Terminátor, část 2.Angry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:302
Počet zobrazení:9 187

"Já se vrátím." To by mohl říct i James Rolfe, protože minule jsme měli s Terminátorem první díl a dnes se vrací s pokračováním. Nerd se podívá na Terminátorovské pokračování na NESu, SNESu i GameBoyi. Která z těch her bude nejhorší? To už se dozvíte ve videu.

Přepis titulků

Překlad: Rizyk www.videacesky.cz Film Terminátor 2 je kandidátem na nejlepší sequel všech dob a nejlepší film v žánru akční sci-fi. Z každého úhlu pohledu je to mistrovské dílo. Samozřejmě se začaly rojit hry, které se chtěly na úspěchu přiživit. Nejznámější byla arkádová střílečka od Midwaye. Udělali její port pro Segu Genesis a Super Nintendo. Hra samotná je stejně tak bezmyšlenkovitá.

Pohybujete kurzorem a střílíte po všem, co se hýbe. Až na svoje parťáky, kteří vám lezou do cesty. Nevěděl jsem, že se vyráběl i zlatý terminátor. Souboj s bossem je ta nejotravnější věc ze všech. Potřebujete na něj víc kulek než na cokoliv jiného. Pořád jenom střílíte a střílíte. V Genesis verzi vypadá jako robot R.O.B. Jinak je to v podstatě stejná hra, jen s mírnými změnami.

Některé zvuky jsou lepší. V Super NES verzi, když střelíte vojáka, tak řve: "Ne!" Což je blbost. V Genesis verzi jen řvou. O dost lepší. Úplně tu chybí některé animace. Podívejte na barely. Plameny se ani nehnou. Narozdíl od Super NES verzi tady jsou předměty už v první úrovni.

Vypadají jako malé ledničky. A zdá se, že nikdy nedojdou. Kolik těch předmětů může být v tak malé krabičce? Nejhorší je část, kdy musíte chránit Johna Connora. Když umře, tak prohrajete. Je to nesmyslná hra, ale tehdy to byla novinka. Domácí konzole se toho snažily využít se SuperScopem a Sega Menacerem. Nejlépe se to ale hrálo v herně.

Udělali port i na GameBoy. To je teda pořádně ubohé. A teď k Terminárovi 2 na NES. Všechno se točí kolem té smrtící duhy. Přísahám, že jsem to neplánoval. LJN má prostě monopol na debilní hry. Udělali také každou verzi Terminátora 2 na ostatní konzole. Dokonce ty arkádové porty.

LJN hrdě přináší. To je mi jasné. Tady začínají alternativní hry Terminátora 2, které se liší od arkádové verze. V první úrovni jste Terminátor na odpočívadle a mlátíte lidi. Pořádně se u toho namačkáte a trvá, než je zkolíte. Nejradši byste jim jen utekli. Ale to nemůžete, protože cílem úrovně je vymlátit úplně všechny. Zvuky jsou na hovno.

Je to samé... Ať už mlátíte do vzduchu nebo do nepřítele, zvuk se nemění. To tam nemohly být aspoň dva odlišné zvuky? Bože, trvá to věčnost. Když jste mezi nimi, zmlátí vás. Ale i když si je pohlídáte na straně, tak jich je tolik, že to stejně schytáte. Je to první část hry a už teď mi leze krkem. Pak jdete do hospody, jako v první scéně filmu. Zase musíte všechny vymlátit.

Pořád vyskakujou zpod baru. Kolik jich tam je? Pak přijdete k bossovi. Kdo to je? Je vyšší než vy. Nemáte být terminátor? Zkurvený Arnold Schwarzenegger? Docela to podceňuje jeho velikost, že? A jsem mrtvý. Sundal terminátora, stroj, holýma rukama. To je absurdní.

Když si kleknu, nedosáhne na mě, takže ho můžu mlátit, jak chci. Ale trvá to věčnost a nemyslím si, že mu to vůbec něco dělá. Proč mít ve hře postavu, která jakože dostává na frak, když to není pravda? Vypadá to, jako bych mu honil. Zabijete ho, ale chvilku to trvá. Druhá úroveň, jediná, kde jste na motorce. Je třeba vědět, že musíte do brány střílet, aby se otevřela. Jinak narazíte. I tak se můžete trefit do zdi, pokud nejste přesní.

Připomíná mi to Bart versus the World, kde jste u Velké čínské zdi. Nesnáším to. Ale nejotravnější je ten náklaďák. Pořád se objevuje ve spodu obrazovky a přitahuje vás to k němu. To tam má nějaký magnet? Poprvé jsem neměl tušení, co dělat. Napadlo mě, že musíte zrychlit, ale nepřišel jsem jak na to. Ukázalo se, že můžete střílet dozadu, takže stačí střílet do náklaďáku a ono vás to zase odtlačí.

Ale střílet na náklaďák a dávat si pozor na všechno ostatní je hrozně frustrující. Pak zachráníte Johna Connora a musíte mu slíbit, že nikoho nezabijete. Pak je tedy třetí úroveň, kdy se v nemocnici snažíte zachránit Sarah. Můžete střílet lidi jen do noh. Což je jednoduché, ale taky hloupé, když musíte pořád klekat. Tohle je první side-scrolling úroveň, kde máte zbraň, ale nemůžete nikoho zabít. Ve čtvrté úrovni jste v Cyberdyne a musíte to celé vyhodit do vzduchu.

Chodíte kolem a sbíráte bomby, co vypadají jako... já nevím, bezhlavé kuře držící mrtvou krysu. Vy to nevidíte? To je fuk. Seberete zbraně a vložíte je do téhle blbosti. Myslíte, že to je vše? Ne. Musíte je zas vzít a položit na určené místo. Co to mělo za smysl? Proč nemůžete posbírat bomby a položit je rovnou?

Můžu si jenom představit, co si mysleli. Položíte bomby tady. - A co pak? - Co tak je vytáhnout a položit někam jinam? Chovají se k nám jak ke psům. Běž pro balónek, přines ho, zase běž pro něj. Debilové zasraní. Patá úroveň je noční můra. Ať jdete kamkoliv, všude jsou pohyblivé plošiny. Vaše přesnost by měla být perfektní, jinak je po vás.

Kurva. Je to skoro nemožné. Vypadá to, že řetěz půjde níž, ale nestane se tak. Skoky jsou co nejdelší. A plošina ani nezůstane dole dostatečně dlouho. Máte mikrosekundu, abyste se trefili. A je tam zkurvená ohnivá koule. Tohle je jedna z nejnáročnějších věcí, kterých můžete v životě dosáhnout. Je tady ještě jeden skok, který obsahuje nějaký glitch, nebo co.

No tak! To mě zabilo? Přistál jsem na trubce, ne v lávě. Pokud mě zabije přistání na trubce, tak proč to nemůže vypadat jako láva? A co tohle? To není plošina? Tak proč to tak kurva vypadá? Jsou tady vážné chyby. Konečně bojujete s T1000. Holýma rukama. Pokud vám tedy nezbyla munice ze Cyberdyne.

To protože, že v téhle úrovni nebyla žádná munice. Žádná. Takže když vám zbyly holé ruce, tak si s nimi musíte vystačit. Když už, tak vás měli zásobit hromadou munice. Je to poslední boj! Když se podíváte na sérii Castlevania, tak před Drákulou je místo, kde můžete doplnit předměty. Je to skryté místo, ale je tam. I na hlavní chodbě jsou nějaké zbraně.

Ale tady nedostanete nic. Jakmile natlačíte T1000 do lávy, vyhráli jste. Pak vidíte poslední scénku. Trefili se do všech klíčových scén, což je pěkné. Ale nechápu, proč vynechali znělku Terminátora. Pak tady máme Terminátora 2 na GameBoye. Na přenosnou konzoli si není moc na co stěžovat, co se týče grafiky. Popravdě je to docela povedené.

Hrajete za Johna Connora v budoucnosti a bojujete proti Skynetu. První úroveň se zdá lehká, než narazíte na laserovou bariéru na konci. Takže se přirozeně vrátíte, abyste zjistili, co dělat. Pak zjistíte, že můžete sestřelit tyhle věže. Všechny je sestřelím, ale bariéra zůstala. Ukázalo se, že je musíte sestřílet v pořadí od nejvyšší po nejmenší. Co to je za náhodnou píčovinu? V druhé úrovni jste ve Skynetu.

Není moc o čem mluvit, ale ty bomby na zemi jsou vážně otravné. Nemůžu je sestřelit ani přeskočit. A víte jak většina těch her měla tři životy a žádné pokračování? Tady máte jen jeden život. Nic víc. Jednou umřete a hra skončila. Myšlenka, že byste prošli celou hru bez jediného úmrtí, je šílená. Na konci druhé úrovně musíte přeprogramovat Terminátora.

Dobře. Takhle to John Connor dělal? Nikdy by mě nenapadlo, že by se tohle dostalo do hry. V podstatě musíte spojit dráty, aby šel proud správným směrem. Ale máte časový limit, který končí vždy, když přijdete na řešení. Nemůžete ani pauznout hru a podívat se, protože obrazovka zbělá. Aspoň dostanete druhou šanci. Ale dvě prohry a končíte. Poslední hra.

Díkybohu, kurva. Terminátor 2 na Super Nintendo. Má znělku Terminátora? Ne, samozřejmě, že ne. Teda je tu nějaká blbá předělávka. Jak mohli udělat tolik Terminárovských her a nepoužili znělku? Slyšel jsem ji jenom u Segy CD. Když se podíváte na demo, uvidíte nahého Arnolda, jak jde do baru. Cenzorují ho ve stylu Austina Powerse.

To je prdel! Když zmáčknete start, přeskočíte scénku. Hned na sobě máte oblečení a už mlátíte lidi kolem. Můžu říct jen jedno - proboha. Ovládání je tak otřesné. Je tak ztuhlé a nemůžete nikoho trefit zblízka. Ale sledujte ten skok. K čemu to je?

Vypadá jak loutka, nebo ho tahalo neviditelné lano. Prokrista, to je posrané. Dívejte, jak jde. Bože. Nechápu jejich úvahy. Nemůžete něco tak vtipného udělat omylem. Vzali drsňáka Terminátora a udělali si z něj prdel. Vždyť je to zkurvený vtip. A nedělám to pro zábavu, ale protože chodí pomalu.

Rychleji se můžete hýbat, jenom když poskakujete jako kretén. Oproti NES verzi není cílem všechny vymlátit. Je jich nekonečně. Mohl by to být dobrý žert. Říct: "Zkus to, zabij všechny. Vyzývám tě." Hráli by navěky. Cílem je najít pistoli a brokovnici. Ale to není vše.

Musíte najít číslo na Johna Connora. A to pořád nestačí. Musíte posbírat předměty z budoucnosti. Nevím, co to má být, ale vypadá to jako chladiče nebo lékárničky. Z filmu si je nepamatuju, takže proč jsou tak nezbytné ve hře? Pokud jste to nehráli předtím, tak předpokládáte, že když je objevíte, tak jste je posbírali. Ale ne, musíte je sestřelit. V itineráři se ale píše: "Posbírejte předměty z budoucnosti." Takže pokud si nepředstavujete sbírání jako naprosté rozmrdání předmětu, nemělo by tam radši stát: "Zničte předměty z budoucnosti?"

Přijde mi vtipné, že všechno v baru vybuchuje bez jakéhokoliv důvodu. A můžete zaútočit i na číšnici. Každý rozumný člověk by to vypnul ještě před dokončením první úrovně, ale snažil jsem se vytrvat, a tak jsem našel tohle. Ta malá motorka, věřte nebo ne, to jste vy. Nedá se rozeznat od ostatních. Poprvé jsem umřel dřív, než jsem zjistil, co se děje.

Jo a mimochodem - jeden život. Jo, umřete jednou a je konec. Vážně se drželi toho formátu, co? Hrát hru na jeden zátah. Je to nemyslitelné. Ty vole, přímý střet dodávky a motorky a ta dodávka vybouchne. Musím říct, že pořád nechápu, jak se to ovládá. Hlavní problém je, že nevím, jak se zatáčí.

Má to co dělat D-padem a tlačítkem Y, ale nepřišel jsem tomu na kloub. Bez váhání můžu říct, že tohle je absolutně ta nejhorší úroveň s vozidlem, kterou jsem kdy hrál. Roger Rabbit byl špatný, Dick Tracy byl otřesný, tehdy jsem myslel, že je nejhorší, ale když jsem hrál tohle... páni. Vyhrává na plné čáře.

Dál už se nedostanu a víc her s Terminátorem není. V závěru vyhrává cenu za nejhorší hru tahleta. Ze všech her s Terminátorem, tahle musí být nejhorší. Protože když vezmete v potaz omezení NESu a schopnosti Super NES, nečekali byste, že bude Super NES verze nejlepší? A nejen to, ale jde o sequel, takže neexistuje výmluva, proč by neměla být lepší.

Udělejte si laskavost a nikdy tuhle hru nehrejte. Protože neexistuje víra, jen ta, kterou si sami vytvoříme. Zvolte tu správnou víru a tohohle zmrda terminujte. Sbohem, zlato.

Komentáře (23)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nevím proč ale já ty debilni hry miluji baví mě jak jsou stupidní možná víc než ty dobré hry 😂 chápu smysl svůj formátu

00

Odpovědět

Pro autora: To neni Zkurvenej Arnold Schwarzenegger, ale Arnold k***a Schwarzenegger...takhle to vypada, jako by mu nerd nadaval, ale to neni pravda, jen zduraznuje, ze je to Arnold k***a Schwarzenegger :)

192

Odpovědět

AVGN 10/10 jako vždy. Jen k překladu....vyskakujou z pod baru??? a na jednom místě máš bomby přeložený jako zbraně

184

Odpovědět

Hrál jsem všechny ty terminátory, co recenzoval. A ten, jak tam na konci hodí toho T1000 do lávy, jsem dojel několikrát a dos mě to bavilo. No jo, když jsem byl malej, hrál jsem cokoliv a skoro nikdy mě nenapadlo, že je to nějakej s**t, prostě jsem řekl, že to bylo těžký :)

190

Odpovědět

9:50 Gangnam style before it was cool

196

Odpovědět

skvelej dil :-D

190

Odpovědět

hned tu prvni hru jsem hraval na takovych tech automatech s pistoli.
docela sranda, byla na to furt fronta.

180

Odpovědět

Strašně se mi líbí jak TeddyDickHead vzdycky napise zaporny komentar a pak kladny komentar ma je hned nad sebou a ten zaporny dostane desitky minusu zatimco ten kladnej ma vzdycky kaldne skore s velou prevahou plusu ..... sice nevim co presne tim zamysli ale celkem pekne to vystihuje ignoranci a hloupost lidi co se tyce palcoveho systemu, protoze si ocividne ani kometare poradne neprectou a nepodivaji se kdo to vubec postnul no a pak nechte takove lidi posuzovat video na skale 1-10 a tim nemyslim 1,2,3 atd ale opravdu jen 1 a 10 protoze je pro ne problem rozeznam Legendarni video, Dobre video nebo najit rozdil mezi Nic moc a Průměr

183

Odpovědět

Mě se zase strašně líbí jak si hraješ na chytráka a nenapadne tě, že ten druhej komentář mohl napsat kdokoliv, kdo použil stejný nick aby Teddyho zesměšnil..

1810

Odpovědět

+Radiawja mel za to ze registrace se zavedly aby uz ke kopirovani nicknamu nedoslo

180

Odpovědět

+Radiawpokud se nepletu tak s tim kopirivanim nicku mel nevadvno problem Villain a REAl Villain...nwm to jiste ale mam dojem ze v nejakych komentarich se mluvilo ze mu zkopiroval nick...

180

Odpovědět

Jsem jediný kdo sleduje AVGN většinou opilý ? Tak dávají to v pátek večer, a co udělám když dojdu večer domů ? Pustím si AVGN.

181

Odpovědět

A já čekal, že na konci řekně Hasta la vista, baby :D

181

Odpovědět

Nejlepší serieal na VČ !

1924

Odpovědět

Opravdu ? Zase takhle k******a ? Fakt by jste si zasloužil facku takovej lehkej překlad by zvladl i prvňák tenhle web potapíte ke dnu vy nuly.Jste jen banda vycakaných šourků který budou do konce života honit nad postavičkáma z WOW..Wejk ap koookosove!

1990

Odpovědět

tentokrat s nim musim trochu souhlasit...neni to uplně špatné, ale myslim, že by ten překlad šel zlepšit...tenhle dil se povedl, ale u některych to byva docela děsne.
Jinak Teddy běž si honit nad postavama z Dofus 2 a jestli se ti ten překlad tak moc nelibi...tak výš kam můžeš jít? Třeba do Prahy...tam bys mezi debily zapadl

1833

Odpovědět

+Deavins tím tvým ''výš'' bych radši mlčel taky Deavine :D

181

Odpovědět

+Deavinsry překlep :) psal jsem to dost ve spěchu....

1815

Odpovědět

jsi hlupacek, mel by ses radeji zabit :)

186

Odpovědět

Myslím, že na konci nehovoří o víře (faith), ale o osudu (fate). Dává to mnohem větší smysl.

193

Odpovědět


Odpovědět

Samozřejmě, reakce na Sarah Connor... žádny osud, jen to co si uděláme

180

Odpovědět

Taky nesnáším, když střelím kamaráda do zad a on při tom křičí "Ne!" Hate that s**t :D
Snad seženu nějakou z těch her na Segu...bo ty na NES vypadaji vsechny pomerne na hovno..

181