Mláďata tučňáků zachrání nečekaný hrdinaBBC Earth

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 5
97 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:42
Počet zobrazení:2 759
Jste malý tučňák a putujete k moři. A pak se najednou objeví bubák!

Přepis titulků

Nejnáročnější na osamostatnění se je opustit rodné hnízdo. Mláďata tučňáka císařského se chystají na svůj zatím nejnáročnější úkol. Jejich milující rodiče je opustili, a tak musí opustit svou rodnou hroudu a vydat se k moři. Každá překážka, které čelí, zdokonalí schopnosti, které budou potřebovat. Ale jedna překážka je zastaví. Burňák obrovský. Pokusí se o útěk, ale běh není jejich silná stránka.

Burňákovi stačí jedno klopýtnutí. Chytí mládě za peří na krku. Ale pak poleví. Tučňáci vytvoří kruh a připraví se k obraně. Přestože vypadají jako mláďata, na výšku mají skoro metr. I pro burňáka je to slušná výška. Jedno mládě se tyčí do výšky a chrání ty za sebou. Jeho vzdor jim získá trochu času.

Jsou v patové situaci. Potom se zničehonic objeví tučňák kroužkový, nejčipernější tučňák na světě. Neohroženě se postaví mezi mláďata a burňáka. Na tučňáky kroužkové si netroufají ani burňáci. Kurážný zachránce je doprovodí až k moři. Špión s kamerou je připraven je vyprovodit. Ale skok do vody je nesnadný úkol.

To, že je nablízku dospělý, je asi povzbudí. I když je to špión. I tučňák kroužkový na něco čeká. Další špión s kamerou je taky přišel vyprovodit. A pak se objeví další tučňáci. Další tučňáci kroužkoví. Jejich zachránce byl jen předvoj. Překlad: Xardass www.videacesky.cz

Komentáře (1)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

hm, chybi mi pokracovani jestli skocili do vody nebo ne :D

20