerife, ročník 1985, hrála v několika seriálech, krátkých a nyní i celovečerních filmech. Nominaci na cenu Goya neproměnila, dostala ji místo ní Marina Comas (film Pa Negre).

21

Odpovědět

+lukan_cruzTo že má na kontě několik snímků ve kterých se objevila neznamená, že umí hrát, viz JLaw nebo Felicia Day.

37

Odpovědět

+lukan_cruzPouze info o herečce + tip na film, nemám v úmyslu se tu s nikým přít o jejích kvalitách.

50

Odpovědět

+lukan_cruzV pohodě, skoro jmenovče :)

50

Odpovědět

+lukan_cruzNa to, že je ročník 1885, tak vypadá dobře. :D

130

Odpovědět

+lukan_cruzDneska je to samá plastika, jeden nikdy neví ...

20

Odpovědět

Zapomněla si tašku...

550

Odpovědět

Zrovna jsem predevcirem nostalgicky koukal na 12 ukolu pro Asterixe a jejich snahu o ziskani propustky A38 :)
https://www.youtube.com/watch?v=xk2keN8JmeA

350

Odpovědět

Bohužel to znám až moc dobře. Teď se registruji na ÚP, už jsem tam byl 3x a pořád nejsem v evidenci. Pokaždé jiná pracovnice a pokaždé chce doložit nějakou další věc o které mi ta předchozí neřekla...

81

Odpovědět

to preto že sú jebnuté ;)

171

Odpovědět

+MarekSVK81Proto jsem šel radši pracovat...

245

Odpovědět

+MarekSVK81AllowenCry: No fuj.

140

Odpovědět

Tak to nemá chybu ! :D Mě se asi nikdy nestalo že mě někde na úřadě dali něco na poprvé, vždycky chyběla nějaká vyplněná kolonka nebo nějaká kopie ´:D

281

Odpovědět

Takováhle byrokracie je u nás na škole taky :).... ANO MLUVÍM O TOBĚ, ČZU! :D

60

Odpovědět

Když budeš připraven jako ta holčina neni problém ani tady u nás na ČZU :D

120

Odpovědět

Jak už někteří zmínily nejlépe jsou úřady parodovány v animáku 12 úkolů pro Asterixe.

601

Odpovědět

Maj společný šedý rysy, vypadají jako krysy
A navíc jsou všichni imrvére nasraný.
Ať už seděj na byťáku, na berňáku, u vojáků
Na obvodním úřadě či v pojišťovně
Vyžadujou potvrzení, formuláře, vysvědčení
2x tamto, 3x to a prachy hlavně.
(V.T.Marvin - Ohledně úředníků)

122

Odpovědět

Ta kulička papíru. :D Super video, díky. :)

322

Odpovědět

Dneska sem byl na pracáku, a dít se tam něco podobnýho, tak bych od tama odešel dřív než bych si stačil zajistit lísteček.

10

Odpovědět

Dům, kde se zatmívá rozum.

510

Odpovědět

To je z Asterixe a Obelixe ne?

330

Odpovědět

Nevím, asi jsem divnej, ale podobná věc se mi na úřadech nestala v ČR (ale v jiné zemi ano, ale tam bylo jasné, že jsem cizinec a ten týpek vypadal dost nas*aně, čemuž se nedivím, když bylo venku 45 stupnů) - většinou mi okamžitě všechno pomůžou vyřídit rovnou a jsou ke mně relativně milí.

Bude to asi přístupem k nim, když tam člověk přijde naštvaný, nenávistně je pozoruje a přemýšlí o nich jako o nepřátelích a jiné rase, tak se tak budou chovat. Což je sice pravda a reality, víme to my i oni, ale musíme se to šikovně zamaskovat - oni nám můžou kazit život, my s nimi nic nenaděláme, protože pravděpodobnost, že jejich nadřízený je ještě horší je hodně vysoká.

I když, občas to nefunguje, ale tak to vysvětluje 274. darwinův zákon - Zmrdi jsou rozložení napříč celou populací rovnoměrně a pravděpodobnost, že na nějakého narazíte je přímoúměrná vaší nasr*nosti.

414

Odpovědět

A nesekl ses? Protože podle mě je to 268. darwinův zákon.

15

Odpovědět

+PepekA není to spíš Murphyho zákon? ;)

91

Odpovědět

To jsi ještě nechtěl propustku A38...

360
Další