Apríl a letní časLast Week Tonight

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 235
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:490
Počet zobrazení:7 361

Show Johna Olivera tento týden v televizi nevysílala, proto vám přinášíme dvě starší kratší videa. Dostane se vám rady, jak vylepšit tento apríl a dozvíte se, proč přecházíme na letní čas. Kompletní epizody pořadu Last Week Tonight with John Oliver můžete sledovat každou neděli v noci na televizní stanici HBO Comedy. Poznámky: Hned na začátku videa s aprílem odkazuje na dokument HBO The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst, ve kterém se Durst defacto přiznal k vraždě a na jeho základě byl zadržen FBI.

Přepis titulků

Zdravím, jsem John Oliver, moderátor Co týden dal a vzal. Tento týden nevysíláme, protože chci HBO vylepšit sledovanost. Plánuji zabít a rozčtvrtit mého kamaráda. Takhle to zřejmě teď funguje. Každopádně v této řadě... Já to udělám! Čemu tu tleskáte? K čemu mě povzbuzujete?

V této řadě jsme se bavili o tabákovém průmyslu, o volebním právu v teritoriích a o infrastruktuře. Nyní bych rád mluvil o vážném problému. O aprílu. Apríl má ke vtipům stejně blízko, jako den sv. Patrika k irské kultuře. Je to výsměch samotnému konceptu a často to končí rvačkou. Ale možná nevíte, že apríl vymyslel Roosevelt roku 1934, aby povzbudil morálku lidí během krize.

Apríl! Není to pravda! Vymyslel jsem si to! Věřili jste mi a já tu důvěru zradil. Zradil jsem vás. Není zrada zábavná? Bylo to nepříjemné, že? Na chvilku se nad tím pocitem zamyslete.

Navenek jste se mohli smát, ale uvnitř, přiznejte si to, jste byli zklamaní. Zaprvé, vítejte v mé hlavě. Zadruhé, omlouvám se vám, byl to naschvál. Naschvály jsou hrozné. Každý, kdo tvrdí, že si apríl užívá, je nejspíš sociopat. Ve skutečnosti tím říká: "Nemůžu se dočkat, až ublížím lidem v mém okolí." Pokud chcete zlomit srdce vaší rodině, nedělejte jim nějaké naschvály.

Požádejte je o peníze na další improvizační kurz. Můžete to dělat kdykoliv během roku a otřese to jimi. Navíc nepotřebujeme speciální svátek, při kterém zklameme své milované. Neúmyslně to děláme během jakéhokoliv jiného svátku. No dobře, kdy řekneš "Vánoční apríl" a dáš mi skutečný dárek? Tenhle svetr je ohavný! Ale já bych vám chtěl dopřát ten nejlepší apríl ze všech. Zavřete oči.

Zavřete je. Představte si ten nejlepší aprílový žert jaký vás napadne. A nyní... Nikdy se to neopovažujte udělat! Ani o tom nikomu neříkejte, jste zrůda! Víte co, udělejme to pořádně. Všichni, kteří mě sledujete, zvedněte pravou ruku a společně učiňme přísahu o aprílu bez naschválů. Opakujte po mně.

Slavnostně přísahám, že během tohoto aprílu nenahraju na Facebook falešnou fotku zasnoubení jako nějaký pitomec. Nebudu šířit falešnou zprávu o úmrtí celebrity, protože to lidi rozesmutní. Nebudu plánovat žádné aprílové žerty. A pokud uvidím, že je někdo plánuje, řeknu mu: "Hej, chováš se jako kokot.

Přestaň se tak chovat." Vraťme se, vraťme se... Řeknu jim: "Hej!" "Chováš se jako kokot." "Přestaň se chovat jako kokot." "Přestaň se chovat jako kokot." "Ale vážně, přestaň se chovat jako kokot." Děkuji, že jste s námi učinili přísahu aprílu bez naschválů.

S vaší podporou snad vrátíme prvnímu dubnu jeho původní význam. Je to den, kdy se podíváme do kalendáře a pomyslíme si: "Sakra, musím se dát do daní!" "Sakra!" Co týden dal a vzal se vrátí na obrazovky za týden. Děkuji za sledování! Překlad: Mithril www.videacesky.cz

Komentáře (51)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Toto je jednoznačný kandidát na najbližší preklad Olivera ;)

http://dsl.sk/article.php?article=16864

00

Odpovědět

Tak letní čas je neskutečný bullshit.

202

Odpovědět

S tím aprílem jsem mu na to neskočil. V Simpsonech to vysvětlovali a říkala to dokonce Líza, a ta má vždycky pravdu.

142

Odpovědět

Bych nechal zrušit všechen čas a byl by klid.

171

Odpovědět

Sranda je, že čas v podstatě neexistuje :)

816

Odpovědět

NEMOHLI BY JSTE PROSÍM PŘELOŽIT TOHLE VIDEO OD JOHNA OLIVERA? PODLE MNE SE JEDNA O JEHO NEJVTIPNEJSI VIDEO :) https://www.youtube.com/watch?v=oHg5SJYRHA0

1124

Odpovědět

Apríl byl včera

122

Odpovědět

+SalemSalem :

Řekl bych, že se nejedná o apríl, ale o klasický Rickroll ty nesympastycká bandasko ;) Na ten je čas vždy. You just got burrrrned!!

116

Odpovědět

Zimní čas je čirá zhovadilost, celý rok by měl být letní aby bylo odpoledne déle světlo... k čemu mi je ráno světlo, když jdu stejně do zasraný školy/práce.

2720

Odpovědět

Potom by se ale museli změnit všechny učebnice přírodovědy nebo fyziky, které říkají, že slunce vystoupá na nejvyšší bod na obloze ve 12:00.
S letním časem je slunce nejvýše až ve 13:00.

327

Odpovědět

+mmmmmKdyž pluto odebrali z planet, taky to nebyl problém :)

473

Odpovědět

Chápu, ale ten tzv. "zimní čas" je opravdu jediný správný - letní čas je uměle vytvořený a já osobně mám mnohem větší problém při přechodu ze zimního na letní než obráceně.

Rozhodně bych byl pro jeden čas a preferoval bych ten přirozený, "zimní" (hodina světla navíc mi je ukradená a naopak bych kolikrát uvítal, když by byla tma dřív..při letních táborácích, na venkovních koncertech atd.), ale přežil bych i ten letní - jen ať je prostě jen jeden a netravujou nás s tím furt.

425

Odpovědět

+Slash_lukeTak ono asi záleží na těch aktivitách které jsou ti prioritní no :D ale myslím že se shodneme, že dva časy jsou na prd :D

41

Odpovědět

+Slash_lukevážně máš větší problémy při přechodu ze zimního času na letní? kdo by to čekal, že okradení o jednu hodinu spánku bude nepříjemnější než spaní o hodinu déle ... fakt zajímavý jev tohleto ... :-O

157

Odpovědět

já osobně bych byl pro, aby se každý den den posouval o 1 minutu, od jarni rovnodennosti dopredu a od podzimni dozadu.
usetri se miliardy za energii, procisti se ovzdusi, prodlouzi se delka zivota a obecne se zkvalitni zivot diky lepsimu biorytmu, atd....
ale musim se nekam schovat pred hodinari a pamatkari, klasicke mechanismy se jen tak preprogramovat nedaji, dale pred programatory, atd....

potlesk si nechte na dobu, az me oceni za objev stoleti

523

Odpovědět

Teď to vysvětli mé mikrovlnce

1101

Odpovědět

+SalemDřív nebo později ti stejně jako telefon bude mikrovlnka synchronizovat svůj čas podle internetu/síťe.

61

Odpovědět

však jo (to Salem - jak jsem psal, před kým se budu muset schovat...) a však jo (to course...pokrok nezastavíš...harmonizovat technokratické prostředí více s potřebami člověka) :-)

00

Odpovědět

+MMZteď z harmonizuj Orloj, nebo Brněnský penis

20

Odpovědět

+MMZBrněnskýho pindulína není potřeba harmonizovat, čas z něj stejně nikdo nepozná.

70

Odpovědět

+MMZto nejsou slunečný hodiny?

40

Odpovědět

Nechal bych letní čas nastálo, k čemu mi je světlo v 5 hodin ráno? A v zimě tma ve 4 hodiny je taky krutě na hovno.

3015

Odpovědět

Taky nechápu proč letní čas neni pásmovej a "zimní čas" se nezruší. O tom jakej se používá čas rozhoduje stát ne? Třeba Čína která zasahuje do pěti pásem ale používá jedno.

34

Odpovědět

No, tak mě je třeba světlo v 5 ráno k tomu, že nemusím vstávat do tmy... Mnohem lépe se mi vstává do světla, tak bych spíš uvítala celoročně zimní čas...

84

Odpovědět

Nic jako "zimní čas" ve skutečnosti neexistuje. Je pouze středoevropský čas (zkratka SEČ, anglická zkratka CET), který zatím nejlépe odpovídá rozdělení časových pásem a středoevropský letní čas (zkratka SELČ, anglicky CEST), který byl odvozen od návrhu dočasného řešení energetické a palivové spotřeby, což už je v nynější společnosti jenom na závadu a jako takové by zase mělo být zrušeno.
Když ti statické rozdělení času na 24 hodin celoročně nevyhovuje, tak můžeš chodit spát se slepicemi ;)

40

Odpovědět

aprílový žerty mi už moc vtipný nepříjdou, asi to bude tím že jsem dospělejší, nebojte se mám smysl pro humor :D

126

Odpovědět

"Asi to bude tím že jsem dospělejší."
~UNICORN-DICKHEAD 2015

1664

Odpovědět

+laky941Aha protože dospělost znamená nedávat si vtipnou přezdívku, viď lakatoši90210 ;)

126

Odpovědět

Jinak letní čas je dnes hlavně proto, abychom si po práci užili sluníčko. Když by bylo světlo už ve čtyři ráno a tma v šest, tak by to bylo pěkně na hovno, že? To by pak ty kancelářské krysy nemohly chodit odpoledne na nudapláž si opalovat svoje chlupaté p****e. A nemají to v austrálii naopak?

1817

Odpovědět

John umřel

1924

Odpovědět

Rechtsschutzversicherungsgesellschaften = pojišťovna zaručující právní ochranu. Nemáte zač ;-)

1577

Odpovědět

Řikám si, že by Onion News mohli jako Apríl nahrát nudné, ale pravdivé politické video :D

842

Odpovědět

Jak ti lidi náhodně mumlali když to bylo moc dlouhý :D

592

Odpovědět

Může tady někdo trochu rozvést tu myšlenku jak to šetřilo palivo a energii ? Díky =)

61

Odpovědět

Delší denní světlo - začínáš svítit o hodinu později.

261
Další