Anglie: Průvodce pro začátečníky

Thumbnail play icon
69 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:99
Počet zobrazení:3 845

Pokud se chystáte do Anglie, je tento průvodce z kanálu exurb1a přesně pro vás. A pokud se tam nechystáte, můžete se aspoň u tohoto sebekritického videa dobře pobavit.

Přepis titulků

ANGLIE: PRŮVODCE PRO ZAČÁTEČNÍKY 1. PŘÍJEZD Když dorazíte do Anglie, z letiště do hotelu by měl jet autobus nebo vlak. Přejet napříč Londýnem by nemělo stát více než životní úspory a vaše prvorozené dítě. Pokud je to možné, nejezte. Pokud musíte, nejbezpečnější bude labuť v těstíčku, kuřecí pyramida nebo čajový koláč, což je koláč plněný čajem. 2.

BIOLOGIE Angličané se od lidských předků oddělili před milionem let a vyvinuli se v Homo Cynicus. Anglický mozek je rozdělen na dvě hemisféry, levou, která produkuje pocit hanby a sebenenávisti, a pravou, která produkuje pocit hanby a sebenenávisti. 3. JAZYK Vezměte na vědomí, že existují rozdíly mezi mezinárodní a britskou angličtinou. Chipsy jsou křupky, kufr je haubna a udělat nákup za 1 500 korun, jenom abyste zakryli, že jste šli jen pro kondomy, je "naprosto normální chování".

Snažte se Angličanovi neříct nic přímo, místo toho to naznačte. Například někdo mimo Anglii by poznamenal: "Tohle chutná doslova jako výkaly." V Anglii bychom řekli: "To bylo lahodné, pochvala kuchaři." Později bychom se vrátili a tu restauraci prostě vypálili. Pokud musíte vyjádřit romantické city, použijte smsku nebo kouřové signály, láska byla v roce 1893 zakázána a upřímně jsme za to všichni rádi.

4. RODINNÝ ŽIVOT Anglické rodiny patří mezi ty nejsofistikovanější. Očekává se, že v 18 bude nejstarší mužský potomek bojovat s otcem na život a na smrt o kontrolu nad domácností. Jako zbraně jsou dovolení sourozenci i mazlíčci. 5. GEOGRAFIE Pokud jsme v něčem dobří, je to pojmenovávání vesnic a měst. Až navštívíte Anglii, nevynechejte idylická místa jako Ponurov, Humusice a Malý Prdelákov.

6. SPOLEČENSKÉ AKTIVITY Svůj společenský život vyplňujeme kreativně. Od pondělí do čtvrtka jsou turnaje na koních nebo britských obřích kočkách, v pátek pijeme portské a díváme se na fotky oceněné herečky Rachel Weisz, v sobotu jsou veřejné popravy těch, kteří nepoděkují, když jim podržíte dveře, a v neděli chodíme se psem.

Nebo se znovu koukáme na fotky oceněné herečky Rachel We- Pokud vypadá Angličan rozrušeně, musíte trvat na tom, aby o svých pocitech mluvil. Nejvíce milujeme nuceně zveřejňovat své nejniternější nejistoty. Na večírku se snažte Angličana přinutit k veřejnému proslovu, nebo na něj přitáhněte pozornost. Určitě vám celé roky bude děkovat úsměvem nebo molotovovým koktejlem do okna ve 3 ráno.

7. ROMANTIKA Sexuální etiketa je pro cizince někdy matoucí, ale je to jednoduchý proces. Nejprve, když se vám někdo líbí, musíte ho naprosto ignorovat nebo urazit. Potom musí obě strany vypít nejméně tři lahve vína každá a může začít akt páření. Ale nezapomeňte, že páření je dovolené jen jeden den v roce, 6. února, který je též známý jako Den vrznutí.

Neplést se Dnem sv. Honimíra, to je něco úplně jiného. Akt by se měl odehrát v úplné temnotě. V extrémních případech může trvat až 2,5 minuty. Nesmí dojít k očnímu kontaktu ani k potěšení, aby nebylo nutné zavolat policii. Jakmile je akt dokonán, měla by přijít svatba a stěhování na hrad. Při současném stavu ekonomiky je zahradní bouda též přijatelná. 8.

JÍDLO Národní jídlo Anglie se jmenuje pivo. 9. VOLNÝ ČAS Mnoho lidí věří, že trávíme čas pojídáním okurkových sendvičů a diskuzemi o literatuře. To je pravda, ale vynalezli jsme i jiné rozkošné koníčky jako výtržnosti na fotbale, zločin ubodání a britské mistrovství pavoučích zápasů. 10.

SPORT Národním sportem Anglie je fotbal. Lidé mimo Evropu neznají pravidla, tak si je ujasněme. Na hřišti je 22 mužů, kdo dá nejvíce gólů, vyhrává, ale když chytač chytne zlatonku, hra končí. Dvěma gólům se říká Earl Grey, třem John Thomas a Island může jít do prdele. 11. HISTORIE Anglie si zachovala naprostou nezávislost a nikdy ji opakovaně nedobyli Římané, Vikingové, Skotové nebo Francouzi.

Je málo známé, že Angličané vynalezli několik dodnes populárních věcí jako kartáček na zuby, tryskový motor a žlučník. Moderní Anglie se zrodila v roce 1508, kdy Jonah Kdovíkdo porazil hraběte Cojávím a nařídil, jak se má psát slovo matika, že všichni budou jezdit vlevo a když někdo koupí rundu v hospodě, není to dárek a musíte to taky udělat, jinak jste, jak tomu v Anglii říkáme, pořádnej debil. ZÁVĚREČNÉ ÚVAHY Hodně prší, ale lidi jsou v pohodě.

Už tam ani nebydlím. Sbohem. Překlad: jesterka www.videacesky.cz

Komentáře (3)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět


Odpovědět

Popravdě, to byla ztráta času, jak překladatele, tak mého

717

Odpovědět

super, pobavil som sa

122