81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:41
Počet zobrazení:3 459

Každý z nás jistě někdy aspoň viděl, či dokonce vlastnil, iPod či iPhone. Co kdyby jednou existovala i iMáma, robotický záskok pro vytížené matky? V Samově světě to tak je. A protože se jeho skutečná máma chystá na oslavu narozenin, bude Sam trávit večer s iMámou.

Podívejte se na další lehce hororově laděný sci-fi snímek z kanálu ALTER.

Přepis titulků

„Je zřejmé, že naše technologie předčily lidstvo.“ Albert Einstein Nikdo netvrdí, že být rodič je snadné. Doteď. Přišlo to náhle, lidé to vůbec nečekali. Představujeme průlomovou technologii vašeho života. POŽÁR V LONDÝNĚ Nevěděla jsem, jestli jsem dobrá máma.

Měla jsem děti moc brzo? Dělám pro svoje děti dost? Chápete? Dá se něco zlepšit? Uvádíme průlomovou technologii pro vaše životy. Naprosto mění způsob péče o děti, je to skutečná revoluce ve výchově dětí. To je iMáma. Jak bych iMámu popsala? Ovládá se pomocí technologie supermoderních senzorů pohybu a operuje s třiceti lety vývoje robotické inteligence.

iMáma je první plně funkční náhradní máma na světě. Výchova dětí není procházka růžovým sadem. - Je to spíš maraton. - Pekelný. iMáma je moje mateřská osobní koučka. Být mladá maminka, víte, to není… Ještě jsem nevyrazila, promiň. Bereš něco s sebou?

Nevěděla jsem, jestli se něco domlouvalo, mám přání, můžeme ho podepsat obě. Poslyš. Volala mi Samova učitelka, prý se při představení něco semlelo. Nějaké děti ho zamkly v kumbálu. On se bojí tmy, navíc to představení zmeškal. Děcka jedny zatracený! Viď? Nic, pokecáme, až se uvidíme. Jo, už vyrážím. Hned. Bereš si lodičky, nebo baleríny? Měj se.

Co máš za úkol? Mám do zítra přečíst Matouše 7:15. - Bibli? - Jo. Kristepane. Ještě si trošku dám. - Chceš mluvit o tom, co se dnes stalo? - Ne. Same. Můžeš se mi svěřit.

S čímkoli. Přece víš, že mi můžeš kdykoli… povědět všechno… co tě trápí i proč, viď? Nechci tu být s ní. Proč ne? Protože… vaří hrozně. Nemám ji rád. Proto jsem stáhla nové recepty. Babi je má v iMámě taky, prý jsou báječné.

Necháme se překvapit. - iMámo, koukej, jsi slavná. - Představte si, co vám iMáma přináší! - Nová iMáma 4.0. - Dobrá. Na večeři budu doma. Slibuju, že bude mňamózní. Bereš? „…přímo tady. Vezměte ostré nůžky na drůbež a…“ - Měj se, ty moje kuřátko. - „Začnete porcovat odzadu ke straně…“ iMámo, pojď. - V kolik má být večeře? - V osm. Budu tu včas. Na lince je kuře. - A mohla bys složit prádlo.

- Večeře v osm. Zajisté. - Super. Zatím. - Mějte se, Katherine. A ať Sam nekouká dlouho na telku! Živě. Na Doppleru 5 klid. Vlastně máme… Na střeše je další. Někdy si objednáme sushi a uděláme z iMámy Japonku, je to prča. Představte si, co vám iMáma přináší! Je to průlom.

V medicíně to byla antibiotika, ve válce atomová bomba, v basketu Michael Jordan. Co máme iMámu, cítím, že mi někdo kryje záda. No, jsem mladá máma a určitě se nepřestanu chodit bavit, tak od středy do… neděle. Ale s iMámou nemusím mít strach, když se jdu pobavit… - Chceš pomoct s úkolem, Same? - Ne. - Chceš mi to přečíst? - Ne. Nechci ti to přečíst. - Myslím, že bys měl.

- Ty ale nemyslíš. „Střezte se lživých proroků, kteří k vám přicházejí v rouchu ovčím, ale uvnitř jsou draví vlci. Po jejich ovoci je poznáte. Což sklízejí z trní hrozny nebo z bodláčí fíky?" Tak každý dobrý strom dává dobré ovoce, ale špatný strom dává špatné ovoce. A tak je poznáte po jejich ovoci. Co se dnes ve škole stalo?

- Občas pomůže probrat, co tě žere. - Já o ničem mluvit nechci. Předpokládám, že se o tom bude mluvit zítra na schůzce. Na schůzce? iMámo, na jaké schůzce? - Zítra s učiteli ve škole. - Bože. - Chtějí ti pomoct. - Třeba žádnou pomoc nechci! Ona všechno vždycky děsně hrotí. Byl jsem tam zavřený asi dvě minuty. Tak proč jsi vyváděl?

Byla tam tma. Proč jinak asi? Máš být ten nejchytřejší model, ale k tomu máš daleko. Třeba bude za rok další představení, které neprošvihneš. Za rok už budeme mít upgrade. Takže tobě to může být jedno. Čas nakrmit Grace. Ať už válčíte s potřebami kojence, nebo šílíte z pětiletého nezbedy, vaším řešením je iMáma. Sepsal jsem, co chci a nechci dělat.

Přebalování, vaření, úklid, nic z toho nedělám, chápete, ne? Narozeniny mě baví. Rádi paříme. Takže narozky a pařby jo. Nedávno se mě kamarád ptal, jaké to je, žít s robotem. Já na to: Co máme iMámu, je to lepší. Zřejmě nás dnes nemine sněhová přeháňka, nebe je většinou zatažené s bouřkami. Čas na kutě, ty moje ku-- Kruciš. Sakra. Mami! iMámo!

To nic, Same. Jen na chvíli vypadla elektrika. Za chvíli bude zase světlo. Je to dobrý, Same. Za chvíli bude zase světlo. - Same? - Chci mámu. Brzy se vrátí. Máš tu mě.

Připadá ti hezká? Je krásná. Nemyslíš? Jo. Proč se nemaluješ? Má kůže se od té její liší. Měla bys používat rtěnku jako mamka. Přinesu ti nějakou na vyzkoušení.

K použití rtěnky nemám povolení. To je v pohodě. Já to dovoluju. Fajn. Udělej takhle. A teď takhle. - A je to. - Jak vypadám? Jsi hezká. Mamka mi většinou dá pusu, když má rtěnku. Chceš pusu ode mě?

Tak jo. Zůstal tam otisk. Teď musím kouknout na Grace. To o příštím roce jsem tak nemyslel. Teď čelíme obrovské výzvě, která mění životy všech žen na světě. Dal bych za své děti život? Dal. Znamená to, že bych s nimi chtěl být neustále? Vlk a ovce.

Co jsi ty? A co ty? Co myslíš? Vypadáš jako já. Ale nejsme stejní, že? Ale ty nejsi vlk. Popravdě, nejsem ani jedno. Po jejich ovoci je poznáte.

Svět je strom. A já jeho ovoce. Co to tedy vypovídá o světě? „A teď ho rozřízněte odzadu ke stranám…“ iMáma Náladovost středoškolaček, co hlídají děti, mě ničí. - Jak je to dál? - Fajn, tak to udělej ty! Výrobek pro život, který změní životní způsob…

Tady? Chyba? Pardon. A vychovávat děti je… To byla její replika, pardon. Zase. Robotická inteligence, jasně. Myslím, že nám to hodně změnilo život. Budeme první generace, - která má tolik svobody. - Jo. Přeložila: Mia www.videacesky.cz

Komentáře (8)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Upřímně jakmile máma toho kojence nazvala malým kuřátkem sem věděl jak to skončí, čekal sem, že mě to překvapí a příběh dopadne jinak. Škoda.

10

Odpovědět

Chlapeček, který se bojí tmy, ale nemá hloupou baterku v "high-tech" domě? A společnost je tak "high-tech", že ji dokáže ohrozit i (pravidelné) hurikány...

A high-tech kuchyně už taky spatřily světlo světa (Robot Kitchen - Behold The Future) a nohy opravdu nemají...

00

Odpovědět

Jeden by čekal, že ve třetí generaci už vychytají všechny mouchy...

10

Odpovědět

Každý přece ví, že roční kojenec je nutričně bohatší než kuře, které roste 56 dní...

70

Odpovědět

záver je riadny hardcore

61

Odpovědět

Není to náhodou za seriálu Black Mirror? =o)

11

Odpovědět

Pokud vím, ne :-). Ve výpisu epizod BM jsem to skutečně nenašla :-).

10

Odpovědět

Apple je zlo.

50