Tom HardyBiografie hvězd

Thumbnail play icon
Přidat do sledovaných sérií 4
89 %
Tvoje hodnocení
Počet hodnocení:312
Počet zobrazení:6 814

Dnes si představíme londýnského rodáka, jehož tvář na velkém plátně v posledních letech vídáme stále častěji, Toma Hardyho. Tom svou hereckou kariéru odstartoval v Bratrstvu neohrožených a u tématu války zůstal i ve filmu Černý jestřáb sestřelen. Po sérii menších rolí (Po krk v extázi, Marie Antoinetta, RocknRolla) a několika projektech pro televizi (Panenská královna, Stuart: Život pozpátku, Oliwer Twist) si ho první hollywoodská liga všimla v titulní roli snímku Bronson. A pak už následovaly filmy jako Počátek, Jeden musí z kola ven, Warrior, Země bez zákona a Temný rytíř povstal. V budoucnu uvidíme, jak Tom nahradí Mela Gibsona v roli Šíleného Maxe a dál se o něm mluví ve spojitosti s horolezeckým snímkem Everest a pochopitelně filmovou adaptací Splinter Cell. Vaše názory a oblíbené filmy? A v čem Vás Hardy jako herec poprvé zaujal?

Přepis titulků

V posledních letech můžete v hollywoodských hitech stále častěji vidět Toma Hardyho, který často hraje drsné a komplikované postavy. Prokázal, že zvládá filmy postavené na dialozích i na akci. Tom vyrůstal v londýnské čtvrti Hammersmith a od malička byl rebelem. Už v adolescenci se stal závislým na alkoholu a jen tak tak unikl vězení, když byl obviněn z krádeže auta a držení zbraně. Ale zpátky k jeho kariéře, Tom zazářil v anglickém ranním pořadu hledajícím modely a získal roličku v HBO seriálu Stevena Spielberga Bratrstvo neohrožených.

Dobrý start. V roce 2003 ale Hardyho zažil krutý pád, když zkolaboval na ulici v louži zvratků a krve po předávkování crackem. Hardy od toho dne abstinuje, co se alkoholu i drog týče. A jak vnímá debatu o legalizaci drog? Jako profesionál...

ve výslužbě, si ohledně postoje k tomuhle tématu nejsem jistý, takže vás ušetřím jakýchkoliv proklamací. Pro legalizaci drog existují dobré argumenty, a stejně tak existují, ačkoliv ne skvělé, argumenty pro naprostý opak. Takže ať se přikláníte k čemukoliv, hlavně se nenechte chytit. Po zmíněné katastrofální epizodě se Tom pustil do rekonstrukce vlastního života.

A ačkoliv přiznává, že touha po drogách je stále přítomná, veškeré své vnitřní démony už využívá jen při hraní. A tito vnitřní démoni byli Tomovi rozhodně inspirací při ztvárnění "nejnásilnějšího vězně v Británii" Charlese Bronsona. Jeho drásající projev v Bronsovi byl odvážný po fyzické stránce, zneklidňující po té psychické a rozhodně k Tomovi přitáhl pozornost filmového průmyslu. Vyplatilo se.

Tom byl obsazen do filmu Počátek, ve kterém kradl sny a scény rovným dílem a hned poté si střihl vedlejší roli ve snímku Jeden musí z kola ven. A čemu Hardy přičítá svůj úspěch? Je za tím určitá nezbytnost, herci hrají, scenáristé píšou... Pokud nemám co dělat, tak rozhodně neodmítnu žádný projekt. Naštěstí za poslední tři nebo čtyři roky... tak nějak od Bronsona, jsem měl příležitost vybírat si z hodně zajímavých rolí.

Třeba Jeden musí z kola ven... takovou roli by mi před pěti lety nikdo nenabídl. Vděčím za to částečně štěstí, částečně své předchozí práci, ale na důvodu nezáleží. Pro roli v takovémhle filmu bych si dobrovolně nechal uříznout obě ruce. Rád rozšiřuju svůj herecký rozsah, naučí vás to přizpůsobit se roli a jste pak jako herec všestrannější. A taky to přináší víc pracovních příležitostí.

Není to nic než selský rozum, čím víc jsem toho schopný zahrát, tím spíš najdu práci a zaplatím dětem kvalitní vzdělání. Navíc miluju hraní a svoje role. Takže nic jiného za tím vážně není, jen nutnost a trocha štěstí. Někoho z londýnského podsvětí ale nošení obleků ve filmu brzy unavilo. Tom potřebovat akci, staré dobré chlapské násilí. A v roli bratra australského rodáka Joela Edgertona ve filmu Warrior o pořádnou nakládačku není nouze.

To ale nebylo to jediné, co si Tom na filmu užil. Líbilo se mi, že šlo o strašně lidský, nikoho nesoudící příběh o skutečných problémech... ekonomických, duchovních, fyzických i emocionálních. A taky nemůžeme opominout, že je v tom trocha Rockyho. Takže jsem mohl pracovat na vážně intimním rodinném dramatu, tak trochu jako v 70.

letech, kdy se takové filmy točily, a ještě k tomu jsem si mohl užít Rockyho. - Knokaut. - Jo, knokautovat Joela. Používat Joela místo boxovacího pytle je jedna věc, ale Tom si ve filmech užívá hlavně směs dramatu a akce. Proto si chtěl zahrát v krimi dramatu z doby prohibice, Země bez zákona. To, co chceme divákům dopřát... filmový průmysl stojí na nabídce a poptávce. A v rámci téhle transakce je pro umělce skvělé odvádět práci, která má obsah a někam spěje.

- Stimuluje. - A stimuluje. Něco, kde nejde o superhrdiny a počítačové triky. Něco takového je pro nás vždycky skvělou příležitostí k rozvoji a získání zkušeností. A pro nás... teď nutně nemluvím za všechny, i když mi to tak osobně připadá... je takováhle práce chlebem a solí. Vypadá to, že Tom Hardy má svůj život i práci pěkně srovnané a bude zajímavé vidět, co tuhle vycházející hvězdu čeká dál.

Se solidní reputací, které se jako herec těší, se od tohohle londýnského rodáka určitě můžeme těšit na další vzrušující a kvalitní role. Představujeme vaše oblíbené filmy a herce, které milujete. Překlad: SolamBee www.videacesky.cz

Komentáře (43)

Zrušit a napsat nový komentář

Odpovědět

:) Tak si pozerám znovu biografie hviezd a našiel som aj svoj starý komentár, kde vyjadrujem svoje prekvapenie nad tým kto Hardy vôbec je... Moj prvý film s ním bol "bronson" no a potom to už išlo...
Ak mu vydržia karty, tak spolu s Capriom, najlepší herci svojej generácie. Ten chlap hrá fakt excelentne!

00

Odpovědět

Moc pěkně popsal film Warrior.

201

Odpovědět

A kde je anketa o novou biografii?

200

Odpovědět

Malou roli měl i ve filmu Černý jestřáb sestřelen. Pokud se nepletu, tak to byl právě on, kdo ohlušil "kolegu" kulometem.

215

Odpovědět

A nebyl to náhodou ten, co ho neúspěšně operovali v polních podmínkách? Jako jednoho z těch šašků s kulomety si ho nevybavuju...

188

Odpovědět

+Cardhttp://www.youtube.com/watch?v=aU0O2Y7ftIM Tak už to vím jistě, že to bylo to nemehlo kulometník :)

190

Odpovědět

+CardNe, náhodou opravdu nebyl, nechápu čím sis vysloužil tolik palců nahoru, když jsi ten film snad ani neviděl celej.

00

Odpovědět

Jak uz tady nekdo psal, bomba by byla dat ty antihera proti batmanovi Joker a Hardy by bylo super... Nez to tam napisete tak Hardy a Nicholson ted no :( i bez batmanana by to bylo super podle novyho dilu... Jinak Take a Bronson ten kluk je psychopat :) Warrior, a Zeme bez zakona bez chyby... i na This is means War jsem se kouk kvuli jeho super hlasu :) zkratka je to sympatak... Jasne a nakonec Rocknrollu a Jesraba kde jsem ho videl po prve... Ale ruku na srdce tady z tech komentujicich kdo ho znal pred rokem :-D PS:e to muj prvni koment :-D

187

Odpovědět

Ať už má hlavní roli nebo ne, tak filmy ve kterých se vyskytl jsou více než dobré.

210

Odpovědět

A mně se líbil i ve Star Treku: Nemesis, tam se mi nejvíce vryl do paměti...

183

Odpovědět

Prvýkrát som ho videla v RocknRolle ako krásavca Boba :) Tak sa mi zapáčil, že som si pozrela jeho predchádzajúce filmy ako napr.: Bronson, Gideons Daughter, Kráľovná Alžbeta I., Stuart: A Life Backwards, Po krk v extáze. A samozrejme som si pozrela aj všetky filmy, ktoré nasledovali po RocknRolle. Páčil sa mi mi vo Warriore, ale taktiež ako Bane.
No najviac sa mi páčil v seriáli The Take, kde je podľa mňa famózny. Odporúčam pozrieť si ho.

201

Odpovědět

Mne sa najviac páčil vo Warriorovi. Sranda že som si ho v Jastrabovi ani v Bratstve nevšimol a to mám oboje veľmi rád a Tom Hardy je môj zatiaľ prvý a jediný herec ktorého volám obľúbený a niektoré filmy vyhľadám a pozerám len preto že je tam on :) Teším sa na Maxa aj Splinter Cell...
PS: V Lawless bol výborný ale mohol byť aj lepší, takisto ako aj ten film...

203

Odpovědět

Tom Hardy je neuvěřitelnej borec, bohužel neměl v Temným Rytíři takovej prostor, kterej by si zasloužil, i proto to pro mě bylo největší filmový zklamání minulýho roku, naštěstí to není jeho jedinej snímek. Kdo neviděl Bronsona, Stuart: Život pozpátku nebo už zmiňovaný The Take, nemůže říct, že zná Hardyho hereckou stránku.

184

Odpovědět

Já si myslím, že jako BANE byl naprosto úžasnej a upřímně, jeho jako "Bejna" sem tam měl nejraději !!!

180

Odpovědět

"...něco, kde nejde o superhrdiny..." BOOOM Batman :D to mu trochu nevyšlo

187

Odpovědět

Bane je supervillain :-)

191

Odpovědět

+ZlopánVe filmu plném superhrdinu ;)

1811

Odpovědět

+Zlopánplném? :D až jen Batman?

191

Odpovědět

však mluvil o svých dalších rolí - Lawless natočil po Batmanovi.

190

Odpovědět

Poprvé jsem ho viděl ve filmu Warrior a to je dobře, protože tam podal skvělý výkon a film jako takový zcela uznávám.

180

Odpovědět

Biografie hvězd ?
Kto to k***a je ?

1881

Odpovědět

Já bych řek že Hardy svůj hereckej talent nejvíc ždímal v The Take tam byl naprosto úžasnej , jako Bane se mi taky moc líbil a v This means war ukázal že umí i komedie. Těším se na něj ve Splinter cell

190

Odpovědět

Souhlasim v The Take byl neskutečnej,jeden z nejlepších hereckejch výkonů co sem v posledních pěti letech viděl....

181

Odpovědět

+Dawwwe10v tom prípade ti nezávidím tvoj rozhľad v kinematografii :D hehehe

1816

Odpovědět

1. Zeme bez zakona
2. Warrior
3. Temny ritir povstal

182

Odpovědět

souhlas + Inception

180

Odpovědět

Warriora zkazil ten konec. Bych chtěl vážně vidět jak třetinový muž Joel (který má co dělat, aby se vůbec dostal do finále) zmlátí 3x takového Toma (který se dostane do finále, aniž by se zpotil)

188

Odpovědět

+bebobebo asi nevíš jak to funguje v MMA.. vůbec nezáleží na tam jak jde kdo velkej.. Brendan byl skvělej v zápase na zemi a v pákách (jiu-jitsu) a tím se dá vyhrát.. Nemusíš umět jen dávat údery třeba jako Kimbo Slice :D Vypadá to drsně, ale kdokoliv umí zápasit na zemi tak ho porazí

Pokuď se nepletu tak Brendan vyhrál ty zápasy právě díky zápasu na zemi, ohebnosti a pákám

Když se vrátím se Kimbovi, tak ten je skvělej pokuď stojí, ale jakmile se dostane na zem je v p_či a může bejt velkej jak chce

194

Odpovědět

+beboproto zápasníky jako Kimbo Slice nebo Bob Sapp :-D nikdo moc neuznává.. jsou to jen takový reklamní bojovnící.. Ale lepší MMA bojovník si s nima pohraje

193

Odpovědět

+beboNo občas to právě moc společného s MMA nemělo. Kimbo a Bob nestojí za koment. Prostě to zkazil ten americký happyend. Přestože celou dobu je sympatičtější Tom než Joel.

181

Odpovědět

+beboTo určitě, Hardy byl větší sympatak :-)

181

Odpovědět

Dal bych ti palec nahoru, ale za toho "ritíře" to prostě nejde. :-D

184
Další