Želvy Ninja III, první částAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:187
Počet zobrazení:7 289

Dnes se s Jamesem podíváme na první část jeho dvojdílné recenze na film Želvy Ninja III a připomeneme si šílenství kolem tohoto fenoménu, které se v devadesátých letech rozmohlo i v našich končinách. Také jste byli fanoušky Želv Ninja? Nebo je sledujete ještě dnes? Video není vhodné pro osoby mladší 18 let! Přehled dosud přeložených epizod najdete ZDE!

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz Želvy Ninja III jsou na hovno! A tím nemyslím normální hovno, smrdutý, vyblitý, řídký hovno od přejetýho skunka. Možná si říkáte, že je to jen můj názor. Jo, to máte pravdu. A můj názor je, že je nepopiratelný, že tahle hromada psích hoven je nejhorší urážkou v dějinách lidstva. Jasně, viděli jste už kupu špatných filmů, ale něco vám povím.

Tenhle film je zlý. Jak moc zlý? Je nejhorší z trilogie o Želvách? O tom není pochyb! Ale o to nejde. Tohle je totiž nejhorší film, jaký jsem za svůj život viděl. A to jak z pohledu 12letýho, tak 26letýho kluka. Tohle musí shnít v pekle, v satanově prdeli. Když jsem to totiž viděl poprvé v kině v roce 1993, bylo mi 12 a byl jsem takový fanda, že jsem to skousnul.

Držel jsem pravdu uvnitř a celé ty roky mě ničila. A když se teď dívám zpět, musím už být upřímný. Dostat to ze sebe. Tenhle film je naprosto příšerný! Abyste pochopili mé zklamání, musím vás přenést v čase. Vraťme se do konce 80. let a pokud jste tehdy nežili, zapojte představivost. Želvy Ninja byly naprostej nářez. Byly super a všechna děcka se jich nemohla nabažit. I když byly všude.

Videohry, komiksy, figurky a samozřejmě animovaný seriál. V devadesátých letech se tohle želví šílenství posunulo na novou úroveň. Tehdy jsme totiž dostali první hraný film na velkém plátně. V podtitulu byly hlášky jako: "Pohodoví, zelení a na plátně." Nebo: "Kámo, tohle nebude animák." Bylo mi 10 a ani nedokážu popsat, jak jsem byl natěšený. Tohle byly Želvy Ninja pro velké děti. Muselo se na to s rodiči, bylo to temné, trochu násilné a Želvy nadávaly jako dospělí. Proč toho zatracenýho králíka nenakopne?

Sakra! Vrať se sem! Ještě jsem s tebou neskončil! SAKRA!!! Bojové scény nás nabudily a na chlápky v kostýmech to byla pěkná ukázka fyzické zdatnosti a bojové choreografie. A to ani nemluvím o těch super želvích chvatech. Beru tenhle film jako přelom mezi 80. a 90. lety. Nenapadá mě jiný film, který by měl takový dopad na tehdejší mládež a zaryl se do popkultury.

Jezdilo se tam na skateu, pařily videohry, žvejkaly žvejky a... děcka kouřila doutníky. Každopádně to byl parádní želví film. Žádné pokračování jsem nečekal. Film končí klasickým soubojem mezi Třískou a Trhačem. Podobně jako Obi-Wan s Darth Vaderem. Když se zjistí, kdo Trhač ve skutečnosti je, Tříska ho shodí ze střechy vstříc jisté smrti. Klan Foot se rozpadá, všechno se na konci vyřeší, žádné otevřené konce.

Z toho přeci pokračování udělat nejde, že? No, příští rok, k mému překvapení, vyšly Želvy Ninja II: Tajemství tekutiny. Vtípky byly trapnější, bojové scény blbější, protože se snažili krotit násilí. Želvy často bojovaly s dost pitomými předměty. A už vůbec neříkají "sakra". Tak jako tak jsme po tom jako děti šíleli. Natočili to jako nezbytně nutný sequel, protože to rozvíjí příběh dál a Želvy se tu postaví tváří v tvář dalším mutantům stvořených stejnou záhadnou tekutinou.

Konečně našly sobě rovné. V prvním díle bojovaly jen s lidmi, ale v animáku se často utkaly s hromadou jiných mutantů. Těšili jsme se, že tohle bude hraná verze Bebopa a Rocksteadyho. Místo toho jsme ale dostali dvě nové postavy: Tokku a Rahzara. Nicméně všechny děti ve škole jim říkaly Bebop a Rocksteady, i když je jasné, že to byli nosorožec a prase, zatímco Tokka s Razharem byli želva a vlk.

To je pravda, ale říkali jsme jim tak proto, že jsme byli zvyklí na animák a figurky. Proto jsme chtěli, aby ve filmu tyto postavy byly. Když už tedy vydali druhý díl, věděli jsme, že musí přijít další. Tady nešlo o jeden díl, ale o celou sérii. Konečně se dočkáme živé verze spousty našich oblíbených postav. Nebo... možná ne. Než ohlásili další díl Želv Ninja, museli jsme čekat dlouhé dva roky. Mysleli jsme, že když si dávají tolik načas, bude to parádní.

Vzpomínám si, že se mi dokonce zdálo, jak na to jdu do kina. Když jsem se vzbudil, sralo mě, že to nebyla skutečnost. To čekání mě ubíjelo. Na Nintendo mezitím vyšla třetí hra, The Manhattan Project. Že by to byl i podtitul třetího filmu? S kámoši jsme probírali, jak se bude jmenovat. Želvy Ninja III: Nástup Kranga? Želvy Ninja III: Trhačova pomsta? Želvy Ninja III: Vstupte do dimenze X?

Želvy Ninja III: Přijíždí Technodrom? Ani prd, byli jsme úplně mimo. Jako když na ruletě padne nula. Všichni prohráli. Film totiž podtitul vůbec neměl. Ale když se o tom bavím s někým dneska, všichni mi tvrdí, že podtitul měl. Turtles in Time. Ale teď to jednou provždy vysvětlím. Turtles in Time byl název videohry a s tím odporným filmem nemá nic společného. Jo, ve filmu se taky vrací v čase, ale do starověkého Japonska, zatímco ve hře se cestuje do různých dob, dokonce i do budoucnosti.

Byla to druhá želví arkádovka a na SNES vyšla jako Želvy Ninja IV. Ale zpátky k tématu. Proč film nemá podtitul? Dvojka ho přeci měla. Měl bych takový tip. Vidíte to prázdné místo pod názvem? To je znamení nulové představivosti celého filmu a prázdnoty v našich srdcích. Kdo je padouchem třetího filmu? Že by Krang? V to jsme doufali od prvního filmu. V seriálu byl vedle Trhače hlavním zlosynem.

Takže bude to A) Krang, B) Baxter Stockman, C) Krysák, D) Leatherhead, E) všichni dohromady? Odpověď zní: nikdo z nich. Tvůrci poslali dětem jedno velké "NASRAT". Ty přitom čekaly na své hrdiny na plátně. Myslíte, že tam dali aspoň Trhače? Ne! Ani ten tu není. Navíc měli dost velký důvod, proč ho přivést zpět, protože na konci dvojky se poslední dávkou mutagenu změnil na Super Trhače. Super Trhač byl boží, byl jako monstrum.

Bohužel byl celou dobu ve tmě, takže jsme z něj moc neviděli. Želvy na něj neměly. V prvním filmu neporazily ani normálního Trhače. Musel ho vyřídit Tříska. A v tomto nepovedeném závěru se Trhač zničil sám, když na sebe strhl molo. Zamyslete se nad tím. Vážně by ho padající molo zabilo? V prvním filmu spadne do popelářského auta, Casey Jones zapne drtič a ten ho rozmrdá. Přesto se ve dvojce vrací, zdravý jako rybička. Když přežil tohle, tak jak ho mohly zabít padající trámy?

Krom toho je teď Super Trhač. Nechtěli byste, aby se ve troje vrátil? V to jsem doufal já, ale smolík. Uvolněte místo pro pana samuraje a týpka na koni. Jo. Tohle jsou padouši Želv Ninja III. Norinaga a Walker. O těch jsem nikdy předtím neslyšel. Máte obrovskou škálu pamětihodných padouchů z komiksů, seriálu, videoher, řady figurek a podobně, ale přesto do filmu mrdnete dva stereotypní, průměrné zloduchy?

Ale no tak, kurva! Nic lepšího vás vážně nenapadlo? To si ze mě fakt děláte prdel? Možná namítnete, že Trhač tu být nemůže, protože film se odehrává ve starověku, ale víte co? Přesně to mě sere. Proč se vůbec odehrává tady? Páni, fakt originální. To určitě nikdo už milionkrát nenatočil. Doufám, že už chápete, jaké to pro nás bylo zklamání. Ale abyste skutečně pobrali, jak otřesná tahle hromadu hnusu opravdu je, musíme se na ten film podívat a probrat si pár základů.

Nejlepší je začít pěkně od začátku. První dva filmy začínaly v New Yorku, což se vážně povedlo. Nasáli jste správnou atmosféru, že město se potýká s vlnou zločinu a všechno směřovalo k prvnímu představení Želv na plátně. Jako malý kluk jsem si říkal: "Už tam budou. Už tam budou. Každou chvíli." Trojka začíná ve starověkém Japonsku a vy víte, že to s Želvami nemá co dělat. Prostě sledujete zbytečnou scénu se samuraji na koních.

Přijde vám, že sledujete film Želvy Ninja? Ne, spíš jako klišovitý film o samurajích. No tak, víc obyčejnější už to být snad nemůže. Snad jen kdyby jsme začínali na Divokém západě přepadením vlaku, jen tak by to mohlo být ještě víc k uzoufání. Co se stane pak? Profláklý předěl pomocí metra a střih do kanálů. Jistě, teď se Želvy hned ukážou, ale podívejte se, jak se objevily v minulých filmech.

V prvním filmu je hned nevidíme. Nejdřív přiletí zbraň a rozbije světlo. Poznáváme v ní Rafaelův sai. Pak je všude kolem tma, ale slyšíme, jak Želvy nakládají padouchům. Poté následuje letmý pohled z kanálu, následně jejich stíny a my jsme věděli, že jak vyjdou zpoza rohu, poprvé uvidíme hrané Želvy Ninja na plátně. Tak ne, počkat, při výskoku se objeví název a ještě nás tak napíná o něco déle. No tak...

No tak! Jo! Čumte na to! Paráda! Fakt hustý! Takhle se to dělá. Teď se podíváme na dvojku. Je to trochu rychlejší, ale funguje to zase jiným způsobem. Tenhle začátek nespoléhá na napětí, alespoň ne stejně. Stejně jsme byli napjatí hned od začátku filmu. Já tedy určitě. "Kde jsou Želvy? Co je to za maníka a padouchy? Ty nechceme! Chceme Želvy!" Když ho ti neřádi obklíčí, je jasné, že je ve sračkách, takže tu máme dokonalou chvíli.

A tady je máme. V pozadí vchází do záběru. Vyskočí do vzduchu a obraz se zastaví. V ten moment kino vybuchlo v hlasitý řev. Děti křičely, tleskaly, naprosto šílely. Jeden z mých nejlepších zážitků z kina vůbec. Co na to říkate? To je ale parádní záběr, co? Nejen že jsou všechny želvy na plátně, ale navíc jsou ve vzduchu. A jak začíná trojka? Želvy přitančí na hudbu ZZ Top. Žádné vystavění, žádný příběh, žádná vynalézavost, jedno kurevský nic.

A vidíte ty Želvy? Vypadají příšerně! Dokonce i dabing je strašlivý. A animatronika jakbysmet. Mluví jak maňásci z fuseklí. Sledujte Leonardovu pusu. Hej, co je to, April? A teď koukejte na Rafa. Točili to snad pro malý děti? No... asi jo, to se mi nepovedlo. Ale nejhorší je Tříska.

Vždyť kurva vypadá jak zdechlina. A nejspíš ho ani nedodělali, protože mu nikdy nezaberou nohy. Vypadá jak loutka ze Sezame, otevři se. A co hůř, ten jeho hlas! Buď trpělivý, synu. Co to je kurva z výmrd?! Celý to stojí za píču. Pokud sledujete dvoudílné video, pusťte si nás za týden.

To nejhorší teprve přijde.

Komentáře (18)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Můžu se zeptat, proč to nejde přehrát ? :) Chtěl jsem si zpříjemnit večer nostalgickou vzpomínkou, a dostanu "Error loading"

30

Odpovědět

Další z videí, které mi nejdou bohužel přehrát "The requested video is not allowed to be played in embedded players.”.

50

Odpovědět

V čem to pouštíte??
Mě se přes obrazovku napíše: "The requested video is not allowed to be played in embedded players."
Začíná mě to celkem štvát.

60

Odpovědět

Už je to přes rok a ještě jste nebyli schopný to opravit???

00

Odpovědět

Dotaz, proč tu nepřekládáte i Nostalgia critica když očividně není problém v tom že videa nejsou na oficiálním kanále?

194

Odpovědět

Protože není tak dobrý jako AVGN a dokud jsou díly AVGN tak ho není důvod překládat ?

2114

Odpovědět

+Jakeetak já mám třeba reviews (od NC) raději, páč jsem většinu filmů viděl, resp. s nimi vyrůstal, takže k tomu mám vztah. A tvrdit, že není tak dobrý jako AVGN je čistě subjektivní názor. Oba jsou každopádně skvělí ;)

193

Odpovědět

Důvody jsou dva. Zaprvé hodláme nejprve dojet Nerda a především - recenze NC jsou často delší než půl hodiny a mluví podstatně rychleji než Nerd, takže překladatelsky a titulkářsky budou rozhodně náročnější na výrobu. Rozhodně si netroufám tvrdit, že není tak dobrý jako AVGN. Velmi rád jeho recenze sleduji a určitě se tu od něj opět dříve či později něco objeví.

190

Odpovědět

+DJ ObelixUž něco uděláte s tím přehrávačem????!!!!

00

Odpovědět

7:48 starověk? Nemá tam být Japonsko?

181

Odpovědět

Říká tam Ancient Japan, tudíž starověké Japonsko ale v tom kontextu si myslím že nebylo třeba dodávat to Japonsko, každý to pochopil :)

182

Odpovědět

+KyjakTeoreticky, nemělo by to být středověké Japonsko, vzhledem k tomu, že Walker má střelnou zbraň? :)

180

Odpovědět

+Kyjakmyslim ze preklad je v klidu, to spis nerd tim ,,ancient" prestrelil

180

Odpovědět

příjemné spestření. :) jde se stokovat do ulic :D

180

Odpovědět

Mne sa ten film páčil.

188

Odpovědět

Trochu se bojím, že nový TMNT dopadne podobně.

180

Odpovědět

Heeej, preložte druhú časť. Týždeň čakať nevydržím :-(

183

Odpovědět

někde kolem 7:13 je v titulkách místo "trojce" "troje"

182