Flipsyde - Happy Birthday

Thumbnail play icon
94 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:616
Počet zobrazení:9 808

Osobně na rap moc nejsem, ale nevyplatí se házet všechny písničky do jednoho pytle. Najde se řada výborných kousků s duchaplnými texty, ve kterých se řeší něco, co stojí za řeč, a ne jen děvky, prachy, sex, drogy a jim podobné. Happy Birthday od Flipsyde je toho příkladem. Písničku určitě většina z vás zná. Jeden čas hrála na každém rádiu. Mnozí z vás však ale neví, o čem vlastně je. A proto jsem ji pro vás přeložil.

 

Přepis titulků

Překlad: scr00chy www.videacesky.cz Všechno nejlepší k narozeninám. Přej si něco. Přijmi mou omluvu. Přemýšlím, jaké to mohlo být. Byl bys malý andílek, nebo ďáblík? Kluk, co lítá venku s kámošema? Nebo tvrďák s krásnýma hnědýma očima? Zaplatil jsem za vraždu, ještě než určili pohlaví.

Dal jsem přednost našim životům před tvým. Ani jsi nedostal možnost otevřít oči. Přemýšlím, jestli jsi jako plod bojoval o svůj život. Byl bys malej génius, co má rád matiku? Hrál by sis v oblečení do školy a tím mě vytáčel? Byl bys malej rapper jako taťka Piper? Donutil bys mě přestat kouřit? Přemýšlím o barvě tvé kůže a tvaru tvého nosu.

A jestli bys mluvil rychle nebo pomalu. Přemýšlím o tom každý rok, tak jsem popadl pero... Všechno nejlepší, miluju tě, ať už bys byl jakýkoli. - Všechno nejlepší. - Myslela jsem, že to byl sen... Něco si přej. ...ale byla to krutá realita. Všechno nejlepší. Myslela jsem, že to byl sen...

Něco si přej. ...ale byla to krutá realita. - Udělala jsem chybu! - Mám milion výmluv pro tvou smrt. Jiní mají svoje důvody pro vraždu. Kdo ví, jestli bysme to zvládli, nebo ne? Byl jsem mladej a problematickej, ale mohl jsem být tátou. Strach z toho, že budu jako můj táta, nikdy nezmizel. Často o tom přemítám při popíjení piva.

Moje představa o rodině byla umělá a falešná, a když přišel čas tvořit, udělal jsem chybu. Teď máš malýho brášku. Možná to jsi vlastně ty. Možná jsi nám odpustil? Víš, že jsme byli zmatení. Možná, že pokaždé, když se usměje, ty jsi pyšný, že táta se polepšil. Nikdy ženský neříkám, co má dělat se svým tělem, ale když nemá ráda děti, tak si může dát odchod. Přemýšlím o tom každý rok, tak jsem popadl pero...

Všechno nejlepší, miluju tě, ať už bys byl jakýkoli. - Všechno nejlepší. - Myslela jsem, že to byl sen... Něco si přej. ...ale byla to krutá realita. Všechno nejlepší. Myslela jsem, že to byl sen... Něco si přej. ...ale byla to krutá realita.

- Udělala jsem chybu! - Z nebe do lůna a zpátky do nebe. Z konce zase na konec, bez začátku. Možná se jednoho dne potkáme. Na místě mimo čas a prostor. - Všechno nejlepší. - Z nebe do lůna a zpátky do nebe. Z konce zase na konec, bez začátku. Možná se jednoho dne potkáme. Na místě mimo čas a prostor.

- Všechno nejlepší. - Myslela jsem, že to byl sen, Něco si přej. ...ale byla to krutá realita. Všechno nejlepší. Myslela jsem, že to byl sen... Něco si přej. ...ale byla to krutá realita. Udělala jsem chybu!

Komentáře (62)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

to chceš a by nebyl sám sebou? Keep it real

190

Odpovědět

Možná, že kdyby si na sebe nevzal teplákovku a při záběrech na něj neměl epileptický záchvat, byl by klip i dobrý. Písnička je skvělá, epilepsie ne.

189

Odpovědět

Drago: Pravda!

191

Odpovědět

Ten českej "rasizmus" proti hoperům, je tu jen kvůli tomu, že za komunistů jediný co tu bylo byl metal punk rock tak se neni čemu divit, protože všichni starší maj v sobě pořád tu metalovitost a punkovitost. Děkujme PSH,BBF,Supercroo že to tu začli dělat.

195

Odpovědět

krasná písen :-))))))

190

Odpovědět

Nádhera... opravdu sem nevěděla o čem ten text je... a ted... no až mě zamrazilo...

210

Odpovědět

Ještě jednou někdo kecne, že rap je o ničem a není to hudební styl. Doufám, že si to pustí co nejvíc takových "chytráků", co neumí anglicky a dělají, že všemu rozumí.
Krásný překlad ;D

212

Odpovědět

jedna z nejlepších písniček! No a co že nejsem dospělej? Na nic si nehraju, nechapu ten českej "rasismus" v tomhle smyslu. To že sou takový někteří nebo možná i většina neznamená, že sou takoví všichni.... Někteří prostě nechápou, učení je největší vyrovnávač! Jestli se vám to nelíbí tak si to nepouštějte.... Jinak palec nahoru za hezkej překlad, někdy je fakt potřeba =D

180

Odpovědět

Tento song som počul tesne po jeho vydaní, a často ho používam aj v škole keď prednášam, ako demonštráciu toho, že aj rap môže byť "o niečom". Nejedna študentna sa pri preklade rozplakala.

Krásna vec, krásny song, krásny text, a veľmi silná idea.

210

Odpovědět

Nikdy jsem si nemyslel, že ta písnička bude nějak veselá, ale že je to až takhle smutný..
Jinak díky za překlad.

190

Odpovědět

to xSpeeDx : :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

180

Odpovědět

to xSpeeDx: Jestli ti můžu dát radu do života, tak alespoň do svých patnácti let nic nekomentuj. Lidé si pak myslí, že jsi blbeček ;-)

180

Odpovědět

RE:

Katka 21.7.2010 - 16:15
to Rada: ja tenhle styl moc nemusim, ale spis kvuli pubertakum co si na nej jen hrajou aby byli “in”, hodne techhle psnicek ma pekne texty..treba tahle, ale neni to narozeninova pisnicka (hrat se da samozrejme na narozeniny, ale nema vyznam “hodne stesti, zdravi..hodne stesti, mily XY”), proste kvuli textu – ja osobne bych teda nikomu jako narozeninovou pisnicku nezpivala o potratu

EDIT:

ty kravo vle kdy nevis o cem ta pisnicka je tak se do toho neser!! on to zpiva o svim synovi a ne ze to budes zpivat nekomu na narozeniny twle!! ten jeho syn mel mit narozeniny proto je tam vsechno nejlepsi!! nejdriv si to jesta aspon 5x poslechni a pak neco kecej!!

191

Odpovědět

tu písničku miluju..neposloucham rap, ale rock a to sou hodně odlišne styly, ale tuhle pisničku prostě fakt miluju...je strašně pěkna, ma užasny text..dokaaže mě rozbrečet a to dokaže fakt malo věci..

190

Odpovědět

to bylo zajímavé a fakt sem netušil že je to o tomdle

190

Další