Milonův tajemný hradAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:285
Počet zobrazení:6 676

Na první pohled neškodná hra, která by se mohla i zdát býti dobrou. Ale co by to bylo za Nerdí epizodu s dobrou hrou, že? Pojďte se podívat, jak tahle nevinně vyhlížející skákačka vymlátí Jamesovi mozkové buňky... bublinkami.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Kurva. Vezme vás do minulosti. Hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám.

Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Tuhle hru kurevsky nesnáším. Musím říct, že jsem moc neočekával. Milonův tajemný hrad. Pokud nevíte, kdo je to Milon, tak je to chlápek z Milonova tajemného hradu.

Je to skromná hra. Není to Mario, Megaman nebo Michael Jackson. Je to jen Milon. Nebo Milen, Milan, to je fuk. Takže to není jedna z nejznámějších her, kterou by měl každý ve své sbírce. Ne, tohle je hra, kterou jste si na víkend půjčili, hráli ji pět minut, zasekli jste se a celý víkend byl v tahu. Je to škoda, protože vypadá jako dobrá hra. Prostá plošinovka, kde se snažíte zachránit princeznu. Obyčejná hra. Jako první mi vadí zbraň.

Proč bubliny? Proč ne meč, kouzelné blesky, ohnivé koule, pistol, nedefinovatelné pixelované kousky hoven, cokoliv! Ale bubliny? Je to hra pro malé holčičky? A navíc jsou na hovno. Mají krátký dosah a vždy směřují nahoru, takže je těžké s němi něco trefit, pokud nedržíte zvláštně D-pad. Těžko se to vysvětluje. Ovládání není nejhorší, ale je těžkopádné.

Jakmile pustíte D-pad, Milon se zastaví na místě. Nemá žádnou setrvačnost jako třeba Mario. Během prvních třiceti sekund se dostanete do bodu, kdy nevíte jak dál. Můžete se uskákat k smrti, ale nahoru se nedostanete. V tuhle chvíli buď vypnete hru, nebo zjistíte, že můžete bublinami ničit kameny. To je ono. Kameny musíte ničit, abyste našli peníze, klíče, dveře, všechno.

Opravdu, nic tady není na očích. Ale nejotravnější je, že nepoznáte, které kameny můžete rozbít. V dobré hře, jako je Zelda, je ve zdi vždy prasklina, abyste věděli, že tam něco je. Ale ve špatné hře jako je tahle, musíte prostě střílet bubliny všude kolem. A vy víte, co mi to připomíná. Jasně že jo. Je to jako v Simon's quest, kde musíte házet svěcenou vodu.

O co jde? Nejde tady o žádné přemýšlení, prostě odstřelujete bloky. Stejně jako vám ta hra odstřeluje mozkové buňky. Ale ani pak netrvá moc dlouho, než se opět zaseknete. Názorně vám to ukážu. Tohle je první část hry. Můžete prozkoumat všechno mimo hrad, ale nemůžete do druhého patra. Prozatím máte jen troje dveře a okno. První dveře vedou do místnosti, kde není nic zajímavého.

Zajimavá je tu jen část s hromadou peněz. Ale jak se tam dostat? Jakoby vás hra schválně pošťuchovala. "Chceš ty peníze, co? Jo, chceš je. Chceš peníze. Chceš ty peníze? Jo, tak si naser, nedostaneš nic." Odstřelíte pár kostek, najdete klíč a pak objevíte dveře střílením do vzduchu. Použijete na ty dveře klíč a po všech těch strastech, kam vás dovedou?

Z hradu stejnými dveřmi, kterými jste přišli. Takže smysl těch prvních dveří je naprostá ztráta času. Druhé dveře vedou do obchodu. Prodává se tu jen jedna věc. Zmenšovací lektvar. "Zmenši se po doteku rukavice." Jaké rukavice? Téhle? Zkurvená boxovací rukavice, která vás zmenší?

Jasně. Taky dostanete nápovědu. Jako "Krystal má záhadnou moc." A "Najdi pilu." Jak mi tohle pomohlo? Teď vím, že hledám pilu? Pokud najdu něco, co pilu připomíná, tak ji samozřejmě vezmu. Pak můžeme do okna. Je tu jen prázdná místnost a jedny dveře. Do nich samozřejmě nemůžete vstoupit.

Jsou zamčeny? Potřebuju klíč? Hra ani nemá zdvořilost vám to říct. Malá zpráva by potěšila. Třetí a poslední dveře vedou do další místnosti. Chtěl bych poukázat na to, že jakmile vejdete do místnosti, nemůžete ven. Takže jste v podstatě uvězněni a musíte setrvat. Musíte najít dveře.

Už tak je na hlavu střílet bubliny do vzduchu, aby se ukázaly dveře, ale dívejte jak přesní musíte být. Vystřelím bublinu tam, kde jsou dveře. Nic se nestane. Musím střelit o políčko výš. Proč na tom tak záleží, když jde bublina správným směrem? Ale i pak jsou dveře zamčené, takže musíte najít klíč. I když víte, kde ten klíč má být, tak jeho objevení je věc druhá. Vím, že tam je.

Proč se neukáže? Když jdu pryč, chvíli se toulám a vrátím se, tak už tu je. Pořád nechápu, jak se ten klíč objeví. V podstatě mi ta hra říká, že aby se objevily dveře a klíč, tak musím promarnit dostatek času. A kam ty dveře vedou? Ven, přesně kudy jsem přišel. Pokud je cílem té místnosti najít cestu ven, tak proč nemohli dát dveře hned na začátek a ušetřili potíže? Všechno je slepá ulice.

Jak dokážou stvořit hru, kde máte jen dvoje dveře, které vedou do místností a ty zase zpátky? Je to labyrint, který nemá konce. V takovou chvíli potřebujete Power, Nintendo Power. "Chcete porazit hru? Tak si musíte koupit náš časopis, vy malí sráči!" Tohle je sekce Utajených informací. Normálně tady bývají cheaty. Golgo 13 - výběr úrovně. Spy hunter - začátek se všemi zbraněmi. Wizards and warriors - obejděte čaroděje.

Mario 2 - zkratka k Birdovi. Milonův tajemný hrad - jak na začátek. To není cheat. To je jen zkurvený návod na hru. Základní pravidla hry potřebují Nintendo Power. To je teda píčovina. Takže to je takhle - v té prázdné místnosti musíte bojovat s démonem. Démon se neobjeví, dokud nezískáte Skákací boty, které pomůžou s těmi těžko dostupnými místy.

Ale kde je získat? Nejdřív musíte rozstřílet kostky. Pak posunete tu kostku, která se nerozbila. Už jen tohle je skoro nemožné zjistit. Nejdřív ani nevíte, že je můžete posouvat, protože to trvá tak tři sekundy. A nevypadá to, jakoby tlačil. Prostě jen běží. To ale není všechno.

Pak musíte trefit prázdné místo, kde ta kostka stála. Objeví se tajné dveře a tam můžete koupit skákací boty. Jak to může být tajné, když to je něco, co potřebujete k postupu ve hře? Musíte prozkoumat každý kousíček hradu. Když si vezmete, že každý kousek může obsahovat tajné dveře, tak to je zhruba 240 políček na obrazovku. A když započítáte všechny kostky, které musíte posunout, řekněme 120, a každá místnost má čtyři obrazovky, to je celkem 2880 bublin, které musíte hodit, jen abyste se dostali přes první úroveň hradu.

Páni. Jakmile získáte všechny věci, tak se vydáte do prázdné místnosti a teď už tu je první boss. Tady si uvědomíte, jak rychle přicházíte o životy. Ve většině her po zásahu blikáte a jste imunní na krátký okamžik. Ale tady vás můžou zabít v podstatě hned. Když porazíte bosse, spadne dolů koule.

Co to je? Castlevania? Musím do ní hodin dubový kůl? Pak pokročíte do druhé úrovně hradu. Tady se záhadnost a zmatení jen znásobí. Je tu temná studna a místnost plná smrtelných plamenů. Nikdy nevíte, kam jít prvně. Takže co uděláme? Podíváme se do Poweru. V tomhle čísle je sekce Poradcův koutek, kde se odpovídalo na dotazy hráčů. Proč Poradcův koutek?

Protože po téhle sračce budete jednoho potřebovat. Tak jo, podívejme se, co tady píšou. Co to je sakra? Jen jsem si tak stál před hradem, když začaly lítat blesky. Nemá to být bezpečné místo? Představte si to u ostatních her, kde jste ve světě nebo na mapě a najednou na vás začne něco útočit. Alespoň tady je možnost pauzy.

Potřebujete lampu do temné místnosti. Potřebujete ohnivzdornou vestu do ohnivé místnosti. Musíte projít tajnými zdmi, některé vyžadují zmenšení. Teď už přicházím o trpělivost. Ta princezna může jít do prdele. Tohle je druhý boss. Vypadá jako obří hovno, které přejel parní válec. Tak pojď, ty sračko. Kurva, zemřel jsem.

Cože? Úvodní obrazovka? No tak, přece tady musí být možnost pokračování. Cože? To se vrátíte na začátek? Žádné pokračování? Žádné životy navíc? Co to je? Jednou umřete a vracíte se na začátek hry?

To je největší urážka hernímu světu. A ani nezačnete s plnými životy. Aspoň něco mohli nechat. Musí na to být kód. Podívám se. Existuje kód na pokračování. Šipka vlevo a tlačítko start. To je jednoduché, ale když to nevíte, tak jste v prdeli. Milonův tajemný hrad? Spíš Milonův hovnivý smrad! Zdá se, že to mohla být dobrá hra, ale oni si místo toho jen honili péra.

Nevěřím tomu, že se pod tohle podepsal Hudson. Je tady jejich včela a písmena tady tvoří nápis Hudson. Předpokládám, že když tady své jméno tak moc cpali, tak na tuhle hru museli být vážně pyšní. A stejně tak jsem já, protože zabila víc mozkových buněk, než bych si dokázal představit. Celá hra je založená na tajemstvích.

Ale je rozdíl mezi tajemstvím a zkurvenou nemožností! Do prdele s tou hrou!

Komentáře (26)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

f**k this game :D

190

Odpovědět

Asi chtěl trochu změnu, tak tentokrát řekl, že by to mohla být docela dobrá hra, jen by nesměla být tak na hovno. Vážně, nezaregistroval jsem nic, co by na ní bylo dobrýho :D

183

Odpovědět

KDyž si to tak veměš, tak ta hra měla poměrně dobré ovládání, pěkná grafika a nápad byl už léty osvědčený. Podle mě to nerd myslel jako, kdyby tam nebylo všechno takové tajemství, tak by to mohla být dobrá hra.

200

Odpovědět

Deavin má pravdu, grafika na NES pěkná, ani ovládání nehaněl, kdyby to nebylo celé jako rozluštění Enigmy, tak by to byla slušná plošinovka. Nic extra, ale taky nic k zahození.

190

Odpovědět

Nemohli by jste prosím přeložit toto video ?:) http://www.youtube.com/watch?v=Z1XOsBLmVXQ

1843

Odpovědět

Za prvý co to má sakra co dělat tady a za druhý je to blbost.

211

Odpovědět

hehe nice

181

Odpovědět

Neví někdo ze starších fanoušků jak se jmenuje hra v 00:32? Hrával jsem to na famicomu a nemůžu si vzpomenout na jméno.

180

Odpovědět

Rolling Thunder ;)

180

Odpovědět

+carverDík moc.

180

Odpovědět

a co hra v 00:16 ?

181

Odpovědět

+sankacoffeeHľadaj pod M.U.S.C.L.E. prípadne Tag Team Match M.U.S.C.L.E. ;)

180

Odpovědět

První!!! fuc ieah

1837

Odpovědět

Strašně mě baví koukat se na to, jak hraje tyhle hry :D

183

Odpovědět

Zaujímalo by, kolko prachov vrazil do tej zbierky...

194

Odpovědět

zajímalo by mě, kolik prachů jsem doteďka vrazil do šlapek a chlastu...

1828

Odpovědět

+BartlettHodně... Asi bys s tí měl přestat :-(

208

Odpovědět

+Bartlett*tím

197

Odpovědět

+BartlettZřejmě dost, mozek už ti to už vzdal a odešel do světa.

194

Odpovědět

Spoustu her má od fanoušků

181

Odpovědět

První!! :D

1867

Odpovědět

Dovolte mi pogratulovat Vám k Vašemu úspěchu. Tím, co jste dokázal, se změní naše lidstvo k lepšímu. Děti v Africe dostanou jídlo, vodu a školy, přestanou války a nastane světový mír. Vaše jméno Paulicz se zapíše do dějin za tento úžasný čin, napsat tento komentář pod video od Nerda. Těším se, až se naše země bude proměňovat v krásnou, čistou planetu. Děkujeme za Vaše zásluhy.

2017

Odpovědět

+panzelvaZato tvojim komentářem se toho ve světě změní. Že máš potřebu na něj reagovat. A že já vůbec reaguju na tebe.

1846

Odpovědět

+panzelvaNa tom, že napsal, že je první není podle mě nic špatného a rozhodně to není důvod, aby sis dělal takovou ubohou legraci z dětí v Africe. Proč radší nevezměš svoje kapesné/plat nevezmeš z něj třetinu, neprohrabeš skřín po nepoužívaném oblečení a nepošleš to do Afriky, když tě jejich situace tak žere?

1849

Odpovědět

+panzelvapanzelva: Málem mi slza vytekla smíchy a to jsem si zatím ani Nerda nepustil :D Zato Pan/í Deavin.. vždy se najde někdo, kdo nerozumí srandě ;-)

194

Odpovědět

panzelva sice píše blbosti, ale rozhodně jsem proti téhle hovadině. Tohle je i pořád u komixu na rootu. Každý týden je tam půlka diskuze zahovaděná příspěvky s nápisem "první", "ne tak nejsem" atp. Tuhle puberťáckou a naprosto nudnou pitomost si strčte někam, hlavně pod mým oblíbeným pořadem. Já si chci přečíst nejlépe zajímavé postřehy či související zajímavé odkazy.

194