Manfred Mann - Do Wah DiddyHudební klenoty 20. století

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 50
95 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:431
Počet zobrazení:8 377

Po dlouhé době máme v Hudebních klenotech 20. století další cover. Píseň Do Wah Diddy původně v roce 1963 nazpívalo americké seskupení The Exciters. Mezinárodní hit z ní však udělala o rok později londýnská kapela Manfred Mann.

Přepis titulků

Jen si tak šla po ulici a zpívala si... Luskala prsty, šla tanečním krokem a zpívala... - Vypadala dobře. - Vypadala dobře. - Vypadala hezky. - Vypadala hezky. Vypadala dobře, vypadala hezky. A já málem přišel o rozum. Než jsem se nadál, kráčela vedle mě a zpívala... Držela mě za ruku, jako by nic nebylo přirozenější a zpívala... - Šli jsme dál...

- Šli jsme dál... - k mému domu. - k mému domu. Šli jsme dál k mému domu a chvíli se líbali. Jsem si jistý, že jsme se do sebe zamilovali. Zamiloval jsem se, tak jsem jí řekl, o čem všem sním. Teď jsme spolu skoro každý den a zpíváme... Jsme spolu šťastní a tak to i zůstane. Budeme zpívat... - Jsem její. - Jsem její. - Ona je má.

- Ona je má. Jsem její a ona je má. Brzy nám budou zvonit svatební zvony. Jsem si jistý, že jsme se do sebe zamilovali. Zamiloval jsem se, tak jsem jí řekl, o čem všem sním. Teď jsme spolu skoro každý den a zpíváme... Jsme spolu šťastní a tak to i zůstane. Budeme zpívat... - Jsem její. - Jsem její. - Ona je má. - Ona je má. Jsem její a ona je má.

Brzy nám budou zvonit svatební zvony. Zpíváme... Překlad: Veru www.videacesky.cz

Komentáře (27)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Spíše si pamatuju tuhle verzi, v 90. letech to byl docela hit http://www.youtube.com/watch?v=ZlcRkazTcsM

59

Odpovědět

To jsem jedinej komu pripada, ze na tom nahledovem obrazku ukazuje fakace? :-)

43

Odpovědět

Celkem mě děsí, že po 50 letech potkávám podobné hipstery dnes na ulici=D

512

Odpovědět

super song... jen skoda ze byl jen jeden.. jako u vetsiny kapel a zpevaku.. co dneska delaj? zijuo jeste?

33

Odpovědět

Manfred Mann že měli jen jeden song? Že se nestydíš. Třeba Dylanovka "Quinn the Eskimo", kterou hráli jako "Mighty Quinn", psychárna "Ha! Ha! Said the Clown" a další.

A kdybys UTFG, tak bys věděl, že žijou a dělaj muziku, i když už ne společně, protože, jak jistě víš, se rozpadi v roce 69.

71

Odpovědět

Tohle jsem objevila asi před rokem, jako budík mám nastavený rádio a tohle mě probudilo. Celý nádherný den jsem si zpívala Doo wah diddy diddy dam diddy doo :D

161

Odpovědět

nadherny den rozhodne nezacina budikem ;)

491

Odpovědět

+rodierTakže buď máš vysněnou práci, při které si můžeš vstávat, kdy chceš, nebo máš permanentně špatný den...

100

Odpovědět

+rodierTo bylo myšleno tak, že díky tomuto jsem měla výbornou náladu. Když mi totiž ráno zahrajou něco pěknýho, tak mi to v hlavě hraje po zbytek dne a tohle mi ten den opravdu vylepšilo :D

61

Odpovědět

Box tops - the letter

10

Odpovědět

Fajn, teď vím co si budu celý den zpívat.

210

Odpovědět

Poznámka rýpala: The Exciters to vydali jako "Do-Wah-Diddy", ale Manfred Mann jako "Do Wah Diddy Diddy" a tak je taky ta písnička známá dnes.

10

Odpovědět

Takže jestli jsem to pochopil, jedna skupina to nazpívala, nic moc to se světem neudělalo a o rok později ji ukradla jiná skupina a byl z toho hit? To se ti první museli naštvat, ne?

90

Odpovědět

No...možná. Ale Manfred Mann byli Britové, Exciters Američani a tenkrát globalizace nebyla taková, asi nepočítali, že to bude mezinárodní hit. Tenkrát se často takhle dělaly coververze krátce po sobě a zhusta byly ty covery nejen úspěšnější, ale i lepší než originály. (Jako třeba "Words of Love" od Buddyho Hollyho, cover od Beatles, nebo "Baby It's You" od Shirelles, pak Beatles a nakonec Smith)

40

Odpovědět

https://www.youtube.com/watch?v=ZR5yhKQo3dc v češtině ještě lepší, bohužel ne na ytb

21

Odpovědět

Bhm, jak dívka svedla chlapce k hulení trávy .....

31

Odpovědět

neviem prečo mam z toho speváka pocit že vyzerá ako Niel Patric Harris :D

315

Odpovědět

to už spíš vypadá jak ten herec z Eragona : http://frikarte.com/wp-content/uploads/2012/03/ed-speleers-frikarte.jpg

50

Odpovědět

Když už tak Heath Ledger :)

50

Odpovědět

Ale jo, v obličeji mu je celkem dost podobnej.

00

Odpovědět

nic proti, bola predsa len ina doba a hudobne skupiny len zacinali.. ale ako on tam "bije" do tych bubnov mi neda nezasmiat sa :) boji sa aby im neublizil :)

238

Odpovědět

"Hudební skupiny len zacinali" - Arogance dnešní mládeže mě opravdu nepřestává udivovat :D Ty aji kdybys viděl Paganiniho tak by ses bál aby těm houslím neublížil, ale přece jen, to hudební skladatelé teprve začínali.

383

Odpovědět

+Automyslim Hudobne skupiny kde boli 2 gitary, bubny a spevak (viz. Beatles) :)

216

Odpovědět

+Autoaha tak to sa ospravedlnujem ze pojem hudobne skupiny sa pouzva v sirsom mieritku nez som si myslel :)

55

Odpovědět

+AutoBeatles byli čtyři zpěváci (i když Ringo zpíval jen v pár kouscích) co všichni hráli...jak jsi to myslel? Navíc koncept 2 kytary+basa+bicí poprvé použili The Crickets, kapela Buddyho Hollyho. A jak vidíš, Manfred Mann maj jiný obsazení. A zase jinačí měli The Who - kytara, basa, bicí, samostatnej zpěvák, ostatní zpívaj vedlejší hlasy. Led Zeppelin - kytara, basa, bicí, zpěv samostatně, Deep Purple (druhá sestava) - to samý, akorát přidali hammondky, AC/DC - 2 kytary, basa, bicí, zpěvák...který obsazení nástrojů a hlasů považuješ za "definitivní"?

71

Odpovědět

Hraje to jazzove no, podobně hraje i bubenik od Rolling stones. Porad lepsi nez vocasove co do toho akorat mlatej o sto sest.

41

Odpovědět

To si děláte srandu, já po téhle písničce pátrám už několik let :)). Jediné co jsem si z ní vzpomínal tak je to jak se mi líbila když jsem byl ještě špunt a tanči. jsem na ní :D

280