Tahle země je má

Thumbnail play icon
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:1 254
Počet zobrazení:18 624

Zde je krátké hudební video k zamyšlení. O oblast Jeruzaléma a okolí se bojuje už od starověku, ale jak zde uvidíte, tato země patří vlastně jen jedné osobě.

Přepis titulků

TATO ZEMĚ JE MÁ Tato země je má, Bůh mi ji daroval. Tuto odvážnou a starobylou zemi dal mně. A když ranní slunce odhalí její vršky a pláně, tak vidím zemi, kde si děti mohou volně běhat.

Tak mě chyť za ruku projdi zemí se mnou. Projdi touhle kouzelnou zemí se mnou. Ačkoliv jsem jen člověk. tak když stojíš na mé straně, s pomocí Boží, vím, že dokážu být silný. Ačkoliv jsem jen člověk, tak když stojíš na mé straně, s pomocí Boží, vím, že dokážu být silný.

Abych z této země udělal náš domov. Pokud budu muset bojovat, tak budu bojovat, abych z této země udělal náš domov. A dokud nezemřu, je tato země má!

Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (74)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Kdo je kdo v tomto videu :
http://blog.ninapaley.com/2012/10/01/this-land-is-mine/

;)

310

Odpovědět

Ozzy ? :D

241

Odpovědět

0:32 Je myslím "brave" myšleno jako překrásná, nikoliv odvážná. Brave new world se také překládá jako Překrásný nový svět.

243

Odpovědět

Realistické Age of war s pesimistickým koncem :)

220

Odpovědět

Nebýt Izraele tak se celý západní svět zhroutil pod nadvládou muslimů.Tedy pokud padne Izrael muslimům nic nezabrání v tom aby vyplenili Evropu.

3755

Odpovědět

To skôr nebyť Turecka. Izrael je len taký rozmaznaný fracek a jablko sváru, čo si myslí, že len preto, že ho všetci od narodenia týrali tak si teraz môže robiť čo si zachce.

01

Odpovědět

Tož tomuto říkám diskuze... Takovu jsem eště neviděl...Jak zlaty stranky to tu vypada.

251

Odpovědět

Jazzová verzia z konca videa
http://www.youtube.com/watch?v=Zl6uMU6v3UQ&feature=plcp

180

Odpovědět

Izrael na východe nemá čo robiť. Izrael vznikol podporou západu, ale keby vnikol mimo východu, bol by svätý pokoj...Židia sú dlho aj v európe a mohli tu pokojne žiť... Namiesto toho vznikol Izrael ( židovský štát ) na území, kde sú najviac nenávidený... Židia si skrátka vybrali blbé miesto na vznik štátu a je to len ich problém.

2649

Odpovědět

to stejný se dá říci o Slovácích ;) dějinně jsou na tom ještě hůře než židé

2621

Odpovědět

+vintasonMáš pravdu... Európske národy sú povestné svojou vzájomnou nevraživosťou... Takisto náš šťát vznikol podporou čínskej komunistickej strany... A takisto sme v neustálom konflikte s väčšinou naších susedov...Izrael a Slovensko je nachlp rovnaké

251

Odpovědět

Keby chcel niekto hudbu bez tých pazvukov http://www.youtube.com/watch?v=QEYmomUuveU

217

Odpovědět

Jé, Nina Paley :) Doporučuju vám od téhle režisérky shlédnout film Sita Sings the Blues.

190

Odpovědět

proc mi ta pisnicka pripomina Fantoma Opery?

201

Odpovědět

Mně to připomínalo spíš intro Casina Royale.

230

Odpovědět

je to tak a vládci, jednoprocentní elita na pozadí z kažého konfliktu bohatla od nepaměti vždy umírali lidé jako jsem já nebo Vy a oni se jen mrtvolám smáli lid povstane a války ustanou

1920

Odpovědět

Války neustanou nikdy, jedině až nás vyhladí roboti. Vraždit se, závidět si, pomlouvat se... to všechno patří k lidstvu a dokud budou na světě lidi, bude se historie více či méně pravidelně opakovat. Lidi jsou schopní dát si do kebule kvůli takovým malichernostem jako je fotbal, náboženství, politika, ženský.
Lidu stačí chléb a hry, ale když se mu nakuká, že jsou jeho hodnoty ohroženy, tak se lid neváhá dopouštět nejhorších zločinů vůči nepříteli. Mrkni do nějaké učebnice dějepisu a nebo tady na webu, jak málo stačí k tomu, aby jedna blbina (respektive soustava mnoha nešťastných proměných) stačila k tomu, aby se sousedé vraždili, upalovali, znásilňovali (v libovolném pořadí ;)

00

Odpovědět

I když samozřejmě neschvaluji žádné války ani násilí. Tak obdivuju Izrael, musíte uznat, že tento maličký stát odhodlaně a statečně odráží útoky ze všech stran na jednou (Egypt, Sýrie). Jejich nátura mi trochu připomíná Skoty, prostě takový bojovný, statečný a neohrožený národ, který se nikdy nevzdá svojí svobody. Izraelci toho v dějinách celkově vytrpěli asi nejvíc, ale stejně je to nezlomilo, jsou jako velká rodina. Navíc jejich náboženské praktiky jsou povětšinou mírumilovné, neškodné a jsou otevřeni novým věcem, vynálezům. Tento relativně mladý stát za chvilku překonal ve vývoji dlouho vyvíjející se země. A celkově myslím, že má ohromnou budoucnost.

3151

Odpovědět

Ježišmarja to je výžblept. Víš proč překonal dlouho se vyvíjející země? Protože USA většinu svý zahraniční pomoci pumpuje do jenoho státu - a to do Izraele - už desítky let. Podle mezinárodních organizací byl do první intifády v roce 1989(povstání palestinců proti izraelský okupaci) poměr obětí 10:1 pro palestinskou stranu. Chápeš co to číslo znamená? Že izraelskej státní terorismus byl jen co do počtu obětí desetkrát brutálnější než ten palestinskej. Od roku 1967 Izrael porušil desítky rezolucí OSN ignorujíc mezinárodní právo s vědomím, že s amíkama za zadkem je vše v pořádku. My tu pláčem nad tim jak nám v roce 1968 vjeli tanky do Prahy a zabili pár lidí. Těchhle pár dní vojenský agrese nám stačí abysme nenáviděli rusy. Představ si že by taková násilná vojenská okupace trvala 40 let a počet obětí by se vyšplhal do desítek tisíců. Náš hněv by neznal mezí. Nemluv mi o mírumilovnym národu a přečti si něco o tomhle kusu moderní historie. Z televize si kompletní obrázek neuděláš.

2948

Odpovědět

+Kilianmě se líbí jak jsi z izraelců šmahem udělal zloduchy bylo to naše OSN(nebo jeho předchůdce) kdo je tam nacpal a to ještě s tím že podmínky nastavili silně nevýhodně pro židovskou stranu - minimum území v tehdejším státním celku a z většiny v nebydlené poušti :)(v duchu asi chtěli aby vznik židovského státu neuspěl) to nevyšlo, a Izrael se osamostatnil a odolával mnoha pokusům o svou likvidaci, tam se možná v Izraeli vyvinula snížená tolerance k jakékoliv hrozbě což dle mého názoru je naprosto pochopitelné chápu že dle tvého názoru si už na začátku měli lehnout a nechat se podřezat jak jehňata bylo to jejich okolí co je donutilo používat sílu ale chápu že ty to chceš vidět černobíle :)

2117

Odpovědět

+KilianNastuduj si něco o životě v moderním Izraeli. Např. jak Izrael propustil asi 500 arabských zločinců za jednoho svého vojáka, jak je jižní Izrael neustále odstřelován a napadán arabskými teroristy a Evropa na něj stále tlačí, aby vykonával politiku appeasementu.

245

Odpovědět

+KilianOpravdu se zajímáš o historii? Jaké knihy jsi vlastně četl? Předpokládám že sleduješ dokumenty typu Vetřelci dávnověku, že ano?

20

Odpovědět

J"ejich nátura mi trochu připomíná Skoty, prostě takový bojovný, statečný a neohrožený národ, který se nikdy nevzdá svojí svobody."

Nevím o tom, že by Skotsko bylo svobodné??

2014

Odpovědět

Arwen: souhlasím s tebou, že si toho židé vytrpěli ve své dosavadní existenci dost, ale nesouhlasím s tím, že si to nakonec musí odskákat arabové, kteří byli postaveni do situace, kdy jim západní svět v roce 1948 nastavil podmínky na další žití v tamní oblasti. Je to dost podobná situace jako když byl stanoven protektorát Čechy a Morava. Někde žiješ po staletí a najednou ti někdo řekne: Sorry kámo, ale jelikož tohle území v dávný historii patřilo někomu jinému, tak mu ho teď předáváme, protože máme tu moc(britové) a ty se radši přestěhuj někam jinam(protože od teď to není tvůj pozemek) nebo se přizpůsob novým podmínkám(vždy budeš míň než nový osadník). Toto mi příjde akorát jako přebarvený nacionalismus na bledě modrou. S amerikou za zadkem se dá zvládnout všelicos: Rozšíření území, zatýkání a mučení lidí(i neviných)pouze na základu podezření, otevřeně vyhrožovat a plánovat útok na svobodné a autonomní země(Írán), nerespektovat nařízení OSN atd. atd. atd. Vždyť je to docela podobné tehdejší třetí říši...nebo ne? Agrese vyvolaná bílými západními mocnostmi je přenesena na jiné území a obyvatelstvo a to přeci stačí k vyrovnání s do té doby utlačovaným národem...... No nic, nebudu to dále komplikovat a jenom řeknu, že hlavní problém na celém světě jsou náboženství jako taková, která usmrtila snad více lidí než všechny nemoci. Věřte bohu(ům), přírodě, mimozemšťanům, oholený vagíně, čemukoliv, to je fuk :) Jinak video je super a trefné a přesně vystihuje o co se tady pereme.... Tornádo: dal jsem ti ten jedinej mínus tak mi ho dej třeba taky ;)

267

Odpovědět

+alouvakTy podmínky byly nastaveny v roce 1918 a následujících letech, ne v roce 1948. Prostě spojenci rozhodli, že se území po poražené osmanské říši rozdělí a vzniknou budoucí arabské státy, jako Sýrie, Irák, atd. a v Palestině vzniknou dva státy, jeden Arabský - Jordánsko, a jedn Židovský - Izrael, který měl být o dost větší, než dnes. Ono i za arabské nadvlády tvořili většinu obyvatelstva Židé. Málokdo si tedy uvědomuje, že Izrael v roce 1948 nevznikl, ale jen získal samostatnost.

10

Odpovědět

Tak toto je fakt úžasné video, pointa na konci ma fakt dostala, ak sa to dá nazvať pointou, skôr jednoducho konec ma dostal :) úplne super výborné...
PS:ten konec som fakt nečakal

232

Odpovědět

Tohle je naprosto luxusní video, škoda že nepůjde stáhnout i s titulkama... opravdu paráda. 10/10

182

Další