Ben E. King - Stand By MeHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
96 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:446
Počet zobrazení:9 984

Asi jste zaregistrovali zprávu o tom, že minulý týden, 30.4., zemřel americký zpěvák Ben E. King. Dnes si proto v Hudebních klenotech připomeneme jeho největší hit Stand By Me, který nejen nazpíval, ale i složil. Pět týdnů před jeho smrtí byla tato skladba zahrnuta do sbírky významných nahrávek národní knihovny Spojených států (National Recording Registry).

 

Přepis titulků

Když přijde noc a všechno potemní a měsíc je jediné světlo, které vidíme. Ne, nebudu se bát. Nebudu se bát. Jen když budeš stát při mně. Tak lásko, stůj při mně. Stůj při mně.

Stůj... Stůj při mně. Stůj při mně. Kdyby se nebe, na které hledíme, mělo zhroutit, a hory se měly propadnout do moře. Nebudu plakat, nebudu plakat.

Neuroním ani slzu. Jen když budeš stát při mně. Lásko, stůj při mně. Stůj při mně. Stůj... Stůj při mně. Stůj při mně. Lásko, stůj při mně.

Stůj při mně. Stůj... Stůj při mně. Stůj při mně. V jakékoliv nesnázi stůj při mně. Stůj při mně. Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (29)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tahle a stovky dalších podobných písniček si můžete poslechnout například na Rádiu Two Gentlemen :)
http://radio.twogentlemen.cz/

02

Odpovědět

cau nechcete prelozit pisnicku od little waltera my babe https://www.youtube.com/watch?v=SmxTbcnW6bY diky

10

Odpovědět


Odpovědět

Fantastický video, kazí mi ho jenom komentáře o tom, že dneska se už dobrá hudba nedělá. Dělá, není to sice žádný MegaHu, ale Úsměv pana Lloyda se dá.

35

Odpovědět

V pořádku chápu narážku. A uznávám že se samozřejmě dobrá hudba dělá i dnes, ale tu většinou neslyšíme v rádiích a nevidíme v televizi.
Pro mě osobně je naprosto nepochopitelné jak se můžu byť na více než jeden den uchytit hudba typu poskakující koreec, rádoby "hiphop" song v kterém "raper" vypraví o tom na co všechno a koho j**e a podobný šílenosti. Naposledy mě takhle dostal ten song z tancujícími liškami, a vlastně milióny dalších ...
Tohle mě jen utvrzuje v tom že 90% populace má hudební styl na úrovni jejich babiček, připadá jim hrozně vtipné že poslouchají Duo Yamaha na šlágru, a přitom sami mají rádi totéž jen v bledě modrém. HOU DOMLUVIL JSEM ...

26

Odpovědět

Naskakuje mě husí kůže z té dokonalosti. Pro mě osobně trochu umění , složit a nazpívat tak zvučnou píseň s krásným a smyslu dávajícím textem.

Pravý opak dnešní doby ...

238

Odpovědět

To je jen selektivní paměť.Pochopíš až ti bude přes 30 a budeš vzpomínat na hity dnešní doby.

57

Odpovědět

+Joe.ColeTak tohle je hrozný nesmysl, to jako že budu za 10 let vzpomínat na Rihannu a říkat si jak to bylo tenkrát super ?
A jak to vůbec souvisí s tím co jsem psal ?

92

Odpovědět

A proč se tu třeba neobjevilo něco když umřel Wayne Static?

Samozřejmě nic proti aktuálně přeložené skladbě, ale prostě by to chtělo trošku žánrovější rozptyl.

33

Odpovědět

"To byla pořádná hudba, dnes už taková není!"
Hm, až na to, že je vysoce pravděpodobné, že dnes vzniká nejvíce kvalitní hudby (jak subjektivně, tak "objektivně" dle různých kritérií) v historii, protože padly vnější překážky (ekonomické, sociální, rasové), takže nahrát desku dnes může skoro každý, a také vznikly nové žánry pro nové "chutě". Že vznikají kvanta příšerné hudby? Samozřejmě, dokonce nejvíce v historii, ale to je obvyklou daní za větší výběr. :-) Porovnávat to nejlepší z minulosti s dnešním (pod)průměrem nemá smysl. Já jsem za dnešní obří výběr rád. Jinak tady pod 10 nejde dát.

326

Odpovědět

Možná že některé překážky padly, ale spousta jiných se zase objevila.
Jsi dneska schopen jmenovat nějakého mladého/mladou, neuvěřitelně talentovaného, ale opravdu ošklivého zpěváka/zpěvačku? Všechna "populární" hudba je dneska jeno o show. Když je zpěvačka mladá, pěkná, provokativní, má velké kozy a hodně skandálů, tak bude úspěšná i kdyby neuměla zpívat. Já jsem zastáncem hudby 80 a 90 let. Tehdy šlo ještě skutečně o hudbu, zpěváci měli důstojnost a vzniklo nejvíce legendárních songů.

86

Odpovědět

+EdvinNapř Adele je hnusná jak noc...

66

Odpovědět

+EdvinSes p****l ne, viděl si někdy Siu? Ta je hnusná dost pro naše účely. A je populární a ještě k tomu dělá dobrou hudbu... A že nevznikají legendární songy? tomu se můžu jen smát, legendární možná nejsou proto, že neexistují 50 ale jen 10 let, ale i přesto se pořád hrajou a jednou budou legendární jako jistě tvůj oblíbenec Darude-sandstorm

62

Odpovědět

+EdvinMladý? To je ageismus a na to nehraju. :D Susan Boyle kráska fakt není, ostatně to ani Aneta Langerová a hlas má božský - v poslední desce dokonce má o čem zpívat a vyhrála ceny zaslouženě. A snad všichni zpěváci kapel, které poslouchám, jsou oškliví, nebo alespoň hodně divní týpci. :D Jinak sólo zpěváky neposlouchám vyjma - ehm - rapu a to taky krasavci nejsou. Takovýmu Smackovi by projel náklaďák mezi zuby a má 60 kilo i se železnou postelí. Ale jasně, Video killed the radio the radio star. :-)

00

Odpovědět

+EdvinAž teď jsem to pořádně dočetl - v 80. a 90. měli důstojnost? Viděl jsi někdy jejich klipy? Vizuálně to byly chodící maškary. :-) Osobně jedu hudbu podle - překvapivě - audio stránky a skandální celebrity mě nezajímají, takže je neznám a znát nechci. A třídit se to dá strašně snadno. Žijeme ve snadné době, stačí si jen umět vybírat. :-)

00

Odpovědět

Úžasná písnička z mého mládí.
Je škoda, že dneska se už takové nedělají.

35

Odpovědět

a tento borec to skvěle přezpíval
https://www.youtube.com/watch?v=O4_ghOG9JQM

211

Odpovědět

Hochu, Lennonova verze nesahá originálu ani po kotníky.
Jednak na to nemá dostatečně znělý hlas a jedna má o dost horší hudební doprovod.

82

Odpovědět

Tak tenhle výběr mi udělal fakt radost. Tak hezky pozitivně naladí :) ... Nedávno jsem na youbku objevila cover co dělali pro BBC Radio 1 Imagine Dragons - Blank Space a zkomponovali to dohromady právě s touhle nestárnoucí peckou a výsledek je povedený.

51

Odpovědět

url

00

Odpovědět

Odpovědět

Tohle hodnocení není jen tak náhodou. Tahle písnička tady měla už dávno být. ;) Boží

170

Odpovědět

Skvělá písnička ze skvělé doby. A nyní to porovnejte třeba s dnešním Řezníkem. Toho nevydržíte poslouchat ani 17 vteřin. To snad není možné, kam až ta hudba klesla.

98

Odpovědět

Pořád jenom hate, tak to má bejt!
Pořád jenom hate, tak to má ku*va bejt! :D :D :D

511

Odpovědět

Podívejte se na to krásný jablko, a teď to porovnejte třeba s takovou hruškou. Neuvěřitelný, jak hnusný ovoce můžou lidi jíst.

172

Odpovědět

Řezník to dělá pro zábavu jako jeden velký vtip, tak nějak to k němu pasuje a nikomu to moc - na rozdíl od normalizačního popíku - necpe. Mě to moc neříká, ale třeba Soudní proces je hodně vtipná skladba. :-)

12

Odpovědět

Tohle se fakt povedlo...moc peknej start do stredecniho dopoledne!!! :D

80

Odpovědět

To byly aspoň songy :) ne jak dnes když v radiu začne něco hrát, vy si začnete zpívat a pak zjistíte že zpíváte uplně jinej song ...

160

Odpovědět

Ten borec co tancuje v bílým saku napravo od něj vypadá, že má už něco v žíle :D

140

Další