Dick TracyAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
93 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:277
Počet zobrazení:7 465

Pravidelné pátky s AVGN se nám chýlí ke konci a dnes jsme si pro vás připravili recenzi hry podle filmu Dick Tracy, která Nerda naštvala tak, jak jste ještě nikdy neviděli. Kromě spousty frustrujících chvil strávených s tímto výtvorem nahlédneme i do Jamesova dětství. Jedná se o novější verzi recenze, kde James ve dvou případech přidal krátký prostřih, ve kterém reaguje na podněty od fanoušků. Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Vzpomínáte, když všichni mluvili o Dicku Tracym? Film s Warrenem Beattym z roku 1990. Z prvotního: "Kdo je Dick Tracy?" se stalo: "Ty krávo, Dick Tracy je nátěr!" Byl to noirový film ze současnosti. Stylový s barevně komiksovým laděním a hvězdným obsazením. Al Pacino, Dustin Hoffman, zasraná Madonna.

Byl to slušný film, ale popularita mu dlouho nevydržela a zřejmě to byla jen záminka, aby děti mohly říkat Dick, kokot. Teď koukám, že tam hraje i Dick van Dyke. Není těch kokotů už dost? Vážně! Než tenhle film vyšel, v životě jsem neřekl tolikrát slovo kokot. Všechna děcka z ulice běhala kolem a řvala "Dick Tracy, Dick Tracy!" "Dick tohle, Dick támhleto." Táta mi jednou řekl: "Nemůžete mu říkat prostě Richard Tracy?"

A já se divil, jak může být Dick zdrobnělina Richarda? Vždyť to nedává smysl! Jako Bill a William nebo Jim a James. Bill a Will se aspoň rýmují a Jim s Jamesem mají stejné první písmeno. Ale Richard a Dick? Nikdo přeci neříká Dickard! Teď vám ale povyprávím o hře na NES a to je panečku zážitek. Řeknu vám, co si o ní myslím, ale nečekejte, že se tu budu za Dickarda převlíkat. To už jsem udělal v 10 letech na Halloween. Dostal jsem kámen.

Jo. "Dostal jsem kámen." Hotovej Charlie Brown. Dokonalé shrnutí. Tehdy jsem se ještě smál, ale teď už se kurva nesměju. Byl jsem Dickardem tak posedlý, že když vyšla hra, pomyslel jsme si: "Pane jo, to si musím zahrát! Dick Tracy na Nintendo? To bude boží! To si nemůžu nechat ujít!" Ale bylo to zklamání jako kámen v mé taštičce na koledu. Začínáte na stanici, kde můžete buď vyrazit do ulic, podívat se do zápisníku, nebo si prohlédnout fotky.

V zápisníku máte první nápovědu. U vandráka Steva byla nalezena falešná dvacetidolarovka. Abyste vyřešili případ, musíte najít čtyři další stopy. Ve fotkách máte údaje o podezřelých. Jelikož jediné vodítko je vandrák Steve, zajedeme k němu. Roh ulice 5 a B. Vyrážíme autem na danou adresu. Prvním problémem je ovládání auta.

Hra vás automaticky řadí do pravého pruhu bez jakékoliv volnosti pohybu. Na křižovatce nikdy nevíte, kterou šipku zmáčknout. Auto se jakoby přetočí na druhou silnici. Nejhorší ovládání auta z pohledu shora, jaké jsem kdy viděl. Jo, horší než v králíku Rogerovi. A co hůř. Když narazíte do jiného auta, ztratíte životy. A na všech střechách jsou odstřelovači! Mrňavé mdlé tečky, co po vás neustále střílejí.

A tím neustále myslím v jednom kuse, kurva! Nemůžete se jim nijak vyhnout. Střílet můžete jen před sebe, ale ne v úhlu. Auto na snipery nijak nenamíříte. A na silnici nepřátelé nejsou, takže střílet z auta je na dvě věci. Navigace po městě je taky úděsná. Myslíte, že si spočítáte ulice a pak pojedete po páté, než narazíte na B? To vám ale dá jen hrubý odhad.

Všechny budovy vypadají stejně a je těžké říct, kam máte jet. Myslíte, že je tu mapa? Jistě že ne... Kolem čeho se to vlastně celé točí? Falešná dvacetidolarovka? To je nenapadlo nic lepšího? Když dojedete na 5 a B, vlezete dovnitř a ze hry se stane side-scrollovka. Co to kurva s Dickardem je?

Zdá se, že to přehnal se solárkem. Můžete střílet, ale větší prdel je mlátit lidi pěstmi. Ha, mrkejte, jak jede dolů po schodech. A pořád jede. Co to kurva je? Tohle snad nemohli myslet vážně. Najdete vandráka Steva, jehož postavička ve hře nemá s fotkou nic společného, a můžete ho vyslýchat, nebo zatknout. Když ho zatknete, nadřízený vás zmrdá a pošle vás zpátky na stanici. Ale když ho vyslechnete, prozradí vám pár informací, podle kterých vás pošle na molo 9 a F.

Ale jakmile přepnete obrazovku, koukejte si 9 a F zapamatovat, protože znovu vám to neřekne a Dickard si to do notýsku nezapsal. Co to je do prdele za detektiva?! Dementní kokot ve žlutém kabátku. Dojedete na 9 a F, kde vás čekají další padouši. Ale teď vám začnou ubývat životy. A aby toho nebylo málo, nesmíte střílet neozbrojené.

Když zastřelíte někoho bez pistole, ztratíte půl hvězdičky. Selectem přepínáte mezi zbraní a pěstí. A to musíte dělat pořád. Občas se snažíte někoho zastřelit a v tom vám do toho skočí neozbrojený muž. To je zmrdstvo! Snaží se to hrát na realističnost. Hodnej polda nestřílí neozbrojené. Fajn. Ale když fláknete týpka po čuni, tak se odráží od zdi jak hopík? Tomu říkám realističnost.

Fajn, tady je stopa. První důkaz, který potřebujeme. Kurva, co to zase dělá? Slez z toho provazu. K čemu bys asi lezl na provaz?! Ranou pěstí stopu seberete. "Otisky bot v rozlitém zeleném inkoustu." Otisky bot na krabici, která visí na laně? Jasně, to určitě. Po molu následuje honička v autě. Zřejmě jediná chvíle, kdy využijete střílení z auta.

Když vyslechnete Shoulderse, navede vás na další stopu. 4 a D. A Dick si to opět nezapsal. Místo toho má napsanou stopu, což nám nic neřekne. Neměl by ji mít spíš v důkazním pytlíku a do poznámek si zapsat adresu? Zápisník si navíc prohlédnete jenom na stanici. Během hry totiž žádné menu se stopami zapnout nejde. Detektiv, který nenosí zápisník s sebou? Kokot tupej.

Když hraju hru, chci mít jen NES, televizi a ovladač. Fajn by byl taky gauč. Ale rozhodně nechci u sebe tahat tužku a papír na zapisování stop! Ty zkurvený odstřelovači mě dostali. Konec hry?! Děláte si prdel? Jeden život? Víc nic? A žádné pokračování?! To ne, vidíte to? Kde mám svou stopu? To ji musím znovu získat?

To je krávovina! Aspoň nemusíte mluvit se Stevem ani Shouldersem. Pokud si pamatujete, kde najít stopy, můžete výslechy přeskočit. Takže seberu tu posranou stopu, znovu, a jedu si pro další. Snipeři mi po cestě k druhé budově užrali polovinu životů. Pak mě čeká další zástup parchantů. Střílejí na mě ze všech možných úhlů. Když najdu stopu, zkouším na ni vyskočit, ale to nefunguje.

Musím asi zpátky na římsu. Můžu skočit na žebřík? Ne. Tak půjdu zpátky najít něco, na co skočit půjde. Nikdy nepoznáte, co je plošinka a co jen součást pozadí. Probojovávám se dopředu, skáču po bednách, plošinkách, jdu na to. Co to kurva bylo? Bože můj, teď musím zase zpátky. Fajn, zkusíme to znovu.

Hm, jak tedy na to? Když skočím, skončím na plošince. A dolů seskočit nejde, to je výsměch. Jediný způsob je lehoučce... Ty mamrde! Kurva. Kurva! Kurva!! KURVA!!! Nemohli tu stopu dát na ještě horší místo?! Co?

Já ji sebral? Skáču tu už pět minut a najednou ji mám? Co jsem sakra udělal jinak? Tentokrát nám sama stopa říká, kam jít dál. 1 a H. Takže tam vyrážím... To ne!!! To tu mrdku musím hrát celou znovu? Nemohli vám dát životy navíc? Nemůžou přeci čekat, že najdete všechny čtyři stopy bez chcípnutí. To nejde! Budu tedy předpokládat, že nemusím mít všechny stopy.

Akorát přijít na to, kterýho podvraťáka zatknout. Když jsem přeskočil většinu stop, z jedné jsem se dozvěděl, že to udělal Numbers. V profilech zjistím, že Numbers se skrývá na 8 a J. Tak tam tedy jedu a to místo se hemží padouchy. I když tam jdete s plným zdravím, přežít do konce je tvrdá fuška. Tvrdá jak kokot. Najdu Numberse, zatknu ho a... Potřebuju víc důkazů?

To si snad děláte prdel! To je směšný! Cože?! Vážně musíte jezdit kolem dokola, vlézt do pěti různých budov, sebrat v nich stopy a podle poslední sebrat Numberse? A to všechno bez chcípnutí?! To je mrtka! A neřekl jsem mrdka, ale mrtka!

Jako mrdka z krtka! Víte, vzpomeňte si, když jste byli malí, byl pátek, úkoly jste měli hotové a z půjčovny jste si přinesli domů hru. A tohle bylo ono. Celý váš víkend. Tahle hra. Neměli jste nic jiného na práci. Takže jste museli hrát pořád a pořád dokola tuhle první část hry. A tak vás to nasíralo, že jste prostě museli vidět zbytek hry. Nemůžete přece nechat hru takhle vyhrát!

A proto se nevzdáváte! Všiml jsem si, že na úvodní obrazovce je "pokračování", kde máte zadat kód. Takže celá šaráda s falešnými penězi je jen první případ. Pokud se vám ji povede dohrát, tak možná konečně dostanete kód. Tak fajn. Sbírám stopy, sbírám stopy, kurva! S trochou cviku projdu chodící části bez jediného zásahu, ale problém jsou ty posraný snipeři!

Pořád se do mě trefují! Rychlá jízda nepomáhá, takže si dám vážně záležet. Kurva!! Nemůžete se k nim ani proplížit. Jakmile se příblížíte, střílí. Zjistil jsem, že je lze zabít jen tak, že vylezete z auta. Ale jsou tak prťaví a beztak vás střelí dřív než vy je. Musíte zastavit, vylézt, promrdáte další čas a jen oddalujete nevyhnutelné.

Stejně vás sejmou. A proč Dickovi mizí zdraví, když sedí v autě? Nemohlo by mít vlastní měřič zdraví? Ptali jste se mě, proč rovnou nechodit radši pěšky? Abyste mohli lépe střílet snipery. Víte proč? Protože nemůžete! Bez auta vás hra na další obrazovku nepustí. Víte, co je taky na hovno? Když omylem vlezete do baráku, kde už jste byli, nemůžete vyjít ven.

Musíte prolézt celou budovu a dostat se k východu. Dost krutý trest za malou chybičku. Tahle hra vám nic neodpustí! Občas nevlezete do budovy, pokud blbě zaparkujete. Zablokujete si vchod a místo toho lezete do auta. Bože, ta hra snad horší už být nemůže! Vážně jsem se snažil a přišel jsem na to, že je zhola nemožné projít všech pět míst bez chcípnutí.

Naplánoval jsem si nejkratší cestu mezi budovami. Nezáleží na tom, v jakém pořadí je projdete. Stačí mít všechny a sebrat Numberse. Chtěl jsem na silnici strávit co nejkratší možnou dobu. Ale i tak se přes odstřelovače živí nedostanete. Nabízí se otázka: Jsou tu nějaké doplňovače zdraví? A po pravdě jsem slyšel, že jsou. Ale já žádné nenašel. Ani jeden! Ano, našel jsem zkurvený srdíčko, ale vůbec nic to neudělalo.

Jo. Zkurvený srdíčko na zkurvený hovno! Takže nemám tušení, kde by se mohly skrývat, ale v hlavních budovách prostě nejsou. Nejspíš budou ve vedlejších barácích, kam by vás nenapadlo vlézt. A střecha bude obsypaná snipery, takže ztrácí smysl tam vůbec jít. Mám tu další doplnění. Nespočetkrát jste mi psali, že srdíčka vážně jsou na zdraví. Pokud ano, tak proč nic nedělají?

Ukážu, jak to funguje. Musíte tu kundovinu vybrat. Jmenuje se to první pomoc a zvolíte ji tlačítkem B. Nebo ne? Ne, pořád to dělá lautr hovno. Musíte podržet Select a B zároveň. Ale ani to nefunguje, protože Select vás okamžitě přesune v inventáři. Trik je v tom, že musíte vybrat předchozí předmět a pak podržet Select.

Tím vám volba přeskočí na první pomoc se zmáčknutým Selectem. Pak zmáčknout B a hotovo. Jak jsem si měl tohle kurva vydedukovat?! Proč nemůžu jen zmáčknout B jako u ostatních předmětů? Která vylízaná kokotí hlava to takhle naprogramovala? Přesně proto vznikl cheatovací Game Genie! Hraju tu hru téměř 20 let a pořád jsem se nedostal přes první kolo! Tak proč to pořád zkouším?

Nevím, asi mám Dicka až moc rád. Mám rád kokota? To nevyznělo dobře. Piště si, že nebýt jména, všichni by se na tu hru vysrali. Vytvořili jednu z nejtěžších her všech dob, vzali jméno Dick Tracy a tláskli ji na cartridge, stejně jako si u toho tláskali kokoty. Pokud je tahle hra kokot, tak my jsme byli koule. Vážně jsem jí chtěl dát šanci, protože ten koncept s hledáním stop a adres jako detektiv se mi líbil.

Ale jeden život? Bez pokračování? Bez prdele. Chci slyšet jeden důvod proč? Proč tu nejsou pokračování?! Proč tu nejsou zasraný pokračování?! PROOOČ!!! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Kurva! Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (15)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

NEMA CHYBU

231

Odpovědět

Myslím, že v souvislosti s Jamesem by se hodilo přeložit kritiku hry od Nostalgia Critica, která mě pobavila více než mnohé recenze od AVGN: http://www.youtube.com/watch?v=_l1QBOy1BMo

1910

Odpovědět

Jinak fakt škoda, že tak totálně zmršili hratelnost... Ten nápad na hru měli podle mě fakt pěkný. Dokonce i to, že auto automaticky sjíždí do pravýho pruhu, mi přijde docela fajn (kdyby to ovšem naprogramovali tak, aby se to dobře řídilo).

210

Odpovědět

Tady je vidět odfláklý testing tvůrců. Kdyby tu hru někdo pořádně otestoval, zjistil by, že se to nedá pořádně dohrát, takže by buď přidali životy, pokračovaní, nebo vůbec nejlépe by vyhodili ty snipery, kteří mi tam přijdou úplně na hovno a jen totálně kazí hru. Pak by to vypadalo slušně jak graficky, tak hratelně...jinak škoda že se AVGN chýlí ke konci, ale James ještě určitě bude sem tam vydávat nové epizody. Budu rád, když AVGN nahradí v pravidelku další jeho projekt, třeba něco co dělá s Mikem atp. James tu přece nemůže chybět a má prsty v mnohem více, než jen AVGN :-)

230

Odpovědět

Jo, taky jsem pro James & Mike Play, toho je na YouTube docela dost a nepříjde mi to vůbec špatné. Pak jsou dobré i nějaké vystřižené scény z AVGN, a taky jsem zjistil, že ohledně tvorby AVGN jsou rovnou dvě videa - jedno je regulérní epizoda (č. 102 z roku 2011) a další je tohle video:
http://www.youtube.com/watch?v=R3O50r4gI_Q

Takže Jamese je furt hodně :D

200

Odpovědět

Jinak mě vždycky zajímalo, jak je to s tim jménem Dick, když to krom jména je i k***t. Neni lidem v USA trošku divný, když se někdo jmenuje Dick? :D

201

Odpovědět

... a příjmení Brown :D

191

Odpovědět

+cervaCo? Hnědý Kokot? To není vůbec neobvyklé, tak se jmenuje náš soused!

193

Odpovědět

Já bych řekl, že se to jako slangový označení pro ptáka ujalo až mnohem později ;) Že dřív to nikoho ani nenapadlo a třeba v 50. letech se tak jmenoval každý 5. týpek. Ale teď už určitě "Dicků" výrazně ubylo (zatímco "dicků" je furt stejně ;) ).

220

Odpovědět

AVGN se chýlí ke konci? Pátky už nebudou to, co bývaly :(

191

Odpovědět

trochu me mrzi ze kdyz uz prisel na to jak si doplnit zdravi ze neukazal konec ze to nedohral ... ale jinak ten konec videa je perfektni :DD

191

Odpovědět

tuhle hru dějem připomíná hra L.A.NOIRE

202

Odpovědět

pivní sr*č hraje sr*čku

18102

Odpovědět

A neschopná nula tu píše ubohé komenty.

240

Odpovědět

Konec by si zasloužil Oscara :-D

225