Army of Lovers - CrucifiedHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
80 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:288
Počet zobrazení:9 777

Dnes si v Hudebních klenotech 20. století připomeneme švédskou skupinu Army of Lovers a jejich nejznámější hit Crucified z roku 1991. Skladba Crucified měla úspěch napříč Evropou a kapela si díky ní údajně získala i uznání Kurta Cobaina. Jsem zvědavá, jak uspěje dnes u vás.

Za tip díky hAnko :)

Přepis titulků

Jsem ukřižovaný. Ukřižovaný jako můj Spasitel. Úplný svatoušek. Celý život jsem se modlil. Jsem ukřižovaný za svatý rozměr. Božské nanebevstoupení. Nebesa vzdálená.

Viděl jsem tu nejtemnější temnotu a bojoval s bohy. Jezdil jsem na ušlechtilém spřežení. Pršelo, že by psa nevyhnal. Stojím před svým Stvořitelem jako Mojžíš na kopci. Pekař s Guinessovým rekordem. Podřídím se tvé vůli. První recitátor. Viděl jsem věčné světlo. Nejlepší hlasitý bojovník lidskému zraku skrytý. Když jsou trny pouhým vtipem, hrál jsem dvojí hru. Jeruzalém o Velikonocích.

Pláču a modlím se, mon Dieu. Pláču a modlím se, mon Dieu. Jsem ukřižovaný. Ukřižovaný jako můj Spasitel. Úplný svatoušek. Celý život jsem se modlil. Jsem ukřižovaný za svatý rozměr. Božské nanebevstoupení.

Nebesa vzdálená. Četl jsem knihy proroků, slyšel různé příběhy. Než přestanu dýchat, navštívím svou duši. Když jsou trny pouhým vtipem, hrál jsem dvojí hru. Jeruzalém o Velikonocích. Pláču a modlím se, mon Dieu. Pláču a modlím se, mon Dieu. Adieu mon Dieu! Jsem ukřižovaný.

Ukřižovaný jako můj Spasitel. Úplný svatoušek. Celý život jsem se modlil. Jsem ukřižovaný za svatý rozměr. Božské nanebevstoupení. Nebesa vzdálená. Jsem ukřižovaný za svatý rozměr.

Božské nanebevstoupení. Nebesa vzdálená. Jsem ukřižovaný. Ukřižovaný jako můj Spasitel. Úplný svatoušek. Celý život jsem se modlil. Jsem ukřižovaný za svatý rozměr.

Božské nanebevstoupení. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (28)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Byla to, je to a bude stále naprostá PECKA. Kdo to nechápe, nerozumí nadhledu a manipulaci popkultury, v čemž Army of lovers byli dokonalí. Srovnávat je s Lucií nebo Tučným je naprostý neporozumění.

50

Odpovědět

Video nejede, můžete to prosím opravit?

10

Odpovědět

Opraveno:)

00

Odpovědět

OH MY GOD THAT IS SH*T!!! To jako vážně lidi vám se to líbí? Pusťte si například Míšu Tučného,Moravanku nebo z těch novodobých kapel třeba Lucie nebo Bez Ladu a Skladu, ale prosím neničte si sluch tímto odpadem. Myslím, že lidé co poslouchají tohle poslouchají i Justina Beibera nebo Kanye Westa a to o jejich vkusu něco vypovídá.

346

Odpovědět

Vtipné, že Lucii považuješ za novodbou kapelu, přičemž tenhle klip je z roku 1991 a Lucie vydávala hudbu dlouho před rokem 1991. A zatímco se Lucie rozpadla, tito fungují stále.
Jinak sluch si ničíš posloucháním hlasitých zvuků a ne hudbou, která neodpovídá tvému vkusu. Poslouchej si, co chceš, ale nenuť to ostatním.

250

Odpovědět

Spis big dick nez big cock

00

Odpovědět

Jo tohle si pamatuju, někde kolem 1991-1992 to byl u nás velký hit. Nicméně že by tohle byl hudební klenot? Takových tanečních věcí vznikaly v té době desítky, možná stovky a pokud chcete dát nějakou podobnou kultovku z té doby, co třeba Twenty 4 Seven: Is It Love nebo 2 Unlimited: No Limit?

77

Odpovědět

"Jo, tehdy ta hudba ještě za něco stála a ty klipy! Perly!
To dneska? Hrůůůza!!"
- průměrný dement v diskuzích

199

Odpovědět

No uvidíme, co bude říkat dnešní generace za 20 let, až budou jejich děcka poslouchat nějaké kryptofašitickéelekrotechno od hypsterského DJe ve skafandru z alobalu ....

154

Odpovědět

+pecaNevím, co znamená slovo "kryptofašistickéelektrotechno", ale hipstery ve skafandrech už dávno máme...

140

Odpovědět

Divny je nejspis slaby slovo pro skupinu transek... :-) Jinak "zpevacce" se nepovedla plastika obliceje ci co?

321

Odpovědět

Ještě jedna zajímavost - 2:21 na obraze na zdi je švédský král Carl Gustaf, se kterým měla zpěvačka La Camilla románek. :)

132

Odpovědět

Tu je ina verzia pesnicky :)
https://www.youtube.com/watch?v=FgSBQ1QO300

39

Odpovědět

Píseň znám, klip jsem kdysi dávno viděl, ale naštěstí na něj zapomněl :D
Jinak jediné, co je na té písni zajímavé, je spojení recitace a zpěvu a pak samozřejmě ten klip. Nejzajímavější jsou ty dva body s tak silnou gravitací, že člověk nevidí nic jiného.

110

Odpovědět

tak já děkuji protože i když ten song znám už dlouho klip jsem nikdy neviděl.

80

Odpovědět

Já vyrůstal v době, kdy točila hudební videoklipy i Dolly Buster, takže tohle bych zařadil do té normálnější pop scény.

150

Odpovědět

Teploušská nuda.

828

Odpovědět

Konečně normální človíček.

16

Odpovědět

možná že dnešní muzika není zas až tak úplně špatná

1213

Odpovědět

Přiznám, že dlouhodobější sledování klipů této kapely bych nevydržel. Ale když mám hodně divnou náladu, pustím si tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=6Eo_2nVSO2Q

12

Odpovědět

Podle tohoto obrázku, jsou stále živí a "tvůrčí" http://www.armyoflovers.se/images/2013_02.jpg
Ano
, jsou to oni, klidně si je vygooglete.

A nebýt té dlouhovlasé kozatice, asi bych se bál hodně o své mužství :D Kdyby Prince začínal někdy v nějaké kapele, určitě by to byla tahle :D Marja, na co jsem se to zase koukal

170

Odpovědět

Ten obrázek jsem snad ani vidět nechtěl... :-)

160
Další