Among Us

Thumbnail play icon
84 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:53
Počet zobrazení:8 798

Dnes vám přinášíme krátký thriller inspirovaný Among Us. 

Among Us je hra z roku 2018, která letos nabyla díky známým streamerům, Redditu, pandemii a dalším faktorům nebývalou slávu. I my na VideaČesky ji každý týden společně hrajeme. 

Poznámky: Mira, Skeld a Polus jsou mapy, na kterých se Among Us hraje. Electrical (rozvodna), Medbay (ošetřovna), Comms (komunikace), Shields (štíty), Cafeteria (jídelna), Engines (motory) a O2 jsou části mapy, kde můžete plnit různé úkoly, například Inspect Samples (zkoumat vzorky), Fix Wires (opravit dráty), Submit a Scan (provést sken) a podobně.

Přepis titulků

Co se stalo? Žlutý je mrtvý. Cože? Co se stalo? Někdo ho probodl nožem. Co tím chceš říct? Že byl zavražděn? - Ale to znamená… - Přesně. Než to vyřešíme, nikdo se odsud ani nehne.

To je směšné. Proč by kdokoliv z nás chtěl kuchnout někoho dalšího? Dovolíš? Má pravdu. Jaký by v tom byl motiv? To ten virus. Počkat, podle tebe je tady na lodi? O čem to mluvíte? Ještě nemá jméno, ale byl poprvé objeven na Polusu před několika měsíci.

Mysleli jsme, že je to něco jako vzteklina, že to napadá mozek. Ale tohle je jiné. Změní to člověku osobnost. Z normálních lidí to dělá masové vrahy. Na Polusu nikdo nepřežil. Musí to jít nějak odhalit, ne? Ze vzorků krve nebo podle rozšířených zorniček.

Skenery na ošetřovně by to možná odhalily, ale bohužel je mohl obsluhovat jen Žlutý. Na povolání posil jsme moc daleko od velitelství, takže… Takže si musíme poradit sami. Můžeme zkontrolovat kamery! Kde jsi ho našel? Na chodbě mezi skladem a jídelnou. Ale záznamy jsou smazané. Ať už je ten zrádce kdokoliv, přesně ví, co dělá.

Počkat. Víme, kdy přesně byl Žlutý zabit? Méně než před hodinou, proč? No, než jsem šla spát, viděla jsem na chodbě Fialovou. Mezi horním motorem a jídelnou. - Cože? - Což je podezřelé, protože podle mě měla být v rozvodně.

Počkat, ne, takhle to nebylo. Fialová na Miře uměla číst záznamy ze senzorů. A taky určitě ví, jak se vyhnout kamerám. Lidi, no tak… - To nedává smysl. - Oranžový… - Seber jí ten nůž. - Černá lže! Musí to být ona, jinak by takhle nelhala. Dělala jsi úkoly v rozvodně, nebo ne?

Jo! Spravovala jsem dráty! To jsi tam byla celou tu dobu? Musela jsem několikrát začít znova, takže jo. A náhodou nikdo nebyl poblíž, aby ti to dosvědčil, co? Dost podezřelé. Fialová, odstup od toho nože. Co Zelený? Se Žlutým si nesedli, takže má taky motiv! Nebo Černá! Nemá žádný důkaz, že by mě viděla! Musíme se chovat racionálně.

Já hlasuju pro Fialovou. Musí to být ona! No tak, lidi, uklidněte se. - Má pravdu. Proberme to ještě. - Nebo ji odsud vyhodíme. S Fialovou je konec. Nazdar. Prosím! Tohle nemůžete! Prosím! Opravovala jsem dráty! Nic jsem neudělala! No tak!

Tohle nemůžete! Modrý… - to z ní mluví ten virus. - Pusťte mě ven! Pokud se jí nezbavíme, může zabít tebe. Nebo mě. Nebo Černou. - Tohle já bych nikdy neudělala! - Deset, devět, - osm, sedm, šest, pět, čtyři, tři… - Pusťte mě ven! - …dva, jedna. - Pusťte mě ven! Neměli jsme na vybranou.

Tak jo, pojďte, máme ještě spoustu úkolů. Kapitáne, přemýšlel jsem o tom… Nemyslím… Kapitáne! Já to věděl. - Neměli jsme mu věřit. - Tohle je šílenost. Když jsem ho našel, byl už mrtvý. - Věřte mi.

- Sklapni! Dost, Zelený. Po smrti Oranžového jsem kapitán, tak toho nech. Nemůžeme si dovolit další chybu. Je zjevné, že ten zrádce je pořád mezi námi. To já vím, kapitáne. Sedí tady před námi. Vzpomínám si, že jsi odsud chtěl vyhodit Fialovou. A je jasné, že Fialová byla nevinná.

Takže ty jsi teď taky podezřelá. Já? Podezíráte mě? Řekla jsem jen, že jsem ji viděla na chodbě, když měla být v rozvodně. No tak, vynechte ji z toho. - Ta za nic nemůže. - Paráda. Váš páreček ze Skeldu s tím nemá co do činění, co? To přece není možné. Měli plné ruce práce se zkoumáním vzorků na ošetřovně. - Pozor na pusu!

- Vezměme to logicky. Proč by na sebe Modrý upozorňoval? Cože? Zabije Oranžového a pak rozbije svou sklenici a počká, až ho někdo najde? Proč by neutekl? Možná to měla být nějaká pokročilá strategie. Aby nevypadal podezřele. Obrácená psychologie. „Jsem Modrý, jsem v šoku, upustil jsem sklenici, nejsem to já.“ Nechtěl zabíjet Fialovou.

Takže proč? Pokud to není Modrý, musí to být jeden z nás. A já to nejsem, takže zbýváte vy dva. Já jsem byl u kamer. A tebe jsem nikde neviděl. Kde jsi byla? Stahovala jsem data v komunikacích. Proč jsi byl na kamerách? Mysleli jsme, že to byla Fialová.

Co jsi tam hledal? Nechápete, co se tu děje? Modrý se nás snaží proti sobě poštvat. Jen úchyl jako on by kapitánovi takhle probodl lebku nožem. Co? Proč se na mě takhle díváte? Lebku mu probodl nožem? A Modrý to tělo našel jako první. Neříkal jsem, že ho bodli do hlavy.

Zablokuj zbraně a O2. Ne! Ne! Prosím! Poslouchejte! Děláte chybu! Když jsem ho našel, byl už mrtvý, přísahám! To já jsem šel po Fialové. Věděl jsem, že budu další podezřelý. Ale… Nemohl jsem nic říct! Poslouchejte, tohle je chyba!

- Já to neudělal… - Neudělal co? Sedm, šest, pět, čtyři, - tři, dva, jedna. - Našel jsem ho mrtvého, přísahám! Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Páni tohle bylo složitější než ve hře. Já podezříval Bílého celou dobu :-D

50

Odpovědět

Měla jsem to úplně stejně. Ten byl vyloženě sus :D

30

Odpovědět

nechápu among us že se tak chytlo když tady máme Town of Salem což je hra o dost detailnější a rozhodně záživnější

25

Odpovědět

1. Among Us můžeš hrát i v češtině
2. Among Us je přece jen akčnější než ryze textová hra
ToS se nejlíp hraje přes text (podle mě) a je to úplně jinej typ hry, byť jistý podobnosti tam jsou.

00

Odpovědět

Nebezpečí trestu smrti při lidových soudech, no. :o)
Kdyby toho podezřelého jen uvěznili, tak po další vraždě ho mohli pustit.

110

Odpovědět

Pokud by nebyl zavražděn ;-)

30

Odpovědět

+randomofamberFurt by se ale aspon vyhnuli jednomu mrtvému navíc.

20