Ryan GoslingBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
86 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:191
Počet zobrazení:5 401

Kdo by neměl rád Ryana? Na tuhle otázku se dnes snaží odpovědět moderátor dokumentu a hádejte, k jaké odpovědi se dobere. A není se čemu divit - Ryan se může pochlubit tituly jako: Svatý boj, Svět podle Lelanda, Zápisník jedné lásky, Hranice života, Half Nelson, Lars a jeho vážná známost, Blue Valentine, Drive, Den zrady, Bláznivá zatracená láska a Gangster Squad - Lovci mafie (který zrovna běží v kinech). Dnešní dokument se věnuje všem těmto snímkům a dokonce uvidíte Ryana i coby hyperaktivní tančící dítě v Mickey Mouse Clubu (MMC). Podělte se s námi o své názory na Ryana, jeho herecké schopnosti a váš oblíbený film s ním. A už jste viděli gangster Squad? Jak se vám film líbil?

Přepis titulků

Jak by se dalo definovat "cool"? Vytane vám na mysli Marlon Brando? Neotřesitelný klid pramenící ze sebevědomí a toho, že nepotřebujete ostatní? Citlivý, ale drsňák? Pokud platí tohle, tak je momentálně tím nejvíc cool hercem jedinečný Ryan Gosling. A ano, jsme si vědomi toho, že patřil do MMC spolu s Britney Spears a Justinem Timberlakem, ale stejně si myslíme, že je cool.

Ryan Gosling pochází z malého zapadákova z kanadského Ontaria a zdá se, že už od útlého věku věděl, že jeho lístkem z města bude právě šoubyznys. Ve škole měl Ryan problémy se spolužáky, a proto ho jeho matka začala učit doma. Navíc podporovala jeho sklony vybíjet si přebytečnou energii tancem doma a vzápětí na konkurzech, které vedly právě k The Mickey Mouse Clubu.

Ryan už v 16 letech věděl, co chce, a sám se přestěhoval do L.A., kde se chystal obcházet konkurzy. Hned se mu podařilo najít práci v menších televizních produkcích a už brzy se tenhle okouzlující blonďák začal objevovat na plakátech, třeba jako představitel mladého Herkula. Pak přišel přechod ke stříbrnému plátnu v podobě malé role ve fotbalovém dramatu Vzpomínka na Titány.

Byla to ale až spolupráce s Henry Beanem, režisérem filmu Svatý boj díky které si Ryan plně uvědomil svůj potenciál. Já vážně ani nevím... co přesně dělám. Vážně nevím, ale něco mě nutí to dělat. Jen nevím proč. Je to divné, protože se tak... dostávám do situací, které nenávidím. A vnáší mi to do života spoustu věcí, které naprosto odporují tomu, kdo jsem.

Ale stejně to prostě musím dělat, což se mi... Myslím, že to mě to právě baví, ale nechápu proč. My to chápeme. Ve filmu Svatý boj si Ryan zahrál mladého žida, který se přidá k neonacistické skupině. A zdá se, že Ryan dokonale pochopil paradigma herectví pro herce i publikum, jeho ztělesnění protichůdných emocí jistě přispělo k tomu, že film získal Velkou cenu poroty ze Sundance.

Následovaly další role rozporuplných teenagerů v The Slaughter Rule a Vzorci pro vraždu, který rozpoutal pozdvižení hlavně proto, že buvární plátky neustále psaly o tom, že si Ryan něco začal s... mnohem starší kolegyní z filmu, Sandrou Bullock. To ale obě hvězdy důrazně popíraly. Pak už přišla role, kterou se zapsal do povědomí široké veřejnosti, film Zápisník jedné lásky. Režisér Nick Cassavetes Ryana, do pro něj neobvyklé role, obsadil poté, co ho viděl ve Svatém boji.

Byl si jistý, že v sobě Ryan má dosud neprozkoumanou hloubku. Cassavetes a producent Mark Johnson shrnují to, jak na Ryana v té době filmaři pohlíželi. Nejdřív jsem se s ním sešel. A po té schůzce jsem věděl, že nechci točit, pokud v tom nebude hrát. Ryan je v mnoha ohledech strašně ryzí a vážný chlapík. Je s ním sranda, ale...

když něco řekne, tak tomu věříte a mě se zdálo, že je... Promiň, Ryane... v jistém ohledu dost divný na to, abyste věřili, že mu stačí jednou se na někoho podívat a vědět, že to je jeho osudová láska. Ryan je hercem, o kterém jsem slýchal zvěsti už asi dva roky. On je tím hercem, o kterém ostatní herci mluví, a nic lepšího neexistuje. Gosling byl ve své roli okouzlující a v srdcervoucím příběhu doslova exceloval, což posílilo jeho status mezi ostatními herci stejné generace.

Je... je báječný. Je to vážně skvělý herec. Strašně talentovaný a hrozně chytrý. Hodně věci promýšlí má spoustu nápadů a taky toho má hodně co říct, Je to... je to úžasné. Je tak dobrý, že to až nahání strach. Hrajete spolu a vy si při tom říkáte: "Páni, to bylo úžasný!"

Ale při tom se musíte soustředit na hraní... je strašně talentovaný. Práce s Ryanem Goslingem je vážně naprosto neuvěřitelná. Vážně je, strašně tvrdě pracuje. Oba, Ryan i Rachel byli v Severní Karolíně měsíce před natáčením. Ryan se tu učil, jak... pracovat se čluny a stavět věci.

Když hrajete vedlejší roli a vidíte takovéhle zapálení u představitelů hlavních rolí, vážně to nasadí laťku pro všechny ostatní. Existuje obrovský rozdíl mezi instinktivním přístupem k hraní a jistou mechaničností při natáčení... takovým technickým přístupem, který je bohužel až příliš častý. Ale rozhodně ne u Ryana, u něj je to jako... jeho hraní je hodně založené na instinktu a je v něm... hodně prožitku.

Co se Ryana týče, podle něj byl Zápisník jedné lásky hlavně o příběhu. Ačkoliv je to velký film a příběh, je to prostý druh lásky a jednoduchá jednoduchá myšlenka. A myslím si, že nemusíte věci moc komplikovat, aby byly zajímavé. Občas je prostě upřímnost a prostý život nebo jednoduchá myšlenka toho, co v životě chcete sama o sobě dost komplikovaná a zajímavá. A k radosti romantiků po celém světě se z Ryana a Rachel stal skutečný pár.

Oficiálně to oznámili při propagaci filmu, zasnoubili se, rozešli, vrátili se k sobě a opět se rozešli. Proboha, typický Hollywood! Méně uspokojující než Zápisník byl psychologický thriller Hranice života, kde se ale Ryan nedal zastínit ani pravým profíkem jakým je Ewan McGregor. S filmem Half Nelson se Ryan dočkal své první nominace na Oscara za hlavní roli, když podal srdcervoucí výkon v roli idealistického a inspirujícího učitele, jehož drogovou závislost odhalí jedna z jeho studentek.

Někdo s velkým potenciálem a talentem, ale naprosto bez ambice. Víte, ten druh lidí, které mají všichni rádi, ale nikdo je opravdu nerespektuje. Takoví lidi mě opravdu berou. Proto jsem si tu roli chtěl tolik zahrát, abych zkusil co nejpřesněji vystihnout, jak je sám vidím. Ryan Oscara nevyhrál, ale na tom nesejde, určitě ho totiž čeká spousta dalších nominací v budoucnosti.

Dál ho čekal souboj intelektu s hereckou legendou, Anthony Hopkinsem v thrilleru Okamžik zlomu, kde si zahrál ambiciózního prokurátora. Kritici opěvovali Ryanův výkon v roli, v níž by si většina herců nevysloužila větší pozornost. Od prvního okamžiku je vám jasné, jak obrovské množství talentu v sobě a vzápětí si všimnete jeho intenzity a soustředění. To se nedá naučit.

Prostě to buď máte, nebo ne. Jak je pro Ryana typické, znovu lámal publiku srdce v obtížně zařaditelném filmu Lars a jeho vážná známost. Ryan zde hraje dojemně stydlivého Larse, který žije v rodinné garáži a který se zamiluje do nafukovací panny, kterou vidí jako skutečnou dívku. Při jiném obsazení se celý film snadno mohl stát jen špatným vtipem, ale Ryanův výkon je opravdu neskutečný. Za ztvárnění ošemetné role byl nominovaný na Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Award.

A má i netradiční stránku. Pár věcí, které dokazují, že Gosling není typickým produktem Hollywoodu: kouří, vytváří graffiti a má sklony k tomu, nastavovat fotografům pěst, vytváří diorámy pro novináře, kteří s ním dělají rozhovory a navštěvuje veřejné hodiny baletu. Je známý svou metodikou, aniž by byl zastáncem metodického přístupu k hraní. Před natáčením zdrcujícího snímku Blue Valentine Ryan několik měsíců bydlel s herečkou Michelle Williams a její dcerou Matildou.

Mochelle dokonce veřejně prohlásila, že přenést se přes zkušenost z tohohle intenzivního filmového natáčení s Goslingem jí trvalo více než dva roky. Samo za sebe mluví to, co o svém kolegovi Michelle řekla během propagace filmu. Vidím ten film jako duet... mezi protikladnými povahami, mezi minulostí a přítomností, mužem a ženou, láskou a nenávistí, filmem a videem, mezi vzpomínkou a skutečností.

A nemyslím, že by v někom existovala větší dualita než v Ryanu Goslingovi. Film Blue Valentine odstartoval pro Ryana velmi plodné období. U filmu Drive měl dokonce volnou ruku při výběru režiséra, což se v Hollywoodu hned tak nevidí. Ryan si vybral Nicolase Windinga Refna, dánsko-amerického režiséra podepsaného pod filmy jako je Bronson. Podle Carey Mulligan Ryan od samého počátku natáčení nasadil laťku vysoko. Šel do toho s naprosto jednoznačnou představou o tom, kým ta postava je a strávil celé měsíce rozebíráním aut, kaskadérskými kousky v autě a podobnými věcmi.

Udával tak tón celého filmu a hlavně našich scén, které jsou trochu divné a povětšinou tiché, ta jeho jistota mi určitě hodně pomohla. Stylizovaný film protkaný neonem se stal hitem a excentrický, egoistický režisér, o kterém kolegové často říkají, že je arogantní, věděl, že mu spolupráce s Goslingem prospívá, a proto jednoho z nejvyhledávanějších herců současnosti hned zverboval pro svůj další projekt, Only God Forgives Ryan pak překvapil připojením k hvězdnému obsazení filmu Bláznivá, zatracená láska, kde si zahrál narcistického mentora ubohého, ale sympatického čerstvě rozvedeného Steva Carella.

Fantastický herec!

Od prvního dne mě praštilo do očí, že je i hodně komediálně nadaný. Je vážně potrhlý, zábavný a plný humoru, a chce si svou práci užít. Není to tak vážný hloubavý člověk, za jakého ho asi považujete. A má vážně talent. Následovala spolupráce s řadou známých jmen, jako Clooney, Seymour Hoffman a Giamatti, v politickém Dni zrady prozatím završujícím Goslingovu profesionální kariéru. Filmoví kritici Ryana zbožňují, stejně jako jeho přítelkyně, Eva Mendes.

Jejich vztah ostatně plní stránky bulváru, ačkoliv se Ryan vyhýbá klasické hollywoodské pasti, tomu, aby ho bylo všude až moc. Jedinou otázkou tedy zůstává: Může vůbec Ryan Gosling udělat něco špatně? Momentálně se totiž zdá, že odpověď zní: Ne! Je to muž, díky němu my ostatní vypadáme špatně nebo alespoň nedostatečně.

Zvládá plačtivé scény aniž by se jevil uboze, může hrát drsňáky... a vždycky je tak cool! Takže mu fandí jak mužské obecenstvo, tak i to dámské, je nepředvídatelný, dost nehollywoodský a tak trochu podivín.... A měli byste vidět naši produkční, jak se pere s ostatními producenty o Ryanovy další projekty. Dost mu fandí.

Představujeme vaše oblíbené filmy a herce, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (24)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Mě se hrozně líbí Stay, ale je to fakt děsně zvláštní film :-)

190

Odpovědět

Je natočená biografia o Samovi Worthingtonovi??

180

Odpovědět

Drive dneska jsem se schválně podíval kvůli Ryanovi, abych ho viděl hrát. A musím říct, že na to, že za celou dobu řekne asi 20 replik je to skvělej film. Zároveň působí stylově, že oběhne celej film v jedné bundě a rukavicích :D

191

Odpovědět

Gangster Squad byl super, opravdu něco ve stylu herního klenotu Mafie, byl jsem spokojen.

190

Odpovědět

Mezi hercema jsou jenom dva, který opravdu nenávidim a oba se jmenujou Ryan :) Gosling a Reynolds (kterýmu říkám "ten bez obličeje"). Asi jsem divná, ale ani na jednom nevidim nic sexy...

1813

Odpovědět

No, myslím že dobrého herce nedefinuje to, jestli je nebo není sexy...:)

210

Odpovědět

Mě vždycky rozesměje úplně na začátku v tom intru jak se Julia Roberts směje. A k videu co dodat, Ryan je dívčí miláček, ale hrát umí, to zas jo.

190

Odpovědět

Nic jsem s ním neviděl, ale jeho kariera nápadně připomíná začátky Brada Pitta. Čili blonďatý eunuch, který postupně prokazuje, že to není jen líbivej ksichtík.
No Pitt má 17 let náskok, tak doufám, že i od Roslinga se dočkáme nových a zajímavějších filmů.

201

Odpovědět

Njn mě překvapuje, že mu udělali biografii přeci jen je to skoro neznámý herec jehož kariéra nastartovala někdy před 3 lety. Oproti ostatním stars z Hollywoodu nemá na kontě skoro nic za co by měl být ozačován jako hvězda stříbrného plátna. Je vidět, že mladší generace má jiné priority a hodnoty.

1914

Odpovědět

+unique82Neznámý tedy rozhodně není. Drive mu nakoplo kariéru a od té doby je Ryan hodně oblíbený. Stačí se podívat na čsfd, kde je tuším nějakej 43. nejoblíbenější herec. Osobně nevidím důvod, proč nedělat biografii a nepodporovat i mladší herce, kteří toho nemají tolik za sebou. Pokud je dotyčný talentovaný, a to Ryan bezpochyby je, pak mě baví sledovat vyvíjející se kariéru nadaného herce. Budiž mu navíc k dobru, že si dlouhou dobu vybíral spíše menší a nezávislé projekty, kde mohl naplno projevit svůj talent a nahoru ho nedostal jenom pěknej obličej.

191

Odpovědět

Pitt ma jeden a ten istý výraz nech hrá kdekolvek :) Gosling je neuveriteľne dobrý herec. Hneď prvým filmom, čo som s ním videl ma dostal a odvtedy viem, že je zárukou kvality.

190

Odpovědět

Blue Valentine

191

Odpovědět

Tak toto ste mi sem dali ako na zavolanie :) paráda.

191

Odpovědět

1. drive
2. svaty boj
3. blazniva, zatracena laska

191

Odpovědět

Hlasování kdo bude dál už neprobíhá?

192

Odpovědět

Jeste taha kacera a uz tu ma biografii jak hvezda s 35 filmy na konte, nesmysl.

1914

Odpovědět

Hey Joe 35 filmů ? Kde by to vzal když je mu jak mě :) Má tak polovinu zbytek jsou seriály a vedlejší role.

183

Odpovědět

A to je mi náhodička, Rimmerova nafukovací dáma se taky jmenovala Rachel (-:

190

Odpovědět

Zatím jsem každého herce z Biografie hvězd viděl v alespoň jednom filmu, ale tohle je poprvé, co jsem neviděl ani jeden. Tak mám co dohánět. Čím mám začít?

194

Odpovědět

driver je dobrej. Ale ten film je specifickej. Nečekej že to bude něco ve stylu ramba. Je to sice akční, ale jiným způsobem.

190

Odpovědět

S Drive bych nezačínal. Ten film je zvláštní. Akce tam není moc, což vůbec nevadí, jde tam hlavně o samotné herecké výkony ústřední dvojice. Většina jejich scén je tichá, ale všeříkající.
Pro začátek si vyber spíš něco buď z jeho začátků nebo Crazy Stupid Love, což je taková vtipná oddechovka s partou výborných herců.

190

Odpovědět

A pak zajdi na Gangster Squad dokud máš možnost, to je skvělej film.

191

Odpovědět

Zrovna koukám na drive. Takže mi tohle se hodí :D

192

Další