Instalatéři nenosí kravatyAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:833
Počet zobrazení:10 179

Je tu okamžik, na který mnozí z vás čekali. Angry Video Game Nerd se na VideaČesky.cz přesouvá mezi pravidelné seriály. A k této příležitosti jsem si pro vás připravil Jamesovu recenzi, která je dlouhá přes 20 minut a pojednává o jedné z nejhorších a nejpodivnějších her všech dob - Plumbers Don't Wear Ties. Ponořme se tedy s Nerdem do hlubin tohoto otřesného díla, které se sprostě vydává za videohru. Další díl očekávejte opět příští pátek ve 20:00. Pokud by se ve vás projevily masochistické sklony, můžete si celou hru zahrát přímo na YouTube Spolu s uvedením Angry Video Game Nerda jsme pro vás připravili také fanouškovskou stránku na facebooku, kde nám můžete psát komentáře, dojmy a návrhy na další epizody, které byste rádi viděli přeložené. Přibyl také nový profil v kategorii Seriály na VideaČesky.cz .

Přepis titulků

Překlad: DJ Obelix www.videačesky.cz - Za to, co jste mi udělal, vás zavřou. - Co ti udělal? - Chtěl, abych se svlékla kvůli práci. - Je mi z vás zle! Vezme vás zpět do minulosti... hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Raději by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem.

Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo nerd. Je to Naštvaný Atari Sega nerd. Je to Naštvaný videoherní nerd. Instalatéři nenosí kravaty Na počátku 90. let jsem viděl reklamy na 3DO. Tvrdili, že jde o nejmodernější konzoli a dávali vám to sežrat.

Pokud si to nekoupíte, budete sto let za opicema. Taky se snažili urážet Super Nintendo a Segu Genesis, které nazývali hračkami. Ale všichni kamarádi ty hračky měli a absolutně nikdo neměl 3DO. Nejspíš proto, že v USA stálo 700 dolarů. Ty krávo! Ale kupte si to. Tohle je SKUTEČNÁ konzole! To byl jejich slogan - SKUTEČNÁ. Protože je to SKUTEČNÁ sračka. Interaktivní CD-ROM technologie smazala hranice mezi hrou a filmem. Budoucnost videoher?

To nikdo netušil. A nikdo nechtěl být pokusný králík. Většinou jste si nové konzole vyzkoušeli u kamaráda, ale tuhle nikdo neměl. 3DO přišlo a zase odešlo. Teď je to jen zajímavý kus historie. Existovala spousta modelů. Tohle je FZ-1 od Panasonicu. S jediným portem pro ovladač. Páni, to je ale pokroková technika. Místo dvou portů vám dáme jen jeden a druhý ovladač si zapojíte do prvního jako debilní přívěšek. Co si kurva mysleli?

Pak tu mám FZ-10, což je toploader. A taky jen jeden port. A poslední model je od Goldstaru. Kolik má portů? No jeden! Když už udělali tolik modelů, proč sakra nepřidali druhý port? Hry jsou na CD v běžném obalu, ale ty se prodávaly v těchto krabicích. Stěží se vejdou do poličky. Takový plýtvání místem! Jsou to jedny z největších herních obalů, jaké znám. Dokonce větší než obaly Neo Geo her, které vycházely na obřích cartridgích, takže logicky potřebovaly větší obal.

Ale tohle jsou CD! Vždyť to není nutný! Ale budu fér. Na 3DO vyšly i dobré hry, včetně nejlepší verze Street Fightera 2. Spousta her ale byla jen na efekt a předváděla možnosti CD. Spíš připomínaly filmy než hru. Některé byly na svou dobu působivé. Jako Wing Commander III, kde hráli známí herci jako Malcolm McDowell a Mark Hamill. Šmejdil jsem všude možně, abych našel nejhorší 3DO hru. A nejspíš jsem ji našel.

Instalatéři nenosí kravaty. Z nápisů na krabici moc moudrej nejsem. Interaktivní romantická komedie! Instalatér, tatínkova holčička, kuřata, šílený kravaťáci, ďábelský šéfové, sprchové scény, závoďáky, pandy a jeptiška? Co je to sakra za hru? Co je tohle? Chápeš? Ne!

Nechápu to! Ahoj, jmenuju se Jane. Skoro se neznáme, ale to se za chvíli změní. Zajímavý. Vezmi mě do svých mužných paží, zašeptej mi do ouška - a já udělám vše, po čem toužíš. - Páni. Pravidla hry jsou jednoduchá. Potkala jsem kluka na parkovišti a ty mi pomůžeš... Takhle kecá 3 minuty, zatímco jí kamera sjíždí na prsa... a naskočí titulní obrazovka. To si děláte srandu? Tohle by nakreslilo i dítě na počítači v Malování.

A co ta děsná hudba? To musí být nejhorší titulní obrazovka, jakou jsem kdy viděl. Pak naskočí titulky tvůrců. Závoďáky? Proč jsou fotky v negativu? A teď navíc rozkostičkovaný? Jako by stáhli nekvalitní fotku z netu. Potom se obraz přepne do vertikálního ořezu. Titulky totálně splývají s pozadím a barvy k sobě vůbec nesedí. Jako by je vybíralo dítě stylem: "Tahle se mi líbí!"

A je to úděsně dlouhý! Proč koukáme na fotky závoďáků? Proč jsou tu ty děsný filtry? Proč je tam nahatej chlap v posteli? Proč je u postele panda v autíčku? Proč nechali tolik okolního pozadí, když tu pandu odněkud vystřihli? Proč ji tam vložili tak blbě? Vůbec nevypadá, že na tu fotku patří. A proč tam vůbec je? Proč je tam najednou jen hlava pandy? Proč by měla někomu u postele lítat hlava pandy?! Ještě ani neskončily titulky a je jasný, že tohle bude pěkná zkurvenina.

Co to? Co to sakra je? Co se děje? Titulky konečně skončily a teď tu máme sérii fotek. Tady máma, tak koukej vylézt z postele, Johne. Vím, že mě slyšíš. Johne? Tak vstávej! Vstávej, Johne! Vstávej! Super nápad. Každá hra by měla začínat tím, že se máma snaží 2 minuty dostat syna z postele. Přestaň odmlouvat, mladíku. Kde máš nějakou dívku? Co?

To už se ti snad ženy nelíbí? Johne, nejsi náhodou gay? - Cože? - Tak poslouchej, je na čase, aby ses oženil. Potřebuješ děti, já chci vnoučátka a ráda bych se toho dožila. Miluješ snad maminku, ne? Tohle není hra. Spíš jako bych sledoval film. Vlastně ne. Film je něco, co se hejbe! Tohle se nehejbe! Je to jen kupa fotek. Na začátku bylo video, proč v tom nepokračovali? Díky bohu, že je konec. Teď už si snad zahrajeme. - Kde jsi, Jane?

- Vždyť mi voláš, tak víš, kde jsem. Cože? Ta sračka jede dál? Proč ještě nejsi vdaná, Jane? Tvoje otravná matka už se ptala na děti. A to sledujete zkrácenou verzi, já už tu sedím skoro 10 minut. Co ti tak trvá? Tolik práce zase nemáš. Tak na to koukej skočit - a udělej tátovi vnoučátka. - A máme tu příběh. Johna a Jane tlačí jejich rodiče, aby si konečně našli partnera a pak naskočí montáž fotek s rokenrolovou muzikou. Zřejmě se Jane i John, dvě postavy, které se vůbec neznají, sprchují ve stejnou chvíli.

Na odstranění cenzury v podobě ksichtu s nosem existuje kód, pokud tedy chcete vidět Johnovu chlupatou prdel. Scéna je opět nehorázně dlouhá. Proč tam tohle vůbec je? Vážně musíme znát jejich běžný den? Převlíkání, cvičení, hraní si s kočkou, další převlíkání, hraní na zvon jako na kytaru... Aha, takže to je ten instalatér? Hrajeme Instalatéři nenosí kravaty, takže asi jo.

Je instalatér a žádnou kravatu nevidím. Co to kurva je? Už ani názvu hry se nedá věřit! A to není konec. John nasedá na motorku, Jane jede autem, maluje se, John posílá poštu... No tak, fakt je to tak důležité? A konečně přijíždějí na parkoviště a setkávají se. Páni, je osm ráno a já už vidím desítku. Tak tý bych protáhnul trubky. Hm, super. A dál? A dál?

A dál?! Co to kurva je? Víme, že se jí líbí. I Jane to ví. Ale ví to John? A najednou máme vypravěče? Po 15 minutách týhle sračky dostaneme vypravěče, který začne vysvětlovat děj? - Je to na tobě, kámo! - Konečně můžeme zvolit, co bude dál. Kdo by měl udělat první krok? Pokud to má být John, zmáčkněte A. Tohle je poprvé, kdy můžete něco ve hře udělat.

Ale je to stejné, jako si hrát s menu na DVD. I hry jako Night Trap nebo Dragon's Lair jsou jako film, kde si moc nezahrajete, ale tahle sračka je ještě mnohem horší. Není ani ve stejné kategorii. Tohle má v sobě jen naprosté minimum, aby se tomu dalo říkat hra. Že by holky měly rády kluky, co jdou hned na věc? To asi ne. Jenže ovládání to kurví ještě víc. Asi si říkáte, jak u takové hry může být blbé ovládání?

Obrazovka s možnostmi se zasekává. Nejdřív jsem si myslel, že mám rozbité šipky, ale ne. Musíte počkat, až vypravěč dokecá. John odhodí stud a začne Jane nadbíhat. Pozor! Pokaždé, když najedete na jinou možnost, musíte vyslechnout celý proslov znovu! Že by holky měly rády kluky, co jdou hned na věc? To asi ne. - Proč, kurva? - Ať si John ještě počká. Jane odmítne Johna a jde na pohovor.

Fakt super výtahová hudba. Pak si můžeme vybrat. Buď práci získá, nezíská, nebo se ze šéfa stane chlívák. Pozor! Tato možnost je jen pro osoby starší 18 let. 18 let? Na krabici píšou 17! Tehdy věkový rating u her neexistoval, ale co je tohle za píčovinu? Na krabici stojí 17, ale pro tuhle jedinou scénu vám musí být 18. Možná by se s tím dalo něco udělat.

Svlékněte se, Jane. A do prdele! Na každé volné místo u nás se hlásí přes 200 uchazečů. Každý tu musí makat, až bude kouřit. Tedy... až se z nich bude kouřit. Bože, to byl trapnej vtip. A navíc to nedává smysl. Už jí přeci řekl, ať se svlíkne. Mohl rovnou říct, ať mu ho přeblafne. - Sundejte si ty věci! - To je ale prasák. A už zase ty filtry? Tvoje chlípná mysl přivedla Jane do maléru. Máme další volbu.

Buď odmítne, nebo se svlíkne. Tak počkat. U první volby se píše: "Naše hrdinka odmítne nechutný návrh." Ale na obrázku je vysvlečená. Sice utíká, ale i tak. Nedává to smysl. Že by omylem prohodily fotky? No nic, dáme tu zajímavější verzi. Ty vole! Jane s sebou nosí bičík a želízka? "Tý jo, netušil jsem, že do toho půjde." Co je tohle za zvrácenou hru?

- Zase ty pošahaný filtry? - No to jsi tomu dal. Fakt že jo. Jak jsi to mohl Jane provést, ty zvrhlíku? Už jsem tu pomáhal spoustě hráčů, ale takhle nechutné volby si nepamatuju. Maska kuřete? Maska kuřete vzhůru nohama! Pan kuřátko vás zmrdá za špatné rozhodnutí a dá vám poslední šanci. Tak zvolíme druhou možnost a uvidíme. Jane se zřejmě z plezíru svlíkne do podprdy a sukně, šéf ji chytne za nohu, Jane ho kopne do nosu a utíká.

Vlastně ne. Jen tam tak stojí. Šéf popadne propisku a letí za ní jako psychopat. A Jane je v klídku a stojí. Dokonce si odskočí na pány. Šéf jde na dámy a najednou jsou oba zas na chodbě. Nevím. Vůbec se nechytám. Vyběhli ven a Jane je opět oblečená. Zřejmě si nemohli dovolit nechat pobíhat polonahou holku na parkovišti.

Možná to odmítla sama herečka, ale tak jako tak to nedává žádný smysl. John najednou vidí, co se děje. Co dělal celou tu dobu na parkovišti? Posedával na motorce? Rozběhne se a nejspíš ji chce zachránit. Ale ne, čas na vypravěče. Kámo, snažíš se získat nejnižší skóre v historii téhle hry? Cože, tuhle sračku hrál i někdo jinej? - A ty jsi kdo? - Přebírám to tu. - Kdo je tohle?

- Jen přes mou mrtvolu! Začínám si přát, aby to byl skutečný film. Konečně jsme se té otravné postavy zbavili. A té hrozné hudby taky. Nekecej, ta hra aspoň ví, že stojí za prd. Jsem hledaná napříč Amerikou za krádeže vypravěčských míst. Takže máme novou vypravěčku. Je to fakt nutný? To jich nemáme dost? Při výběru možností mluví minimálně dva různé hlasy, pak je tu tenhle pablb a teď dostaneme karatistku. Navíc má potřebu nás opět zmrdat za všechny naše předchozí volby.

To jsou ty nejnechutnější volby, co jsem kdy viděla! - Jasný. - Zasloužil bys potrestat. - Jo, chápu. - Jak jsi to mohl udělat? - Už dost! - Kde je tvé vychování? Jak dlouho to budou ještě natahovat?! - Pomoc! - Utíkej, Jane! Běž! Cože? Zase si svlíkla triko? Takže parkovištěm to určitě nebylo, protože tady je kolem ještě víc lidí.

Slupka od banánu, klasika. Čím déle hrajete, tím víc si budete přát, aby to bylo skutečné video. Vždyť jsme v kategorii her, které těží z videa. Ale jediná část s videem je začátek. Není to tím, že by to 3DO nezvládalo. I Sega CD to uměla. A to je starší. A koukněte na Wing Commandera III. Celá hra je protkaná videi. Skoro v DVD kvalitě. Vypadají dobře. Na stejné konzoli.

Když to zvládli tam, proč ne tady? Postavy pobíhají po Hollywoodu, blbnou před Čínským kinem a před Griffithovou hvězdárnou. Je to jako promítání fotek z dovolené. To je děs! Takovou věc přeci nestrčíte do obchodů! Spíš to připomíná podivný školní experiment. Pokud to budeme nazývat hrou, je to asi ta nejhorší hra, jakou znám. To je teda kurva úspěch. A honička pokračuje dál a dál a dál... Aby to nebylo moc krátké, dočkáme si i souboje vypravěčů.

Co se to děje? Proč jsou na obrazovce čáry střel? Jestli na ni střílí, neměly by kulky lítat z pušky. Nebo aspoň do ní? Proč je nechali jen tak běhat po obrazovce? Pak jí dají přes tvář křížek, aby bylo jasný, že je tuhá. Jsem zpátky u kormidla. Cože? To tleskají psi? Nezdá se mi to, že ne? Tleskající psi! Ani jsem netušil, že se nějací psi dívají!

Pokračujeme. Šéf, který se mimochodem jmenuje Smeták, nabídne Jane peníze za sex. Poté, co ji chtěl znásilnit a zabít, nabízí prachy. John se snaží Jane oslovit, zatímco ta vyjednává podmínky obchodu. Původně jste nabízel 5 milionů za noc. A co 7,5 za dvě noci? Dám vám slevu. Nekecám. Trvá to snad pět minut. 5 mega za den, 7,5 za víkend. 5 milionů, 7 milionů, 5... 20 milionů za víkend! Bože, jděte už k věci! - Nejsem žádná coura.

7. - 6. Později téže noci. Díky bohu! - 6 a 7 osmin? Kolik to je? - Cože? Pořád se dohadují? A jak to může být později téže noci? Vždyť není noc! Není kurva noc! John spustí svůj emocionální výlev. Nechci tě na noc, ale na celý život. Celý život jsem se hledal... teda tebe. Co se zas děje? Proč se lidi smějou? To je zkaženej záběr? Nechali tam zkaženej záběr? Jen tak ze srandy?

Takže to není zkaženej záběr, ale zkaženej dobrej záběr. Co to kurva je? Proč? Vždyť řekl "se" místo "tě". To je vážně taková bžunda? Pokud necháte Jane odejít se Smetákem, zmrdají vás a musíte se vrátit zpátky. Ale ne, to jsem podělal. Dáte mi ještě šanci? Zvolíte druhou možnost a Jane odejde s Johnem. Přijdou na parkoviště, kde se poprvé potkali. Nevím, zda to má být ironie nebo jen úspora času. Gratuluji.

Poslední volba. Buď hollywoodský konec, nebo "chci něco jiného." Jo, to bude fajn. Taky chci něco jiného. Chci jinou hru, kurva! Tohle byla jedna z nejhorších věcí, co jsem v životě viděl. Na krabici se píše: "Hraje se jako hra, vypadá jako film." To je píčovina! Nehraje se to jako hra a rozhodně to nevypadá jako film! Je to série fotek balancující na hraně softcore porna.

Ale to taky není pravda. Připomíná to experimentální umělecký projekt. Pokud nafotím kupu sraček a proženu je filtry, výsledek bude stejný jako u téhle úchylné kokotiny. Nebo bych se mohl zkusit vysrat na toust ze střechy s rybí maskou na hlavě a budu si zpívat: "Ó, jak jsem sexy." Sundejte si ty věci!

Komentáře (64)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Ta hra má svou stránku na Wiki i s popisem konců - to je opradu uchylne
https://en.wikipedia.org/wiki/Plumbers_Don%27t_Wear_Ties
A tady je nahrána DOS verze v archivu
https://archive.org/details/PLUMBER_201703

00

Odpovědět

Nechápu :D To by chtělo najít tvůrce té "hry" aby to vysvětlil :D

280

Odpovědět

zachvat smichu (a to nekoukam po prvi)

280

Odpovědět

kam sa hrabe zápletka a filmovosť HEAVY RAIN :D:D:D

260

Odpovědět

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

220

Odpovědět

Zajimalo by me, ktery retard tu hru vytvoril :D

230

Odpovědět

neznate nejakou hru (ale lepsi) co se da hahrat na youtube?

193

Odpovědět

Worst game ever. Naprosto nehorazna kravina, a nehral bych ji i kdyby me za to platily.

200

Odpovědět

Tuhle hru dělal Ed Wood, ne?

190

Odpovědět

Muj nejoblibenejsi je kdyz prezentuje Star Wars tam se dockate smichu... doslova sem se malem udusil.

200

Odpovědět

Panda ve Ferari :D :D :D

220

Odpovědět

Best. Game. Ever.

200

Odpovědět

Díky bohu za tento okamžik...ani nevíte jak jsem vděčná za to že angry video nerd bude pravidelný seriál. Děkuju mockrát! :D

190

Odpovědět

Tak jsem si to taky zahrál na YT. Vážně je to strašná kravina, ale aspoň se člověk zasměje. Ta scéna, kde Jane zdrhá před tim chlápkem je vážně tak stupidní, až je vtipná :D

200

Odpovědět

ta hra je srackozni az je srandovni.

190

Další