Lenny Kravitz – Are You Gonna Go My WayHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
92 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:196
Počet zobrazení:6 083

Dnes se s hudebními klenoty podíváme do roku 1993 na píseň Are You Gonna Go My Way od Lennyho Kravitze.

Píseň ze stejnojmenného alba se stala jedním z nejúspěšnějších Kravitzových hitů a zajistila mu popularitu po celém světě. Album se usadilo na čele žebříčků v Británii a Austrálii, v USA se dostalo do Top 20. Video k písni se stalo jedním z nejhranějších na stanici MTV v roce 1993 a stanice VH1 jej umístila mezi 20 nejlepších videí všech dob. Lenny Kravitz za něj získal cenu pro nejlepšího mužského umělce roku 1993 od hudební stanice MTV.

Skladba Are You Gonna Go My Way se dočkala mnoha cover verzí. Mezi ty nejvýznamnější patří verze od skupiny Mettalica nebo od Robbieho Williamse.

 Leonard Albert „Lenny“ Kravitz se narodil roku 1964 v New Yorku. Je znám jako zpěvák, skladatel, multi-instrumentalista, producent a příležitostný herec. Jeho rocková hudba je ovlivněna reggae, soulem, R&B a dalšími styly. Mezi lety 1999 až 2002 vyhrál 4 roky po sobě cenu za nejlepší mužské rockové vystoupení a v průběhu své kariéry posbíral ještě další významné ceny. Mezi lety 1989 až 2011 vydal zatím celkem 9 alb.

Lenny Kravitz je dvakrát rozvedený. Jeden čas chodil s herečkou Nicole Kidman, které věnoval píseň Lady. Jako herce jsme jej mohli naposledy vidět jako Cinnu ve filmu The Hunger Games.

Přepis titulků

Je to dávno, co jsem se narodil, já jsem ten vyvolený... Přišel jsem vyřešit ten problém a neodejdu, dokud nebudu hotov... Takže se radši snaž, zhluboka se nadechni a bav se... Sice mě za to neplatěj, ale i tak hraju tuhle hru a nepřestanu, dokud nebudu hotov...

Ale co chci doopravdy vědět... Budeš mě následovat? Prostě to musím vědět... Nevím, proč pořád pláčeme, musíme toho nechat a odvázat se... Musíme se do toho pustit a změnit to, vrátit tuhle planetu na začátek... Tak mi řekni proč umíráme, a zabíjíme jeden druhého...

Musíme jen milovat a tančit rub-a-dub, musíme tančit a být zamilovaní... Ale co chci opravdu vědět... Budeš mě následovat? Prostě to musím vědět... Budeš mě následovat? Musím to vědět...

Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (7)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mettalica...

00

Odpovědět

Odpovědět

omfg, vždyť je to úplně jiný.. a to že je ten riff trochu podobnej.... jak chceš dneska vymyslet originální riff když je rockovejch kapel jak nasranejch? A krom toho, neuraž se, ale ten Lennyho je podle mě lepší..

204

Odpovědět

+AutoVykrad to sólo

188

Odpovědět

+AutoPřesněji řečeno poslechni si to v 1:52

189

Odpovědět

Lenny je úžasný. Jeho koncert v Brně před už asi miliony lety byl skvělý. Celou dobu pršelo, tak nám zazpíval I love the rain dřív, než chtěl. Paradoxní bylo, že když začal zpívat tuhle písničku, tak pršet přestalo :D.

191

Odpovědět

PS: ještě jste mohli říct, že jeho bývalá manželka to teďka táhne s khalem Drogem :D.

191