Johnny DeppBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
79 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:249
Počet zobrazení:5 045

Z našeho dosud nejtěsnějšího souboje vyšel minulý týden vítězně Johnny Depp, kterého rozhodně není nutné zdlouhavě představovat. Z méně známých faktů o jeho začátcích uvedu jen to, že Johnny začínal jako muzikant a po několika menších filmových rolích z něj známé jméno a "idol dívčích srdcí" udělal televizní seriál  Jump Street 21 (jehož filmový remake měl mimochodem letos premiéru). Později Johnny navázal stále trvající spolupráci s Timem Burtonem a pak přišel Jack Sparrow.

Znáte Johnnyho starší filmy, nebo jen jeho "burtonovské" a pirátské období? A těšíte se na páté Piráty z Karibiku nebo si přejete, aby nikdy nevznikla ani čtyřka?

Pokud se chcete o tomto herci dozvědět víc, navštivte náš partnerský web Fandíme filmu, kde se bude každý týden objevovat k Biografii hvězd doplňující článek, který vám nabídne další zajímavosti. Článek o Johnnym Deppovi najdete zde.

Přepis titulků

Johnny Depp je jedním z nejzajímavějších, a alespoň co se mě týče, i nejvíce sexy herců. Svérázný, tajemný a nebojící se riskovat. Preferuje hraní postav vyvrhelů a lidí, kteří nezapadají, a role si vybírá spíš podle vlastního vkusu než s ohledem na jejich komerční potenciál. Johnny pochází z Kentucky a prožil divoké dětství. V 16 letech odešel ze školy, aby se mohl věnovat hudební kariéře.

Se skupinou The Kids se přestěhovali do LA ve snaze získat nahrávací smlouvu. Aby se uživil, nechal se od kamaráda Nicolase Cage přemluvit a zkusil herectví. A vyplatilo se to! Brzy debutoval ve filmech Noční můra v Elm Street a Četa. Pamatuju si práci na filmech jako třeba Četa. Dokonce ještě před seriály. Přepsal jsem tenkrát dialog Olivera Stonea a on z toho nebyl zrovna nadšený, ale znáte to...

hrál jsem tu postavu a ten text jí neseděl. Vždycky jsem si vytvářel vlastní pohled na svoje postavy ve filmech a nijak se za to nestydím. Stojím si za tím. Následovala hlavní role v televizním seriálu Jump Street 21, díky níž se doslova přes noc stal "dívčím idolem", ačkoliv tuto škatulku vždycky nenáviděl. Když jsem s tím začínal, nechápal jsem, že to funguje trochu jako montážní linka, a to mě vyděsilo k smrti, protože najednou si mě všichni jasně zaškatulkovali a pro mě, jakéhokoli herce a vlastně jakoukoliv osobu je to strašně nebezpečné, nechat se zaškatulkovat, strašně vás to omezuje.

Aby se oprostil od nálepky "jen pěkná tvářička", zahrál si ve filmu Cry-Baby Johna Waterse.

Byla to příležitost posmívat se všem nálepkám a všemu, co si do mě diváci promítali, ať už to byl "dívčí idol" nebo "mladý rebel" anebo "zlobibý kluk". Potřeboval jsem si z toho věčného škatilkování udělat legraci. A vzápětí diváky překvapil a nadchnul film Střihoruký Edward, kde měl Johnny možnost naplno předvést své herecké schopnosti. V roli podivného samotáře totiž Johnny pronesl jen několik slov a vyjadřovat se tak musel hlavně neverbálně.

Byla to také první spolupráce s režisérem Timem Burtonem, s nímž se Johnny velice spřátelil, a společně dosud natočili sedm filmů. Pokaždé přijde s něčím novým, takže se mi s ním vážně skvěle spolupracuje, protože... protože vážně umí postavu správně vystihnout. A to každý nedokáže, namíchat vystupňovanou realitu, humor a drama ve správném poměru.

Všechno to správně zkombinovat, to není vůbec snadné. Johnny si už zahrál hodně barvitých postav, ale tou, která nás překvapila a nadchla nejvíc, je extravagantní a okouzlující lotr, Jack Sparrow, který se nám poprvé představil ve filmu Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly. Dostal jsem šanci přivést tuhle postavu k životu a hodně lidí si myslelo, že jsem se zbláznil.

Když jsme Jacka psali, pochopitelně jsme neviděli Johnnyho zpodobnění postavy a vytvořili jsme podrazáckého mizeru s podivnými manýry. Johnnyho výkon naprosto odpovídal tomu, co jsme napsali, ale vůbec nevypadal tak, jak jsme si to představovali. Postavou Jacka Sparrowa Johnny předefinoval tradiční zobrazování pirátů. Jeho výkon prý inspiroval rocker Keith Richards a animovaná postavička Pepé Le Pew.

Risk se vyplatil a Johnny byl za roli nominován na Oscara. Johnny si postavu Jacka Sparrowa zamiloval natolik, že s ní nechce jen tak skončit. A dobrou zprávou je, že ho už brzy uvidíme v dalším pokračování Pirátů z Karibiku s podtitulem Na vlnách podivna. Johnny Depp je jedním z mých oblíbených herců. Tajemný, sexy a svobodomyslný, Johnny je opravdovým umělcem.

Je známý ztvárňováním podivných a svérázných postav, často riskuje a nežene se za slávou nebo za penězi. A to z něj podle mě dělá pravou hvěždu. Sledujte nás a dozvíte se víc o vašich oblíbených filmech a hercích. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Tahle biografie mi přijde docela chabá. Co Arizona Dream, Ed Wood, můj oblíbený Strach a hnus v Las Vegas a mnoho dalších skvělých filmů? Myslím si, že Johnny Depp je jeden z nejlepších herců v současnosti. Dokáže se do postavy vcítit jako málokdo. Proto si myslím, že tahle biografie rozhodně měla na víc.

240

Odpovědět

Škoda že se tam nemluví o Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, ale alespoň je tam záběr z natáčení, to je super film.

222

Odpovědět

Kratší stopáž, delší stopáž, mně by to bylo celkem fuk, ale hlavně že u Roberta Downeyho Jr. zmiňovali i filmy, o kterých jsem v životě neslyšela a Johnnyho burtonovskou éru odbydou Střihorukým Edvardem a pak přeskočí rovnou na Piráty, wtf? U herců, který ještě nemaj tak rozsáhlou filmografii, bych tohle zkracování chápala, ale u Johnnyho je to vážně škoda. Místo neustálého opakování, jak je Johnny sexy, by se dala vytvořit daleko kvalitnější biografie.

222

Odpovědět

Odo mňa 9 za Johnyho, Jack Sparrow je jedna z jeho najlepších postáv, štvorka už síce nebola to pravé orechové ale snáď to päťka dobehne... nechajme sa prekvapiť ;)

186

Odpovědět

nechtělo by to příště pro změnu třeba nějakou herečku? tím myslím jako dat volbu jen herečky :)

184

Odpovědět

Přemýšlíme, že to brzy uděláme, ale zase proč je lidem cpát, když o ně evidentně není moc zájem? :-)

1810

Odpovědět

Pořád nechápu, proč je po každém díle nové hlasování? Al Pacina chtělo vidět jen snad o dvace lidí míň, než Jima... Sheena zase jen o deset míň než Deppa. Tak proč když vidíte že je chce takřka stejný počet lidí nedáte jejich video příště bez hlasování a ne místo nich Drew Barrymore?

1812

Odpovědět

Už jsme tu odpovídali minule. Je to jen, aby to bylo zajímavější. Příště bude anketa, ve které budou 4 herci, co se do teď umístili na druhých místech, takže Sheen bude mít velkou šanci a časem tu bude většina herců stejně přeložená. Jde jen o pořadí a jelikož má ten pořad snad 150 dílů a každý má rád něco jiného, snažíme se do tech anket dávat vždycky různé typy herců.

182

Odpovědět

Miluju ten její australský přízvuk a já bych ji nejradši... pozdravil :-D :-D

185

Odpovědět

Tolik jsem se těšila na Johnnyho a oni ho nacpou jen do 5-ti minut..

182

Odpovědět

Já se na ty nové Piráty docela těším, 4 byla sice nejslabší, ale já to beru tak, že je to pravděpodobně začátek nové trilogie a na ty předchozí filmy zas tak moc nenavazuje, takže mi nevadí, že ta 4 nebyla tak super a myslím, že 5 bude mnohem lepší.

182

Odpovědět

Tohle byl pro mě zatím nejslabší díl. Ještě k tomu když byl to takové hvězdě moc jsme se toho nedozvěděli. Snad příště bude De Niro ten mě moc zajímá :)

182

Odpovědět

Vypadá to, že přístě bude biografie o Robertovi De Niru. Já bych spíš dala přednost Nicolasi Cagi. Jinak by mě taky zajímalo proč je tahle biografie tak krátká :)

1910

Odpovědět

Bohužel jsou prostě nějaké biografie zpracovány do kratší stopáže, nevíme proč. Každopádně třeba De Niro má opět tradičních 11 minut. ;-)

182

Odpovědět

+BugHer0Aha, no ale je to škoda. :)

183

Odpovědět

No zrovna u Cage bych tu stopáž čekal max kolem 5ti minut, pokud by zmiňovali jen jeho kvalitní filmy:)

180

Odpovědět

Všechny dosud zveřejněné biografie měly cca 10 minut... proč zrovna Johnnyho takhle usekli?! :D

183

Odpovědět

"Nejde za slávou a penězi" A páty pokračování Pirátů má být co? To určitě dělá pro umění :D

186

Odpovědět

Zároveň i říkala, že ho role Jacka Sparrowa baví...

187

Odpovědět

booze ta moderatorka mi mega nesedla.. jeji hlas a jeji vyjadrovani me nutilo rozkopat monitor.. jeste ze tam byl johnny..

1811

Odpovědět

Strašnej přízvuk

189

Odpovědět

Mě zas nesedlo to tvoje 'mega' :D ten výraz nesnáším :D ale jinak souhlasím, taky se mi nelíbí... mluví tak nějak moc afektovaně. radši bych tu dobu, co ona tam mluví nahradila tím, že bych tam dala něco zajímavého o Johnnym, když už tam toho bylo tak málo... nedozvěděla jsem se nic nového

181

Odpovědět

Sice jako herce mám radši Deppa, ale minule jsem hlasoval pro Sheena... myslim si totiž že jeho životopis musí bejt pekelná jízda :D A tak se jdu na něj podívat hned, nebudu čekat až se objeví tady :D Ale díky, pěkná práce, těšim se na další díl ;)

194

Odpovědět

To chci tak vidět. Kde?

185
Další