Charlie SheenBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
81 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:265
Počet zobrazení:6 180

V posledních letech Charlieho bohužel víc než na obrazovkách vídáme na stránkách bulváru. V tisku se probírá jeho drogová závislost, potyčky se zákonem, nejrůznější aféry a problémy se sebekontrolou. Charlie se v Hollywoodu v podstatě narodil a ve filmech se objevoval odmalička, ačkoliv zpočátku větší úspěchy slavil jeho bratr Emilio Estevez. Záhy se ale Charlie několika dramatickými rolemi vyhoupl na špičku a vybudoval si pověst talentovaného herce, už tehdy se ale objevily první problémy. Dnešní biografie byla publikována v březnu 2011 - tedy v období největších spekulací o Charlieho chování, jeho možných problémech atd. a v takovém duchu se i nese.

P.S. Abych zabránila pozdějším dohadům o správnosti překladu: v biografii se objevuje několik nesmyslů - např. film Apokalypsa opravdu nenatočil Oliver Stone, ale F.F. Coppola - a podobné perly. Takové bludy odmítám šířit, a proto je dnešní překlad v některých pasážích poněkud kreativnější.

 

Pokud se chcete o tomto herci dozvědět víc, navštivte náš partnerský web Fandíme filmu, kde se bude každý týden objevovat k Biografii hvězd doplňující článek, který vám nabídne další zajímavosti. Článek o Charliem Sheenovi najdete zde.

Dnešní hlasování bude tak trochu experimentální. Jistě jste si všimli, že se v této rubrice prozatím neobjevila žádná dáma a výsledky dosavadních hlasování ani nenapovídají tomu, že by se tak stalo v blízké budoucnosti. Vyvstává proto otázka, zda zkrátka o dámy není zájem, anebo zda jen nemají vedle svých mužských kolegů šanci uspět. Rozhodla jsme se proto dnes zkusit udělat "dámské kolo" a z výsledků hlasování vyvodím závěry:

Pokud bude celkově málo hlasujících (v porovnání s předchozími anketami), je jasné, že o dámy obecně není zájem, věci zůstanou při starém a možná se jednou stane zázrak. Pokud bude počet hlasujících zhruba stejný, budou od této chvíle mít dámy jednou za pár týdnů vždy své vlastní kolo a v běžném hlasování bude místo ženského jména znovu v nabídce herec, který předchozí týden skončil jako druhý + tři nová jména. Co si o tom myslíte?

[poll id="32"]

Přepis titulků

Na něčem jedu, jmenuje se to Charlie Sheen. Zvolíte výhru a vyhrajete. Budou plakat nad vaším nehybným tělem. Hodně štěstí, já vyhraju. Můj velký kouzlný učitel... výhra. Výhra! Výhra, to jistě. Muž, který se rozhodl zničit jakékoliv zdání jeho profesionální kariéry, se, jak to vypadá, řítí do zkázy poháněn drogami. Až na jednu věc - nic nebere.

Co je tedy příčinou jeho cesty do záhuby? Pokud se zeptáte jeho kamaráda Seana Penna, je to jeho ironický smysl pro humor a osobnost herce a baviče, kterou si veřejnost mylně vysvětluje jako sebedestruktivní. Mohl by to celé být obrovský trik jako snímek Joaquina Phoenixe I'm Still Here? Baví se Charlie na náš účet podobně jako talentovaný a nevypočitatelný Joaquin?

Chtěli jsme natočit film o podstatě celebrit, film, který by se zabýval vztahem mezi médii, jejich spotřebiteli a samotnými celebritami. Na odpověď si budeme muset počkat, ale v tuto chvíli to vypadá, že se hvězda satirických komedií Žhavé výstřely bere velice vážně. Možná vážněji než kdy dříve. Není to jako jít na pouť a strávit celý den na atrakcích, některé dny jsou zábavnější než jiné.

Smějeme se a hodně vtipkujeme. Možná to vtipkování zašlo trochu daleko. Nezapomeňmě, že jde o herce ověnčeného množstvím cen pocházejícího ze staré hollywoodské rodiny, který se kdysi proslavil například postavou Buda Foxe ve Wall Street. Rolí, kterou zahrál tak dobře, že ho Oliver Stone vyzval k jejímu zopakování ve Wall Street: Peníze nikdy nespí.

Trošku ostřejší, ale pořád přátelské, to nám nikdo nevezme. Poprvé se na plátně objevil ještě jako dítě ve filmu Apokalypsa, kde hrál jeho otec, Martin Sheen. Se Stonem později natočil další válečný snímek Četa z prostředí války ve Vietnamu. Charlie vyjádřil velký respekt ke Stoneovu psaní a stylu. V Četě jsme prostě natočili scénář, který byl brilantní. Natočili jsme ho slovo od slova, jen jsme si museli vypěstovat reálný styl chování v boji odrážející válku, jak ji znala veřejnost.

Každý detail musel přesně sedět. A podobně jako předtím u jeho otce v Apokalypse je Charlieho přístup ke hraní velmi osobní. Jeho otec při natáčení filmu Apokalypsa málem zemřel a Oliver Stone otce a syna požádal, aby svůj osobní prožitek přenesli na plátno v již zmíněném filmu Wall Street ve scéně, kdy je Bud Fox v nemocnici poté, co jeho otec prodělal infarkt.

Slova "snadný" a "film" by podle mě neměla být ve stejné větě. Je vtipné, jak si většina lidí myslí, že natočit film trvá stejně dlouho jako se na něj podívat. To je absurdní. Jeho nasazení ho postupně začalo unavovat a vedlo k problémům s alkoholem a drogami už v roce 1990. Pracoval a užíval si nadoraz. Film je světem, který znal a v němž se cítil bezpečněji než v reálném světě.

Není v tom nic, co by odráželo reálný život, kromě situací zrození motivace. Bylo by pěkné být tak v pohodě v běžném životě, jako jste ve filmu, ale to není reálné. Jeho bratr Emilio Estevez byl úspěšný od počátku kariéry a jím zbožňovaného otce za jeho herecké výkony obdivoval celý svět. Vyvstává tak otázka, zda Charlie nechce být prostě uznáván pro svůj jedinečný talent.

Každý z nich má svůj osobní styl, jinou techniku... a tím jsou podle mě každý jedinečný. Myslím si, že je spojuje to, že oba následují svůj instinkt. Oba mají velmi silný instinkt a jsou hodně otevření. To podle mě umělec potřebuje jako solidní základ, na kterém může dál stavět. Navrzody jeho rané dramatičnosti pramení Charlieho úspěch z komedie.

V roce 2002 získal Zlatý glóbus za seriál Všichni starostovi muži a tím začala jeho zlatá komediální éra. Po tomto úspěchu následovaly role ve Scary Movie 3 a 4 a zdálo se, že se konečně blýská na lepší časy. Myslím, že to druhým i mně samotnému připomíná, že se neberu tak vážně. A to je dobře. V té době se Charlie začal objevovat v roli Charlieho v seriálu Dva a půl chlapa.

Role je volně založená na jeho vlastním životním stylu a přinesla mu čtyři nominace na Emmy a dvě na Zlatý glóbus. Vypadalo to, že Charlie je konečně spokojený s oceněním své práce. Je to pocta, být zahrnut mezi tyhle lidi. Všichni z nich jsou neuvěřitelně talentovaní a všichni máme stejně těžkou práci, takže ať si tu sošku odnese domů kdokoliv, určitě si ji zaslouží. S odstupem času se ale divíme, jestli všechna ta spokojenost nebyla hraná.

Už mě trochu unavuje snažit se o vtipy, reagovat na ně, když ve skutečnosti vůbec vtipné nejsou. To, co vidíte, je třeba patnáctý záběr scény a to je pro nás... tou dobou už si chcete ukousnout jazyk. Po úspěšné filmové a televizní kariéře trvající 36 let a vyzkoušení všech možných žánrů, lze Sheenovo bizarní chování z poslední doby vysvětlit tím, že se Charlie konečně baví na náš účet, nebo se u něho začíná projevovat vážná duševní choroba.

V tuto chvíli můžeme jen hádat. Je to zábava a ve chvíli, kdy mě to bavit přestane, odsud zmizím na člunu. Odpluju na člunu a tím to skončí. Šťastnou plavbu, Charlie.

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (39)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Zdravím, můžu si video někde stáhnout? Předem děkuji

00

Odpovědět

Charlie Sheen je neuvěřitelná osobnost. A hromada lidí by se hrozně ráda ztotožnila s jeho životním stylem, který je ale velice vyčerpávající. Myslím si, že málokdo dokáže proniknout do toho, co se mu skutečně odehrává v hlavě.

241

Odpovědět

mohli byste dát příště do hlasování Harrisona Forda, určitě by ho chtělo hodně lidí. Mám ho moc a teď už nehraje tolik, takže by nevadilo, že ten dokument je pár let starý jako například u Scarlett, kde budou určitě chybět Avengers...

183

Odpovědět

K té anketě pod videem. Stejnak Scarlett vede jen proto, že má velký prsa a sem choděj povětšinou chlapy. :D Ale že Kirsten Stewart povede před Gwyneth Paltrow, to bych tedy neřekl.

194

Odpovědět

Z tohoto výberu som najviac zvedavý na Scarlett ale budem čakať na ten deň ked tu dáte moju lásku Cate Blanchett.

180

Odpovědět

z hereciek jednoznacne helena bonham carter ak by sa dalo :)

183

Odpovědět

Sheen vypadá, že se docela sebral co teď točí Anger management (****/5).

190

Odpovědět

Ja som za nech sú tu aj nejaké poriadne ženy :D veď aj tie patria k filmom a kinematografii :)

180

Odpovědět

Honibrk

180

Odpovědět

Nevím proč mi nejde hlasovat, jinak jednoznačně pro Scarlett Johansson :)

182

Odpovědět

Me bylo jasny, ze sem toho Sheena procpete:D
Ale uprimne si nemyslim, ze by hral v buhvi jak uspesnych filmech, vetsina lidi si ho stejne pamatuje pouze ze Zhavych vystrelu a predevsim Dva a pul chlapa (odkud ho Lorre vyhodil, protoze se nechoval profesionalne).

Nic proti Charliemu nemam, je to takovej Mel Gibson, ten mlatil svou zenu, chlasta a je to brutalni rasista, ale stejne ho mame vsichni radi. Ale Al Pacino je urco daleko uspesnejsi a nemene zajimavej clovek. Dokonce i Bale je uz o dost uspesnejsi nez Sheen i kdyz pavda, zajimavej mozna tolika lidem neprijde. Nicolas Cage je bud smolar nebo proste nema na najem jelikoz hromada jeho poslednich filmu proste za nic nestala, ale porad ma za sebou plno dobrejch filmu a stejne s Pacinem je to uz hereckej veteran.-------narazim na minuly hlasovani...

A btw Kristen Stewart je pomerne talentovana herecka, pravda, divci marmelada Twilight toho z Kristen moc nepredvedla, ale to je problem scenare cilenyho na nactilety samice, Kristen uz totiz v mnoha filmech ukazala, ze ji hrani jde, akorat to proste nebylo tak komercne uspesny (a to se logicky pocita).

Gwyneth je z aktualni ctverice podle me nejnudnejsi, hraje podle manualu, tzn. dela co se po ni chce, ale vubec nic navic, proste takova bez stavy, vyjimkou je snad prvni Iron man kde byla i prekvapive sexy...

Scarlett (ktera ocividne vyhraje:D) je urco zajimava, pohledna, talentovana a predevsim uspesna, takze dobra volba, ale pokud ji postavite vedle Meryl Fucking Streep, tak by si Scarlett mela stoupnout do fronty:D....

Ba ne, Scalett uvitam, ale hodme sem pak Meryl, ono je to sice o tom koho chceme a ne o tom proc ho chceme, ale pokud opomeneme pravdepodobne nejuspesnejsi a nejlepsi zijici herecku, tak by to byla urco skoda...

186

Odpovědět

My opinion:
Je to tvůj názor takže to "upřímně" můžeš pro příště vypustit.
Komerčně úspěšných filmů na kontě nemá tolik jako jiné hvězdy, ale hrát umí. Myslím, že např. Wall street ho proslavil před Hot Shots dostatečně :) Ale u nás v Čechách u mladší generace je skutečně znám jen podle toho co jsi už uvedl.
Kristen ..sakra ta je tak mladá, že k ní slovo biografie moc nesedí :) Počkal bych u ní pár let než bude u čem vyprávět.
Gwyneth, no nevím kde jsi vzal, že dělá jen to se po ní chce(že by jsi byl pokaždé někde v backstage když hrála?), pokud by byla bez štávy asi by nebyla tak daleko v Hollywoodu, vzhledem k tomu, že její tvář není z těch nejatraktivnějších.
Scarlett, skvělá volba.
Streep, hlasoval jsem pro ní, ale nemá šanci mezi tou omladinou uspět :) Pro příště bych jí zařadil do hlasování pokud možno s věkově stejnými hvězdami(klidně s muži).

184

Odpovědět

Každý má rád nějakého herce nebo herečku, ale to není důvod poukazovat na úspěchy nebo neúspěchy ostatních. Podle mě prorazit v Hollywoodu je dostatečně velký důvod a myslím, že i právě proto je pořad o všech těhle lidech. A proč myslíš že je Al o tolik zajímavější než Sheen? Taky jsem zvědavý na jeho biografii, ale jelikož není na veřejnosti tolik jako Sheen biografie bude vypadat asi takhle Kmotr, Scarface, Vůně ženy = oscar. Sheen možná fetuje/fetoval, ale podle mě 8 řad celosvětově úspěšného seriálu, spousty nominací jak šlo slyšet ve videu a dost filmů ve kterých prokázal své kvality. Udělej si průzkum a zeptej se nějakých mladších lidí ať ti jmenujou věci ve kterých hrál Al a ve kterých Charlie :) a pak říkej kdo je úspěšnější :)

189

Odpovědět

Tady si zas někdo hraje na odborníka. Mám v piči, že je Al Pacino úspěšnější a oceňovanější než Sheen. Stejně mám Sheena radši.

1914

Odpovědět

A Kate Winslet by třeba nebyla? :) Tu bych viděla moc ráda.

191

Odpovědět

Kristen Stewart 38 hlasů WTF??? I můj dnešní oběd uměl zahrát víc výrazů jak ona.

Scarlett Johansson FTW :)

1924

Odpovědět

Rádoby filmoví fanoušci jako ty, kteří soudí jen podle internetových meme, příspěvků na Facebooku a jednoho filmu, by se měli podívat na ostatní její filmy ;) (Úkryt, Mluv,...)

188

Odpovědět

Škoda, že Meryl má tak málo hlasů...

189

Odpovědět

Souhlas.

1810

Odpovědět

I já musím souhlasit. Věřím, že spousta lidí hlasující pro scarlett snad ani tak nepotřebuje vědět o jejím životě apod., ale spíš na ní chtějí prostě upřít svůj pohled a bůh ví na co u toho myslet.....

182

Odpovědět

tak na scarlett bych i mrknul

183

Odpovědět

Výběr není špatný.. biografii Scarlett bych určitě rád viděl :-)

183

Další