Algoritmus Facebooku je jako mafieCollegeHumor

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 36
66 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:152
Počet zobrazení:7 937

Algoritmus Facebooku může občas připomínat mafii. Když chcete, aby se váš obsah šířil dál, musíte si trochu připlatit...

Přepis titulků

Asi mrknu, co je nového na Facebooku. - To se podívejme! - Klepy, klep! Vypadá to, že si někdo kontroluje Facebook... Bože, to je algoritmus Facebooku. Všechno kontrolují, feed, co vidíš a co ne. Co ti po tom? Nic, já si účet smazala. Přísahám. Máš to tu moc hezký.

Jo, fakticky moc pěkný. Díky. Hele, udělej mi laskavost. Podívej se na tenhle článek. "Jahody jsou pro vás špatné, ale ne z důvodu, který si myslíte." Co ty na to? - Je v pohodě. - V pohodě? Jsi si jistá, že nechceš dát like?

- Byla by škoda, kdyby se ti nelíbil. - Líbí se mi. Je dobrý. Líbí se mi! Slyšeli jste? - Líbí se jí. - Je to fanoušek. Ten článek se jí líbí. Když se ti tak moc líbí, tady jich je dalších sto. Panebože, tolik článků! Není zač. Já...

já šla na Facebook jen zjistit, jak se daří kamarádce z Anglie. Kamarádce z Anglie? Je tohle tvá kamarádka z Anglie? Moc hezká. Už od ní nic neuvidíš. - Zeptej se, co dalšího chce vidět. - Už jsem se na to chystal, blbečku. Promiňte, paní, chtěla byste vidět ještě něco dalšího? Kamarádce Rachel se právě narodilo dítě. Kamarádce Rachel... Dobře, chceš vidět fotky jejího dítěte?

Ano. Co takhle fotka dítěte někoho, kdo tě šikanoval na střední? - Vždyť nejsme přátelé! - Ale ano, jsi! Skamarádili jste se kdysi dávno, jen jsi na to zapomněla. Ale my jsme ti ji jen tak připomněli. Jako by jí z oka vypadlo. Tolik špatných vzpomínek... Nechte nás... Já jsem tvůj kamarád, jo?

Ukážu ti, co jen budeš chtít, jo? Co chceš vidět? Kamarád Avery si právě pořídil štěně. Tak třeba video toho štěněte... Dobře. Tak jo. Tak jo. - Tak jo.

- Tak jo. - Tak jo. - Ale nejdřív... se musíš podívat na padesát článků o rtuti ve vakcínách, které sdílela matka tvé kamarádky. Ne! - Proč? Proč mi to děláte? - Proč? Protože tě chráníme. - Jo. - Chráníme tě. - Jo. - Já se chci vrátit ke staré Timeline. - To chce někdy každej. A jestli chceš, aby lidé viděli tvá malá videjka z YouTube, radši nám dej nějaký prašule.

Dobře, příští týden zase přijdeme. Zatím se měj. Nazdárek. Ještě že mám Instagram. Zdar, snad sis nemyslela, že to bude tak snadný... Překlad: sethe www.videacesky.cz

Komentáře (6)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Co to je za sračku?

01

Odpovědět

Dobře, teď se asi snese vlna kritiky, ale co je to ten facebook, že se bez toho nemohou lidé kontaktovat? Jako největší Gothamský padouch v něm mám určitě většinový podíl, ale to už lidi zapomněli, že té kamarádce v Anglii mohou zatelefonovat, použít nějaký voip program, napsat email, smsku, dopis, telegram a kdo ví co ještě? Západní svět se topí v informačních technologiích ze světa východního. Smartphony, tablety, hodinky, notebooky, počítače, televize - dneska se dá pohotově komunikovat skoro ze všeho, co má nějaký čip. Svět nekončí Zuckerbergem a už vůbec ne Jobsem nebo Gatesem a další padouchy jsem zapomněl.... aby taky ne, konkurenci na ovládnutí světa mám bohatou.:@

71

Odpovědět

Nestává se mi často, že bych tady video ani nedodíval, k tomu s takovou ministopáží, a k tomu od CH. Co už.

104

Odpovědět

Docela mě překvapil pop-up add po kliknutí na video. Jenom říkám.

31

Odpovědět

Pokud někdo ví, jak se na facebooku chovat, dá se spoustě "problémům" předejít. Stačí si nastavit preferované reklamy, nelajkovat bezduše vše co přijde pod kurzor nebo nemít 400 "přátel" (zvláště pak ty, kteří jsou nám ukradení).
Ale je fakt, že některé věci facebook prostě mrví a nedá se s tím nic dělat. Kvůli jedné takové jsem psal na facebook podporu 3x (v rozmezí několika týdnů či měsíců) a neuráčili se odpovědět ani automaticky vygenerovanou zprávou.

85

Odpovědět

Problém je, že stačí když si s jedním člověkem napíšeš pár vět tak ti hned feed předhazuje jeho věci. I když se při scrolování pozastavíš nad fotkou či článkem o pár vteřin víc tak to autorovi hned háže kladný body a tudíž se ti od něj bude objevovat častěji víc obsahu.

Používám addon purrify, ale stejně poznáš tu cílenou cenzuru.

120