Macy Gray – I TryHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
87 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:195
Počet zobrazení:7 134

Podmanivý hlas Macy Gray ve spojení s chytlavou melodií dotvořily úspěch skladby I Try, která v roce 1999 bodovala žebříčcích jako druhý singl ze zpěvaččina alba On How Life Is. Píseň vyhrála roku 2001 cenu Grammy a kromě toho bylo na cenu MTV nominováno i video. I Try se stala největším hitem Macy Gray v její kariéře.

Americká sloulová a R&B zpěvačka Macy Gray, vlastním jménem Natalie Renée McIntyre, se narodila roku 1969 a své debutové album vydala právě v roce 1999. Po něm následovaly další nahrávky The Id, The Trouble with Being Myself, The Big a další, které byly přijaty většinou vřele, ale úspěch singlu I Try už zpěvačka u fanoušků nezopakovala.

Macy Gray spolupracovala na soundtracích k mnoha filmům a věnuje se také herectví.

Přepis titulků

Hry, změny a obavy, kdy už odejdou? Kdy už skončí? Věřím, že nás sem přivedl osud a že bychom měli být spolu, jenže nejsme. Dělám, že ne, ale stejně o tobě sním, a že mám chladnou hlavu jen předstírám.

Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi. Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi.

Možná se zdám být volná, ale jsem jen vězněm tvojí lásky. Možná se zdám být v pohodě, usmívám se, když odcházíš, ale mé úsměvy jsou jen přetvářka, jen přetvářka. Dělám, že ne, ale stejně o tobě sním, a že mám chladnou hlavu jen předstírám.

Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi. Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi.

Toto je mé vyznání, ať jsem jen tvým majetkem, potřebuji tvůj dotek, tvou lásku, polibky a tak dál. Ze všech sil se snažím, ale tohle zkrátka nepopřu, nepopřu...

Dělám, že ne, ale stejně o tobě sním, a že mám chladnou hlavu jen předstírám. Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi. Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi.

Zkouším říct sbohem, ale slova mi zaskočí, zkouším odejít, ale stejně klopýtnu, a i když se to snažím skrývat, je jasné, že se můj svět hroutí, když v něm nejsi. Překlad: Magenta www.videacesky.cz

Komentáře (12)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Přiznám se, že jako fanoušek The Office mám raději tuhle verzi https://www.youtube.com/watch?v=_bpxcVAD178 :)

00

Odpovědět

Americká sloulová ? :D

180

Odpovědět

fuj... špinavá negrica

1865

Odpovědět

až budeš v hudebním šoubuzinesu zběhlý jako já tak komentuj profi názory

1820

Odpovědět

miluju tuto píseň

192

Odpovědět

Tomu říkám neobvyklý hlas...

192

Odpovědět

hmmm... pěkně hnusný...

1862

Odpovědět

Ten fail když druhý hlas sedí písničce víc než ten váš a ten váš je žánrově mimo. Videoklip odfláknutý celý jen trapný procházení šedými ulicemi v kostýmku který je jak pěst na oko s její pletí -.- , dále ty trapné vsuvky milenců všech ras, aby tak oslovila více lidí... klasickej poptrash 21. století

1837

Odpovědět

+LordKydHmm... Jak typicky český...

1815

Odpovědět

+LordKydTypicky český je říct, že je to na hovno. Tohle je velmi dobře napsaná konstruktivní kritika.

186

Odpovědět

+LordKydMožná že je konstruktivní, bohužel toto není poptrash 21. století. Ta píseň je z roku 1997 a v té době byly zvykem i takové videoklipy. Nikoho nenadchne ale ani neurazí.
Nemyslím si, že její hlas tam nesedí, jen že ten její skříplavý hlas je prostě jiný. Někomu sedí a někomu ne. Aspoň to není jak dnešní popové zpěvačky, které využívají stejných hlasových variací, jako všechny ostatní a málokterá je něčím jediněčná. A když jo, tak to není hlasem, ale třeba oblečením, projevem nebo něčím jiným.
Navíc jsem spokojený i s textem, který mi přijde originální.

201

Odpovědět

+LordKydTripleTrip: vidím to přesně obráceně. Právě nezvyklý hlas z té písničky dělá něco mnohem zajímavějšího. Kdyby zněla jen ta vokalistka z druhého hlasu, pak by to bylo podobné stovkám dalších popových skladeb.

Ponechám stranou, že rok vzniku ještě není 21. století, nebudu bazírovat na pár rocích, ale rozhodně polemizuju s tím poptrashem. Tím jsou pro mě nějaké tří-čtyřakorďáky bez harmonických přechodů, s tupým textem (ne že by tenhle byl nějaký filosofický výkvět, ale oproti většině popin je to zlaté) a s tuctovou melodií, kterou by si člověk spletl s mnoha jinými skladbami (tahle má výraznou a zapamatovatelnou melodii, kterou jsem si kdysi po pár posleších snadno zapamatoval i já a to tenhle žánr zrovna moc nevyhledávám).

Že je ten hlas žánrově mimo? Kdepak. V hudbě už se nedá vynalézt mnoho nového, takže novotu lze vytvářet pouze promyšlením míšením již existujícího. Proto vzniklo fusion, proto vznikají v rámci world music různé fúze techna a třeba keltských nebo afrických prvků. A zrovna tak je zajímavé vzít hlas, který je typický pro jiný žánr a dát ho do žánru jiného. Viz Nightwish: operní zpěv a metal.

Mám rád zpěváky a zpěvačky, které poznám po pár tónech. To mi dnes hrozně schází. I ta stará česká garda, všichni ti Neckářové, Gottové, Vondráčkové a Zagorky - stačilo aby v rádiu otevřeli hubu a po dvou tónech jsem věděl, kdo to zpívá. Dnes je spousta hlasů anonymních, mladé zpěvačky splývají do sebe a málokdy se vyskytne opravdu unikátní rozeznatelný hlas. Macy Gray takový hlas má. Ano, je mečivý a skřípavý a spoustě lidí se líbit nebude (a mají na to právo), stejně jako se za totáče spoustě lidí nelíbil Schelinger nebo Dalibor Janda a psali do rádia, že ten skřípot nechtějí poslouchat. Ale své posluchače si Macy zjevně nachází.

P.S. V hudebním showbusinessu jsem zběhlý, takže s oprávněním komentovat nemám problém. 8^)

242