Alchymistův dopis

Thumbnail play icon
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:520
Počet zobrazení:8 269

Krásně animovaný krátký film od Carlose Andre Stevense, finalisty Student Academy Award, pokládá zásadní otázku: Vyměnili byste vlastní vzpomínky za bohatství? Svůj hlas alchymistovi propůjčil známý herec John Hurt (V for Vendetta, Alien, Hellboy, The Elephant Man, Midnight Express).

Přepis titulků

Překlad: hAnko www.videacesky.cz Můj otec mi vyprávěl příběh o alchymistovi. Postavil stroj, který dokázal proměnit jakýkoli kov ve zlato. Ale jako palivo musel použít vlastní vzpomínky. Měl rodinu, ale ve své honbě za zlatem ji opustil. Po alchymistově smrti se jeho syn vrátil tam, kde vyrůstal... ALCHYMISTŮV DOPIS Milý synu...

Sestavil jsem úžasný stroj. Jako palivo pro něj slouží mé vzpomínky. Čím dražší vzpomínky... tím větší výkon. Své nejdražší vzpomínky jsem tu pro tebe zanechal... Jsou to vzpomínky na místo, kde jsem se zamiloval do tvé matky.

Jsou to vzpomínky na tebe, Veridiane. Pamatuji si tvou matku. Zemřela opuštěná... Kvůli stvůře, kterou jsem se stal... Chápu, proč jsi utekl... Vím, že máš teď dceru. Ale bojím se, že ji opustíš, jako jsem já opustil tebe.

Můj synu... Teď už vím, na čem nejvíc záleží. S láskou tvůj otec, Nicholas. Dnes o zázračném stroji kolují už jen pověsti. Ale té noci mi otec dal zlaté hodinky a pověděl mi, co četl v alchymistově dopise.

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

takéto videá si zaslúžia, aby videacesky pridávali aj FullHD kvalitu

72

Odpovědět

HD si můžeš zapnout v pravým horním rohu videa :).

70

Odpovědět

Zereges: hlas vypravěčky...

Stačí trochu přemýšlet, a jít na Yt daného videa, píšou to v s description, Eloise Webb ;)

31

Odpovědět

Spíše by mě zajímal hlas vypravěčky. Zná jí někdo?

14

Odpovědět

Nechápu, jak tam ten stroj mohl nechat (a to ani nemluvím o tom zlatě)...
Takový stroj by mohl lidem opravdu pomoct!

Zhrzená láska? Plánuješ skočit z mostu? Šup do stroje a jsi jako znovuzrozený.
Bojoval jsi ve válce? Zabil jsi spoustu lidí a celý život máš z toho noční můry? Šup do stroje. Byl jsi válečný zajatec? Mučili tě celé měsíce a zlomili tě na duchu? Šup do stroje. Právě jsi přečetl tu nejúžasnější knihu svého života a rád by jsi si ten zážitek zopakoval? Šup do stroje.

Výsada některé věci definitivně zapomenout, je mnohem cenější než to zlato.

936

Odpovědět

Super, po dlouhé době pěkný krátký animák :D Nechcete najít další? Přece jenom na těchto animácích a podobných videí jste na začátku stavěli, Sintel - Stavitel světa - Potomci - Replay - Chubb Chubbové to byly věci kvůli kterým jsem tu chodil :D Ted tu jsou videa o selfie a Justinu Bieberovi :D

311

Odpovědět

Pockat, nebolo to skor o tom, ze clovek sa ma radsej venovat svojej rodine? Ze ma svoj cas vyuzivat na vytvaranie tychto spomienok a nie sa len snazit zarobit co najviac penazi.

200

Odpovědět

Moch bych si vybrat, který vzpomínky bych objetoval? Jestli jo, tak bych si zkusil najít nějakou holku, chvíli byhc s ní chodil a až by odpadla ta prvotní "zamilovanost", tak by jsme si oba vymazali část vzpomínek na sebe a měli by sme zlato. Navíc by jsme se mohli zamilovat znovu, takže nekonečně zlata. Nejtěžší by bylo najít vhodnou patnerku.

218

Odpovědět

Evidentně jsi neviděl Věčný svit neposkvrněné mysli ;-) http://www.csfd.cz/film/70254-vecny-svit-neposkvrnene-mysli/

111

Odpovědět

Já bych šel na nádro tam bych našel nějaký bezďáky který by velice rádi vyměnili svoje vzpomínku za pár krabicáků :)

201

Odpovědět

Mimo téma: Nechcete tohle příště přeložit jako Hudební klenot? https://www.youtube.com/watch?v=n2kkr0e_dTQ

18

Odpovědět

Nemáte někdo tip na nějakej dobrej krátkej filmek? Já můžu doporučit tenhle https://youtu.be/AjXr9Nj5ZbI

10

Odpovědět

s dnešním kurzem koruny by to chtělo stroj na výrobu Eur.
A díky inrenretu a youtube je plno vzpomínek, na který by člověk nejraději zapoměl
https://www.youtube.com/watch?v=gjxSJ0482U4

51

Odpovědět

Máš na mysli 2 girls 1 cup, Lemon party atd.? :D

120

Odpovědět

Graficky pěkné, ale závěr nic moc. Když už byla škoda napáchána, tak proč si nevzal zbytek toho zlata a odešel jen s hodinkama?

350

Odpovědět

Možná, že je to trochu přehnané přirovnání........ale bylo by to trochu jak vytrhat mrtvým z nacistických vyhlazovacích táborů zlaté zuby (ehm.....což se mj. dělalo).

120

Odpovědět

Proč každej řeší, jestli by dal svojě vzpomínky? Odpověď je samozřejmě "NE!" (teda pokud člověk neni úplně retardovanej). Ale proč používat svoje? Daj se použít vzpomínky lidí těsně před smrtí.

184

Odpovědět

no tys to teda vymyslel :D už vidím ten lov na ulicích a masové ždímání lidí.

40

Odpovědět

+Lecitinnemusíš nikoho lovit stačí skočit do sanatoria tam si toho odčerpávání vzpomínek ani nikdo nevšimne jelikož to přičtou stáří

80

Odpovědět

+LecitinLecitin: Od toho jsou nemocnice... třeba já bych neměl sebemenší problém, kdybych na 100% věděl, že nejdýl do pár dnů zemřu, dát všechny svoje vzpomínky na zlato svym dětem/příbuzným. Proč ne? Já už je potřebovat nebudu :D.

Bruncla: Sice je to trochu neetický, ale taky způsob...

10

Odpovědět

Jsi zrůda. Ale geniální zrůda :D

70

Odpovědět

Ou man totalne beru vsemi 10. Prectu knizku, vzpominky pak promenim ve zlato a jeste si tu knihu muzu precist znova s tim ze me nikdy neomrzi.

562

Odpovědět

Takovou vzpomínkou by si asi moc zlata nevyrobil :D.

262

Odpovědět

A jako jo - já mám tyhle krátké avšak moc pěkně vizuálně i tématicky propracované filmečky opravdu rád. Tohle je parádní kus a myšlenka je taky fajn.

Drobet mi to připomíná film podobný krátky filmeček More https://www.youtube.com/watch?v=cCeeTfsm8bk" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=cCeeTfsm8bk to ani nepotřebuje titulky a rozumí tomu úplně každý - navíc poselství taky stojí za to :-)

100

Odpovědět

Dík za odkaz – paráda.

00
Další