Flipsyde - US History

Thumbnail play icon
85 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:389
Počet zobrazení:6 121

Jelikož mě překládání rapových textů baví a obohacuje o zkušenosti jak z angličtiny, tak i ze života, nesu další písničku. Tento kousek se mi nedávno objevil v playlistu a natolik mě zaujal, protože v sobě nese opravdu povedené texty, které jakžtakž definují válečnou historii Země za velkou louží, Ameriky. Schválně se nad texty této skladbičky zkuste zamyslet. Pokud vám všechny metafory budou dávat smysl, můžete se považovat za dějepisu znalé příslušníky národa. Jako nápověda slouží videa a obrázky běžící v klipu. Sám se ale přiznám, že jsem párkrát zavítal ke strýčku Googlovi. :-D

Pokud byste měli tip na nějakou zajímavou rapovou písničku se zajímavými texty, komentujte, komentujte! Omlouvám se za ne zrovna uchu lahodící kvalitu zvuku, ale sám YouTube nic lepšího nenabídl a samotný klip jsem ke stažení na celém širém Internetu nenašel.

Přepis titulků

Pře Překlad: Překlad: bake Překlad: bakeLit Překlad: bakeLit w Překlad: bakeLit ww Překlad: bakeLit www. Překlad: bakeLit www.Videa Překlad: bakeLit www.VideaCesky Překlad: bakeLit www.VideaCesky.cz Zločin mám v krvi, můj otec se jmenuje Británie.

Jeho historie se skládá z krádeží, vražd a pasáků. Nechutně bohatej, největší vrah, kterýho jste kdy viděli. Až budu starší, převezmu to a budu král. Byl jsem zrovna v base, když získal novou půdu. Podle mě to začalo tím, že nechal otevřít svoje cely.

První na programu bylo ji vyčistit a prohlásit za moji. Tamní lidi to vzali v poklidu, byla to rychlovka. Prababička Afrika byla slepá a postižená. Synáčci ji zradili, my hráli odděleně a podmanili si invazi. Její děti jsme poslali otročit a zisky byly velký. Dělali jsme postranní obchody a já tak zbohatl. Tatík Británie na to přišel a chtěl mi dát co proto. Nechápe, že jsem chlap a zasloužím si trochu úcty.

Chtěl mi to nandat, ale já se držel svýho a vyhrál jsem. Pořád jsi můj táta, ale nejsi jedinej, kdo má kvér. S penězi přišly problémy, bratříček se rozjíždí. Říkají mu Jih a je to stát s pěkně prořízlou hubu. Ukázal jsem mu, jak to teď chodí, ale nechtěl se změnit. Miluju ho, ale věděl jsem, že mu stejně vystřelím mozek z hlavy. Jsem totiž Amerika. Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná Americe...

Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná Americe... Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná... S tátou jsme za dobře a strejdové jsou při nás. My, Francie, Rusko a Itálie jsme v pohodě. To jen tenhle negr Německo je jak utrženej ze řetězu. Peče s Japonskem, Tureckem a vůbec se nebojej. Začali si s mýma strejdama, tak jsme šli do války. Strejda Francie hned zkraje zemřel při meči.

Až opadne dým, nedáme jim možnost ústupu. Měli jsme je zabít, protože věděli, že nás málem měli. Znova to vypuklo, po dvaceti letech je to tu zas. Tentokrát nás strejda Itálie vyměnil a opustil. Byl jsem neutrální, když do mě udeřilo Japonsko. Věděli, že to nenechám jen tak a šel jsem do války. Prohrál bych, kdybych nepochroumal německou zbrojnici. Japonský kamikaze, vždycky připravený na smrt.

Shodil jsem na ně atomovku, aby věděli, že to myslím vážně. Mluvit jemně a nést velkou tyč, dělej, co říkám, nebo zemři. Já jsem Amerika. Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná Americe... Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná Americe... Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná... Soutěžíme se strejdou Ruskem, my dva máme slovo. Podpořil sever, tak jsem se přidal k Jižnímu Vietnamu.

Měla to být brnkačka, ale máme téměř 60 tisíc mrtvých. Bylo to horší než v Koreji, šlo nám doslova o život. Jedna rodinka Střední východ má chleba. Prodávají ropu všem, jenom ne mně? Uříznu jim hlavu! Můj synovec Izrael je přímo ve středu dění. Dokud skáče, jak pískám, může být v klidu. Svýmu parťákovi Iráku jsem zajistil zbraně a peníze. Chlapeček nabíral na síle a začal dělat blbosti.

Saúdská Arábie je v klidu, mají synka bin Ládina. Cvičil jsem jeho armádu, aby zastavili Rusáky. Pak mi řekl, ať si vezmu svoje vojáky a táhnu. Ukázal jsem mu prostředníček a on mi to vytmavil. Tak jsem mu to vrátil, stejně jako Iráku. A jestli nejsi můj pokrevní bratr, tak tě sundám. Synové Afriky vynalezli tu hovadinu zvanou rap. Vyzrazují moje tajemství, proto je pošlu pod kytky.

Moje říše vyrostla jak houby po dešti a možná brzy padne. Ale do historie se zapíšu jako pořádnej bojovník! Jsem totiž Amerika! Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná Americe... Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná Americe... Vždyť víš, vždyť víš, že Bůh žehná... Zločin mám v krvi, můj otec se jmenuje Británie. Červená, bílá, červená, bílá, modrá.

Ano, Bůh žehná Americe. Ano, Bůh žehná Americe.

Komentáře (78)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Nemecko, s Japonskom a Tureckom v 1 S.V :D chlapec si asi pomylil Japonsko s R-U

10

Odpovědět

Člověče, rozhodně se přimlouvám za překlad Kenji od Fort Minor. The Rising Tied je neskutečně opomíjený album (vím, je tu Believe Me), a Kenji je podle mě jeden z nejsilnějších songů vůbec ..
http://www.youtube.com/watch?v=pUBKcOZjX6g

190

Odpovědět

Kdyby aspoň měl ty dějiny trošku zmákly a neměnil je podle svýho názoru...

208

Odpovědět

No je jestli něco, tak je to spíš vtipný :D Uncle Russia ?? :D ať radši rapuje o tom že má velký auto, děvky a je to velkej kluk s kvérem nebo něco takovýho... je peklo když si takový retardi berou do huby něco o čem vědí prd...

213

Odpovědět

taky se primlouvam za Flipsyde-Someday
prosim prosim :) :)

181

Odpovědět


Odpovědět

EMINEM - without me :D

180

Odpovědět

tvl sorry vietnamu :D

200

Odpovědět

je pěkné, že autor nezpívá o tom jak USA prohrálo ve větnamu, ale jen jak se zapojilo :)

180

Odpovědět


Odpovědět

No jako nevim ale ze dne na den mi tu nejdou videa..... jednou sem to viděl a je to fakt dobrej text kdybych uměl plynule Anglicyk asi bych fakt začal poslouchat rap, Hip-Hop atd.. A když sem se chtěl na tohle video podívat po druhý tak mi to nejde a stává se mi to čim dál častějš...

180

Odpovědět

musím jim vytknout že k první světovej mají dokumentaci z druhej světovej :D

180

Odpovědět

Velice zajimava dlouha pisnicka je od Soldier of allah - 1924

180

Odpovědět

Je to zaujimave...

Ak ide o politicko-socialny rap, tak mozno Killer Mike feat Ice Cube - Pressure, ak ide o zabavu, tak O.P.P. od Nauhty By Nature (Treach ma nenormalny skill)

180

Odpovědět

tento styl opravdu neposloucham...
ale musim uznat, že po přelození se mi to opravdu líbí :D
kdybych uměl anglicky dost na to abych si mohl písničky v hlavně překládat začal bych nejspíš hip-hop poslouchat

180

Další