VideohraCyprien

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 13
82 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:171
Počet zobrazení:7 413

V tomto krátkometrážním filmu Cyprien ukáže, že jsou i důležitější věci, než jsou peníze. Dva kamarádi - Flo a Gabi, spolu točí videa na Youtube. Ukazují v nich staré videohry, které koupili na bleším trhu. Narazí však na něco, co opravdu nečekali a obrátí jim to život naruby.

Přepis titulků

*BLEŠÍ TRH FLOA A GABIHO* - Ahoj, já jsem Flo! - Ahoj, já jsem Gabi! Jste na bleším trhu Floa a Gabiho! Tento týden jsme našli několik nových her na zdejším bleším trhu. Ukážeme vám, co jsme našli. Koupili jsme Game & Watch ve velmi dobrém stavu. - Měli jsme štěstí a našli jsme hry na Famicom. - Stále v dobrém stavu. - Tak zas příští týden!

- A nezapomeňte sdílet toto video. Tak zas příští týden! Doufám, že zase něco najdeme. Bylo by super najít nějaké hry. Dneska nic kupovat nebudeš, nemáme peníze. Musíme platit nájem, potraviny... Jo neboj. Gabi, dej na něj pozor! Jinak vám oběma narvu videohru do krku, abyste se udusili! - Ano Cathy... - Super. Uvidíme se později, miláčku.

- Serem na to, že jo? - No jasně. Je tu hodně lidí. - Kolik u sebe máš? - Mám pět euro. - Vidíš hry? - Ne, nevidím. Tady! Za kolik jsou? Pět euro za album, berete? Ne, myslíme ty hry.

To jsou hry? Myslel jsem, že to jsou kazety. Jsou to starý věci od táty, nemám páru. Videohry jsou pro děti! Ale vždyť hrajete hru. To není hra, je to aplikace. Je úplně vedle, zkus smlouvat. Za 10 euro koupíme tuhle hru a... Za 10 euro si vemte celou krabici!

- Smlouvání ti fakt jde! - Já vím! Děkujem, pane. Nashledanou! Ještě mám tohle. Je to hra, ne? Chcete ji? Ano, za euro... Je to dárek. Fakt ti to jde!

Je tu samolepka, jen ji sloupnu. Ne, to je dobrý. Díky pane, hezký den. Povedl se nám skvělý obchod! Jdem domů natočit video! No to ne! Je tam i kazeta MegaMan 2! Jedná z mých nejoblíbenějších her. Máme ji dvakrát, ale nebyla drahá. - Tak zas příští týden... - Počkat, je tu ještě další hra. Neměli jsme čas ji vyzkoušet a je na ní něco napsáno čínsky.

Jestli někdo umí čínsky, napište do komentářů. Tak zas příští týden! Nazdar panicové. Ale ne, moje sestra. Rád bych ti připomenul, že nejsem panic, mám přítelkyni. Dobře, ale můj bratr je panic v jakémkoliv kontaktu s lidmi. Uklidni se Tiphanie, nic jsem neudělal. To je právě ten problém.

Nikdy nic neděláš v tom tvém smradlavém pokoji s blbými videohrami. Co třeba být chlapem? Čelit realitě? Zítra u mě bude kamarádka. Neztrapni mě, zůstaň v pokoji. Když mě nechceš vidět, proč prostě neodejdeš? Ve skutečnosti jedu na 6 měsíců do USA pro můj MBA. Jak můžeš hrát basketbal? Nejsi dost vysoká! MBA, ne NBA, pane Idiote, je to vysokoškolský titul. Jsi fakt vůl. A otevřete si okno, smrdít to tady jak gouda!

Je naštvaná, protože já velím domácnosti. Hej, Tiphaine! Co? Jo, tak se mi to líbí... Podívej se na komentáře. "Není to čínština, je to japonština" To je to samý. ne? "Umím japonsky.

Píše se tam DĚKUJI ZA PÉČI O KAZETU" "Je to podpis Shigeru Miyamoty, ne? Zakladatele Mario Bros." *PODPIS MIYAMOTO* "Vzpomněl jsem si na jeden rozhovor s Miyamotou, koukejte." I PŘES TO, ŽE JSEM VŽDY PRACOVAL U MARIO BROS... A DÁVAL VELKÝ POZOR NA PROTOTYP HRY, ZTRATIL JSEM HO. NIKDY JSEM JI NEHLEDAL. JSEM SI JISTÝ, ŽE TA VIDEOHRA NĚKDE JE, MOŽNÁ V NĚJAKÉM MÉM ŠUPLÍKU?

Proč to nefunguje? Počkat! Máme úplně první hru od Maria! Úplně první Mario! - Řekni to znova! - Máme úplně prvního Maria! - Ještě! - Máme úplně prvního Maria! Ne počkat! Neblázněme. Možná to je jen vtip.

Abychom si byli jistí, musíme se zeptat Miyamota. Ano. Počkej, zavolám mu. Flo, nemáš Miyamotovo číslo. Tak jak ho teda kontaktujeme? Myslel jsi na to? Jak ho kontaktujeme? Bez tvého obličeje. - Myslíš, že to bude fungovat? - Nevím, ale je to jediná možnost, jak si být jistí. *TWEET : Je to ta videohra, co jste ztratil?* Co budeme dělat, než odpoví?

Jako vždy: strávíme nějaký ten čas s holkama a popijeme aklohol. Je to chyba? Dnes začneme velkou zprávou, všichni o tom mluví na sociálních sítích. Viděl jsem to na Twitteru. Někdo našel první videohru od Maria! Je to svatý grál pro každého milovníka her. Je úžasné, že to ti dva našli. Tohle není vtip. Miyamoto potvrdil, že se jedná o pravý prototyp! Pokud vám ta hra zabírá doma moc místa, můžete ji dát klidně mně!

Je to pravá videohra! Je to pravá videohra! Gabi! Buďte podtichu! - Kdo to je? - Můj bratr, ten panic, a jeho retardovanej kámoš. Tvůj brácha je vážně panic? Tiphaine, máme úplně prvního Maria! Dobře, vážně to je panic... To okno, otevřete ho! Smrdí to tu jak stařeckej zadek! - To je úžasný!

- To musí stát jmění! Nepochybně má, je to sen každého sběratele! Pojďme o tom natočit video! Počkej, ještě předtím... Dobrý den, chtěli bychom znát cenu této hry. Má cenu tak 10 euro, můžu vám je hned dát, jestli chcete. - Dobře, dám vám 10 000 euro. - 10 000 euro?! - Díky za info... - Počkat! Pán ještě nedomluvil! - Dobře, 20 000 euro, konečná nabídka!

- 20 000 euro?! Jsme milionáři! Co si za to koupíme? Teď už víme, kolik to stojí. Děkujeme, odcházíme. - Řekl jsme 20 000? Myslel jsem 25 000! - Smlouvání ti fakt jde! 30 000! Konečná nabídka! Počkej chvíli! Gabi! Gabi ! Vrať se! Gabi ! 30 000 euro! Uvědomuješ si, kolik to je peněz? Budeme si moci koupit hodně věcí!

Flo, my tu hru neprodáme. Co? Slyšel jsi tu cenu? Teď víme, jakou to má cenu, ale neprodáme to. Gabi! Taková nabídka se neodmítá! Ale ano, právě jsme to udělali. Ne, ty jsi to udělal! Můžu ti připomenout, že jsme tuhle hru kupovali společně? Proč bys to měl rozhodnout sám? Chceš se toho zbavit. Tahle hra je unikát, peníze jsou všude po světě! Jak zaplatím nájem?

Nemůžu platit hrou! Mysli! Není moje chyba, že si neudržíš práci víc jak tři dny! Aspoň nežiju u mých rodičů, kde za nic nemusím platit. Nazval jsi mě mamánkem?! Přesně tak! Tohle je příležitost pro to udělat něco dospělého! Seznámit se s někým, najít si byt. Ale ty radši zůstaneš v pokoji obklopen rodiči jako... Jako co? Jako panic!

- Můžu zvýšit nabídku... - Zklapni! Vidíš tuhle hru? Nikdy ji neprodáme, nikdy! - A jestli se ti to nelíbí, můžeš zmizet! - Dobře, jdu pryč! - Vypadni! - Aspoň neuvidím ten tvůj panicovskej obličej! A já neuvidím tvůj... - Se dveřmi se... - Drž hubu! Padej! Ahoj, tady Gabi z Gabiho blešího trhu! Jsem tu teď sám.

Můj přítel už není můj přítel a je to tak lepší. To není důležité. Tohle je! Nevím, jestli jste viděli, co se dělo na internetu... Jsem pyšný na to, že vám mohu představit nejcennější sběratelský předmět ve světě her. Úplně první hra Mario! S podpisem tvůrce hry...A je moje. Nikdy ji neprodám! Dejte palec nahoru. Díky za odběr, uvidíme se příští týden! Neboj se, zase se to srovná s Gabim.

Už o něm nikdy nemluv, nikdy neexistoval. Je tu nové video na vašem kanále. Nezájem. *Doufám, že se Flo vrátí!* *Nezajímá nás tvoje hra! CHCEME ZPÁTKY FLOA!* *Pohádali jste se s Floem?* *Jsem si jistý, že se Flo vrátí!* Vím, jak tě rozveselit. Závod v Mario Kart! Dneska ne.

- Ještě jsi nikdy neodmítl závod v Mario Kart. - Dneska odmítám. *Ahoj, tady Flo. Ahoj, tady Gabi z blešího trhu Floa a Gabiho!* *Vánoční speciál!* *kluk nám prodal tu hru za euro! Tak jsme to vzali!* *Hodně štěstí, zdraví!* *Dárek pro tebe, Flo.* *Je to první Zelda na NES* Všechno v pohodě?

Nech mě o samotě... Kdybys něco potřeboval, jsem vedle. Kdybys chtěl naučit, jak políbit holku... Ahoj, tady Gabi. Dnes točím trochu nezvyklé video... Je to omluva pro Floa. Omlouvám se, Flo. Vše se stalo tak rychle, měl jsem reagovat jinak. Myslím si, že bychom měli zůstat přáteli.

Přijď kdykoliv budeš chtít. *Zveřejnit video: Nyní - Později* Ještě jednou, omlouvám se. *Zveřejnit video: Později* Co to s tebou je? Teď natáčíš beze mě a hru si necháš pro sebe? Počkej, nech mě to vysvětlit... Teď je hra moje.

Flo, nedělej to! Ne! Opatrně, Flo! Ne! Ne! - Vy? - To je náhoda! Zrovna jsem šel kolem... - Kolik jsme to říkali? 5 000 euro? - Ne víc! 2 000! Kde mám propisku... - Vrať mi ji! - Našel jsem propisku! Konečně, máš želvu! - Musíš na ni dávat pozor.

- Neboj mami! Vrať se! Měla jsi být opatrnější... - Je moje! - Ne, je moje! Zastav Flo, kašli na to a vrať mi ji! Ne! Proč bys ji měl mít ty? Protože ty se jí chceš zbavit! Pusť to! - Je moje!

- Je moje! - Patří mně! - Patří mně! Kde je? Neviděli jste videohru? Teď nám spadla. Ty seš takovej idiot! Ztratili jsme kvůli tobě hru! Všichni si myslí, že jsi retardvanej, teď už vím proč! Lepší být retardovanej, než být panic! No tak děti, uklidněte se!

Viděl jsi ty děti? Podáme si je! To není dobrý nápad. Chlap v pyžamu s Mariem bude nejspíš sériový vrah. Máš pravdu... Flo, chci ti říct, že se omlouvám. Ne, je to moje chyba. Ztratili jsme tu hru kvůli mně. Na tom nesejde. Já ztratil něco víc než hru. Přítele.

A to je cennější než všechny hry na světě. Možná jsme ztratili hru...ale ty jsi zase našel přítele. Máš celkem sílu! - Boxuju. - Vážně? Na Wii sports. Gabi, kde jsi byl? Přijde tvůj kamarád a ty zmizíš v pyžamu... Co se ti stalo? - Popral jsem se..

- Ty? Popral ses? S tvým tělem, rukama a tak? A kde jsi byl? - Byl jsem ve vazbě. - Ve vazbě? Popral ses, nemůžu tomu uvěřit... Možná jsi nakonec pořádný chlap. Ale dej si pozor, ať neskončíš ve vězení. To bys nebyl chlap, ale vůl. Můj brácha se popral! - Promiň. *SMS : Sraz v Retro Store* Hledáš Floa?

Je uvnitř. Vítejte v Retro Store, drazí klienti! Znovu jsi našel práci? No jo! Má vysněná práce, obklopen hrami. Věděla jsem, že to dokážeš. Je nejlepší. Nevěděl jsem, že přibírají nové lidi. Šéf si pořád myslí, že mám tu hru a že mu ji možná prodám, když mě zaměstná. Byl to můj nápad.

Fakt chytrý! Smlouval jsem o svém platu, dostávám 900 euro měsíčně! Co že jsi? To je méňe než minimální mzda, Flo... Fakt mi to jde! Ahoj, jste Flo a Gabi z blešího trhu Floa a Gabiho? - Jo! - Můžu Vám s něčím pomoci? Tady Gabi, moje telefonní číslo.

Vem si ten papírek... Vem si ho! Viděli jste, jak se tvářila? Víš Gabi, jednoho dne... To budeš muset udělat. Je to důležité. - Už jsem měl sex. - Ne. - Myslím...

- Ne. Tati! Podívej, co jsem našla. Nevím, co to je. Je to videohra. Myslím si, že někde mám konzoli. Podívej. To vypadá staře...Na tom jsi hrál? Miloval jsem hry, když jsem byl v tvém věku. Vždyť to je nuda. Nuda?

Trávil jsem tím všechen svůj čas! Vyhrála jsem! - Zahrajeme si ještě jednou? - Dobře! - Dokážeš hrát takhle? - Ty podvádíš! Víš, jak jsme to hrávali? Takhle. Dávej pozor! Překlad: drah0j www.videacesky.cz

Komentáře (14)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Najlepšia pasáž ako hovorí že ho šéf zamestnal za 900€ mesačne... Si pomyslime že uf aký dobrý plat a ten druhý mu hneď povie že to nie je ani minimálna mzda. Len tak pre info min. mzda vo Francúzsku je 1420€ v čistom.

20

Odpovědět

konecne video ktere neni gej. Jen bych chtel drah0je upozornit, ze by mel radeji prekladat normana, protze tady to je Normanovo k***a! ne cypriena :D

21

Odpovědět

Pred 3 rokmi som na tejto stránke objavil Cypriena a Normana, okamžite som si ten typ videí zamiloval a povedal som si, že v budúcnosti chcem robiť niečo podobné.

Prešli 3 roky a po niekoľkomesačných prípravách konečne robím tento vo Francúzsku populárny formát - nechcem sa nejak vtierať a spamovať, ale pokiaľ ste fanúšikovia týchto 2 vlogerov, možno by sa vám moje videjká páčili :) tu je prvé: https://www.youtube.com/watch?v=q21YzNRooTU

122

Odpovědět

m***a.
Vsimni si, co ma Cyprien a Norman spolecnyho?
Neprodavaj se. Jednou si svuj FR format v FR jazyce.
Ty se snazis to delat v anglictine a az moc americky.
Na k***t proste.
Takze bud to zkus znova a cesky (slovenstina nikoho nezajima) nebo se vrat mydlit barana na salas.

35

Odpovědět

大切にしてください - v japonštině znamená "Starej se o ni dobře, prosím", mimochodem. :)

91

Odpovědět

Nikoho to nezajímá.

110

Odpovědět

dyt to tam rikaj

20

Odpovědět

"Chlap v pyžamu s Máriem bude nejspíš sériový vrah."
To mě dostalo :D

400

Odpovědět

Parádní krátkej film - bavilo mě to a taky jsem se u toho bavil :-)

PS: jen mi přišlo hrozný i vtipný zároveň že mě teda nijak netrklo že když bere 900€, tak že to je nějakej problém. Kdyby hned neřekla že to je hluboko pod francouzkou minimální mzdou (která je 1 467€), tak by mi na tom nic špatnýho nepřišlo... Je mi jasný že každá země má to svoje (včetně cen atd) ale i tak...;-)

210

Odpovědět

Fakt, že 900 euro je hluboko pod minimální mzdou vysvětluje, proč má tohle vynikající video tak málo komentářů. S většinou lidí to muselo seknout. :D

270

Odpovědět

+MikeMy mame sice nizsi minimalni mzdu, ale zato mame v obchodech drazsi zbozi... :-)

00

Odpovědět

Skvělej editing, honička byla super, ranaři ve vazbě taky super, zasmál jsem se

141

Odpovědět

ja som sa fakt tesil ze to bude 20min. video ako hraju Maria :D
ale tak uslo to no...

70

Odpovědět

super natočené a aj vtipné to bolo, mne sa to páčilo :)

131