Sandra BullockBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
67 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:181
Počet zobrazení:4 781

Po Scarlett Johansson se dnes v této rubrice představí teprve druhá žena - Sandra Bullock, která je známá především jako představitelka ztřeštěných hrdinek mnoha romantických komedií (Zatímco jsi spal, Živelná pohroma, Slečna Drsňák, Láska s výstrahou, Dům u jezera, Návrh). Ač začínala rolemi sympatických "holek od vedle", postupně si přece jen rozšířila repertoár o akci (Nebezpečná rychlost, Demolition Man), thriller (Čas zabíjet, Vzorec pro vraždu) a nebála se zabrousit ani do serióznějších vod snímky Crash, Zrození šampióna a nejnověji  loňským Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko po boku Toma Hankse. Kuriózní je, že získala ve stejném roce (2010, dokonce v rámci jednoho víkendu) jak Zlatou malinu za nejhorší ženský herecký výkon ve filmu Slečna zamilovaná, tak i Oscara pro nejlepší výkon za Zrození šampióna. Přáli byste Sandře víc dramatických rolí, nebo by podle vás měla zůstat u romantiky? A který film s ní si nejraději pustíte/vám nejméně vadí, když vás k jeho sledování donutí vaše přítelkyně (nechme pány uchovat si důstojnost :))?

Přepis titulků

Kdo by nemiloval talentovanou, zábavnou a krásnou Sandru Bullock? Během let zářila v mnoha trhácích, ale vrchol její kariéry nastal až v roce 2010, kdy obdržela Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Perfektní americká "holka od vedle", Sandra Bullock nebo Sandy, jak se jí říká, se roku 2010 stala nejlépe placenou herečkou Hollywoodu. Převratný úspěch jí ale nestoupl do hlavy a zůstává stát nohama pevně na zemi, patrně proto, že si ve škole vytrpěla své a slíbila si, že se sama ke druhým nebude chovat podobně.

Dnes je známá jako jedna z mála přístupných a pohodových celebrit a nemalému obdivu se těší i její herecký talent. Sandy má obrovský apetit... pro jídlo. Moje jídlo. Nikdy mě nenechá nic dojíst.

A přináší s sebou na natáčení taky spoustu energie, kterou dodává nejen mně, ale všem na place, štábu i hercům. A neuvěřitelný komediální talent, který hojně využívá. Umí všechno podat strašně pravdivě, podle mě není schopná zahrát něco tak, aby to vyznělo nepřirozeně. To je pro scenáristy a režiséry úžasné, protože pokud nějaká scéna s ní nefunguje, znamená to, že jste ji špatně napsali nebo režírovali.

Má v sobě ojedinělou směsici zranitelnosti a síly, je dosažitelná, ale zároveň vzdálená, a to je hodně zajímavá kombinace. Se Sandy jsem chtěl pracovat, protože je... Podle mého názoru nikdo nezvládá tenhle typ komedií lépe než ona. Člověku dá práci být... atraktivní, sexy, uvěřitelný, zábavný a romantický zároveň.

Zvládá to jako nikdo jiný. Cílevědomá, odhodlaná a tvrdohlavá už od dětství. Když jí byli tři roky, místo aby dbala varování rodičů o odhozené žárovce, rozsekala ji pomocí několika karate úderů na kusy a pěkně si při tom pořezala ruce. Možná by se to ale dalo považovat za raný trénink pro její budoucí akční snímky. Tím průlomovým pro ni byla adrenalinová Nebezpečná rychlost po poku Keanu Reevese.

Film slavil obrovský úspěch a získal dokonce dva Oscary. Jméno 'Sandra Bullock' najednou dostalo zvuk a nabídky se jen hrnuly. Se slávou ale přišly i nové výzvy. Publikum oceňuje nejlepší možný výkon. Pokud slavný herec nedokáže roli patřičně zahrát, diváci jsou z toho strašně zklamaní. Je to velký tlak.

Jsem strašně vděčná, že když jsem začínala a nikdo mě neznal, slavnější kolegové byli ochotní spolupráci se mnou riskovat. Dali mi příležitost a... Existuje tolik skvělých herců a já vždycky budu chtít pracovat s lidmi, kteří jsou lepšími herci, než jsem já. Díky její kuráži a kouzlu si ji diváci rychle zamilovali v romantických komediích, díky nim pobírala přes 10 milionů za roli a stala se jednou z největších hvězd 90.

let. Jako další výzvu brala spolupráci se slavným režisérem Richardem Attenboroughem a Chrisem O'Donnellem na filmu Láska a válka. Potřebovala jsem najít někoho dostatečně odvážného na to, aby mě vytrhl z práce, která se pro mě stala velmi pohodlnou. Určitě to nebude nejlehčí, ale už teď se na to moc těším.

A o Chrisovi jsem přes společné známé slyšela jen to nejlepší, takže se na spolupráci s ním moc těším. Po kladně přijatých filmech jako Magická posedlost a 28 dní přišel v roce 2000 trhák v podobě snímku Slečna Drsňák, ve kterém si nejen zahrála, ale prokázala obchodního ducha, když se poprvé se ujala i produkce. Následovaly další úspěchy jako Vzorec pro vraždu, Láska s výstrahou, Dům u jezera a Předtucha, ale další jackpot pro Sandru jako herečku i producentku přišel až roku 2009 filmem Návrh.

Její nahá scéna se sexy Ryanem Reynoldsem byla nejen k popukání, ale ženy po celém světě se kvůli ní užíraly závistí. A jak se profesionální Sandře tahle intimní scéna s jejím dobrým kamarádem natáčela? Je divné, když někoho dlouho znáte a najednou se díváte na jeho genitálie a to nejde o sex, ale o komedii.

A pak se ještě musíte nazí srazit tak, aby to bylo směšné. Obzvlášť, když jeho tělo vypadá tak, jak vypadá. Dalo práci překonat závist a žárlivost, ale nakonec se mi to podařilo. Bylo to ale správně divné, kdyby to byla milostná scéna... to by bylo... to by bylo něco úplně jiného. Tohle mělo rozesmát diváky. Pokud moje tělo pobaví diváky, tak budiž, jsem ochotna na oltář komedie přinést oběti.

A co si o Sandřiných komediálních schopnostech myslí sám Ryan Reynolds? Podle mě je v tomhle žánru tak úspěšná proto, že je jednou z mála... možná jedinou ženou v Hollywoodu, která... je tak krásná a zároveň tak ochotná se dokonale zesměšnit. V sérii komedií roku 2010 pokračovala filmem Slečna zamilovaná. Film propadl a Sandra za svou roli získala Zlatou malinu pro nejhorší herečku roku a protože se nebere příliš vážně, dokonce si cenu přišla osobně převzít.

Od Zlaté maliny k Oscarovi, rok 2010 byl také vrcholem Sandřiny dramatické kariéry díky kritikou opěvovanému snímku Zrození šampióna natočeném podle skutečnosti, kdy bohatá bělošská rodina adoptovala adolescenta černé pleti bez střechy nad hlavou. Sandřino ztvárnění Leigh Anne Tuohy bylo úžasné a velmi se lišilo od rolí, v nichž jsme zvyklí ji vídat.

Myslím, že teprve kdyby znali skutečnou Leigh Anne, by diváci dokázali ocenit, jak fantastický výkon Sandra podala. Sandra je jedinou herečkou, která kdy získala Zlatou malinu za nejhorší výkon a Oscara za ten nejlepší ve stejném roce. To se hned tak nepodaří. Vážím si toho, že jsem obě ceny získala zároveň. Dává to věcem perspektivu. Takhle mi úspěch nikdy nemůže stoupnout do hlavy, protože mě do latě srovná prohra, za což jsem vděčná, protože...

mi to dává stabilitu. Budou pěkně stát na polici vedle sebe. No, Malina bude možná o pár polic níž. Sandřina "zlatá éra" ale netrvala dlouho a brzy ji uťaly titulky bulvárů oznamující světu nevěru Sandřina manžela Jesseho Jamese. S kontroverzí, zlomeným srdcem i rozvodem se vyrovnala důstojně a s grácií a překvapila veřejnost oznámením, že podobně jako její postava ze Zrození šampióna, adoptovala krásného chlapečka jménem Louis, což se jí před médii podařilo po tři měsíce tajit.

A jaké ambice má do budoucna? Chci zkusit všechno. Jsem jedním z lidí, kteří neradi slyší, že něco nemůžou. Třeba to, že... točím komerční snímky, neznamená, že bych nemohla natočit malý umělecký film.

A jen proto, že jsem dostala Oscara, nepřestanu točit filmy, u kterých se lidé zasmějí. Ráda lidi rozesmívám. Zábavná, krásná, chytrá a silná. Držitelka Oscara Sandra Bullock není jen skvělou herečkou, ale překonáním osobní tragédie přímo před očima veřejnosti dokázala i to, že je úžasným člověkem. Představujeme vaše oblíbené filmy a herce, které milujete.

Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (11)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

Já se omlouvám, ale opravdu by mě zajímalo proč lidi hlasují pro herce jako je Sandra Bullock, Vin Diesel a Keanu Reeves. Já nevim, jestli jsem nějaká divná ale přijde mi, že by tam mohl být někdo mnohem lepší, někdo kdo si to opravdu zaslouží.

1813

Odpovědět

Ve spoustě záběru vypada jako Michael Jackson když se mu začal rozpadat nos, žeby tim už taky trpěla? Nebo je takhle postižená od přírody ? :-)

1818

Odpovědět

prosím jack nicholson, jeho herecký výkony jsou podle mě boží .. nějakej Neo nikho nezajímá bože dyť nic nedokazal xD

1828

Odpovědět

taky vam prijde ze ta moderatorka je lesba a leze vsem do p****e? A nerekli o filmu Sit .. ten byl fajn ;-D a co se tyce oskaru - sou desne overhyped. Takovej Stallone, Svarcik.. nejlepsi akcni hrdinove a NIKDY nedostali oskara. Oskar je jako politika - o hovne.

1810

Odpovědět

Co tak kazdy tyzden dat do hlasovania jedno pohlavie?
Tento mesiac muzov, buduci zeny a myslim si ze by to takto bolo najlepsie a nikoho by to nedikriminovalo.

188

Odpovědět

Sakra a co Demolition Man? Takovej skvělej film a nezmáná ho tam :)

191

Odpovědět

nezmíní* s klávesnicí naruby se píše blbě jak jsem zjistil

181

Odpovědět

+Blindfirejo ani Sit.. proste jeji super filmy ;)

180

Odpovědět

název videa si odporuje ..je tam Biografie ''hvězd'' a zatím je S. Bullock

1859

Odpovědět

Fúúha, jedna z 'najsilnejších' skupín na hlasovanie. Ale keďže Keanu považujem za môjho TOP herca, vcelku ľahké rozhodnutie.

186

Odpovědět

Nicholson je jak ta Slávie - věčně druhý. I když, co by za druhý místo teď Slávka dala :D

187