ALTER – Consurgo

Thumbnail play icon
68 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:23
Počet zobrazení:3 565

Manny je malý chlapík, jehož obživa spočívá v čištění bot jiným. Asi jako každý by se i on rád vypracoval někam výš.

Prožijte jeden den s Mannym v hororovém snímku Consurgo z kanálu ALTER.

Přepis titulků

CONSURGO kon'sur.go (lat.): povstat, vyzdvihnout se Hele, Sticksi, máš tu kámoše. Co ty na to, Sticksi? Pěkně pozdrav. No vidíš, Sticksi. Máš novýho kámoše, co? Chceš si s ním dát pivo? Myslím, že pivo nechce. Koukej, Sticksi!

Dostals peníze na boty. Ne? Na pálenku? Děkujeme. Co řekneš, Sticksi? Rozluč se. Díky! Díky. Skvělé, že tu jste. Můžete je vyčistit? Jdu na oslavu a mám hrozné zpoždění. Děkuju. Haló?

Jo. Jsem na cestě. Jo, už jsem na cestě, dobře? Díky, že jste tak trpěliví. Čau. Děkuju. Můžete mi trochu otřít nohu? Mám ji zamazanou. Jsem vám moc vděčná. Děkuju. To je pro vás. Moc vám děkuju. Máte tak krásné drobné ruce. Ať se moc neblýskaj, jo? Haló? Fajn.

Přijdu. Přijdu. Jo, já vím. Jsem v parku. Za chvíli dorazím. V obchodě budu, neboj. Hned tam jsem. Nevím. Nemám tucha. Kolik krabic? Ať se to moc neleskne. Za chvíli tam budu.

Asi bude pršet. Díky. Vypadaj dobře. - Tak zítra. - Těším se. Narazil jsem na něco, čemu jsem nejdřív nevěřil. Ale brzy mi došlo, že se to týká mě a všech v mém okolí. Nemělo by se to ignorovat ani podceňovat. Eskymáci nazývají stvoření z mého příběhu křovák.

Indiáni z rezervace Colville severně od Washingtonu mu říkají seskveč. Hupové ze severní Kalifornie mu říkají Oma. Ale my mu říkejme prostě Bigfoot. Příběhy jsou jen slova, tak jsem na ně brzy zapomněl. Dokud jsem v horách nestopoval pumu a nenašel tyhle stopy. Vypadaly skoro jako otisk lidské nohy, jenže…

byly dlouhé půl metru. Od malíčku k palci měly 17 centimetrů, přes patu 14. Největší, jaké jsem kdy viděl. Byly tak hluboké, že je muselo udělat nejméně dvousetkilové zvíře. A neidentifikovatelná srst. Ale kolem kamenů byly vidět otisky palců, hluboké, což naznačuje, že ať patří čemukoli, nebude to zrovna tintítko.

Délka kroku byla ohromná. Asi 130 centimetrů. U člověka je to jen 70. Abyste je vytvořili uměle, museli byste těžkým terénem táhnout obrovský stroj, což to by zanechalo vlastní… …byl tam otisk ruky. Po drápech ani památka. Tentokrát se mi do hor moc nechtělo. Test prokázal, že otisky a vzorky srsti nepatří žádnému známému zvířeti.

Necítil jsem se dobře. Dokonce i zvířata se chovala divně. CONSURGO Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (0)

Zrušit a napsat nový komentář