X-MenAngry Video Game Nerd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 43
91 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:544
Počet zobrazení:8 722

Přinášíme vám první z vámi vybraných dílu Angry Video Game Nerda. Seznámíte se s hrami inspirovanými komiksovou sérií X-Men. A jak již jistě tušíte, když se jedná o Naštvaného Nerda, hry to nebudou kdovíjak kvalitní. Zvláště, když se pod jejich Nintendovské verze podepsali "umělci" z LJN. Najde James aspoň nějaké slušné X-Men hry? Zabije Wolverina bublina? I tyto odpovědi na závažné otázky se dozvíte v dnešním videu a už se můžete těšit na druhé video, které jste si sami v anketě vybrali - Battletoads.

Přepis titulků

Vezme vás zpět do minulosti, hrát ty největší zhovadilosti. Radši by si nechal od buvola nasrat do ucha. Radši by sežral shnilou řiť přejetého skunka a zapil to pivem. Je to nejnaštvanější hráč, jakého znám. Je to Naštvaný Nintendo Nerd.

Je to Naštvaný Atari Sega Nerd. Je to Naštvaný Videoherní Nerd. Kdysi jsem si přinesl do školy omalovánky X-Men a učitelka mi řekla: "X-Men? Vždyť jsou tam i ženy. To je trochu sexistické." A já odpověděl: "A být sexy je špatné?" Ne, to jsem neřekl. Ale je to skutečně dobrá připomínka. X-Lidi by nejspíš nezněli tak dobře.

A tady máme hru X-Men pro NES. Zkuste to říci třikrát za sebou. NES X-Men, NES X-Men, NES X-Men. Každopádně bych s takovým konceptem očekával skvělou, nebo aspoň dobrou hru. Spousta postav a superschopností. To přeci nemůže být těžké. Naděje však končí při prvním pohledu na cartridge. Když už někdo udělal hru X-Men pro Nintendo, proč to pro lásku boží museli být LJN? Vidíte to logo a víte, že na konci této duhy vás hrnec zlata nečeká, protože tohle, přátelé, je strašlivá pečeť smrti.

A já udělám nemyslitelné. Strčím tuto ohavnost do svého Nintenda. Radši bych strčil šulina do piraní tlamy. Tady to máme - Marvel's X-Men. To je oficiální název? Na hře stojí Záhadní X-Men. Kašlu na to, zařadím to abecedně pod X, jaképak s tím sraní. Nejprve si vyberete level.

Nemohli to udělat trochu zajímavější než samotný text? Každá jiná hra má nějaký obrázek. Pak si zvolíte dvě postavy. I když hrajete hru pro jednoho, počítač si chce mermomocí užít taky. Tohle je nejcitlivější obrazovka s výběrem postav všech dob. Musíte lehoučce ťuknout na select, jinak vám všechny problikají dřív, než stačíte říct: "Kurva!" Jdeme na to. Páni, vidíte ten bordel? Už se mi to všechno vrací.

Tohle byla jedna z her, kterou jsem si přinesl z půjčovny a zabil s ní jeden víkend svého ubohého života. Jen se podívejte. Změť pixelů a textur a všude létají nějaké sračky. Katastrofa. Postavy vypadají jako strnulé, neurčité, barevné něco, co jen stěží připomíná jejich předobraz. Cyclops vypadá stejně jako Storm. Použili jedinou postavu a změnili barvy. Za všechny se navíc stejně i hraje. Jen s drobnými rozdíly. Někdo toho víc vydrží, někdo je zase trošku rychlejší, ale toho si takřka nevšimnete.

Jediný velký rozdíl je, že někdo střílí, a někdo ne. Ti, co nestřílejí, mají jen tenhle nepopsatelný úder na blízko. Co to dělá? Když dáte pauzu, uvidíte, že je to stejný postoj jako při chůzi. Akorát sebou škubne dopředu. Trapné. A koho byste si vybrali vy? Postavu, která střílí lasery, nebo postavu, která do všeho šťouchá? Tohle je můj postup.

Vezmu si střílející postavu a počítači dám šťoucháka. Poté co nejdříve nechám počítač zabít. Ano, až bude ta čubka bezcenná prdět do hlíny, budete volní. Počítač vám nijak nepomáhá. Akorát se motá kolem a naráží do zdí. Kolikrát na toho blbečka musíte čekat. Líp bych to hrál i se zavázanýma očima. Nepřeháním. Je jasné, že hru nikdo netestoval. Tohle by nemohlo projít. A za žádných okolností nedávejte počítači postavu s laserem. To je jako byste dali dítěti pět kilo cukru a vodní pistolku.

Totálně zmagoří a ani na chvíli nepřestane. Díky bohu! Jen pokud počítač zhebne, budete mít trochu klidu. Když hrajete s kamarádem, je to v pohodě, ale proč musím mít dvě postavy, když chci hrát sám? Naprostá zbytečnost. Design levelů je šílený, nepřehledná míchanice. Sice je to Nintendo, kde musíte zapojit představivost, ale v dobře designované hře aspoň víte, co máte dělat.

Tady například nemůžu projít přes dlaždice, které vypadají stejně jako všechny ostatní kolem. Kdyby to aspoň mělo nějakou logiku, dalo by se to brát. Co je tohle? Párek v housce? Nebo snad prase pod dekou? A tohle? Kde to jsem? Ve špagetové zóně? Co se to děje? Jsem zmražený? Co to kurva je? Paráda.

No není to fér? Jako by mi svázali ruce za záda. A jak mě mohli zmrazit, když hraju za Icemana? To už mi rovnou mohli dát Icemana z Top Gunu. Co je tohle? Laserová překážka? Do prdele! Už mám téhle sračky dost! Po této ostudě jsem rád, že tu máme alternativu. Další X-Men hra na Nintendo. Wolverine. Žádní X-Men 2 nebo podobně.

Chápu, že se od té srágory chtěli co nejvíce distancovat, protože NES si zaslouží aspoň jednu dobrou X-Men hru. A tahle bude určitě lepší, protože... Cože? To si děláte prdel? Obě? Oni udělali obě dvě? Bože. Proč u takové značky jako X-Men nedali šanci někomu jinému? Nechci to hrát. Vážně ne. Ale nebudu to protahovat. Jako s injekcí. Není to příjemné, ale máte to rychle za sebou. Tohle je úvodní obrazovka. Vypadá celkem slibně. A tady máme hru.

Je to plošinovka, a jak asi tušíte, můžete hrát jen za Wolverina. Fajn, radši budu mít jednu dobře udělanou postavu než kopu jiných, které dělají to samé. Wolverine se dá dokonce i poznat. Mlácení a kopání vypadá tak, jak má. To je pokrok. Ale nechybí tu něco? Něco, čím by měl Wolverine bojovat? Drápy. Ty vytasíte pomocí selectu, takže odteď můžete nepřátele sekat. Možná se divíte, proč vám je hra nevytasí od začátku. Víte proč?

Povím vám to. Když použijete drápy, uberou vám zdraví. Tím pádem jsou k prdu. Zapomeňte na ně. Bylo by fajn je mít, ale nemůžete. Skrčení je šíleně pomalé. Když zmačknete šipku dolů, postava se neskrčí hned, ale dělá tuto animaci. Je to zbytečné a těžko se tak kryjete. Zdraví vám doplňují hamburgery. Co jiného by to mohlo být? A také lahve, což bude nejspíš pivo. Jo, paříme X-Men grilovačku. Hambáče a pivo. Kurva, to si děláte prdel?

Dáte hamburger na... vrtulku? A co to mají za výrazy? Slyšel jsem o "extra life" nebo "1 UP", ale "free game"? Teď si ale představíme nepřátele. Máme tu zelené telefony, Silver Surfery na létající kriplkáře, Silver Surfery hrající na kytaru, Johna McClanea ze Smrtonosné pasti, zelenou smrtku vrhající lebky, Frankensteinovo monstrum s kovovou maskou a hledím jako Geordi ze Star Treku. A bubliny. Ty nemůžu ani pořádně trefit.

Většinou mě zraní dřív. Někomu tu splaskla bublina. Balvany jsou další osinou v prdeli. Neustále vás sledují. Je to otravné a nedává to smysl. Jak můžou balvany vědět, kde stojím? Nebo je v té díře zlotřilý elf, který na vás hází bordel? Design levelů je děsně frustrující. Mnohokrát musíte skočit dolů a netušíte, jestli je tam plošinka, nebo se zabijete. Prostě to musíte prubnout. Když vás zasáhnou, nemáte chvilkovou nesmrtelnost.

Jedna blbá chyba vám sežere všechno zdraví za pár vteřin. Klasická podrazárna. Grafika je v pohodě, ale zatraceně nudná. Tyhle plošinky mi připomínají kroužky v Sonicovi 2. Skáčete po hoverboardech a věcech, co vypadají jako lízátka, ale o nervy to je až ve chvíli, kdy musíte plavat. K plavání mačkáte "B", zatímco v jiných hrách je to stejné tlačítko, jakým skáčete.

Nejtěžší je vyhnout se vrtulkám. Je to horší než v Želvách Ninja, kde plavete kolem elektrických řas. A tady na vás navíc posílají bubliny. Vidíte to? To prostě nedáte. Už je skoro po mně, musím skočit pro pivo. Už toho mám plný zuby! Dá se říci, že tahle hra je mnohem lepší než ta první, ale pořád je to hromada oslích kokotů.

Nejraději vzpomínám na automatovku od Konami. Dala se hrát až v šesti hráčích a měla dvojitou obrazovku. Byla to sice tupá mlátička, ale super zábava. - X-Meni, vítejte zemřít! - Vítejte zemřít? Cože? Byla to klasická mlátička, jedna z nejlepších. Jenže nebyla vydána na žádnou domácí konzoli. Dopadla stejně jako automatovka Simpsonovi od Konami. Někteří namítnou, že by jejich konverze dopadly špatně, ale koukněte, jako dobře dopadly Želvy Ninja 4 na Super Nintendu.

Proč kurva neudělali to samé i s X-Meny a Simpsonovými. Pár slušných X-Men her vyšlo aspoň na Segu Genesis. Přesto na nich pár věcí také posrali. První hra je opět plošinovka, ale s dobrou grafikou a výběrem postav. Nelíbí se mi, že u Wolverina pořád musíte vytahovat drápy. Co je na drápech tak tabu? Nastěstí vám neubírají zdraví, což je krok správným směrem.

Další podivností je výběr úrovní. Na titulní obrazovce namačkáte kód a čekáte, že se objeví výběr levelů. Ne. Místo toho hra začne jako normálně, musíte dojít k těmto panelům, které najednou představují úrovně. Musíte je spočítat, skrčit se a zmáčknout "C". To vás přenese do vybraného levelu. Když kód znáte, proč musíte dělat takové píčoviny? Nejhorší je ale level, kde musíte vyresetovat konzoli. Ano, skutečně musíte zmačknout tlačítko reset. Jak to ale máte tušit?

Ve vzduchu je akorát velký počítač, který zničíte. A pak chodíte kolem jak debil a nevíte, co dál. Kdyby vám hra napsala "restartujte Genesis", nebo aspoň dala zkurvenou nápovědu, bylo by to v pohodě. Pořád by to bylo divné, ale věděli byste, co dělat. A pokud byste hráli hru na Sega Nomadu, resetovat hru nemůžete. Nomad reset nemá. A reset na mé Genesis 2 je rozbitý. Ještěže mám víc Genesisů. Genesisů?

Je to správné množné číslo? Nemá to být Genezí? Nakonec tu máme X-Men 2: Klonové války. Klonové války? Že by za tím stál Lucas? Strčíte hru do konzole, zapnete a okamžitě hrajete. Žádná úvodní obrazovka, dokonce ani logo Segy. To všechno až po prvním levelu. Nemůžete si ani vybrat postavu, hra vám ji vybere sama. Jaká jiná hra tohle dělá? Ale jinak je to parádní gamesa. Jedna z nejlepších plošinových akcí na Genesis. A Wolverine má své drápy.

No není to super? Nejdřív jsme je neměli vůbec, pak nás zabíjely, byly zatahovací a teď je prostě... máme. Sice to trvalo, ale tahle hra to konečně má správně. Kdybych měl doporučit X-Men hru, bude to tahle, ale od verzí pro Nintendo se držte stranou. Držte se od nich co nejdál. Smrdí. Smrdí jako moje koule. Tahle smrdí jako moje levá a tahle jako moje pravá. Vítejte zemřít!

Překlad: DJ Obelix www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

s Iphonama běžte někam, Simpsnovi byly udělaný i na počítače ( na základce na prvním stupni jsme to hráli každou přestávku :-))

230

Odpovědět

To není žádná X-Men hra na SNES? :D

200

Odpovědět

Simpsnovi z automatu předělali na iPhone/iPod touch: http://www.youtube.com/watch?v=RUa6lgHqmfg

191

Odpovědět

WELCOME TO dieee nejlepší :D

190

Odpovědět

LJN sux!

180

Odpovědět

WallHack:Nedělá, ale jednu udělal, na Castlevania:Lords Of Shadow, ikdyž prej to bylo spíš na požádání fanoušků než že by chtěl sám http://www.youtube.com/watch?v=04v_YTv2_a0

180

Odpovědět

Je to good jen je škoda že ten borec nedělá recenze i na nake nove hry treba myslim ze z takoveho skakani v prince of persia nebo AC by byl tez hotovy . :D

181

Odpovědět

Skvělé :D. Miluju AVGN :D :D :D. A malá hnidopišská poznámka: není to hledí, ale visor (vizor?) :).

180

Odpovědět

Tuším u něj známky alkoholismu.

1817

Odpovědět

Uctívám ho ! :D

185

Odpovědět

AVGN je super, ale lituju ty, kteří si to nevychutnají v originále a musí čekat na titulky ... protože i když jsou titulky většinou povedený, tak některý vtípky se prostě nejlíp vychutnají, když tomu člověk rozumí přímo

189

Odpovědět

Stejně je nejlepší ta úvodní znělka :D

182

Odpovědět

jestli si nekdo chce zaparit dobrou plosinovku zkuste alidina 2d
http://www.gamefabrique.com/download/aladdin/

184

Odpovědět

Super, Angry Video Game Nerd je neuvěřitelnej borec a můj hrdina :) Díky moc za každej přeloženej díl.

A haterům vzkazuju: Welcome to DIE!

180

Odpovědět

dvě hvězdy nudí mě to!

1831

Další