MC Hammer - U Can't Touch ThisHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:358
Počet zobrazení:6 726

Tento týden nás v Hudebních klenotech roztančí nezaměnitelný MC Hammer a jeho veleúspěšný hit U Can’t Touch This (1990). Hlavní riff, který si dnes automaticky spojujeme právě s touto písní, si Hammer paradoxně „vypůjčil“ od Ricka Jamese (schválně, jestli znáte jeho Super Freak z roku 1981). Ten Hammera zažaloval za porušení autorských práv, načež mu Hammer přiznal spoluautorství na písni, takže k soudnímu sporu nakonec nedošlo.

 

Přepis titulků

A vítězem se stává... MC Hammer! Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Moje hudba je tak drsná, až si říkám "Bože můj, díky ti za hlavu plnou rýmů a hbitý nohy."

Je prima, když jsi jednička, pašák z Oaklandu. Je to o mně známý a tenhle rytmus nepřekonáš. Říkal jsem ti to, kámo. Na tohle nemáš. Jo, takhle tu totiž žijeme. Na tohle nemáš. Podívej se na moje oči. Na tohle nemáš. Teď rozjedu ten bláznivej text. Zbrusu nový kecky, ty jsou to pravý.

Chce se ti tancovat. Tak se zvedni, vem šmrncovní holku a chyť ten rytmus, dokud jede. Počkej, obuj se do toho, ať vědí, o co jde. Přesně takhle. Nedokážeš si pomoct, ostatní se stahujou. Jen ať vědí, že jsi třída a že tenhle rytmus nepřekonají. Říkal jsem ti to, kámo. Na tohle nemáš. Proč tam tak stojíš? Na tohle nemáš. Už zvonilo do školy, ty troubo. Dej mi píseň nebo rytmus a já zařídím, aby se zapotili.

Už vědí, že je řeč o Hammerovi a jeho show. Je to bomba, šlape to. Zpěváci se potí, dej jim osušku. Nebo pásku, aby zjistili, jak v devadesátkách ovládnout žebříčky. Dej do toho všechno, nebo to rovnou zabal. Přesně tak, protože víš... Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Rozjeď to! Stop.

Teď Hammer. Pojď s rytmem. Jestli to nedokážeš, jsi nejspíš mrtvej. Zvedni ruce, hejbej s nima, prohrábni si vlasy. To je ono, jsi vítěz. Tancuj s náma a zhubneš. Hejbej se, vrť zadkem. Pojďme všichni rozhejbat pánev. Na tohle nemáš. Koukej, člověče. Na tohle nemáš. Měl by ses blejsknout, protože víš... Na tohle nemáš. Už zvonilo do školy.

Rozjeď to! Stop. Teď Hammer. Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Rozjeď to! Stop. Teď Hammer. Vždycky, když mě vidíš, je Hammer naprostá třída.

Jsem hvězda parketu a král mikrofonu. Proč bych s tím měl vůbec kdy přestat? Když ostatní dělají nahrávky, ze kterých není hit. Vystupoval jsem po celým světě, od Londýna po západní pobřeží. "Hammer jede, Hammer je třída!" Ostatní si můžou jít hrát. Na tohle nemáš. Na tohle nemáš. Na tohle nemáš.

Říkal jsem ti to. Na tohle nemáš. Jsem třída. Na tohle nemáš. Vypadni odsud. Na tohle nemáš. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (9)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

To jsou ty krásné paradoxy. Od kamaráda co žil v Americe jsem slyšel že tahle písnička spolu s Ice Ice Baby od Vanilla Ice pomohla prosadit hiphop do mainstreamových rádií a žebříčků. A u nás zase spousta fandů taneční hudby 90. let tvrdí, že to byla jedna z prvních vlaštovek dance/eurodance v ČR.

10

Odpovědět

Bohužel konstantuju že současný marketingový šum neumí vyrobit ani geniálního tanečního hudebního debila.

11

Odpovědět

ten jeho styl tance je prostě boží :D :D :D

140

Odpovědět

som zvedavý či o 20 rokov bude takto komicky pôsobiť aj pán Worldwéjd :D

60

Odpovědět

Kéž by se vrátilo metalové okénko...

218

Odpovědět

Celkem sranda dělat tohle v muzeu.

210

Odpovědět

World of Warcraft - Tanec Orců :D

317

Odpovědět

Já nevim, z nějakýho důvodu mám pocit, že ten, kdo to zpívá, by měl bejt zelenej, robustní a namakanej. :-D

433

Odpovědět

Každý, kdo viděl Little Miss Sunshine, tak zná originál! :)

85