Animaniacs - Američtí prezidenti

Thumbnail play icon
83 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:363
Počet zobrazení:5 724
Tato naučná píseň pochází z jednoho z mých nejoblíbenějších animáků mého dětství - Animaniacs. Pořad pro děti, který si mnohdy dospělí vychutnají i více. Vybral jsem z jejich tvorby toto video, protože má chytlavou melodii a poučný text. V Americe to pouštějí žákům jako materiál ke studiu. Prosím omluvte kvalitu videa, seriál je opravdu starý a najít kvalitní kopii není lehké.

Přepis titulků

Hej hou, znáš jména všech amerických občanů, ze kterých se stali prezidenti a získali tak výhled z toalety Bílého domu na Pennsylvánskou třídu? George Washington byl ten první, kdysi pokácel třešeň. Prezident číslo dvě byl John Adamson a číslo tři... Tom Jefferson nespal dlouho do noci, aby sepsal deklaraci. Tak se se svou ženou pohádal a donutila ho spát na gauči celou noc. James Madison nikdy neměl syna a bojoval ve válce v roce 1812.

Kolosální nos Jamese Monroea byl větší než Pinocchiův. John Quincy Adams byl číslo šest. Pak Andrew Jackson kope do zadků, tak se Jackson naučí hrát politicky. Příště je to ten, kterého si země vybere. Martin Vanburen, číslo osm, na jedno období zvolen hlavou státu. William Harrison, co jste mu přáli? Ten chlápek zemřel do 30 dnů. John Tyler měl rád folk, po něm přišel prezident Polk. Zachary Taylor rád kouřil, jeho dech zabíjel přátele, kdykoli promluvil.

Rok 1850 byl fakt důmyslný, nastupuje Millard Fillmore. Mladý a zapálený byl Franklin Pierce, muž bez brady. Následuje další období, čtyři dlouhé roky s Jamesem Buchananem. Pak začne Jih střílet z děl a máme tu občanskou válku. Válka. Válka na jihu v Dixie. Ná pálku nastupuje starý dobrý Abe Lincoln. Tu máte chlápka, co opravdu myslí.

Uchránil Spojené státy před smrsknutím. Zachránil loď státu před potopením. Andrew Johnson byl další, měl pár drobných nedostatků. Každý v Kongresu ho obvinil. A tak si země teď zvolí Ulyssesa Simpsona Granta, který řve a vzteká se a huláká. Když pije whiskey, přestože riskuje, protože si ji vylil na gatě. Je 1877 a demokrati se radují.

Ale všichni žasnou, když Rutherford Hayes vyhraje jen o jeden hlas. Jamese Garfielda někdo vážně nesnášel, protože byl zavražděn. Chester Arthur byl zvolen, o čtyři roky později byl vyměněn za Grovera Clevelanda, který byl fakt tlustý. Zvolen dvakrát za demokraty. Pak Benjamin Harrison a po něm je William McKinley na pálce. Teddy Roosevelt zaútočil na vrchol San Juan. A prezident Taft dostal účet. V roce 1913 nás Woodrow Wilson vede do první světové války.

Warren Harding je další na řadě. Pak si Calvin Coolidge vede dobře. A pak v roce 1929 krachuje burza a my najdeme... Herberta Hoovera a jeho velký debut, hodí na něj vinu a taky prohraje. Franklin Roosevelt, prezident, který nám pomohl vyhrát druhou světovou válku. Harry Truman, malý divný člověk, odslouží dvě období a když je hotov... nastupuje Eisenhower, který má moc od 1953 do 1961. John Kennedy měl Kamelot.

Pak jeho místo převzal Lyndon Johnson. Richarda Nixona přistihnou. A Gerald Ford hodně padal. Jimmy Carter měl rád volební výlety. A proslovy Ronalda Regana ze scénářů, všechny byly ze slavných filmů. A prezident Bush řekl: "Odezírejte mi ze rtů." Teď ve Washingtonu D.C. jsou demokrati a republikáni. Ale ti ve vedení jsou zřejmí, Clintonovi - Bill a Hillary. Příštím prezident, který vytyčuje cestu, možná můžeš jednoho dne být i ty.

Pak tisk překroutí všechno, co řekneš. Tak nasední do letadla a uleť. Překlad: Zikato www.videacesky.cz

Komentáře (21)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

všimli jste si, kolik prezidentů mělo špičku nosu níže než začátek nosu? :D že nevynalezli loutku dříve

180

Odpovědět

Díky tomuto songu umím americké prezidenty nazpaměť :)

190

Odpovědět

tornado : wow wikipedie, wow google prekladac ;)

180

Odpovědět

Animáci!!! :-D Tak na ty už jsem skoro dočista zapomněl! :-D

190

Odpovědět

joo, Animáky jsem milovala...a ty jejich písničky jsou skvělý.

190

Odpovědět

Zkuste zadat 'američtí prezidenti' na Googlu a schválně, je si vám to nehodí odkaz na wikipedii, kde je máte všechny, a můžete si je rozkliknout a zjistit si nějaké informace o nich, popř. najet na anglickou wikipedii, kde toho bude určitě víc, a zase přes googlu překladač se to dá automaticky přeložit, když neholdujete tolik angličtině... ;-)

182

Odpovědět

Země světa by nemělo smysl překládat. Je to nejlepší, ale překlad je nesmysl :)

190

Odpovědět

Přímlouvam se za Nations Of The World - země světa na videa česká.

180

Odpovědět

Roztomilé

180

Odpovědět

Nations Of The World je stejně nejlepší :D

180

Odpovědět

národy světa od nich se mi teda líbí mnohem více,....

180

Odpovědět

Animaky jsem vzdy miloval skoda ze uz je nikde nedavaj. Aspon o tom teda nevim rad bych je zase skouknul.

180

Odpovědět

Koľko bolo tých prezidentov? sa nedalo spočítať :D

180

Odpovědět

BMAJTZ : jj to vim taky..

180

Odpovědět

mohli by udela neaky novy s Obamou

180

Další