Lidské zdroje

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:606
Počet zobrazení:11 012

Pracovní pohovor je věc stejně nepříjemná pro nás všechny. Na jedné straně přísný HR manažer a na straně druhé ustrašená myška, která potřebuje práci a bojí se, aby neřekla něco špatně. Navíc, když naproti vám sedí sexista, který vám pokládá nevhodné otázky a naznačuje cosi. Víte, jak byste se zachovali?

Přepis titulků

- Ano? - Tady Ráchel, z recepce. - Povídej, kočko. - Je tu nějaká paní na pohovor. - Řekni, že hned přijdu. - Výborně. Ráchel, poslouchej. Kdy už se necháš pozvat na skleničku? Jednou určitě, zatím ahoj. Frigida. Proč k tomu nepřidají fotku, sakra.

LIDSKÉ ZDROJE Ahoj. Dobrý den. Dobře. Abychom to příliš nerozváděli. Nemáte špatný životopis. Vhodné vzdělání, zkušenosti. Proč jste nepřidala fotku?

Pro práci, kterou tu budu dělat, to není potřeba. S těma očima, co máš, by to vůbec neuškodilo. Vdaná, děti? Proč se na to ptáte? Chceme se ujistit, že neotěhotníte a nebudete žádat mateřskou. To by bylo nevhodné? Upřímně si v této době nemůžeme hrát na charitu, takže... Vdaná?

Děti? Vše, co potřebujete vědět, je v životopise. S dnešní nezaměstnaností a tím, jaké to je být nezaměstnaný, nemáte zrovna nejlepší přístup. Ale... já mám pro tvrďačky slabost. Když se budete trochu snažit, mohl bych to vzít v potaz. Promiňte.

Poslyš, prý už ti to na recepci říkali, je tam slečna na ten pohovor. Vidím, že už jsi se seznámil s poradkyní, co nám pomůže zase nahoru. Sotva jsme se představili. Doporučil ji generální ředitel. Je prý nejlepší v restruktualizaci zaměstnanců. Takže s ní vycházej raději dobře. Aby tě nevyhodila. Kdo se chová jako profesionál, o práci se bát nemusí.

Ale nějaká zlepšení bychom tu asi našli. Schůzka bude v kanceláři ředitele. Prosím tě, nezapomeň na pohovor s tou slečnou. Ta se ti bude líbit. S dnešní nezaměstnaností a tím, jaké to je být nezaměstnaný, nemáte zrovna nejlepší přístup. Když se budete trochu snažit, mohla bych to vzít v potaz.

Mimochodem, kdy jste si naposledy psal životopis? přeložil: lukan_cruz www.VideaČesky.cz

Komentáře (36)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Okomentoval bych to, ale jako muže, bělocha ze střední třídy relativně vyspělé země by mě za můj názor mohly ukamenovat.

4125

Odpovědět

Tyhlety kecy jsou úplně pod každým videem, které se týká žen, teplých, cikánů, černochochů, arabů, muslimů atd. Furt čekám, kdy začnou ty masakry, anebo hromadné zatýkání a furt nic.
Něco zkusím: "Fakt nemám rád cikány, nechci do své země masovou imigraci z jakékoliv jiné země a obzvláště ne z afrických, teplý mají, podle mě, přirozeně všechny práva jako hetero, ale pohled na ně mi prostě nedělá dobře a naprostá většina dnešních feministek prosazuje kvóty, protože ženské pohlaví je jedinou jejich devízou, jinak jsou zcela neschopné."
Tak to by mohlo stačit. Pro upřesnění, všechno tohle myslím vážně, jsem běloch, třicátník, VŠ vzdělaný(technické zaměření),příslušník střední třídy, podnikající, tudíž podle mnohých, prý ten nejvíce diskriminovaný člověk na světě, který nesmí nic říct. Schválně, kdy mi nějaké komando vyrazí dveře a zatkne mě.

17818

Odpovědět

+MarvBuď v klidu, na VČ je na nás cenzůra krátká. Hovada jako Zlopán a jemu podobní si tady podávají ruce a není na ně demokratická páka jak jim to zarazit.

124

Odpovědět

+MarvPepek: Já bych taky všechny recesisty zakázal, ba co víc, zakázal bych sem psát každému kdo neprojeví dostatečný smysl pro suchost. Vždy si raději místo Zlopána a jeho perverzní ironie, raději přečtu nasraný off topic pod pohádkovým videem z neexistujícího světa, kde si bílej třicátník, VŠ vzdělaný (po technické stránce), příslušník střední třídy a ještě k tomu podnikatel, stěžuje na mindráky z běžného života. To je to, co mi zde pravidelně naplňuje... svěrač.

294

Odpovědět

Víš proč ? Protože se na to místo prokouřila,jak jinak.Je to ženská

2752

Odpovědět

Nemá smysl se ptát, jestli uchazečka plánuje děti. Žádná normální ti totiž nepřizná: "Ano, plánuju za rok miminko." Bohužel to tak často je, že žena ve věku 20-25 let je moc mladá a bez zkušeností, 26-30 je časovaná bomba, určitě chce nebo už má děcko, 30-40 musí zůstávat doma s malými dětmi a nad 40 je už za zenitem, bez tak už neumí pořádně s počítačem a nebude se chtít učit nové věci. A do toho se pak všichni diví, jakto že máme v Česku tak nízký průměr dítěte na ženu, že ty ženy jsou přece sobecké a kariéristky a vládnu tu rozpad tradiční hodnot a takovéhle kecy, přitom většina ženských by podle mě chtěla aspoň dvě děti, kdyby ovšem většina zaměstnavatelů nereagovala stylem co si to dovolila, ta husa jedna, otěhotnět. Samozřejmě chápu, že ty lidi prostě sledují zájmy své firmy, ale pak ať nenadávají v důchodu, že na ně nemá kdo vydělávat.

1605

Odpovědět

Ono jde i o to, jak se rozhodnout. Každá žena chce děti. Tahle je nemá? Bude mít meteřskou... Tahle je má? Jsou malé? Budou nemocné a ona bude s nima doma...

21

Odpovědět

To zní jakoby moderní kapitalismus byl ve své podstatě nevyhnutelně sebedestruktivní ...

20

Odpovědět

+filozofNevím, co myslíte adjektivem "moderní", ale kapitalismus ve své podstatě sebedestruktivní je. Proto bývá různou měrou regulován zákony a dalšími předpisy.

00

Odpovědět

...kdy se jste si naposledy napsal životopis? Měl bys jste si do něj přidat sex s šéfkou. A pak na něho vletěla jak Boeing 747. :D

1241

Odpovědět

Ono je to fakt blbý - najmout ženu, která plánuje mít za rok-dva děti je prostě pro firmu drahé. Investuje do ní čas, peníze a za rok-dva musí hledat náhradu. Musí řešit vše od začátku. Musí zaučovat nového zaměstnance. To vše stojí peníze, které se té firmě během toho roku-dvou prostě nevrátí.

Takže i když to není fér vůči ženám, tak mi dává smysl se na ty otázky prostě zeptat. Bohužel je to protizákonné, no.

3637

Odpovědět

On je hlavne problem, ze az ji skonci za 2-3 roky dovolena tak ji musis prijmout zpet na stejnou pozici. A to je problem, vzlast pokud jsi mala firma a nemas duvod zvysovat kapacity na danem miste.

00

Odpovědět

Vdaná a deti ?
To by bolo prvé čo by som sa opýtal...

1333

Odpovědět

To by sisi zřejmě zadělal na slušný problém, neboť takovéto otázky jsou českým i evropským právem zakázány a mohl bys schytat docela slušnou pokutu :)

573

Odpovědět

+Justin*sis

02

Odpovědět

+JustinAno viem... Preto žiadnu ženu nezamestnávam...Hovorím tomu aj byrokratická diskriminácia žien...

2929

Odpovědět

+JustinNesvádějte na byrokracii, že jste sexista.
Doufám, že se ve vaší firmě objeví co nejvíc otců, kteří jsou hrdí na své otcovství, a budou ctít trávit co nejvíce času se svými dětmi.
I když, vy byste je asi vyhodil.

3015

Odpovědět

+JustinProblém nieje tehotná žena, ale jej práce neschopnosť.
Prečo mám vybrať medzi zamestnancom, ktorý je schopný pracovať 20 mesiacov, keď môžem mať zamestnanca ktorý je schopný pracovať 30 mesiacov ?
Na druhej strane, keby som sa mohol opýtať či plánuje mať deti a ona popravde odpovie, ja sa viem zariadiť a nieje žiadny problém... Táto možnosť je ale nezákonná :)

913

Odpovědět

+JustinPočkat, teď vám nějak nerozumím, jakých dvacet, třicet měsíců? Čeho jsou to lhůty?

107

Odpovědět

+JustinŽiadne lehoty.. sú to vymyslené čísla, popisujúce pracovnú schopnosť...
Zvyšku rozumieš ? Či ti unikla celková pointa ?

211

Odpovědět

+JustinTedy jinak, co je to pracovní schopnost? Udáváte ji v jednotkách času, takže to bude doba, za kterou... a teď nevím co.
A proč je u žen nižší, než u mužů?

55

Odpovědět

+JustinJestli si můžu tipnout tak tím chtěl thorium říct, že pro zaměstnavatele je lepší chlap u kterýho nehrozí, že za půl roku zůstane doma v jiným stavu a tím pádem je schopný pracovat dýl, což je pro zaměstnavatele samozřejmě lepší. Nesouhlasím s tímto přístupem, ale chápu ho a bohužel je to opravdu značn čára přes rozpočet. Na druhou stranu to už by se u pohovoru mohl zaměstnavatel ptát jak tráví uchazeč o práci víkendy a když mu řekne, že se prohání na okruhu na motorce dvousetkilometrovou rychlostí, je tu taky značný riziko, že mu za půl roku zůstane doma s přeraženýma všema končetinama.

130

Odpovědět

+JustinOtázka na to, zda je žena těhotná nebo má děti, rozhodně není evropským či českým právem zakázána. Naopak je v některých případech přímo povinná.. ;)

23

Odpovědět

+AlithDotázání se nelegální není, ale diskriminace na základě takové informace tuším už je.

00

Odpovědět

+JustinMozna je to zakazane, ale je to naprosto bezna praxe :D Taky jsem musela slibit, ze minimalne 2 roky na dite ani nepomyslim ;)

00

Odpovědět

Takže se tohle bude opakovat a na tu buchtu to teď bude zkoušet generální ředitel, no :D

168

Odpovědět

Pročpak si jí asi pan ředitel vybral ?

2713

Odpovědět

Asi dře jako kůň ! :)

363

Odpovědět

Tihle topmanažerky/ři mají tak vysoké platy, že vzhled je opravdu to poslední, co jejich zaměstnavatele zajímá. To, že bude dokonale upravená/ý je ovšem naprostá samozřejmost.

314

Odpovědět

+MarvNie tak celkom...

39

Odpovědět

+MarvTak v oblasti consultingu to samozřejmostí je - ti lidi nepracují v jedné firmě, ale pracují pro X firem a tam se musí prodat - nejen znalostmi, ale i vystupováním a vzhled do toho prostě patří taky.

161

Odpovědět

Ten chlap mi něčím připomíná Nikolase Sarkozyho.

92

Odpovědět

Oba jsou slizouni.

530

Odpovědět

Mě přišli na přesdržku oba.

7410

Odpovědět

Kdo jinému jámu…
moc pěkné, díky

475

Odpovědět

Kdo jinému jámu jámu, sám do ní chlebec.

47